Editörler : ayşegül bgm
03 Haziran 2019 09:27

Aile yanına mı atanmak aileden uzak mı atanmak ?
Sizce ailenizin yanına atanıp mutsuz ama çok para biriktirmek mi yoksa başka bir şehirde özgür ve mutlu ama daha az para biriktirebilmek mi?

Bu ankete 7 günde, 24 kişi oy kullandı ve 10/06/2019 09:27 tarihinde sona erdi.

Sema91
Aday Memur
03 Haziran 2019 10:19

Ailenin yanında mutsuz olmak mı. Hayatının en güzel günlerini yaşıyorsun. İlerde anlarsın dediğimi.

EdaÇentikli
Yasaklı
03 Haziran 2019 12:06

Burada önemli 2 şey var (aklıma gelen)

1-) Ailen boğucuysa oradan uzaklaşmak en iyisi.

2-) O biriktireceğin paranın bir amacı olmalı. Eğer doğru düzgün bir amaç yoksa evden uzaklaşmak daha iyi olabilir.

EdaÇentikli
Yasaklı
03 Haziran 2019 12:10

Sağlık teknikeri isen yaklaşık 4000 TL alacaksın. Bu paranın 1000 TL'si kiraya gidecek (saçmasapan bir yerde de yaşayabilirsin ama hayat sana zindan olur) geriye kaldı 3000 TL. Daha faturaları saymadım bu arada. Kısacası özgürsün ama paran az olunca da çok da özgür değilsin.

Fzthanım
Aday Memur
05 Haziran 2019 13:06

.

112gunduz
Şef
05 Haziran 2019 13:06

uzak

Osman994
Kapalı
05 Haziran 2019 13:59

Bu konu kişiye göre değişir bulunduğunuz ortamdan ve cevrenizden sıkılmışsanız uzağa gitme ihtiyacı hissedersiniz ve gidersiniz.Diğer durumda ise aileniz,arkadaşlarınız, diğer faktörler sizin için değerliyse uzaklaşmak istemezsiniz. Bunların dışında bir çok etmen var tabii ki örneğin aileniz uzak olmasına onay vermeyebilir,evlisinizdir sadece o şehirde kalmalısınızdır veya farklı şehirler görme ve kendini geliştirme isteği v.s. Sonuç olarak karar mercii sizsiniz ve kendinize uygun olanı seçmelisiniz.Kendi şartlarınızı ve bulunduğunuz durumu tartıp ona göre karar vermelisiniz. Ben Şahsım özelinde kararımı verdim.Bulunduğun ortak beni sıktı hep aynı yüzlerden usandım ve etrafımdakiler yapmacık geliyor.Ailemin de uzak yakın olması konusunda özel bir istediği yok ve kararım uzak olması yönünde olacak.Yazağım şehirleri de kendi yaşayış tarzıma uygun olarak araştırıyorum. Tabii puanınız benim gibi yüksekse zira şehir tercihlerinde puanınız sizi biraz kısıtlayabilir.Rabbim hepimizin gönlüne göre versin, hayırlısını nasip etsin diyorum.

Zamankısa
Aday Memur
06 Haziran 2019 10:27

aile yanında cebinde 4bin tl kalmasımı yoksa şehir dışında cebinde 2 bin tl kalması mı ?

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi