Editörler : Pangaea
02 Ağustos 2019 20:15

Atandıktan sonra evrak

Arkadaşlar mezun olalı çok oldu ama diplomamı almadım. Atanma durumunda geçici mezuniyet belgesi ile işlem yapabiliyor muyuz? diploma şart mı?

02 Ağustos 2019 20:48

Emin olmamakla beraber diploma şart diye biliyorum.

Hektor2504
Aday Memur
03 Ağustos 2019 00:16

Mezuniyet belgesi de yeterli hocam

Cigubigule
Aday Memur
03 Ağustos 2019 00:25

Eğer mezuniyet belgenizin tarihi dolmadıysa kullanabilirsiniz. Aksi halde diplomanızı almanız gerekiyor.

kartal3800
Aday Memur
03 Ağustos 2019 09:45

Ben diplomayı almamıştım e devletten mezuniyet belgesi çıkartıp teslim ettim bir sıkıntı olmadı kabul ettiler.

seda-edb
Şef
03 Ağustos 2019 10:41

Hocam atandıktan sonraki kısımda mı mezuniyet belgesi ile göreve başladınız?

kartal3800, 5 yıl önce
Ben diplomayı almamıştım e devletten mezuniyet belgesi çıkartıp teslim ettim bir sıkıntı olmadı kabul ettiler.

Betelgeus
Daire Başkanı
04 Ağustos 2019 17:56

Diploma şartı yok. Atanan bir arkadaşım mezuniyet belgesi ile göreve başlamıştı.

seda-edb
Şef
05 Ağustos 2019 17:48

Teşekkür ederim hocam.

Betelgeus, 5 yıl önce

Diploma şartı yok. Atanan bir arkadaşım mezuniyet belgesi ile göreve başlamıştı.

heygirl34
Şef
06 Ağustos 2019 10:03

Branş kontenjanı ve tercih yapan sayısı sitede var. çok güzel olmuş.

https://www.memursite.com/2019/07/sozlesmeli-ogretmenlik-tercih-ekran-acld.html

kartal3800
Aday Memur
06 Ağustos 2019 17:30

evet hocam atandıktan sonra mezuniyet belgesi ile göreve başladım.
seda-edb, 5 yıl önce

Hocam atandıktan sonraki kısımda mı mezuniyet belgesi ile göreve başladınız?

Betelgeus
Daire Başkanı
07 Ağustos 2019 23:32

Arkadaşlar tebligat adresi ile ikametgahım farklı. Bir sorun olur mu acaba?

Begümmgnll
Memur
07 Ağustos 2019 23:36

hocam benimde farklı. Bilen yok mu acaba?
Betelgeus, 5 yıl önce

2019atama
Aday Memur
08 Ağustos 2019 02:38

Tebligat adresi ile ikametgah nasil farkli oluyor

Betelgeus, 5 yıl önce

Betelgeus
Daire Başkanı
08 Ağustos 2019 09:27

Taşınma durumu olduğu için şu anki adresi tebligat olarak vermiş oluyoruz Hocam. İkametgahı kağıt üzerinde henüz değiştirmedik demek oluyor.

fatih ç.
Genel Müdür
08 Ağustos 2019 09:54

Farketmez hocam sms geliyor zaten.

Betelgeus
Daire Başkanı
08 Ağustos 2019 10:32

Güvenlik soruşturması açısından merak ettim hocam. Sonuçta verdiğim adres onlar için geçerli olmalı.

Çok teşekkür ederim.

fatih ç., 5 yıl önce

Farketmez hocam sms geliyor zaten.

heygirl34
Şef
08 Ağustos 2019 10:42

ATAMA SONUÇLARI BU SİTEDE AÇIKLANDI YAZIYOR.

Branş kontenjanı ve tercih yapan sayısı sitede var. çok güzel olmuş.

https://www.memursite.com/2019/07/sozlesmeli-ogretmenlik-tercih-ekran-acld.html

2019atama
Aday Memur
08 Ağustos 2019 11:40

Hocam güvenlik soruşturması için daha adres belirtmedik ki... Meb mülakat ve tercih işlemlerinde adresimizi yazdık. Yarın sonuçlar açıklandıktan sonra atanacagimiz okulun il milli eğitim müdürlüğüne teslim edeceğimiz evraklar arasında güvenlik soruşturması formu da yer alıyor diye biliyorum. Adresiniz değiştiyse güvenlik soruşturması formuna yeni adresi yazarsınız. Süreç bu şekilde işlemiyor mu?

Betelgeus, 5 yıl önce

Güvenlik soruşturması açısından merak ettim hocam. Sonuçta verdiğim adres onlar için geçerli olmalı.

Çok teşekkür ederim.

Betelgeus
Daire Başkanı
08 Ağustos 2019 14:05

Hocam hiç bilmediğim için sordum. GS formuna şimdiki adresi mi eski adresi mi yazmak daha mantıklı? Çünkü şu an ikametgahım eski adresimde. Eve ya da mahalleye geliyorlar yazanlar oldu ne kadarı doğru bilmiyorum. İkametgahımı yazmadım diye yanlış beyanmış gibi algılanır mı merak ettiğim şey aslında bu. O formda ikametgah olarak belirtiliyorsa ikametgah adresini girmek doğru olan galiba. Ama orda değilim işte.

2019atama, 5 yıl önce

Hocam güvenlik soruşturması için daha adres belirtmedik ki... Meb mülakat ve tercih işlemlerinde adresimizi yazdık. Yarın sonuçlar açıklandıktan sonra atanacagimiz okulun il milli eğitim müdürlüğüne teslim edeceğimiz evraklar arasında güvenlik soruşturması formu da yer alıyor diye biliyorum. Adresiniz değiştiyse güvenlik soruşturması formuna yeni adresi yazarsınız. Süreç bu şekilde işlemiyor mu?

2019atama
Aday Memur
08 Ağustos 2019 18:18

Hocam güvenlik soruşturması formunda iki ayrı adres kısmı var. Biri mernis adresiniz şeklinde yazıyor, diğerinde ikamet adresiniz diye yazıyor. Olur da bu süreçte mernis adresinizde değil de başka bir yere geçici olarak gitmiş olabilirsiniz diye. Misafirlik tatil vb nedenlerle. Mernis adresiniz diye bir kısım var ki oraya nüfusta kayıtlı olduğunuz adresi yazmanız gerekiyor. Formu doldurduğunuz tarihte kayıtlı olmadığınız bir adresi mernis adresiniz olarak belirtirseniz bu yanlış beyan olur ve bence soruşturmayı etkiler. Zaten kayıtlı olmadığınız eski adresinizi mernis adresi olarak göstermek yanıltıcı beyan oluyor ve zaten mantığı da yok. Geçmişte kaldığınız yeri değil şu an kaldığınız yeri adres olarak belirtmeniz lazım ama merniste kayıtlı olmanız şart yoksa sorun olabilir. Merniste adres kaydı olmayanlara banka hesabı bile açmıyorlarken gs için sorun olması büyük ihtimal.

Betelgeus, 5 yıl önce

Hocam hiç bilmediğim için sordum. GS formuna şimdiki adresi mi eski adresi mi yazmak daha mantıklı? Çünkü şu an ikametgahım eski adresimde. Eve ya da mahalleye geliyorlar yazanlar oldu ne kadarı doğru bilmiyorum. İkametgahımı yazmadım diye yanlış beyanmış gibi algılanır mı merak ettiğim şey aslında bu. O formda ikametgah olarak belirtiliyorsa ikametgah adresini girmek doğru olan galiba. Ama orda değilim işte.

2019atama
Aday Memur
08 Ağustos 2019 18:24

Gerçi sizin durum biraz farklı. Siz başka bir adrese taşındınız ya da artık eski adresinizde kalmıyorsunuz. Bu durumda mernis adresinizi güncellemeniz lazım. Mernis adresiniz eski adresiniz olabilir ama soruşturma sürecinde polis eski adresinize gider de -ki gidiyor- orada bu kişi artık bu adreste kalmıyor ya da taşındı vb diye bilgi alırsa sorun olabilir. Adresinizi nüfusa gidip güncelleyin bence.

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi