Editörler : Pangaea

UMAY CANSU
Şef
05 Aralık 2019 22:08

Her neysen ve kimsen asıl sana yazıklar olsun. Karaktersiz lafını aynen iade ediyorum. Tek bildiği başı sıkışınca hakaret eden bir insanın ne olduğu zaten bellidir. Burası bir forum hakaret etme sitesi değil!!!

Nietzsche-Uludag, 4 yıl önce
Yazıklar olsun size ve sizin gibi düşünenlere, öğretmen olduğunuza inanmak istemiyorum bile, nasıl olurda 85 alan başka bir branşın bir sınıf öğretmeninden daha donanımlı olduğunu iddia edersiniz bu kadar mı acizsiniz bu kadar mı karaktersizsiniz o zaman tıpçılar emin ol kpss de seni toz eder puan anlamında, sen o zaman bi tıpçının bölümüne hakim olduğu kadar bölümüne hakim değilsin, bu kadar mı insan ezik olur yazık yazık çok yazık..NOT sınıf öğretmeni değilim. Hatta ilk okul öğretmeni dahi değilim yanlı yazdığım düşünülmesin.

lunaase
Aday Memur
05 Aralık 2019 22:12

Tebrikler hocam, anlamıyorlar bölümümüze göz dikiyorlar öabt ye girse. Baraj altı kalır yazık
T1903, 4 yıl önce

İşte bu yüzden bı halt olmaz senden ve bu ülkeden 80 almış 60 den basarili olurmuş sen organik kimya biyoloji fizik mat uygarlık tarihi canlılar bilimi anatomi gibi gibi bı çok konudan gir sınavda 30 u gorebiliyormusun acaba neyle neyi kiyasliyor sona eğitim neden böyle neden acaba

UMAY CANSU
Şef
05 Aralık 2019 22:14

Biz de onu diyoruz zaten aldığımız eğitim farklı !! Madem öyle neden sınıfçılar uyduruk diplomaları ile Kpss sınavına girmeden alan değiştiriyo. Onları da eleştirdinşz mi böyle. Burada bir ironi var anlamıyor musunuz. Yıllardır sınıfçılar kontenjanı zaten az olan bölümlere geçtiler. Bizler o işin eğitimini almış kpss puanı olan kişiler dururken hemde. Kaç kişinin hakkı yendi. Daha fazla yenmesin. Yoksa insanlar da böyle düşünür ve böyle başlıklar açılır. Cimer e yazanlar bile var.

Muallime76, 4 yıl önce

Demekki iyi bir eğitimci değilsiniz. öyle olsaydı bunun doğru birşey olmadığını bilirdiniz. sizin bölümünüzde aldığınız eğitim farklı sınıfçının farklı. zamanında sınıf öğretmenliği bölümüne gitseydiniz o zaman.

T1903
Şube Müdürü
05 Aralık 2019 22:23

Bizde diyoruzki onlar zamanında farklı bölümlerden sınıf ogrenmenlihine geçmiş insanlar şimdi tekrar kendi nolumlerine geçiyor bu doğrumu dersen yanlış tabiki kim hangi alandan mezun olduysa o alandan sınava girmeli ve atanmali ama sistem kötü sistem zatenziraatciyi sınıf ogrenmeni yapan sistem

UMAY CANSU, 4 yıl önce

Biz de onu diyoruz zaten aldığımız eğitim farklı !! Madem öyle neden sınıfçılar uyduruk diplomaları ile Kpss sınavına girmeden alan değiştiriyo. Onları da eleştirdinşz mi böyle. Burada bir ironi var anlamıyor musunuz. Yıllardır sınıfçılar kontenjanı zaten az olan bölümlere geçtiler. Bizler o işin eğitimini almış kpss puanı olan kişiler dururken hemde. Kaç kişinin hakkı yendi. Daha fazla yenmesin. Yoksa insanlar da böyle düşünür ve böyle başlıklar açılır. Cimer e yazanlar bile var.

hacımuallim
Aday Memur
05 Aralık 2019 23:12

Sınıfçıdan branşçı olmaz ama branşçıdan sınıfçının âlâsı olur :)

Hasan1235
Aday Memur
06 Aralık 2019 00:09

Hayırdır? Ulaşamadığınız yerler cazip mı geldi? Zamanında kazandığınız idealim dediğiniz branş bölümleriniz şimdi beş kuruş etmez mi oldu? Sınıf öğretmeni mi olmak istiyorsunuz? Tüh, kazanamadığınıza üzüldünüz mü? Üzülmeyin, en az 4 senenizi verin sizde olun. İyi çalışmalar..

Dr.Medya
Aday Memur
06 Aralık 2019 13:45

Sınıf Öğretmenliğinden ortaokul ve lise branşlarına geçiş olayının ne kadar saçma olduğunu anlatmak için güzel bir örnek olmuş. Artık alan sınavı var ve herkes alan sınavı ile öğretmen olmalı. Her toplama çıkarma bilen, yazı yazabilen, kitap okuyabilen, her diploması olan öğretmen olmamalı.

-Köyde inekleri, tavukları, 1 dönüm tarlası olan, Celal Bayar zamanından kalma, emekliliğine 5 yıl kalmış biri, ilçeye inmek ve rahat etmek için ortaokul ve lise branşına geçmeye çalışıyor. Öğrenciyi düşünmüyor. Eğitim sistemini hiç düşünmüyor. Köyde kalan tavukları ve inekleri, koyunları da düşünmüyor. Halbuki o hayvanlar ona alışmıştı...

edalli20
Kapalı
08 Aralık 2019 01:21

Sınıf öğretmeni değilim ama konuyu açan arkadaş saçmalamış Sınıf öğretmeni olarak atanmak istiyorsan gider sınıf öğretmeniliği okursun Bir akıllı sen misin Ben felsefe mezunuyum atanamadık Gittim Lisans Çocuk Gelişimi bitirdim 30 yaşımdan sonra Öyle havadan olmuyor bu işler

Cenk911
Kapalı
08 Aralık 2019 11:23

Bence olmalı. Hemen üniversitelerle işbirliği içine girip sertifika ile olabilir. Böylece atanamayan öğretmen sayısını ve lise branşlarında ki yoğunluğu da azaltılmış olur.

memurolm
Genel Müdür
08 Aralık 2019 11:28

suanki almancaciların çoğu sınıfçı olarak atanmış sonradan almancaya geçmiş kişiler

fhurghan
Kapalı
08 Aralık 2019 11:58

Pastadaki genel boyutu yerine, kucuk bir pastadaki dilimi buyuterek cozum bulacagini dusunuyor. Peki soruyorum sana, yogunlugu nasil dusureceksin? Sayi degismeyecek ki? Talep sadece baska yere kaymis olacak? 700.000 tane ogretmen yine 700.000 olarak kalacak, sadece sinif ogretmenliginin puani da diger branslar gibi 85'e cikacak, meramin bu mu?
Cenk911, 4 yıl önce

Bence olmalı. Hemen üniversitelerle işbirliği içine girip sertifika ile olabilir. Böylece atanamayan öğretmen sayısını ve lise branşlarında ki yoğunluğu da azaltılmış olur.

lunaase
Aday Memur
08 Aralık 2019 12:05

Peki atama bekleyen binlerce sınıf öğretmeni ne olacak ? Siz sınıf öğretmenliği bitiren kişilerin pat diye atandığını sanıyorsunuz sanırım
Cenk911, 4 yıl önce

Cenk911
Kapalı
08 Aralık 2019 13:19

pat demeden atanıyorlar:)

lunaase, 4 yıl önce
Peki atama bekleyen binlerce sınıf öğretmeni ne olacak ? Siz sınıf öğretmenliği bitiren kişilerin pat diye atandığını sanıyorsunuz sanırım

lunaase
Aday Memur
08 Aralık 2019 13:34

Öyleyse üniversite sınavına girip 4 sene sınıf öğretmenliği okuyup pat diye atanın :))
Cenk911, 4 yıl önce

pat demeden atanıyorlar:)

08 Aralık 2019 20:44

yks ile sinif öğr yerlesmek icin ea dan yeterli puan almak biraz zor ama mesela bir kişi yks den fizik, kimya, fen, edebiyat, tarih gibi branslarin ogr icin yks den barajın az ustune ciksin yeter. yani demek istediğim yks zamani az calisip az sıralama ile önü kapali branslara yerlessin sonra sınıf ogr oluo vaktiyle yks den iyi siralama yapip sinif ogr okumus kisilerin atanma ihtimalini zorlastirsin
Gerenemo, 4 yıl önce

Sınıfçıların çoğu 70-78 puan aralığında atanabiliyorken tarih, edebiyat gibi branş öğretmenleri 83-85 puanlarla atanamıyor.

Sınıfçılara her sene 3000-5000 kontenjan ayrılırken bazı branşlar 300'ü zor görüyor.

Yığılmayı engellemek adına branşların sınıfçı olarak atanması pek makul geldi bana.

Bence MEB bu işi hemen uygulamaya koymalı.

Mordecai33
Aday Memur
08 Aralık 2019 22:12

Hocam, her yoruma ;))) yapmanız beni fazlasıyla güldürdü. Teşekkür ederim. Bu arada sınıfçıların alan değiştirmesi, sınıfçıların değil sistemin suçu. Yani yetkili mercilere laf soktuktan sonra ;)) yapabilirsiniz. Bizlere değil.

UMAY CANSU, 4 yıl önce

Her neysen ve kimsen asıl sana yazıklar olsun. Karaktersiz lafını aynen iade ediyorum. Tek bildiği başı sıkışınca hakaret eden bir insanın ne olduğu zaten bellidir. Burası bir forum hakaret etme sitesi değil!!!

ayşeglsn
Aday Memur
11 Aralık 2019 01:55

Çok değil bundan 4 5 sene öncesini düşünün 4+4+4 olduğunda 10bin sınıfçı norm fazlası olmuştu da diğer sene nasıl oluyor da yine kadro en çok sınıfçılara veriliyor

Arnava
Şef
11 Aralık 2019 02:16

Gören de bu ülkede herkes Eğitim Fakültesi diye bir bölüm bitiriyor sonra da millete rastgele branş dağıtıyorlar sanacak. Kura ile hatta :) Size de ataması az olan alan düştü herhalde şansa işte :) Hala ataması neredeyse olmayan bölümlere yeni kaydolan insanlar var. Sonra bizim atamamız neden az? Az atamayı göze alıp yazman gerekirdi o bölümü. (Devlette çalışmak istemeyip yazanları ayrı tutuyorum.)

Toplam 78 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi