Editörler : "eskiyara"Pangaea

Erkan6525
Aday Memur
22 Ocak 2021 12:33

Hocam, seviyeli konuşmalarınız için tşkr ederim. Geçen banka sırasındaydım terbiyesizin biri sırada sigara içiyordu. Kendisine gerekli uyarıyı uygun bir dille söyledim. Ancak ne tuhafki sırada o sigara içene kimse bir şey demedi. Hatta birileri rahatsız olmadıklarını ifade ettiler. Adama destek bile verdiler. Adama dedim ki o duman benim tarafıma gelmesin. Sonra da içemeden söndürdü. Sayın hocam biz tepki verdiğimiz zaman tepki verilen şahıslar desteklenmeye devam edilirse, hedefteki sözde temsilcilerimiz gibi hatalarını görmezler. Bizim tepkimiz milyonlarca üyelerin ses çıkarmaması. Hala bu yağcı menfaatçı sendikaya üye olunması. Kendilerine yüzde 50 den fazla zam yapılması. Memurlara gelince yüzde 3cükler yapılması. Bu sendika üyelerini koyun sürüsü gibi görüyor. Gariban sözleşmelileri de otomatikmen kendisine üye yapıyor. Söylenilecek çok şey var ancak burası orası değil..
arekli, 3 yıl önce

Niye üye olduğumu size açıklamak zorunda değilim. Ben kimseye niye üye oldun diye sormam. Siz de sormayın. Benim mantığıma göre de bazı sendikalara üye olmak çok saçma hatta elimde olsa kapatırım ama kimseye bir şey demeye veya kimseye hesap sormaya hakkım yok. Sizin de öyle. Tek istediğim ülkenin en büyük sendikasındaki öğretmenleri her sendikada olabilen yalaka ve çıkarcılar için yaftalamayın. Saygıdan başka bir şey beklemiyorum. Kapatılan ve meslekten ihraç olanlarla ilgili bem bir şey diyemem. Devlet bir karar vermiş ve uyguluyor. Sorumlusu da onlar. Sorularınızı muhataplarına sorun. Şahsi fikrim devletine zerrece ihanet eden hiçkimsenin devlet memuru olamamasıdır. Atılan herkeste leke var mı yok mu onun karar mercii ben değilim. Adalettir.

misekman
Aday Memur
23 Ocak 2021 10:38

Mesleğimin ilk yıllarında sendikalara karşı olmama rağmen bir yakınımın ısrarı üzerine bir sendikaya üye oldum. 22yaşındaydım ve çok tecrübesizeim tabiki. Bir süre sonra yönetmelikte net bir şekilde hakkım olan bir durumda sendika avukatıyla görüşüp dava açarak hakkımı aramak istediğimi söyledim. Bana "olmaz, kazanamazsın, boşuna uğraşmayalım" gibi şeyler söylediler. Dinlemedim, gidip dava açtım. Dilekçeme yönetmelikleri ilgili maddeyi yazmam yeterli oldu. Kazandım ve hakkım olanı aldım. Tabi dava açtığım gün sendikadan istifa dilekçemi de verdim. Sendikalar böylesine haklı olduğumuz bir durumda dahi bize destek olmuyorlarsa var oluş amaçları farklıdır diye düşünüyorum. Bidaha sendikaların yakınından bile geçmem. İstifa eden arkadaşım dilekçenizin akıbetini sorgulayın. Şimdiye kadar kaydınızın silinmiş olması lazımdı.

23 Ocak 2021 22:48

Tekrar verın eveak kayıttan numara alın ki sümen altı olmasın

attbtl
Kapalı
23 Ocak 2021 23:37

sendika bizim ülkemizde gereksiz bir oluşum oldu artık(uzun bir süreçtir öyle ).acı gerçek budur. hasbelkader, arpa peşinde koşmayan şerefli namuslu insanların oluşturduğu bir sendika varsa ona sözüm olamaz.He böyle bir sendika varsa yinede üye olmam yarın sendikaya atılacak bir suç iltifatı ile üyeler bam diye gider.

muzy1
Aday Memur
25 Ocak 2021 00:28

e devlet uzerinden bu işlerin cok daha hizli ve seri yapilmasi lazim
Toplam 25 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi