Editörler : E.Kayı Han
16 Ekim 2020 13:34

Mübaşir ile katip arasındaki maaş farkı ?

Arkadaşlar mübaşir ile katip arasındaki maaş farkı hangi derecede ne kadardır ? 4 ün 1 de veya3 ün 1 de mi fark açılmaya başlıyor ? Fark varsa ne kadar ?

ismail041
Memur
16 Ekim 2020 15:06

Sadece maaşa mı göz diktin.. Kusura bakma sormak zorundayım eksisiyle artısıyla ölçtün mü hangisinde mesleğin getireceği sevgiyi ölçtün mü sadece maaşı sorman saçmalığıma gitti affedersin... Bi araştır istersen

Özbekkk
Aday Memur
16 Ekim 2020 15:48

sanane abi araştırmıştır belki eleştirmek sana mı kaldı?
ismail041, 4 yıl önce
Sadece maaşa mı göz diktin.. Kusura bakma sormak zorundayım eksisiyle artısıyla ölçtün mü hangisinde mesleğin getireceği sevgiyi ölçtün mü sadece maaşı sorman saçmalığıma gitti affedersin... Bi araştır istersen

ismail041
Memur
16 Ekim 2020 15:51

Bekçiliği sana mı düştü sen niye cevap verme gereği duyuyorsun?
Özbekkk, 4 yıl önce
sanane abi araştırmıştır belki eleştirmek sana mı kaldı?

Kemall4567
Şef
16 Ekim 2020 15:56

Abi afedersin de senin kafan iyi mi ya ? Ne alaka şimdi ikisinin getirdiği sevgi mevgi ? Biliyorsan cevap verebilirsin bilmiyorsanda cevap vermeyebilirsin

ismail041, 4 yıl önce

ismail041
Memur
16 Ekim 2020 16:55

:)
Kemall4567, 4 yıl önce

Abi afedersin de senin kafan iyi mi ya ? Ne alaka şimdi ikisinin getirdiği sevgi mevgi ? Biliyorsan cevap verebilirsin bilmiyorsanda cevap vermeyebilirsin

Yener73
Şef
28 Ekim 2020 00:02

katibin yaptığı için 10'da 1'ini yapmıyorsunuz buna rağmen maaş farkı 150-200 tl bandında. hayat size güzel

Kemall4567
Şef
28 Ekim 2020 08:29

Aynı şartlarda aynı derece kademedeki bi katibe göre 50-60 tl fazla maaş alıyorum, valla hayat bize güzel

Yener73, 3 yıl önce

katibin yaptığı için 10'da 1'ini yapmıyorsunuz buna rağmen maaş farkı 150-200 tl bandında. hayat size güzel

LiveRommel
Memur
15 Kasım 2020 01:47

mübaşirlerin maaşları düşürülmelidir. almaları gerektiğinden daha yüksek maaş alıyor mübaşirler. dosya getir götür. duruşmada sanık çağır. segbis bağla. oh başka işleri yok.

Kemall4567
Şef
15 Kasım 2020 07:26

Sen bir trollsün, bilerek tahrik ediyorsun, o yüzden cevap vermeyeceğim sana

LiveRommel, 3 yıl önce

mübaşirlerin maaşları düşürülmelidir. almaları gerektiğinden daha yüksek maaş alıyor mübaşirler. dosya getir götür. duruşmada sanık çağır. segbis bağla. oh başka işleri yok.

15 Kasım 2020 20:32

Birilerinin zoruna gitmiş anlaşılan...

Mrme
Şef
22 Kasım 2020 13:02

aralarındaki maaş farkını bilmem ama yapılan işe göre alınan paranın az olduğunu düşünüyorum, misal sözleşmeli kadroluya göre çoğu zaman daha çok çalışmasına rağmen hak bakımından aralarında epeyce fark var, aynı zamanda duruşmaya çıkan katiplerin her ay belirlenip ek ücret alması gerek diye düşünüyorum.bu saye de hak eden hak ettiğini alır iş barışı sağlanır

cevherdudayev1
Daire Başkanı
22 Kasım 2020 13:58

sözleşmeli personelin kadroluya göre daha çok çalıştığını nası tespit ettin çok merak ettim

Mrme, 3 yıl önce

aralarındaki maaş farkını bilmem ama yapılan işe göre alınan paranın az olduğunu düşünüyorum, misal sözleşmeli kadroluya göre çoğu zaman daha çok çalışmasına rağmen hak bakımından aralarında epeyce fark var, aynı zamanda duruşmaya çıkan katiplerin her ay belirlenip ek ücret alması gerek diye düşünüyorum.bu saye de hak eden hak ettiğini alır iş barışı sağlanır

CBS
Kapalı
22 Kasım 2020 15:19

Herkes en çok kendinin çalıştığını sanıyor hocam :) zamanla başka birimlerde çalışmaya başlandıkça insan olgunlaşmaya başlıyor ve adliye benim omuzlarımda yürüyor tribinden çıkmaya başlıyor.
cevherdudayev1, 3 yıl önce

sözleşmeli personelin kadroluya göre daha çok çalıştığını nası tespit ettin çok merak ettim

cevherdudayev1
Daire Başkanı
22 Kasım 2020 18:22

yorumlarımızı beyenmeyenler eksi vermiş çokta ...

CBS, 3 yıl önce
Herkes en çok kendinin çalıştığını sanıyor hocam :) zamanla başka birimlerde çalışmaya başlandıkça insan olgunlaşmaya başlıyor ve adliye benim omuzlarımda yürüyor tribinden çıkmaya başlıyor.

Mrme
Şef
22 Kasım 2020 20:15

Tespitlerimi hemen söyleyeyim;

1-Bir müzekkereyi yarım saatte yazarlar, gelen yazı cevabının işlemini bir saatte yapmaya çalışırlar

2-Riskli işleri kesinlikle üstlenmez hatta nasıl oluyorsa öyle günlerde bir şekilde izinli ya da raporlu olurlar

3-Katip olmalarına rağmen nasıl oluyorsa klavye becerileri yoktur, duruşmaya çıkamaz, karar yazamazlar

4-Vatandaş,avukat,bilirkişi vs. geldiğinden kafalarına monitörün arkasına saklarlar :)

5-Zimmet ve postaları teslim almazlar

öyle komik tipler var ki yıllanmış kadrolu katiplerden duruşmaya çıkmamak için birinin kulağı duymaz, birinin panik atağı olur, öteki klavye de yazma becerim yok der ama lafa gelince sicilin kadar konuş olur :D

cevherdudayev1, 3 yıl önce

cevherdudayev1
Daire Başkanı
22 Kasım 2020 21:21

bu dediğin şeyler için kadrolu veya sözleşmeli olmaya gerek yok bu o insanla alakalı en iyisi bir doktora görün sen kuzum

Mrme, 3 yıl önce

Tespitlerimi hemen söyleyeyim;

1-Bir müzekkereyi yarım saatte yazarlar, gelen yazı cevabının işlemini bir saatte yapmaya çalışırlar

2-Riskli işleri kesinlikle üstlenmez hatta nasıl oluyorsa öyle günlerde bir şekilde izinli ya da raporlu olurlar

3-Katip olmalarına rağmen nasıl oluyorsa klavye becerileri yoktur, duruşmaya çıkamaz, karar yazamazlar

4-Vatandaş,avukat,bilirkişi vs. geldiğinden kafalarına monitörün arkasına saklarlar :)

5-Zimmet ve postaları teslim almazlar

öyle komik tipler var ki yıllanmış kadrolu katiplerden duruşmaya çıkmamak için birinin kulağı duymaz, birinin panik atağı olur, öteki klavye de yazma becerim yok der ama lafa gelince sicilin kadar konuş olur :D

Kartal1334
Aday Memur
24 Kasım 2020 20:10

Mübaşir olsaydın o zaman
Yener73, 3 yıl önce

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
25 Kasım 2020 10:03

Bizim mesleğin mensupları, kendi aralarında tartışmayı seviyeli şekilde yapmaktan yana sorun yaşıyor.

Bence, bu tür konulara yorum yapmadan önce tartışmayı seviyeli yapmayı bilmek gerekiyor.

"Sana ne?" vs. gibi hitaplar, bence çok çirkin ve özellikle memur vakarına yakışmayacak söylemlerdir.

Konuya dönecek olursak;

Sevgili arkadaşım; adliyede hakim ve savcı unvanı dışında yardımcı personelin aldığı maaşlar hemen hemen aynıdır. Aralarında çok az fark vardır. Bunun dışında yazı işleri müdürleri biraz fazla alır, o da çok fazla değildir.

MGKGS
Aday Memur
25 Kasım 2020 18:34

Henüz mübaşirliği yeni seçmeyi düşünüyorum.Aramızda mübaşir bi abimiz varsa maaşlarını söyleyebilir mi? Bir de Aynı zamanda üniversite okuyacağım.İzine ihtiyacımın olacağı zamanlar olacak.Rahat izin alabilir miyim ankarada çalışsam?

furkanemytu
Yasaklı
16 Mayıs 2021 04:09

bu iyi aslında mübaşirler için. ama mübaşirlik zaten böyle olduğundan yüksek puanla kapatıyor.

Yener73, 3 yıl önce

Toplam 26 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi