Editörler : Pangaea

Yasaklı
06 Ağustos 2018 15:20

2018 türkçe ve matın çerez gibi olması

ben son 10 yılın geçmiş kpss sorularına bakıyorumda diğer sorular dosteyevskinin rolmanlarından sorulmuşssa bu sene metin haradan sorulmuş gibi.kısa ve net paragraflar.

mat ise ilk 15 soru ve geometrinin sorularını ilkoul 7. sınıf düzeyinde herkesin yapabileceği sorular.geri kaln 4 soru bulmaca sorusu.problem sorusu biraz uğraştırıcı ama diğer soruların kolay olmasından kaynaklanan zaman, bu zor soruları çözmen için yeterliydi.

vatandaşlık güncel bilgililer 17 sorunun 15 i çerezdi.tarih ve coğrafya nın zor olduğunu kabul ediyorum ama en az yarısı basitti.yani en kötü en kötü 20 net herkes tarafından yapılabilirdi.yani diyeceğim o ki bu sene kpss kolay puanlar yüksek olacak herkes sıralamasına baksın

İlla01
Aday Memur
06 Ağustos 2018 15:51

Ne gereksiz adamsın sen. Heryerde uyuz uyuz konuşup insanların moralini bozan bir trol.

2Ohy
Daire Başkanı
06 Ağustos 2018 16:00

Gördüğüm kadarı ile ikiye bölmüşler seni yine. Yazık, gitgide küçülmektesin

Çeyrekekmek
Yasaklı
06 Ağustos 2018 16:02

zoruna gidiyorsa gitsin. objektif bakıyorum olaylara sadece, hakaret etmen acizliğini gösterir.en az 90 soru yapılabilir düzeydeydi.

2Ohy, 6 yıl önce

Gördüğüm kadarı ile ikiye bölmüşler seni yine. Yazık, gitgide küçülmektesin

2Ohy
Daire Başkanı
06 Ağustos 2018 16:03

Ne hakareti la yarımekmek'tin banlamışlar çeyrekekmek olmuşsun

Çeyrekekmek, 6 yıl önce

zoruna gidiyorsa gitsin. objektif bakıyorum olaylara sadece, hakaret etmen acizliğini gösterir.en az 90 soru yapılabilir düzeydeydi.

tombişcik
Kapalı
06 Ağustos 2018 16:06

özel mesaj yoluyla sende millete hakaret ediyordun.

Çeyrekekmek, 6 yıl önce

KpssciEEM
Memur
06 Ağustos 2018 16:08

Haklı bile olsan sistemi bilmiyorsun herkes yüksek yaparsa 100 nete 85 puan alırsın yani puanın yüksek olup atanmama şansın yok.

muozto
Şef
06 Ağustos 2018 16:12

türkçe konusunda hemfikirim ancak şu sınavın matına kolay diyen net gerizekalıdır.

Çeyrekekmek
Yasaklı
06 Ağustos 2018 16:13

anlatmak istediğim çok net yapman bir şeyi değiştirmeyecek, sıralaman düşecek çok da önemli değil puanlar.zaten yazmışım sıralamaya bakın diye.ah ah galiba yanıldım, paragrafta anlam sorularını yapmak kolay değil heralde çoğu kişiye göre.

KpssciEEM, 6 yıl önce

Haklı bile olsan sistemi bilmiyorsun herkes yüksek yaparsa 100 nete 85 puan alırsın yani puanın yüksek olup atanmama şansın yok.

Who-is-Powerful
Yasaklı
06 Ağustos 2018 16:14

hocam çalışmayana türkçe de zor.dil bilgisi vs.

muozto, 6 yıl önce

türkçe konusunda hemfikirim ancak şu sınavın matına kolay diyen net gerizekalıdır.

tombişcik
Kapalı
06 Ağustos 2018 16:15

mesela Türkçedeki toplam 2 yanlışım dilbilgisinden

Who-is-Powerful, 6 yıl önce

Çeyrekekmek
Yasaklı
06 Ağustos 2018 16:16

doğru söylüyorsun da dil bilgisi zaten çok az soruluyor.Bu dediklerim zaten biraz çalışanlar için yoksa tarih coğrafya da hiç çalışmayan yukarıda söylediğim netleri bile yapamaz.

Who-is-Powerful
Yasaklı
06 Ağustos 2018 16:16

yer değiştirme sorusunu yaptın mı

tombişcik, 6 yıl önce

mesela Türkçedeki toplam 2 yanlışım dilbilgisinden

Who-is-Powerful
Yasaklı
06 Ağustos 2018 16:19

yer değiştirme sorusu 1 adet

dil bilgisi 4 adet

sözel mantık 4 adet

toplam 9 adet

bunların 6 sını yapamadıysan sıramaya giremezsin.

muozto
Şef
06 Ağustos 2018 16:20

2016'da da böyle herkes kolay diyordu 500 tane 100+ net çıkacaktı sözde ama sonuçlar gelince milletin salladığı anlaşıldı. Yine öyle olacak.90+ puan alan ilk 3000'e girer.

Çeyrekekmek
Yasaklı
06 Ağustos 2018 16:22

ya hocam mantıkı niye sayıyorsun zaten mantık çalışılacak bir şey değil ki okuduğunu anlamakla ilgili bir şey.yer değiştirme dediğin şey nedir?

yer değiştirme sorusu 1 adet

dil bilgisi 4 adet

sözel mantık 4 adet

toplam 9 adet

bunların 6 sını yapamadıysan sıramaya giremezsin.

tombişcik
Kapalı
06 Ağustos 2018 16:23

evet hocam o benim doğruydu

yer değiştirme sorusunu yaptın mı

Who-is-Powerful
Yasaklı
06 Ağustos 2018 16:25

nasıl okuduğunu analamak ya.

bir önergeyi yanlış anlasan 4 soru gitti.

hadi diyelim doğru anladın. 6 dk nı alıyor soruyu çözmek.

yer değiştime sorusu işte hangisi yer değiştirmelidir sorusu var ya o soru çok zordu.

Çeyrekekmek, 6 yıl önce

ya hocam mantıkı niye sayıyorsun zaten mantık çalışılacak bir şey değil ki okuduğunu anlamakla ilgili bir şey.yer değiştirme dediğin şey nedir?

tombişcik
Kapalı
06 Ağustos 2018 16:25

mantıkla ilgili 2 kitap bitirdiğim için mantıkta da zorlanmadım

Çeyrekekmek
Yasaklı
06 Ağustos 2018 16:27

tamam 6 dakikan gitti diyelim 60 soruluk genel kültür bölümü var bu sorularda işlem yok biliyorsan biliyorsundur.bu eğirdir,doğalgaz,teba sorularından düşünürsün düşünürsün diğerlerinde düşünecek ne var çoğu soruyu yarım dakika da yaparsın geriye kalan genel yetenek için yeterli diye düşünüyorum.

nasıl okuduğunu analamak ya.

bir önergeyi yanlış anlasan 4 soru gitti.

hadi diyelim doğru anladın. 6 dk nı alıyor soruyu çözmek.

yer değiştime sorusu işte hangisi yer değiştirmelidir sorusu var ya o soru çok zordu.

Who-is-Powerful
Yasaklı
06 Ağustos 2018 16:29

özbekistanı

eğirdiri

bernard lawsı

sulama

tebaa

anayasa sorusu

masif sorusu

bunlarıda koy sözelin üstüne

matematiktende koy 10 tane kolay mı şimdi bir daha düşün bence

Çeyrekekmek, 6 yıl önce

tamam 6 dakikan gitti diyelim 60 soruluk genel kültür bölümü var bu sorularda işlem yok biliyorsan biliyorsundur.bu eğirdir,doğalgaz,teba sorularından düşünürsün düşünürsün diğerlerinde düşünecek ne var çoğu soruyu yarım dakika da yaparsın geriye kalan genel yetenek için yeterli diye düşünüyorum.

Toplam 60 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi