Editörler : "eskiyara"Pangaea
05 Mart 2021 19:56

Okul Müdür ve Müdür Yardımcılığı Kadroları GİS e Alınmalı

İnhalı atamalar 8 yılı doldurup bitirdikten sonra sınav puanına göre atamalara devam edilmeli ve okul yöneticileri genel idare hizmetleri sınıfına alınmalı özlük hakları geliştirilmeli nesnel performans ölçütü gelmeli tayin ya da yer değiştirme hakkı verilmeli y.lisans yapmalarına imkan tanınmalı kendi içlerinde derecelendirilerek maaş almalılar..... ülkede eğitimin liyakatsiz düzenden kurtarılması lazım artık.

matteacherss
Yasaklı
05 Mart 2021 20:34

dedıklerinizin olması için son kelimenızde kullandıgınız liyakat kelimesinin tam anlamıyla uygulanması gerekir.gerçek anlamda liyakat sağlanmadan boyle bı uygulama asla olmamalı.malesef liyakatın sağlanmasıda ulkemiz için biraz utobik olur.

muallim_34
Genel Müdür
05 Mart 2021 20:42

Mevcut idareciler hemen kadrolu olmalıdır.

bundan sonra idareciler sıkı bir sınav ile seçilmelidir.

matteacherss
Yasaklı
05 Mart 2021 20:44

umarım ciddi değilsinizdir.

muallim_34, 3 yıl önce

tarhici29
Müsteşar Yardımcısı
05 Mart 2021 20:46

hocam sen torpillisin anladık ama sınavdan korkmayın bu kadar herşeyin hesabı var.

muallim_34, 3 yıl önce

muallim_34
Genel Müdür
05 Mart 2021 21:03

Torpille değil hak ederek geldik çok şükür..

tamtam23
Memur
05 Mart 2021 21:48

meb de aslolan öğretmenliktir. öğretmenlik her açıdan yüceltilmeli ki cazip olsun. idarecilik cazip hale gelirse kimse öğretmenlik yapmaz sınava hazırlanır ve torpil arar.

kaldıki bir kaç soru fazla yaparak diğer öğretmenlerden ne farkınız varki gis e geçilmeli diyorsunuz..türkiyede gis kadroları maliye kamu yönetimi vs vs gibi bölümler ile olunur.

bir şekilde bir kaç fazla soru çözerek yada sendika vs aracılığı ile idarecilik yan görevdir ve öyle kalmalıdır..4 yıldan fazla müdürlükte yapılmamalıdır.

tarhici29
Müsteşar Yardımcısı
05 Mart 2021 22:00

bu kafayla devam edin siz bu kaf şuana kadar eğitimde neyi çözdü ne alakası var gihs in kamu mali yönetimi vs ile öğretmenler çalışsın olmak isteyen varsa sendika vsdeğil sınavla hak ederek olsun ayrıca dışarda bir sürü atanamayan arkadaş var ülkede öğretmen sorunu yok rahat ol.

tamtam23, 3 yıl önce

meb de aslolan öğretmenliktir. öğretmenlik her açıdan yüceltilmeli ki cazip olsun. idarecilik cazip hale gelirse kimse öğretmenlik yapmaz sınava hazırlanır ve torpil arar.

kaldıki bir kaç soru fazla yaparak diğer öğretmenlerden ne farkınız varki gis e geçilmeli diyorsunuz..türkiyede gis kadroları maliye kamu yönetimi vs vs gibi bölümler ile olunur.

bir şekilde bir kaç fazla soru çözerek yada sendika vs aracılığı ile idarecilik yan görevdir ve öyle kalmalıdır..4 yıldan fazla müdürlükte yapılmamalıdır.

ebuducane
Daire Başkanı
05 Mart 2021 22:07

Eğitim ciddi bir iştir. Eğitim öğretim sınıfından olmayan bir kişi idareci yapılmamalıdır. Bu kadroların Avrupa Amerika?daki karşılıkları da ek görev olarak öğretmenler tarafından yapılmaktadır. Belki de böylesi doğrudur. Şu tabloda bile öğretmenlerin %70i mobbingden şikayetçi ilken idarelere kadro verilmesi işleri iyice çığrından çıkartır. Bunun yerine görevde yükselme Yönetmeliği dizayn edilmelidir. Ek görev olarak yöneticilik yapanlara ek ders değil stabil 8 Binlira maaş ödenmelidir

muallim_34
Genel Müdür
05 Mart 2021 22:20

Yönetim ciddi iştir..

Yöneticiler kadrolu olmalıdır.

Yöneticiler ciddi seçilmelidir..

Ciddi maaş verilmelidir.

05 Mart 2021 22:22

Üç beş saat derse gelmek bile zor geliyor artık demek. Kurs paralarını cukkalarken maaş karşılığı yeter demiyordunuz.

Çok GİH meraklısı iseniz sınavsız memurluğa geçiş duyuruları çıkıyor il mem ler ya da sınavla unvan değişikliği deneyin.

Öğretmen olduğunuzu unutmuşsunuz belli ki. Açın MEBBİS'te hala Öğretmen yazar.

05 Mart 2021 22:24

Bu arada kendi ayağınıza sıkıyorsunuz. Siz GİH istersiniz, adamlar da bastırır okul idarecileri İİBF mezunları olmalı o zaman der, öyle bir söylenti vardı çünkü bir ara. Sonra ağlaşırsınız okul idarecisi öğretmen kökenli olmalı diye.

tarhici29
Müsteşar Yardımcısı
05 Mart 2021 22:30

Bizde sistemin değişmesi gerektiğini ifade ediyoruz eğer haksızlığa uğradığınızı düşünüyorsanız imkanınız varsa çalışıp siz yönetici olacaksınız bu sistemde enayimiyim yönetici olayım dykaydı belletmenlikti ben daha çok ek ders alıyorum deyip hava yaparsanız ona görede yönetirler sizi işte sonra ağlamayacaksınız haksızlık varsa elinizi taşın altına koyun diğer yorumların anlamı yok artık bir şeyler değişmeli.

Serin Hikaye Birader, 3 yıl önce

Üç beş saat derse gelmek bile zor geliyor artık demek. Kurs paralarını cukkalarken maaş karşılığı yeter demiyordunuz.

Çok GİH meraklısı iseniz sınavsız memurluğa geçiş duyuruları çıkıyor il mem ler ya da sınavla unvan değişikliği deneyin.

Öğretmen olduğunuzu unutmuşsunuz belli ki. Açın MEBBİS'te hala Öğretmen yazar.

05 Mart 2021 23:13

Valla hocam sağ ol. Ben almayayım. Sınavla da atanmıştım idareciliğe, başka proje okulundan da teklif gelmişti ama il dışı gidip teknik öğretmenliğe tercih ettim. Maddi ve manevi her türlü kaybım oldu. Gerek yok.

Bilmiyorsanız söyleyeyim teknik öğretmenler kolay kolay idareci olmak istemezler, birçok meslek lisesinde idareciler kültür öğretmenidir. Ben de maceraya atılıp ıdarecilik yaptım ama benlik değilmiş.

Bu şartlarda idarecilik yapılmaz doğru, katılıyorum. Ama bunun yolu ders görevinden kaçmak ya da GİH memuru olmaktan veya buna benzer isteklerin gerçekleşmesi DEĞİLDİR.

tarhici29, 3 yıl önce

Bizde sistemin değişmesi gerektiğini ifade ediyoruz eğer haksızlığa uğradığınızı düşünüyorsanız imkanınız varsa çalışıp siz yönetici olacaksınız bu sistemde enayimiyim yönetici olayım dykaydı belletmenlikti ben daha çok ek ders alıyorum deyip hava yaparsanız ona görede yönetirler sizi işte sonra ağlamayacaksınız haksızlık varsa elinizi taşın altına koyun diğer yorumların anlamı yok artık bir şeyler değişmeli.

tarhici29
Müsteşar Yardımcısı
05 Mart 2021 23:21

hocam mesele ders görevinden kaçmak değil meslek liselerinde teknik öğretmenlerin yeterli geliri olduğunu biliyorum bana göre diyorsunuz demekki bu olayda bireysel farklılıklar var mevcut düzen eğitimi ilerletemiyor sorun ap açık ortada kurumları yönetenlerde aidiyet duygusu bitmiş durumda öğretmenler yöneticiliği cazip bulmuyor sonra vasıfsız yöneticiler başlarına gelincede ağlıyorlar şunu yaptı bunu yaptı diye bişey değişmeli artık arkadaşların farklı fikirlerde yazdılar olabilir.

Serin Hikaye Birader, 3 yıl önce

Valla hocam sağ ol. Ben almayayım. Sınavla da atanmıştım idareciliğe, başka proje okulundan da teklif gelmişti ama il dışı gidip teknik öğretmenliğe tercih ettim. Maddi ve manevi her türlü kaybım oldu. Gerek yok.

Bilmiyorsanız söyleyeyim teknik öğretmenler kolay kolay idareci olmak istemezler, birçok meslek lisesinde idareciler kültür öğretmenidir. Ben de maceraya atılıp ıdarecilik yaptım ama benlik değilmiş.

Bu şartlarda idarecilik yapılmaz doğru, katılıyorum. Ama bunun yolu ders görevinden kaçmak ya da GİH memuru olmaktan veya buna benzer isteklerin gerçekleşmesi DEĞİLDİR.

yücel42
Şube Müdürü
06 Mart 2021 16:48

GiS olmalı ama bunun için öncelikle sınavsız görevlendirilenlerin görevden alınması şart. Bu sağlanmadan yapılacak hiçbir çalışma karşılık bulmaz. Torpilli liste ile atananlar 4 yıl sonunda öğretmenliğe döner sonra sınavı geçerse yeniden atanır.

hugo.almeida
Kapalı
06 Mart 2021 18:47

Adam haklı. Hak etmek demek illa ki sınava girmek değildir. Ne var yani sınava girip yüksek puan aldıysanız. Daha iyi idareci olduğunuz anlamına mı geliyor. Önemli olan duracağınız yeri bilmek. Birilerinin gözüne girmek. Sohbetlerde öne çıkmak. Sendika toplantılarında sarı yelek giymek falan.

Muallim arkandayım bu konuda. Tutturmuşlar bir sınav da sınav. Sanki sınav liyakati ölçüyor.

muallim_34, 3 yıl önce

Torpille değil hak ederek geldik çok şükür..

muallim_34
Genel Müdür
06 Mart 2021 18:52

Hugo...

Sana ne desek boş...

Seni kendine bıraktım..

tarhici29
Müsteşar Yardımcısı
06 Mart 2021 21:12

Hugo haklı hocam hiç sesini çıkarma bence :D

muallim_34, 3 yıl önce

Hugo...

Sana ne desek boş...

Seni kendine bıraktım..

hugo.almeida
Kapalı
06 Mart 2021 22:10

Keşke çıkarsa. Hakkaniyetini ballandıra ballandıra anlatsa. Herkesin ağzına tıkasa lafları.

Hadi Muallim anlat da utansınlar. Nasıl layık olunurmuş gençlere örnek ol.

tarhici29, 3 yıl önce

Hugo haklı hocam hiç sesini çıkarma bence :D

muallim_34
Genel Müdür
06 Mart 2021 23:14

Zaman sana anlatır...

Biraz sabır...

Toplam 35 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi