Editörler : "eskiyara"Pangaea
22 Nisan 2013 22:53

sınıf öğretmeni süt izni

sınıf öğretmeni süt izni kullandığı saatler için ek ders yazılır mı? sınıf öğretmeni istediği saatlerde süt izni kullanabilir mi

asaygin
Müsteşar
23 Nisan 2013 08:07

Bildiğim kadarıyla okulda mevcut depo öğretmen varsa tüm sınıflara, yoksa 4. sınıf okutan öğretmenlere derslerine branş öğretmeni girdiğinde süt izni veriliyor. Süt izni saatlerini okul idaresi belirleyebilir ve ek ders ödenmez, saygılarımla

deniz7979
Daire Başkanı
24 Nisan 2013 00:21

Sınıf öğretmeni süt izni kullanamıyor malesef. Yalnızca branş öğretmeni derse giriyorsa o saatlerde okulda beklemek yerine evine gönderilebilir...

er-form
Müsteşar
24 Nisan 2013 00:23

evet istediği saatlerde kullanabiliyor

ek ders ücreti ödenmiyor

asaygin
Müsteşar
24 Nisan 2013 10:22

1-2-3. sınıfları okutuyorsa, okulda depo öğretmen yoksa kullanamaz hocam, dersler ne olacak?

er-form, 11 yıl önce

evet istediği saatlerde kullanabiliyor

ek ders ücreti ödenmiyor

ngşc82
Aday Memur
25 Nisan 2013 10:51

3.sınıf okutan bir sınıf öğretmeniyim ve süy iznimi kullanıyorum...

sınıf öğretmenelri kullanamaz diye bir şey yok yani ..

ngşc82
Aday Memur
25 Nisan 2013 11:14

ayrıca ek ders yazılmaz arkadaşlar..

ngşc82
Aday Memur
25 Nisan 2013 11:19

depo öğretmen olmasına gerek yoktur.. dersi boş olan sınıf öğretmenleri yada müdür yardımcısı

ahmet987
Kapalı
25 Nisan 2013 13:33

Süt iznini sınıf öğretmeni kendisi belirleyebilir.İdareci buna karışamaz.Ek ders ödenmez.Bebek 2. ders de acıkabilir 6. ders de.İdareci 5. ders git veya 4.ders git gibi birşey diyemez.Zaten bununla ilgili yazı da var.

ölsekya
Daire Başkanı
25 Nisan 2013 13:37

ikili öğretimdeki bi sınıf öğretmeni ne yapacak ben öğlen 1 de gidiyorum aksam anca 7 de evde oluyor

bktyrl
Memur
25 Nisan 2013 13:41

doğru bilenler açıklarsa seviniriz

n.can
Aday Memur
25 Nisan 2013 16:17

maaalleseeefff 2 aydır ben de bu süt izniyle ugrasıyorum kesınlıkle kullandırmıyorlar dılekcemı verdım hala cevap yok mudurum sınf ogretmenı kullanamz dıyor ilçe mem de aynı sekılde yok yok dıyolar baska da bısey demıyolar kanun yasa bıze degılmıs o dıger memurları kapsıyormus

er-form
Müsteşar
25 Nisan 2013 17:51

Ek ders ücreti yazılmaz.

Memur süt iznini istediği saatlerde kullanabilir. Uygulama böyle. Öğretmenlerle ilgili ayrı bir bölüm yok kanunda sendikalar baya üzerine gitti bu konunun. Bu kazanımı elde ettiler. Hatta izin vermeyen idareciyi bize bildirin diyorlar. Fakat etik bulmuyorum. Öğretmenin süre olarak zaten yeterli vakti var. Kendi çocuğuma bakacam diye 30 çocuğun zamanını çalmak doğru değil.

İkili eğitimse yarım gün ders oluyor. Tekli eğitimse öğle arası ve 3 ten sonra var kullanmaya gerek yok. Sınıfınızda 30 öğrenci varsa bu 30 öğrencinin hakkını bir çocuğa vermek bana göre doğru değil. Hani derler ya ananın ak sütü gibi helal olsun. en azından bu sütü kimsenin ahını almadan vermek lazım.

sabah ders başlıyor 12 de bitiyor. 1,5 saat öğle arası izni 1.5 ta ders başlıyor ve memur hoopp ben süt iznini kullanmaya başlayacam kanuni hakkım diyor. 1,5 tan 3 e kadar süt iznini kullanıyor. Bu kanundaki bir açığı kendi çıkarları için kullanmaktan öte bir şey değildir bana göre. 12 de gider çocuğunu emzirirsin 1,5 ta görev yerinde olursun orada bekleyen 30 çocuğa da faydan olur kendi çocuğuna da aldığın para da helal olur süt de.

ya da alırsın ücretsiz izin çocuğunu kimsenin çocuğuna zarar vermeden büyütürsün.

devlet izni verin diyor ama yerine öğretmen de vermiyor öğretmenin nöbetini diğer öğretmenlere yüklüyor, öğretmenin dersini idareciye yüklüyor idareci idari işlerden bunalmış veriyor bir kağıt yazın diyor ne yapsın o da haklı, sınıftaki disiplin, düzen de bozuluyor. Olan gene çocuklara oluyor. Devlet halihazırda çalışan öğretmenlerin % 10 u kadar joker öğretmen çalıştırsa yeridir ama bu da yok. Birilerine hak ver ona verdiğin hakkın acısını da öteki öğretmenlerden, idarecilerden, öğretmenlerden çıkar. Burası Türkiye işte.

ramazankara_2009
Aday Memur
25 Nisan 2013 20:12

KESİN BİR CEVAP YOK MU ARKADAŞLAR

asaygin
Müsteşar
25 Nisan 2013 20:17

Bu konuda kesin bir cevap olamaz ne yazıkki. Zira buradanda okuduğunuz gibi her yerde uygulama farklı.

Bu arada büyük harfle yazmayalım lütfen

ramazankara_2009, 11 yıl önce

KESİN BİR CEVAP YOK MU ARKADAŞLAR

vitaminB12
Daire Başkanı
25 Nisan 2013 23:10

Demekki anne sütü içmeden direk çiğ et yiyen efsanevi öğretmenlerimiz de varmış.

Beyin sahibi olmak başka bir şey akıl ve sağduyu sahibi olmak başka bir şey.

memur süt izni kullanırken onun işlerini de başkası yükleniyor. o yokken vatandaşın da işleri aksıyor. Süt izni toptan kaldırılsın. Hatta öğretmen de sadece pazar günü evine gitsin. öğrencinin her daim hizmetinde olsun.

er-form, 11 yıl önce

Ek ders ücreti yazılmaz.

Memur süt iznini istediği saatlerde kullanabilir. Uygulama böyle. Öğretmenlerle ilgili ayrı bir bölüm yok kanunda sendikalar baya üzerine gitti bu konunun. Bu kazanımı elde ettiler. Hatta izin vermeyen idareciyi bize bildirin diyorlar. Fakat etik bulmuyorum. Öğretmenin süre olarak zaten yeterli vakti var. Kendi çocuğuma bakacam diye 30 çocuğun zamanını çalmak doğru değil.

İkili eğitimse yarım gün ders oluyor. Tekli eğitimse öğle arası ve 3 ten sonra var kullanmaya gerek yok. Sınıfınızda 30 öğrenci varsa bu 30 öğrencinin hakkını bir çocuğa vermek bana göre doğru değil. Hani derler ya ananın ak sütü gibi helal olsun. en azından bu sütü kimsenin ahını almadan vermek lazım.

sabah ders başlıyor 12 de bitiyor. 1,5 saat öğle arası izni 1.5 ta ders başlıyor ve memur hoopp ben süt iznini kullanmaya başlayacam kanuni hakkım diyor. 1,5 tan 3 e kadar süt iznini kullanıyor. Bu kanundaki bir açığı kendi çıkarları için kullanmaktan öte bir şey değildir bana göre. 12 de gider çocuğunu emzirirsin 1,5 ta görev yerinde olursun orada bekleyen 30 çocuğa da faydan olur kendi çocuğuna da aldığın para da helal olur süt de.

ya da alırsın ücretsiz izin çocuğunu kimsenin çocuğuna zarar vermeden büyütürsün.

devlet izni verin diyor ama yerine öğretmen de vermiyor öğretmenin nöbetini diğer öğretmenlere yüklüyor, öğretmenin dersini idareciye yüklüyor idareci idari işlerden bunalmış veriyor bir kağıt yazın diyor ne yapsın o da haklı, sınıftaki disiplin, düzen de bozuluyor. Olan gene çocuklara oluyor. Devlet halihazırda çalışan öğretmenlerin % 10 u kadar joker öğretmen çalıştırsa yeridir ama bu da yok. Birilerine hak ver ona verdiğin hakkın acısını da öteki öğretmenlerden, idarecilerden, öğretmenlerden çıkar. Burası Türkiye işte.

er-form
Müsteşar
25 Nisan 2013 23:29

Bir doyumsuzluk varsa ücretsiz izin alacan gece gündüz süt verecen onun bunun sırtından değil.

Ya da izin almayacan bu lafları da hazmedecen. Hazımsızlık akıl sahibi olmamaktan daha da kötü.

Öğretmenlerin süre olarak pek sıkıntısı yok ama yetmiyor senin gibilere işte.

vitaminB12, 11 yıl önce

Demekki anne sütü içmeden direk çiğ et yiyen efsanevi öğretmenlerimiz de varmış.

Beyin sahibi olmak başka bir şey akıl ve sağduyu sahibi olmak başka bir şey.

memur süt izni kullanırken onun işlerini de başkası yükleniyor. o yokken vatandaşın da işleri aksıyor. Süt izni toptan kaldırılsın. Hatta öğretmen de sadece pazar günü evine gitsin. öğrencinin her daim hizmetinde olsun.

deniz7979
Daire Başkanı
25 Nisan 2013 23:44

8-5 çalışan memurlar için süt izni. Öğretmenler zaten o kadar uzun süre çalışmıyor süt izni de kullanamıyor. Sınıf öğretmeni sınıfını kimseye bırakamaz. Elinizdeki insan, dosya evrak değil. Köyde çalışıyorum 4 öğretmeniz zaten kullanamazdım. Sınıf öğretmeni olup süt izni kullanan görmedim. Branş öğretmeninin girdiği derslerde izin alıp evine giden oluyor...

vitaminB12
Daire Başkanı
26 Nisan 2013 00:48

Bence sen sınırsız ücretli izin al. Sana verilecek paranın millete zararı çalışırken senin yol açacağın zarardan daha az olacaktır.

er-form, 11 yıl önce

Bir doyumsuzluk varsa ücretsiz izin alacan gece gündüz süt verecen onun bunun sırtından değil.

Ya da izin almayacan bu lafları da hazmedecen. Hazımsızlık akıl sahibi olmamaktan daha da kötü.

Öğretmenlerin süre olarak pek sıkıntısı yok ama yetmiyor senin gibilere işte.

vitaminB12
Daire Başkanı
26 Nisan 2013 00:50

Ben bu haktan yararlanmadıysam hiç kimse yararlanmasın mantığı. eğer bir hak varsa bundan sınıf ve ana sınıfı öğretmenini mahrum bırakamazsın. Diğer memurlar paşa çocuğu da sınıf ve anasınıfı öğretmeni .... mu?

deniz7979, 11 yıl önce

8-5 çalışan memurlar için süt izni. Öğretmenler zaten o kadar uzun süre çalışmıyor süt izni de kullanamıyor. Sınıf öğretmeni sınıfını kimseye bırakamaz. Elinizdeki insan, dosya evrak değil. Köyde çalışıyorum 4 öğretmeniz zaten kullanamazdım. Sınıf öğretmeni olup süt izni kullanan görmedim. Branş öğretmeninin girdiği derslerde izin alıp evine giden oluyor...

ahmet987
Kapalı
26 Nisan 2013 08:28

Söylediklerinize katılmıyorum.Benim çocuğum sınıftaki 30 çcuktan daha değerlidir.Çocuğumun ne zaman açıakcağına siz ya da idareciler karar veremez.Kaldı ki okuldayken ben bile dayanamıyorum bisküvi tarzı birşeylr atıştırıyorum.Çocuğum 6 saat nasıl dayansın? ya da neden dayansın? Bizi adam yerine koymayan velilerin çocukları için mi? yoksa gözlerin de 5 kuruş değerimizin olmadığı devlet için mi? Valla kimse kusura bakmasın o velinin çocuğu çocuk da bizim ki patlıcan mı?

Aylıksız izin kanuni hakkımsa ve benim aleyhimeyse kanunim hakkım olan süt iznimi kullanır kanunu lehime çeviririm kimse de karışamaz.Çocukları bu kadar çok seviyorsanız eksiği olan çocuklara ücretsiz özel ders verin.

er-form, 11 yıl önce

Ek ders ücreti yazılmaz.

Toplam 82 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi