Editörler : oto-danisman-expert

Yasaklı
18 Şubat 2010 18:31

Alman arabaları sevenler buraya!!!!!

Arkadaşlar!Uzun zamandır forumu takip ediyorum ancak ne yazık ki çok dandik,adı sanı duyulmamış arabalara başlık açılıyor.Bu durum,bir otosever olarak beni çook üzüyor....

Arkadaşlar!Otomobilin üstad-ı evveli Almanlardır.Kuşkusuz adamlar,efsanedir.Sadece pirinç yiyen yerden bitme Japonları

iriyarı Alman dostlarımızla karşılaştırmaya çalışanların olması son derece büyük bir hezeyandır...

Alman arabalarını kullananları buraya bekliyoruz.

DAS IST AUTO!

eminay
Kapalı
18 Şubat 2010 18:43

Nikolaus August Otto 1867 de içten yanmalı motoru bulan da bir almandır zaten

beydeba08
Müsteşar Yardımcısı
18 Şubat 2010 18:44

en güzel araba yılda 38 bin yapabildiğin arabadır: astra.

alperdgal
Şube Müdürü
18 Şubat 2010 18:48

seni sevmeyen ölsün ahmet hasim:)

beydeba08
Müsteşar Yardımcısı
18 Şubat 2010 18:49

adam haklı ama.

eğitimci311
Daire Başkanı
18 Şubat 2010 19:21

marka fetişistliğinin diğer bir örneği ne demek :)

ahmethaşim
Yasaklı
18 Şubat 2010 19:57

Kısa boylu pirinç yiyen Japonlar mı yoksa babayiğit Almanlar mı?

Tabii ki VW ;tabii ki Skoda...

DAS IST AUTO!!!!!!!!!!!!!!!!!

ahmethaşim
Yasaklı
18 Şubat 2010 20:06

Alman arabalarını sevmeyenleri sevmiyorum....

ahmethaşim
Yasaklı
18 Şubat 2010 21:24

das ıst auto...

aalex
Yasaklı
18 Şubat 2010 22:13

geldık:)))

By_Onder
Genel Müdür
18 Şubat 2010 23:23

1990 3.20 ci E 30 BMW sahibi olarak da tabiki BMW vazgeçilmez hayatın anlamıdır diorum ama bunu alman japon sevdası yapmanın mantığını algılıyamıyorum olay milliyetcilikse eğer iki millettende hazzetmiyorum...

ama mevzu otomobil tutkusuysa böle bi kişilik efsaneleri sıralayacaksa ne porshe yi ne nissan ı ne bmw yi ne subaruyu ne mercedesi ne hondayı ne mitsubishi yi ne audi yi kimse yabana atamaz ve sıralayacağım modellerinde efsane olmadığını kimse idda edemez

sky line 3 s E 30 evo 911 gt impreza gt clk s2000 tt supra vs. bunlar bi otomobil tutkunu insanın listesinde mutlaka ilk 50 ye girecek araçlardır burda alman japon ayrımı asla ve asla yapmak mümkün değildir.

bu arada otosever ilginç bi tabir olmuş hayvan sever gibi vede kusura bakma efsaneler arasına skoda dan bişi yazamadım ama skoda da tarihin bilindik en eski motorlu taşıt firmalarından biridir 50 lerde 60 larda otomobil yarışlarında efsaneleşmiş modelleri vardır ama madem öle ayrımcılık bize ter seninde gönlün olsun evsanelere octavia yıda ekleyelim skoda senin bu şahsi başarını karsılıksız bırakmaz ahmet :P

ahmethaşim
Yasaklı
18 Şubat 2010 23:32

Thanks for ındeed By Önder!

By Önder'e sonsuz teşekkürler.Skoda'nın kalitesini biliyorsun.İşte gerçek bir otosever böyle olmalıdır....

DAS IST AUTO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

By_Onder
Genel Müdür
18 Şubat 2010 23:53

ahmet kardeşim skodayı bildiğim gibi diğer bir çok marka hakkındada bilgi sahibiyimdir nacizane skoda ailesinin içindede kısa bi dönem bulunmuşluğum vardır özellikle fiyat performan kıyaslaması yapıldığında skoda nın sunduğu ürünler gayet makuldur bugün sıfır dizel araç alcak olsan ne alırsın deseler fabia 1.4 turbo dizeel derim seceneklerimin içinde olur

ama boş yerede sallamanın luzumu yok anlıyorum takılıyon kafana göre ama aklıma gelen ilk örnek simsiyah bi accord un direksiyonuna geçtiğimde vallahi ağzımdan akacak salyalara zor hakim oldum şimdi ben kalkıpda sırf japon die hondaya kötü dersem çarpılırım alimallah :) yani bitirin bu muhabbeti kimseye faydası yok herkesin şahsi tercihleri vardır mesela bende toyota sevmem fakat asla küçümseyemem

tello06
Şef
19 Şubat 2010 13:27

binecek ayağımızı yerden kesecek bir arbamız olsun da ne olursa olsun:)

antikuş1907
Yasaklı
19 Şubat 2010 14:04

ahmethaşim:

türkçe öğretmenisin türk dilini işlemek kullanmak bizlerin göreviyken sen almanca ve ingilizceyi kullanmayı ön plana alıyorsun.üç ayrı dil bir paragrafta var. neden ?? biz dilimize sahip çıkmayacağız da kim çıkacak ? alman diye tutturmuşsun. tamam iyi arabaları var da bu fanatiklik neden? artık olgunlaş lütfen. öğretmene yakışmıyor bu tarz şeyler.

fenci2006
Kapalı
19 Şubat 2010 16:29

ahmet haşim sırf merakımdan soruyorum yanlış anlama amacım sana karşı tavır sahibi olmak değil çünkü bir insanın bir markayı iyi diyip diğerlerine kötü demesi için önce bütün markaları tanıyor olması lazım mesela sana şöyle bir örnek vereyim bana desenki octavia nasıl bir araçtır bende sana derimki tipi hoşuma gidiyor ama hiç kullanmadım o yüzden aracın kalitesini bilmiyorum sen bütün japon arabalrına kötü diyorsun o yüzden merak ettim mesela ben bu ara mazda 3 almayı düşünüyorum eğerki biliyorsan bana söyle artıları ve eksileri nedir..

ustasin
Şube Müdürü
19 Şubat 2010 17:09

skoda alman arabası değildir arkadaşım arabanın hangi şirkete ait olduğuna değil nerede üretildiğine bakacaksın......sen amerikada üretilen ford ile türkiyede üretilen ford arasındaki farkı gördün mü ben gördüm de ondan söylüyorum ki bir de bunların diğer markalarını düşünün işte renault un dacia sı vw nin skodası yok goodyer ın debicası bunlar hep çin gibi kapalı sistem bir ülkenin kapitaliz min bir parçası olduktan sonra rekabet edebilmek için ucuz üretebilmek için cıkmıştır.çıkmaya da devam edecektir büyük markaların tüm pazara hakim olmalarının başka caresi yoktur çünkü Alam arabası almaya da üretilen vw dir ve auidi dir....neyse artık...

ahmethaşim
Yasaklı
19 Şubat 2010 17:24

Teşekkürler herkese....

Araba Almanlardan alınır....

DAS IST AUTO!!!!!!!!!!!!!

Powersaved
Yasaklı
19 Şubat 2010 18:34

Şu ana kadar 5 arabam oldu 5ide FIAT'tı,

inşaallah tatil dönüşü Focus dizel alacağım..

Ayrıca Almanından almanına fark var.

ahmethaşim
Yasaklı
19 Şubat 2010 18:35

DAS IST AUTO!DAS IST SKODA!!!

fenci2006
Kapalı
19 Şubat 2010 18:51

ahmethaşim sen önce insanlarla fikir alışverişi yapmayı öğren yazık birde öğretmen olacaksın

Toplam 27 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi