Editörler : Pangaea
03 Ekim 2019 17:38

OGM inşaat mühendisliği
Arkadaşlar sonuçlar açıklandı fakat liste yok bildiğiniz gibi. Atanan arkadaşlar varsa kaç puanla atandığını yazabilir mi? Yada yedek olarak kalan arkadaşlar

Engineer93
Aday Memur
03 Ekim 2019 17:41

Aynen arkadaşlar atanan herkese hayırlı olsun.Aramızdan ayrılmadan son bir iyilik yapıp puanlarınızı paylaşabilirsiniz.

castillo
Şube Müdürü
03 Ekim 2019 17:42

Atananlar bida tercih verirse başka yere bu kadar adamın hakkı var üzerinizde kul hakkını da allahın bile af yetkisi yok hadi eyvallah

crknysh
Aday Memur
03 Ekim 2019 18:14

93.4 yedek

Nuri232323
Aday Memur
03 Ekim 2019 18:23

Kardeş sen o puanla yedeksen bize hayatta sıra gelmez benim 92.18, o kadar saçma işler yapıldı ki ; ogm, kültür turizm ve adalet aynı anda alım açtı şimdi bu üçünün alacağı yanılmıyorsam 28 kadro yüksek puanlı 20 kişi etrafında dönecek kadroları da yakacaklar. Şansımız talihimiz...
crknysh, 5 yıl önce
93.4 yedek

çatlakpanda
Şube Müdürü
03 Ekim 2019 18:26

Bir konuda haklısınız. Aynı anda açıktan alım oluyor, ve yüksek puanlı kişiler arasında dönüyor kadrolar. Gönül ister ki merkezi olsun ama yok.
Nuri232323, 5 yıl önce
Kardeş sen o puanla yedeksen bize hayatta sıra gelmez benim 92.18, o kadar saçma işler yapıldı ki ; ogm, kültür turizm ve adalet aynı anda alım açtı şimdi bu üçünün alacağı yanılmıyorsam 28 kadro yüksek puanlı 20 kişi etrafında dönecek kadroları da yakacaklar. Şansımız talihimiz...

Nuri232323
Aday Memur
03 Ekim 2019 18:33

Yani keşke merkezide alsalardı.
çatlakpanda, 5 yıl önce
Bir konuda haklısınız. Aynı anda açıktan alım oluyor, ve yüksek puanlı kişiler arasında dönüyor kadrolar. Gönül ister ki merkezi olsun ama yok.

Nuri232323
Aday Memur
03 Ekim 2019 18:34

Sizin şu anda güncel branş sıralamanız kaç acaba ?
crknysh, 5 yıl önce
93.4 yedek

Hersoy19
Memur
03 Ekim 2019 19:08

93.28 ile 9 il seçmiştim yerleşememişim

crknysh
Aday Memur
03 Ekim 2019 19:31

36
Nuri232323, 5 yıl önce
Sizin şu anda güncel branş sıralamanız kaç acaba ?
03 Ekim 2019 19:51

geçmiş olsun arkadaşlar, üzücü. umarım bu kıyım bir an önce son bulur.

İnsatmhnds
Memur
05 Ekim 2019 11:09

3 tane iski den 1 tane merkeziden tercih vermiş bu kadar mağdur olan insan varken böyle yapanlara ben hakkımı helal etmiyorum.

insmüh49
Aday Memur
05 Ekim 2019 14:55

İSKİ ye atanıp OGM yi kazanalardan biri de benim. 1 yıldır iski yi bekliyoruz. Hala çağrılmadık. Napalım? 1 yıl daha mı bekleyelim. Şimdiye kadar birçok kez atanabilecekken hadi biraz daha bekleyelim diyerek başvurmadık. Belge teslimi için de ben ve bir arkdaşım son hftaya kadar bekleyeceğiz. çok umudumuz yok ama belki iski açıklanır diye bekleyeceğiz. Bu durumun oluşmsına sebep biz değil Bir yılda atamayı gerçekleştiremeyen İSKİ dir. Atama sürecinin herhangi bir aşmasında İSKİ çağırırsa buraya yazıp yedekte bekleyen arkadaşları haberdar ederiz.
İnsatmhnds, 5 yıl önce
3 tane iski den 1 tane merkeziden tercih vermiş bu kadar mağdur olan insan varken böyle yapanlara ben hakkımı helal etmiyorum.

Kurtuba34
Aday Memur
05 Ekim 2019 15:14

Kardeşim 1 yıl ne ya biraz daha bekle senden düşük puanlar atansin sonra sen atanirsin. Olmadı sen 2020 ye çalış yine yüksek alırsın. Bunlar bu kafadalar işte.. Herkes kendi nefsini düşünüyor senin ne yaşadığını kimse önemsemiyor. Kaldı ki senin basvurdugun kadrolar yanmayacak eğer ki İski cagirsa ogm yedek çağıracak. Cagirmazsa sen gidiceksin.Ama işin bu tarafını bildiği halde ört bas edenler oluyor. Anlayışlı olan kişiler zaten hak veriyor.
insmüh49, 5 yıl önce
İSKİ ye atanıp OGM yi kazanalardan biri de benim. 1 yıldır iski yi bekliyoruz. Hala çağrılmadık. Napalım? 1 yıl daha mı bekleyelim. Şimdiye kadar birçok kez atanabilecekken hadi biraz daha bekleyelim diyerek başvurmadık. Belge teslimi için de ben ve bir arkdaşım son hftaya kadar bekleyeceğiz. çok umudumuz yok ama belki iski açıklanır diye bekleyeceğiz. Bu durumun oluşmsına sebep biz değil Bir yılda atamayı gerçekleştiremeyen İSKİ dir. Atama sürecinin herhangi bir aşmasında İSKİ çağırırsa buraya yazıp yedekte bekleyen arkadaşları haberdar ederiz.

İnsatmhnds
Memur
05 Ekim 2019 15:29

Senin ne yaşadığın kimin umurunda diyorsun da bizim ne yaşadığımız senin umurunda mı peki.. Umrumda olsa böyle mi yapardınız. Yarım ya da 1 puan fazla almak sizi dünyalar kadar haklı yapıyor sanki.. Sistemin böyle bir açığını delik deşik ediyorsunuz.. Şimdi burda da kazanıp kültür ve turizm e de başvuracak adamlar çıkacak diyecek ki ya ben ogm de bu ile atandım dur belki kültür de şu ile atanırım diyecek olan adamlar çıkacak.. Dediğim gibi kadro ukalalığı yapıp onu bunu beğenmeyen her yere başvuran adamlara benim hakkım varsa ise ben helal etmiyorum senin de varsa sende etme..

civilengineering
Aday Memur
05 Ekim 2019 18:17

Bende İSKİ'ye atanıp bekleyenlerdenim ve mecburiyetten OGM'ye de başvurdum ve geldi. Biz İSKİ'ye atanırken arkamızdan düşük puanlılar atandı diyenler(lafı üstüne alınan alınsın) şimdi gelmiş niye OGM'ye başvurdunuz diyor ? Demek ki bizim KPSS puanlarımız sizin dediğiniz gibi düşük değilmiş dimi ? OGM alımının yedekleri vardır biz gitmezsek yedekteki arkadaşlar gider konu bu kadar net ve açık.
insmüh49, 5 yıl önce

İnsatmhnds
Memur
05 Ekim 2019 18:25

Herşeye yedek liste var diyenler. Siz şimdi burdan da gidip kültür ve turizm ede adalet e başvurup yedek kaldığınızda sizi arayıp yedekten hak kazandınız denildiğinde ben iski ye atandım gelemiyorum diyeceksiniz o zaman nolacak.. Yani anlayacağınız ilk 20 yada 30 da olan arkadaşlar sürekli heryere başvurursa daha önceden kazanmalarına rağmen, haliyle yedek listede de yine bu arkadaşlar olacak bu da daha sonra arandığınızda ben şuraya atandım gelemiyorum dediğiniz de gelecek adam kalmayacak..
05 Ekim 2019 19:12

Tüm alımlar merkeziyken boyle sorunlar yaşanmıyordu şimdi eski usule dondu kurumlar kendileri alim yapıyor buda atama puanlarını düşürmüyor insanları burda birbirine kırdırıyorlar. bide genç işsiz varmış işsizin genci yaşlısımı oluyormuş yazık insanların umutlarına bile el attılar yazik.

YtüMühendis23
Aday Memur
06 Ekim 2019 20:24

Ne yapsınlar kardeşim? Adamlar atandık zaten diye düşünüp başvurmazlarsa sonra çıkıp birden iptal olursa açıkta kalırsa kim hesabını verecek. Atanan düşük puanlıya ben başvurmamıştım ama alım iptal oldu gel istifa et hakkını bana ver mi diyecek? Yapmayın Allah aşkına. Siz de olsanız aynısını yaparsınız. Kalmış 2020 KPSSye kaç ay. Herkes korkuyor. 11 ay olmuş kurumdan tek açıklama Yok. Kendini onun yerine koy
İnsatmhnds, 5 yıl önce
Herşeye yedek liste var diyenler. Siz şimdi burdan da gidip kültür ve turizm ede adalet e başvurup yedek kaldığınızda sizi arayıp yedekten hak kazandınız denildiğinde ben iski ye atandım gelemiyorum diyeceksiniz o zaman nolacak.. Yani anlayacağınız ilk 20 yada 30 da olan arkadaşlar sürekli heryere başvurursa daha önceden kazanmalarına rağmen, haliyle yedek listede de yine bu arkadaşlar olacak bu da daha sonra arandığınızda ben şuraya atandım gelemiyorum dediğiniz de gelecek adam kalmayacak..

crknysh
Aday Memur
08 Ekim 2019 18:15

iskiden çağırmaya başlamışlar diye bir şeyler okudum. Doğruysa ogmyi kazanıp iskiye gidecek olan var mı?

Kurtuba34
Aday Memur
08 Ekim 2019 21:30

Ben ogm yi kazanmıştım. Ama iskiye gidicem. Diğer arkadaşlarda sanırım öyle yapacak. Perşembe günü diğer arkadaşlarla da görüşüp size burdan haber veririm. Ogm yide arayıp yedekleri çağırmalarını isteriz.
crknysh, 5 yıl önce
iskiden çağırmaya başlamışlar diye bir şeyler okudum. Doğruysa ogmyi kazanıp iskiye gidecek olan var mı?
Toplam 28 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi