Editörler : swat3410E.Kayı Han

KutadguBilig1923
Aday Memur
09 Aralık 2019 16:01

Arkadaşlar bu süreç ciddi şekilde psikolojime zarar vermeye başladı ne iş arayabiiliyorum ne bir işe girebiliyorum olumlu olursa 1-2 aya çıkarım diye buzluğa atılmış gibi hissediyorum resmen.Bu süreci nasıl atlatabiliriz bugün 40 gün oldu

Fatih9595
Aday Memur
09 Aralık 2019 16:15

Kardeşim çoğumuz aynı durumdayız ama sabırla beklemek şu durum da yapabilceğimiz tek şey.Bence bugün yarın bekçiliği açıklayacaklar sonra da 1 hafta için de paem i biraz daha sabır :)
KutadguBilig1923, 4 yıl önce

Arkadaşlar bu süreç ciddi şekilde psikolojime zarar vermeye başladı ne iş arayabiiliyorum ne bir işe girebiliyorum olumlu olursa 1-2 aya çıkarım diye buzluğa atılmış gibi hissediyorum resmen.Bu süreci nasıl atlatabiliriz bugün 40 gün oldu

IMRXI
Kapalı
09 Aralık 2019 16:18

31 ekimde bitti son mülakat, genel süreç bugün 39.gün . önceki yorumlarda gördüm 40-45.gün açıklanır diye bir tahmin nihayetinde. oldu olmadı diye bilmek en iyisi ama maalesef beklemek gerçekten zor.
KutadguBilig1923, 4 yıl önce

Biyomedikalci06
Aday Memur
09 Aralık 2019 16:21

Akademiyi arayıp soran var mı? Sonuçların açıklanmasının gecikme olacağına dair.

Bıçakbey54
Aday Memur
09 Aralık 2019 17:15

Benim tahmin 8-9 Ocak gibi açıklanır 13 Ocak'ta intibak başlar 3 hafta sürer 31 Ocak'ta biter 2 hafta ara olur eğitim 3 Şubatta başlar

Bıçakbey54
Aday Memur
09 Aralık 2019 17:16

Pardon eğitim 17 şubatta başlar yazacaktım
Bıçakbey54, 4 yıl önce
Benim tahmin 8-9 Ocak gibi açıklanır 13 Ocak'ta intibak başlar 3 hafta sürer 31 Ocak'ta biter 2 hafta ara olur eğitim 3 Şubatta başlar

işsizzz06
Aday Memur
09 Aralık 2019 17:19

Keşke erken açıklasalar eğitimin ne zaman başlıdığı önemli değil de,sonuç beklemek yoruyo

paemadayı23
Memur
09 Aralık 2019 21:26

bugün açıklasa x tarihte başlanacak dense herkes ona göre vaziyet alır, belirsizlik ortadan kalkar kazanan kazandığı için ona göre ayarlar kaybeden ona göre ayarlar esas sıkıntı bu meselenin bu kadar dallanıp budaklanması

redapple1071
Aday Memur
09 Aralık 2019 22:53

Bu meslek sabır mesleği siz şimdiden sabredemiyorsanız durum vahim..

eemarif38
Aday Memur
09 Aralık 2019 23:24

28 yaşına gelmiş işsiz birinin aynı yaştaki arkadaşlarının düzgün bir işi, evlilik hayatı ve çocuğu olduğunu düşünürsek sen ne sabırsızlığından bahsediyosun?

redapple1071, 4 yıl önce

Bu meslek sabır mesleği siz şimdiden sabredemiyorsanız durum vahim..

redapple1071
Aday Memur
09 Aralık 2019 23:36

Benim kimsenin hayatına itirazım yok kimsenin hayatına eleştiri hakkım yok herkesin kendine göre bir zorluğu var Allah herkesin kalbine göre versin ama şu sıralar gerek Facebook ta gerekse forumlarda sürekli aynı konu. Ne zaman açıklanacak bunu kimse bilemez ama beklemek şart biz istediğimiz kadar dil dökelim akademi ne zaman uygun görürse o zaman açıklanacak herkes bir yorum yapıyor müneccim gibi açıklanma tarihi tahmin ediyor bu ne kadar doğru sizce?

eemarif38
Aday Memur
09 Aralık 2019 23:47

Hocam haklısın bende birilerinin şu tarihte açıklanacak demesine karşıyım insanlar gereksiz yere umutlanıyor. Ama ben subaylık sınavına girdim hem fyt hem sözlüyü geçtim. Sağlığa girdim ve saframda polip diye ilk kez duyduğum bişey çıktı ve heyetten elendim. Şimdi bir tek paem kaldı. Bunun sağlığından 3 mm ile kurtuluyorum ama burdanda geçtim mı kaldım mı bilemiyorum. Olurda kalırsam yaklaşık 3 ayım boşa gitmiş gibi bişey olacak. Ve kpss ye 3 ay geriden başlıcam. Bunları düşününce insan haliyle stres yapıyor ve biran önce açıklanıp ona gore yol çizmek istiyor.

Eroglu40
Kapalı
09 Aralık 2019 23:49

Tü- ken -dik resmen. Kazanani açıklayın artık herkesin psikolojisi bozuldu bozulacak psikoloğa gitmek zaten yasak :) ben bu sistemden bir sey anlamadim isimiz yok paramiz yok yasimiz 30 a yaklaştı Allah sonumuzu hayır eylesin. Stres atalim diye dışarı çıkmayı düşünsem bile 50 -100 tl gidiyor en iyisi kış uykusuna yatmak galiba :)

Eroglu40
Kapalı
10 Aralık 2019 00:23

Allah mezun olupta 3 4 yil ve uzeri işsiz gezenlere sabır versin halimize hergün sukrediyoruz ama bu isler zormus stresliymis birde durumun farkindaysan elde avucta yoksa kat br kat artıyor Allah devletimizi korusun insallah bizden sonraki nesile kadar refah seviyemiz is olanaklarimiz artar da bizim cektiklerimizi çekmezler. Neset baba yar imis meğer zor imis demis zamanında ben de diyorum ki; iş imiş meğer zor imiş hemde çok zor :)

myk72
Kapalı
10 Aralık 2019 00:28

Sen tahmin yapma yav

Bıçakbey54, 4 yıl önce

poMema
Aday Memur
10 Aralık 2019 01:05

eemarif38, kardeşim bende jandarma astsubayligini kazandım ama 4 mm safra kesesinden dolayı elendim, ama polislikte 29 Eylül 2019 tarihinde sağlık yönetmeliği değişti artık 10 mm e kadar safra kesesi polibi engel degil bilgin olsun

eemarif38
Aday Memur
10 Aralık 2019 13:04

Sağol kardeşim ama inan bunu kazansam dahi artık pek mutlu olamıcam insanın şevkini kırıyorlar. Kendi mesleğini yapmak artık zaten zor o zaman subay yada komiser olayım bari diyosun ondada önüne saçma sapan engeller çıkartıyolar. Napalım dayımız yok diye ölelim mı?

Toplam 37 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi