Editörler : Pangaea
02 Şubat 2012 11:41

MEB bir duyuru yayınlamış millet tercihlerini onaylattı nedir şimdi o?

ingilizceyle bir alakası varmı arkadaşlar açamadım sayfayı...!!!

02 Şubat 2012 11:45

bilen yokmu?

hilmiki
Genel Müdür
02 Şubat 2012 11:46

ÖĞRETMEN ADAYLARININ DİKKATİNE!

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının İlgi (g) kararının Geçici 7. maddesi gereğince ?zihin engelliler sınıfı öğretmeni? ihtiyacının "karar" eki Çizelge?deki yükseköğretim programları mezunlarından, taban puanı aranmadan başvuruda bulunanların tamamının puan üstünlüğü esasına göre atanmasıyla karşılanamaması durumunda, üniversitelerin eğitim fakültelerinin özel eğitim bölümlerince açılan 1500 kişi kontenjanlı 540 saat süreli sertifika programını başarı ile tamamlayan,

Üniversitelerin;

a) Görme engelliler sınıfı öğretmenliği, işitme engelliler sınıfı öğretmenliği, sınıf öğretmenliği, okul öncesi öğretmenliği, anaokulu öğretmenliği, çocuk gelişimi ve okul öncesi eğitimi öğretmenliği, çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmenliği bölümleri,

b) Ortaöğretim alan öğretmenliği tezsiz yüksek lisans ya da pedagojik formasyon programını başarı ile tamamlayan çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü,

c) Rehberlik ve psikolojik danışmanlık bölümü/anabilim dalı, mezunlarından üniversitelerin eğitim fakültelerinin özel eğitim bölümlerince açılan ?zihin engelliler sınıfı öğretmenliği sertifika programı?nı bitirenlerin puan üstünlüğü esas alınarak ?zihin engelliler sınıfı öğretmenliği?ne ataması yapılır. Bu kapsamda olanların, zihin engelliler sınıfı öğretmenliği alanına kaynak olanların tamamı atandıktan sonra değerlendirilmek üzere başvuruları alınacaktır.

İlgili öğretmen adaylarına ve görevlilere önemle duyurulur.02.02.2012

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü

02 Şubat 2012 11:48

nedir şimdi bu millet tercihlerini onaylattı!!!...???

obdormul
Aday Memur
02 Şubat 2012 11:51

Bu ne demek oluyor simdi ben zihin engelliler ogretmeniyim puanim 64.341

Benden daha yuksek olan sertifikali benden once mi atanacak???

Bilen arkadas cevaplasin lutfen

hilmiki
Genel Müdür
02 Şubat 2012 11:52

onların umurunda mı hocam ki.. rezil olacak onlar değil..

edebiyat_22
Genel Müdür
02 Şubat 2012 11:53

1.öncelik vs olayı.ayrıca sertifika da gerekiyor

avcı21
Aday Memur
02 Şubat 2012 11:54

Öncelik zihinsel engelli sınıf öğretmenliği bölümünü okuyanlarındır... eğer boş kontenjan kalırsa 540 saatlik kursu tamamlayanlardan atama yapacağız diyor ...

dilbilimci32
Şube Müdürü
02 Şubat 2012 11:54

BENİM ANLADIĞIM ZİHİNSEL ENG. MEZUNU HERKESİ ALACAKLAR...O YETMEZSE DİĞER BÖLÜMLERDEN TAMAMLAMA YAPACAKLAR...

obdormul
Aday Memur
02 Şubat 2012 11:57

Bu is sinif ogretmeni yerine herkesi almalarina

İngilizce ogretmeni yerine muhendisleri almalarina benziyo

Biz 4 yil egitim aldik

Son sene 16 hafta boyunca haftanin 3 gunu 4 er saat staj yaptik

Sertifikali hocalar yerimizi aliyor boyle adalet olur mu?

edebiyat_22
Genel Müdür
02 Şubat 2012 12:03

almıyor hocam okuduğumuzu anlayalım lütfen.zihinsel engelliler öğretmenliğinden mezun herkesi alacaklar açık kalırsa-ki kalacağa benziyor-diğer bölümlerden sertifikası olanı alacaklar boş kalmasın diye

02 Şubat 2012 12:04

biz de okul öncesi sertifikası almıştık güyaa atayacagız dedeiler o da yalan oldu bir de sınava çalışırken sertifikayla ugrasmıştık Allahım yaa...

02 Şubat 2012 12:04

Sosyal bilgiler öğretmenliği okudum tekrar sınava gireceğim zihin engelliler öğretmenliği için ve en az 2 yıl tekrar okuyacağım!!! nedir bu şimdi 299 mezunu yoksa sonraki atamalarda alım yap niye başka bölümlerle dolduruyosun 3 yıl sonra o bölümü bitirenleri de bizim halimize getireceksin MEB!!

avcı21
Aday Memur
02 Şubat 2012 12:05

Sertifika yetmiyor arkadaşlar 540 Saatlik sertifikayı alanalardan ki bunlarında toplamı 1500 kişiymiş... yani anlayacağınız öncelik bu bölümü mezun olanlardan kalırsa 540 saatlik sertifikalı olanlardan... 160 satlik sertifika alanlar başvuru yapamıyor !!!

obdormul
Aday Memur
02 Şubat 2012 12:13

Torpil donuyo bu iste mebin adami 1500 kisiyi atayacaklar

02 Şubat 2012 12:17

obdormul hocam torpil değil 282 kişi kpssye giren zihin engelliler bölümü mezunu var hatta mezun olmayan son sınıf öğrencisi bile vardır ama alım 299 kişi herkes devlete başvurmayabilir tahminim bu sertifikayı alan 100 kişi falan atanır

obdormul
Aday Memur
02 Şubat 2012 12:23

Hayatsinavmidir hocam o sertifikayi alanlara kademeli olarak atama garantisi verildi ben bolumumu biliypsam ancak 150 kisi basvurur

149 kisi oyle atanir

Her atamada alacaklar kisim kisim

02 Şubat 2012 12:27

hımm haklısınız maalesef öyle olacak galiba ama geçen gün 2 ilde daha açılacak deniyordu o zaman bu 1500 kişi sürekli artacak demektir değil mi? 2 yıl sonra bin küsür mezun verecek zihin engelliler öğrt. o zaman ne olur sizce?

obdormul
Aday Memur
02 Şubat 2012 12:46

Sinif ogretmenlerine ingilizce ogretmenlerine ne olduysa o olacak puanlar yukselcek uzun vadede

Kisa vadede ve en kotusu bu olacak cocugun ihtiyacini bilmeyen egitim verdigi ogrencinin problemlerini bilmyen ogretmenler olacak

Zaten buyuk ihtimal kaybedilmis engelli ogrenci tam kaybolacak.

öz83öz
Aday Memur
02 Şubat 2012 13:43

hayathepsınavmıdır hocam o sizin dediğiniz bakanlığın açtığı hizmetiçi kursla verilen sertifika,onlar atanamıyor devlete.bu gazide açılan 6aylık eğitimle alınan sertifika onlar atanabilecek.1500 kişi için imzalandı meb ve yök arasında o sayının artması söz konusu değil.

02 Şubat 2012 16:12

Öz hocam saolun ben ikisinin farkını bilmiyordum öyleyse yinede iyi yani bunun için sınava gireceğim bu da bizim bölümler gibi olmasın

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi