Editörler : Pangaea
19 Ocak 2022 01:03

+90 almak
Merhaba başlığı buraya açtım çünkü buradaki insanlar daha çok yardımcı oluyor ben önlisansa gireceğim 8.5 ay var +90 almam mümkün mü matematik temelim var şu an 14 net civarındayım

Sergen71
Memur
19 Ocak 2022 01:31

Çalışan insanın başaramayacağı bir şey yoktur. Yeterki yılmadan, pes etmeden, inanarak ve düzenli olarak çalışmaya devam edin. Şimdiden +90 puanınız hayırlı olsun.

Nur.feyzaa
Aday Memur
19 Ocak 2022 02:18

Umarım dediğiniz gibi olur :)
Sergen71, 2 yıl önce
Çalışan insanın başaramayacağı bir şey yoktur. Yeterki yılmadan, pes etmeden, inanarak ve düzenli olarak çalışmaya devam edin. Şimdiden +90 puanınız hayırlı olsun.

Mitralyöz Etkisi
Şube Müdürü
19 Ocak 2022 02:23

8,5 ay dile kolay çook uzun bi süre

Nur.feyzaa
Aday Memur
19 Ocak 2022 02:25

Şu an başlasam iyi olmaz mı 3 ayda konuları bitirip kalanda da soru+ deneme yaparım
Mitralyöz Etkisi, 2 yıl önce

8,5 ay dile kolay çook uzun bi süre

Mitralyöz Etkisi
Şube Müdürü
19 Ocak 2022 02:31

Uzun bi sürede olsa şuan başlamak dahe iyi tabi,ama konular çabuk biter,kalan sürede bol bol soru,deneme çözmek iyi olur,ösym soru mantığını anlamak için bol bol soru çözmek gerek bu sürede ideal.Ales,DGS,Kpss soruları ne bulursanız tüketin bu sürede.

Nur.feyzaa, 2 yıl önce
Şu an başlasam iyi olmaz mı 3 ayda konuları bitirip kalanda da soru+ deneme yaparım
19 Ocak 2022 11:40

ben 2018 de 87 küsür puan aldım 1 sene çalışmıştım.atanamadım.

2020 ye 5 ay çalıştım 90 aldım ve atandım.

temeliniz var ise 3-4 ay bile yeterli.

Nur.feyzaa
Aday Memur
19 Ocak 2022 12:16

Matematik temelim var şu an 14 15 yapıyorum ama bu nasıl 20 olacak bilmiyorum
nasilolacakbuisler, 2 yıl önce

Memur.olacak
Şube Müdürü
19 Ocak 2022 13:18

5 aylık süreçte nasıl çalıştınız kısaca yazabilir misiniz acaba ?

19 Ocak 2022 13:54

hocam genel kültürdeki bilgilerin %95 ine aşinaydım yani 1 kere okuyunca direkt hatırlıyordum bir önceki sınava iyi çalıştığım için.

benim eksiğim genel yetenekteydi.

matematik ve türkçe adına çıkmış soruların hepsini çözdüm.onun haricinde kpss soru bankası değil ales soru bankası çözdüm türkçe ve matematikten.

dil bilgisi için ayrı soru bankaları aldım 2-3 tane onları çözdüm.

genel kültürdeki tüm dersleri en baştan en sona 4-5 kere tekrar ettim.

sınava son 1 ay kala pegem akademinin güncel bilgiler kitabını aldım onu okudum düzenli olarak.ufak bir kitap zaten cep kitabı olarak geçiyordu.

yaklaşık 45-50 tanede genel deneme çözdüm ama bu denemeler piyasada satılan torba denemeler değildi.her dershanenin kendi yaptığı türkiye geneli deneme sınavları oluyordu.onları temin ettim,gerek dershanelere gidip satın aldım,gerekse facebookta gruplara girdim ordan indirip çıktısını aldım.

tarihten sadece 2 soru bankası çözdüm.tarihin pusulası ve hocawebde yayınları.

coğrafyadan aynı şekilde bayram meralin ve engin eraydının soru bankasını çözdüm sadece.

vatandaşlıktan da esra özkanın ve emrah karacanın soru bankasını çözdüm sadece.

Memur.olacak, 2 yıl önce
5 aylık süreçte nasıl çalıştınız kısaca yazabilir misiniz acaba ?
19 Ocak 2022 13:57

soru çözdükçe,fazlaca soru tipi gördükçe netleriniz muhakkak artacaktır.ancak matematikte sadece yüksek net yapmak yetmez,genel olarak süre sıkıntısı yaratan bir ders olduğu için minimum sürede maksimum neti yapmak amaç olmalı.

Nur.feyzaa, 2 yıl önce
Matematik temelim var şu an 14 15 yapıyorum ama bu nasıl 20 olacak bilmiyorum

Emre120
Memur
19 Ocak 2022 14:14

Yukarıda arkadaşın dedikleri özellikle genel yetenek için çok mantıklı. Kpss kaynakları çözmenin pek bir anlamı yok. Son yıllarda Ales,Dgs ve Yks gibi sınavlara daha yakın çıkıyor Kpss Türkçe ve Matematik. Genel kültür çok detay çalışmanızı önermem. Ben normal bir çalışmayla 52 civarı net yaptım. 60 sorunun ancak 2-3 tanesi detay çıkmıştır ve bu soruları aşırı detay kasanlar da yapamadı. Diğer önemli nokta süreyi yetiştirebilmek. Türkçe ve Matematik zorlayıcı olduğu için süreyi yetiştirmek kolay olmuyor. Sınav öncesi denemelerde süreyi verimli kullanmak için strateji bulmanız lazım.

Memur.olacak
Şube Müdürü
19 Ocak 2022 14:48

Cevap için çok teşekkür ederim .

hocam genel kültürdeki bilgilerin %95 ine aşinaydım yani 1 kere okuyunca direkt hatırlıyordum bir önceki sınava iyi çalıştığım için.

benim eksiğim genel yetenekteydi.

matematik ve türkçe adına çıkmış soruların hepsini çözdüm.onun haricinde kpss soru bankası değil ales soru bankası çözdüm türkçe ve matematikten.

dil bilgisi için ayrı soru bankaları aldım 2-3 tane onları çözdüm.

genel kültürdeki tüm dersleri en baştan en sona 4-5 kere tekrar ettim.

sınava son 1 ay kala pegem akademinin güncel bilgiler kitabını aldım onu okudum düzenli olarak.ufak bir kitap zaten cep kitabı olarak geçiyordu.

yaklaşık 45-50 tanede genel deneme çözdüm ama bu denemeler piyasada satılan torba denemeler değildi.her dershanenin kendi yaptığı türkiye geneli deneme sınavları oluyordu.onları temin ettim,gerek dershanelere gidip satın aldım,gerekse facebookta gruplara girdim ordan indirip çıktısını aldım.

tarihten sadece 2 soru bankası çözdüm.tarihin pusulası ve hocawebde yayınları.

coğrafyadan aynı şekilde bayram meralin ve engin eraydının soru bankasını çözdüm sadece.

vatandaşlıktan da esra özkanın ve emrah karacanın soru bankasını çözdüm sadece.

afem10
Yasaklı
19 Ocak 2022 14:48

çalışırsan olur ben 2018 de hiç çalışmadan 68 almıştım 2020 ye 1 seneden fazla hazırlandım lisanstan 95.5 puan aldım ama halen tercih yapmadım son atamada yapıcam kişisel sebeplerden dolayı..

amilsaglam
Aday Memur
19 Ocak 2022 20:08

Ben 2020 lisanstan 87,15 aldım. Elektrik-elektronik mühendisiyim. İşten ayrılıp sadece Kpss'ye hazırlanmayı düşünüyorum. Özelde şartlar çok zor. Ben bu puanı 90-91 civarına çıkarabilir miyim acaba?

afem10, 2 yıl önce

çalışırsan olur ben 2018 de hiç çalışmadan 68 almıştım 2020 ye 1 seneden fazla hazırlandım lisanstan 95.5 puan aldım ama halen tercih yapmadım son atamada yapıcam kişisel sebeplerden dolayı..

thegreatsertard
Aday Memur
21 Ocak 2022 13:29

2021 sınavına hiç çalışmadan girdim 69,5 puan aldım, soruları hiç görmediğim için soruları anlayamadım bu yüzden çözemedim zaten yoksa matematiğim gayet iyi. Bu yılki sınava Genel yetenekteki eksiklerimi tamamlayıp genel kültür çalışıp 90 civarı almam mümkün müdür sizce? Ayrıca en son 2015 tarihinde bir sınava çalışmıştım. Kpss'ye hangi kaynaktan nasıl çalışabilirim. Fikri olup benim için önerisi olan var mı ?

Quinsy
Kapalı
21 Ocak 2022 14:36

Maalesef, 70'ten 90'a son 6 ay kala çıkmak çok zor. Herkes konularını bitirdi ful deneme çözüyor artık.

thegreatsertard, 2 yıl önce

2021 sınavına hiç çalışmadan girdim 69,5 puan aldım, soruları hiç görmediğim için soruları anlayamadım bu yüzden çözemedim zaten yoksa matematiğim gayet iyi. Bu yılki sınava Genel yetenekteki eksiklerimi tamamlayıp genel kültür çalışıp 90 civarı almam mümkün müdür sizce? Ayrıca en son 2015 tarihinde bir sınava çalışmıştım. Kpss'ye hangi kaynaktan nasıl çalışabilirim. Fikri olup benim için önerisi olan var mı ?

WinterSoldier
Kapalı
21 Ocak 2022 15:00

85 rahat alır konular 1 ayda 10 kere biter günde 7-8 saat çalışsın fazla bile süre.

Quinsy, 2 yıl önce

Maalesef, 70'ten 90'a son 6 ay kala çıkmak çok zor. Herkes konularını bitirdi ful deneme çözüyor artık.

WinterSoldier
Kapalı
21 Ocak 2022 15:03

6 ay deneme çözülmez bu arada 2 ay yeter.

Quinsy
Kapalı
21 Ocak 2022 15:05

1 ay da konular nasıl bitiyor pardon?

WinterSoldier
Kapalı
21 Ocak 2022 15:06

Kardeşim önce eksikliklerini tespit et temelin yoksa 1 ay Türkçe Matematik olayını hallet 3 ay sindire sindire bol bol soru çözerek çıkmış soruları çözerek konuları bitir,son 2 ay kala sadece deneme çözerek gk videoları izleyerek git,85-90 alırsın.

thegreatsertard, 2 yıl önce

Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi