Editörler : Pangaea
12 Kasım 2017 20:07

4001 Kadrosunun 15 olması merkezinin kalacağının işareti

4001 bence merkezinin kalkıp kalkmayacaginin belirleyicisi

Çünkü çoğu bölümlerin ya ataması hiç yok yada çok az burada

4001 çok kritik öneme sahip. 4001 in bu duruma gelmesi bir çok universite mezununun kpss ye girme isteğini kıracaktır amaç

Zaten bu kpss den milleti soğutup etkisizlestirmek ve de

Kaldırmak.

emrebh
Şef
12 Kasım 2017 20:21

kalkmaz da sadece iibf ve ilgili bölümlerden alınır bence. mesela gıda mühendisinin devlet opera ve balesinde vhki olması ne kadar saçma. gih kadroları sadece iibf nin olmalıdır ki o zaman adalet yerini bulsun.

mühendüşüş
Aday Memur
12 Kasım 2017 20:36

Gih kadrolarının ibf lilerin olması başka bir konu Evet muhendisin vhki olması saçma ben ülkenin durumundan bahsettim.

Sultan1992
Memur
13 Kasım 2017 10:51

merkezi atama kalkmaz

gmgm1999
Memur
13 Kasım 2017 13:03

işletme iktisatı da devlet opera da vhki olmak için okumuştunuz zaten değil mi?

özel bankada iş var deseler çalışmazsınız ama bencillikte son nokta yemin ediyorum insan denen varlıktan sizin gibiler yüzünden nefret ettim.

emrebh, 6 yıl önce

kalkmaz da sadece iibf ve ilgili bölümlerden alınır bence. mesela gıda mühendisinin devlet opera ve balesinde vhki olması ne kadar saçma. gih kadroları sadece iibf nin olmalıdır ki o zaman adalet yerini bulsun.

bahtsız kimyager
Şube Müdürü
13 Kasım 2017 14:31

Adaletin yerini bulması için iibf ye memur kadroları verilebilir ama mühendise fen mezunlarına da kadro açılmalı, ancak o zaman gerçek bir adaletten bahsedebilirsiniz. Bana dokunmayan yılan bin yaşasın derseniz o yılan döner bir gün size zarar verir. Evet bilimle uğraşan insanların memurlukta işi ne? Tamam da bu ülke neden bilim yapmıyor? Neden üretmiyor? Neden özel sektörün insanlarla oynamasına izin veriyor?

Yabancı firmalar piyasadan çekilse ekonomisi çökecek haldeyiz. Birçok şeyin üretimini yapmıyoruz. Özel sektör istihdamı yeterli değil.

Herkes memur olacak diye bir şey yok diyorlar, katılıyorum. Ama özelde seni isterse 3 gün sonra kapının önüne koyabiliyorlar. Şehir değiştirmeye, ev kurmaya cesaret edemiyorsun. En azından 3-5 senelik sözleşmeler imzalatsalar. Bazı düzenlemeler yapıldı kolayca işten çıkarma olmasın diye ama sözleşme yapılmadığı sürece şark kurnazı işverenler bir yolunu bulurlar.

Bu durumda biz ne yapmalıyız? Bu bölümleri okumak suç muydu? Ülkeye sadece asker, polis, doktor, hemşire, öğretmen ve ibbf mezunu lazım demek ki. O zaman bir zahmet bilim insanlarını itlaf edin, yok olalım. Zavallı kuş gripli tavuklar gibi...

emrebh, 6 yıl önce

mühendüşüş
Aday Memur
13 Kasım 2017 15:11

Arkadaşlar birlik olmamız gerekirken neden hemen birbirimize düşüyoruz herkez kendine göre belli bir emek harcadı bakın

atamalar az değil aslında ama çoğu mulakatli ve adil değil Merkezi atama ise yok denecek kadar az .Evet devlet herkezi

atayacak diye birşey yok ama 90 alanı atamayip 87 alanı

atarsa tabiki buna tepki göstereceğiz ve hakkımızı arayacagiz

Birlik olamazsak (ki olamiyoruz ) sonuc almamız imkansız.

bahtsız kimyager
Şube Müdürü
13 Kasım 2017 15:45

o alımlardaki bölüm şartları bizi dışlıyor çünkü. bırak mülakata katılmayı, başvuramıyoruz bile

mühendüşüş, 6 yıl önce

Arkadaşlar birlik olmamız gerekirken neden hemen birbirimize düşüyoruz herkez kendine göre belli bir emek harcadı bakın

atamalar az değil aslında ama çoğu mulakatli ve adil değil Merkezi atama ise yok denecek kadar az .Evet devlet herkezi

atayacak diye birşey yok ama 90 alanı atamayip 87 alanı

atarsa tabiki buna tepki göstereceğiz ve hakkımızı arayacagiz

Birlik olamazsak (ki olamiyoruz ) sonuc almamız imkansız.

Ceysınkapono
Kapalı
13 Kasım 2017 16:02

Tercih robotunda neyi arasak 15 kadro 4001 cikiyor kamera sakasi mi bu tercih robotu gostermelik olmus gibi

mühendüşüş
Aday Memur
13 Kasım 2017 16:08

İşte bu yüzden diyorumya 4001 kritik öneme sahip diye.

bahtsız kimyager, 6 yıl önce

o alımlardaki bölüm şartları bizi dışlıyor çünkü. bırak mülakata katılmayı, başvuramıyoruz bile

Cembio32
Kapalı
13 Kasım 2017 16:10

Adam adaletli alım için merkezi atama şart demiş herkes için sende kendini salça yapmışsın mevzuya.İnsan önce mevzuyu anlar yahu,4001-iibf çatışması 15 yıldır dipsiz kuyu gibidir.Senin iki cümle yazmanla mı çözülecek? Biz isterizki herkes iş bulsun şu fakülte bu bölüm var mı yahu?

emrebh, 6 yıl önce

mühendüşüş
Aday Memur
13 Kasım 2017 16:15

Bak kardeşim çoğu bölümlerde atama sayısı sıfır olduğu için

Gösterecek bişey yok aday uzulmesin diye teselli niyetine

diyorlarki üzülme bak 15 tane 4001 var bunlara başvur.şimdi o 15 kadroya binlerce başvuru olur ösym parayı kırar gene.

Ceysınkapono, 6 yıl önce

Tercih robotunda neyi arasak 15 kadro 4001 cikiyor kamera sakasi mi bu tercih robotu gostermelik olmus gibi

bahtsız kimyager
Şube Müdürü
13 Kasım 2017 16:21

İİbf kavgası çıkarmaya çalışanlara diyorum ben de aslında. Halimizi bildikleri halde umurlarında değil gerçi. Eskiden Türk insanı birbirini düşünürmüş, şimdi ben kurtulayım da gerisi nolursa olsa olsun mantığı yerleşti.

mühendüşüş, 6 yıl önce

İşte bu yüzden diyorumya 4001 kritik öneme sahip diye.

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi