Editörler : supporters.
«151617181920212223242526»

computerqaz
Aday Memur
22 Mayıs 2021 11:22

Merhaba Sayın hocalarım.

Kongrede sunduğum bildiri kongrenin bastığı kitapta, kitap bölümü olarak yayımlandı... Ben de bu yayını uluslararası kitap bölümü olarak puanlamayı düşünüyorum.

Bu konuda hocaların tutumuna yönelik bir bilginiz var mı? Bazı arkadaşlar hocaların bunu tam bildiri metni olarak kabul ettiğini belirtti.

Teşekkür ederim.

MTKU
Aday Memur
22 Mayıs 2021 11:46

Sayın Hocalarım merhaba,

Öncelikle hepinize bol şans ve kolaylıklar diliyorum. Yüklemeye çalıştıkça birşeylere takılıyor insan maalesef. Sorum şuki uluslarası kitap bölümünü yüklerken neleri yüklemeliyiz? Tüm kitabı yükledim başka neyi yükleyebilirim? Çok teşekkür ederim.

Saygılar sunarım.

docsan
Aday Memur
22 Mayıs 2021 11:56

Uluslararası yayınevi tarafından yayınlanmış bir kitapta 2 adet kitap bölümüm var.

Kitapçıkta en fazla iki bölüm eklenebilir detayı ilgimi çekti.

Hangisi acaba?

Bir kitapta iki kitap bölümü puanlanabilir mi?

Yoksa sadece birini mi kullanabiliyoruz.

docsan
Aday Memur
22 Mayıs 2021 11:57

Yayınevinin uluslararasılık belgesi'ni de yüklemelisiniz.

MTKU, 3 yıl önce

Sayın Hocalarım merhaba,

Öncelikle hepinize bol şans ve kolaylıklar diliyorum. Yüklemeye çalıştıkça birşeylere takılıyor insan maalesef. Sorum şuki uluslarası kitap bölümünü yüklerken neleri yüklemeliyiz? Tüm kitabı yükledim başka neyi yükleyebilirim? Çok teşekkür ederim.

Saygılar sunarım.

computerqaz
Aday Memur
22 Mayıs 2021 12:05

Merhaba Hocam, tamamını mı yüklememiz gerekiyor?

Ben kitabın kapağı, iç sayfalar ve kendi bölümümü yükledim sadece...

MTKU, 3 yıl önce

Sayın Hocalarım merhaba,

Saygılar sunarım.

bezgindr
Kapalı
22 Mayıs 2021 12:46

Hocalarım ben de aynı sorunun cevabını merak ediyorum bende de böyle bir durum söz konusu

docsan, 3 yıl önce

Uluslararası yayınevi tarafından yayınlanmış bir kitapta 2 adet kitap bölümüm var.

Kitapçıkta en fazla iki bölüm eklenebilir detayı ilgimi çekti.

Hangisi acaba?

Bir kitapta iki kitap bölümü puanlanabilir mi?

Yoksa sadece birini mi kullanabiliyoruz.

bezgindr
Kapalı
22 Mayıs 2021 12:48

Hocam bence de tam metindir sonuçta bilimsel kitapta olsa proceeding book ta olsa ISBN alıyor ve sunumunuz ile başlığı aynı bence tam metindir.

computerqaz, 3 yıl önce

Merhaba Sayın hocalarım.

Kongrede sunduğum bildiri kongrenin bastığı kitapta, kitap bölümü olarak yayımlandı... Ben de bu yayını uluslararası kitap bölümü olarak puanlamayı düşünüyorum.

Bu konuda hocaların tutumuna yönelik bir bilginiz var mı? Bazı arkadaşlar hocaların bunu tam bildiri metni olarak kabul ettiğini belirtti.

Teşekkür ederim.

bezgindr
Kapalı
22 Mayıs 2021 12:50

Hocam yayınevinin ulusal ya uluslararası tarandığın gösterir belge kitap kapağı iç sayfalar içindekiler ve sizin bölümünüz yeterlidir tamamını yüklemeye gerek yok.

computerqaz, 3 yıl önce

Merhaba Hocam, tamamını mı yüklememiz gerekiyor?

Ben kitabın kapağı, iç sayfalar ve kendi bölümümü yükledim sadece...

basond
Memur
22 Mayıs 2021 12:51

Çok teşekkürler hocam.

Evet, bildiri makale olduysa yalnızca birini puanlayın diyor. Ben şansımı makaleden yana kullanmak istiyorum. Bu tercih sebebi diye biliyorum yani hem bildirisini hem makalesini puanlayamam; ama yönergede aynı kongreden iki bildiri puanlanamaz diye yazıyor. Acaba bildirileri hiç puanlamayıp iki ayrı makaleyi puanlasam sıkıntı yaşar mıyım? Yoksa bu makalelerden yalnızca birini mi puanlamalıyım?

Başka görüş sunacak ya da benim durumumda olan hocalarım varsa görüş bildirirse sevinirim.

Kolaylıklar :)

akademya, 3 yıl önce

Hocam tebliğlerin her ikisini de puanlamamanız lazım zira makale yaparak yayına dönüşmüşler. Makaleler (Sempozyuma ait basılmış tam metin bildiri olmadığına göre) bu anlamda bence puanlanabilir. Önemli olan aynı yayınların (tebliğ-makale) ayrı ayrı puanlanmamaları. Bilmiyorum farklı düşünen var mı.

basond
Memur
22 Mayıs 2021 12:54

Hocam, kitabın kapağında vs. şu şu sempozyum bildirileri ya da kitapçığı gibi bir şey yazıyorsa tam metin bildiri olarak kabul edilir; ama bağımsız bir kitap olarak basıldıysa kitap bölümü olarak puanlanabilir gibi geldi. Ben öyle yaptım yani. Akademik atama komisyonu da bu yönde karar vermişti üniversitemdeki.

computerqaz, 3 yıl önce

Merhaba Sayın hocalarım.

Teşekkür ederim.

bezgindr
Kapalı
22 Mayıs 2021 13:40

Hocam iki bildiriyi de puanlamıyorsanız ve ikisi de madem makale olarak yayımlanmış onları puanlayabilirsiniz ama aynı cilt ve sayı da iki ayrı makale olarak yayınlandılarsa sadece birini puanlatın bence

basond, 3 yıl önce

Çok teşekkürler hocam.

Evet, bildiri makale olduysa yalnızca birini puanlayın diyor. Ben şansımı makaleden yana kullanmak istiyorum. Bu tercih sebebi diye biliyorum yani hem bildirisini hem makalesini puanlayamam; ama yönergede aynı kongreden iki bildiri puanlanamaz diye yazıyor. Acaba bildirileri hiç puanlamayıp iki ayrı makaleyi puanlasam sıkıntı yaşar mıyım? Yoksa bu makalelerden yalnızca birini mi puanlamalıyım?

Başka görüş sunacak ya da benim durumumda olan hocalarım varsa görüş bildirirse sevinirim.

Kolaylıklar :)

basond
Memur
22 Mayıs 2021 14:02

Yok yok iki makale de farklı konularda, dergilerde ve zamanlarda basıldı hocam.

Çok teşekkür ediyorum yorumunuz için.

Kolaylıklar.

bezgindr, 3 yıl önce

Hocam iki bildiriyi de puanlamıyorsanız ve ikisi de madem makale olarak yayımlanmış onları puanlayabilirsiniz ama aynı cilt ve sayı da iki ayrı makale olarak yayınlandılarsa sadece birini puanlatın bence

dgndz
Aday Memur
22 Mayıs 2021 14:15

Herkese merhabalar,

Benim kafamı karıştıran bir konu var. Yazılanları okudum ancak kafamda oturmadı.

DBS'de doktora öncesindeki çalışmalarımızdan 10 puanlık bölümü değil de doktora öncesinde yaptığımız tüm eserlerimizi/atıflarımızı beyan ediyoruz değil mi?

.Sistemde net puan hesabında doktora öncesi çalışmaların net puanı 10 değil 70 gözüküyor bnde. Son puan hesabına da 10 yansımıyor daha fazla yansıyor. Bu normal mi? Sistemsel bir sorun mu var? Sizde de böyle mi?

Asgari 90 puanlık kısmı Dr sonrası için zaten sağladığımızı varsayarsak sormak istedim.

fatihali53
Aday Memur
22 Mayıs 2021 15:59

Merhabalar,

Mühendislik Temel Alanından doçentlik başvurusu yapmayı planlıyorum. Mühendislik Temel Alanı doçentlik şartları 1a bendinde belirtilen ?en az bir makalede başlıca yazar olma? şartı ile ilgili bir sorum olacaktı.

Başka bir üniversitede doktora yapan ve ikinci danışmanı olduğum bir öğrencimle SCI kapsamındaki bir dergide iki yazarlı (ben ve öğrenci olmak üzere) bir çalışmam yayınlandı. Bu çalışmada ben birinci ve sorumlu yazarım, ikinci yazar olarak ikinci danışmanı olduğum doktora öğrencisi bulunmaktadır. Öğrencinin doktorası devam etmektedir. Bu çalışma, Mühendislik Temel Alanı 1a bendinde belirtilen ?en az bir makalede başlıca yazar olma? şartını sağlıyor mu? Konuştuğum, daha önce doçentlik jürisinde bulunmuş hocalar bu çalışmanın uygun olacağını belirtiler fakat emin olmak adına sizlere danışmak istedim.

Yardımınız için şimdiden teşekkür eder iyi günler dilerim.

dgndz
Aday Memur
22 Mayıs 2021 17:16

Merhabalar,

COST projesinde çalışma grubu üyesi olmayı puanlandırabiliyor muyuz? Bilen hocam var mıdır?

Çok teşekkür ederim.

docsan
Aday Memur
22 Mayıs 2021 17:25

Ben de Valilik ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokollü bir projede danışmanlık yapıyorum. Diğer kamu kuruluşları ile yapılan projelere yazabilir miyim acaba? Resmi belgeler vb hepsi mevcut.

İki soruya aynı anda cevap verecek bir hocamız umarım bulabiliriz.

Kolaylıklar diliyorum

dgndz, 3 yıl önce

Merhabalar,

COST projesinde çalışma grubu üyesi olmayı puanlandırabiliyor muyuz? Bilen hocam var mıdır?

Çok teşekkür ederim.

salmonellaparapity
Aday Memur
22 Mayıs 2021 17:28

Hocam bende cost ile ilgili aynı durumdayım. Bilen varsa şimdiden teşekkür ederim.
dgndz, 3 yıl önce

Merhabalar,

Çok teşekkür ederim.

nnyb
Aday Memur
22 Mayıs 2021 18:25

Hocam 2. danışmanı olduğunuz öğrencinin çıkan yayın nasıl 2 yazarlı oldu? öğrenci ve 2 danışman en az 3 yazarlı olması gerekmez miydi?

Hassas bir hocaya denk gelirse buradan etiğe sevk edebilir.

fatihali53, 3 yıl önce

Merhabalar,

Mühendislik Temel Alanından doçentlik başvurusu yapmayı planlıyorum. Mühendislik Temel Alanı doçentlik şartları 1a bendinde belirtilen ?en az bir makalede başlıca yazar olma? şartı ile ilgili bir sorum olacaktı.

Başka bir üniversitede doktora yapan ve ikinci danışmanı olduğum bir öğrencimle SCI kapsamındaki bir dergide iki yazarlı (ben ve öğrenci olmak üzere) bir çalışmam yayınlandı. Bu çalışmada ben birinci ve sorumlu yazarım, ikinci yazar olarak ikinci danışmanı olduğum doktora öğrencisi bulunmaktadır. Öğrencinin doktorası devam etmektedir. Bu çalışma, Mühendislik Temel Alanı 1a bendinde belirtilen ?en az bir makalede başlıca yazar olma? şartını sağlıyor mu? Konuştuğum, daha önce doçentlik jürisinde bulunmuş hocalar bu çalışmanın uygun olacağını belirtiler fakat emin olmak adına sizlere danışmak istedim.

Yardımınız için şimdiden teşekkür eder iyi günler dilerim.

dgndz
Aday Memur
22 Mayıs 2021 18:28

Hocam hiç cevap alamazsak ben sanırım 1c bendinde beyan edeceğim. Tübitak'a sordum net bir cevap alamadım. DBS ye de yazdım ordan da cevap yok maalesef.

1c- Devam eden veya başarı ile tamamlanmış a ve b bendi dışındaki uluslararası destekli bilimsel araştırma projelerinde (derleme ve rapor hazırlama çalışmaları hariç) görev almak

salmonellaparapity, 3 yıl önce
Hocam bende cost ile ilgili aynı durumdayım. Bilen varsa şimdiden teşekkür ederim.

salmonellaparapity
Aday Memur
22 Mayıs 2021 18:34

Hocam bende öyle düşündüm ama proje ekibini nasıl yazacağız onu bilemedim çünkü ekip çok kalabalık ve çoğu yabancı.
dgndz, 3 yıl önce

Hocam hiç cevap alamazsak ben sanırım 1c bendinde beyan edeceğim. Tübitak'a sordum net bir cevap alamadım. DBS ye de yazdım ordan da cevap yok maalesef.

1c- Devam eden veya başarı ile tamamlanmış a ve b bendi dışındaki uluslararası destekli bilimsel araştırma projelerinde (derleme ve rapor hazırlama çalışmaları hariç) görev almak

Toplam 3160 mesaj
«151617181920212223242526»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi