Editörler : Lanet
29 Haziran 2022 14:19

Üniversiteden belediyeye geçiş hakkında

Üniversitede idari personel olarak çalışmaktayım. belediyeye geçiş düşünüyorum. belediyede çalışan arkadaşlarımız, belediyelerde çalışma ortamı hakkında bilgi verebilir mi? iş yoğunluğu, ne iş yaptığı vb... memur olarak çalışmaktayım üniversitede. belediyeye de aynı geçmeyi düşünüyorum. belediye nin avantaj dezavantajlarından bahsedebilir misiniz? teşekkür ederim.

tamertarcin
Aday Memur
29 Haziran 2022 16:07

Dostum maaş olarak ortalama 2 bin TL daha fazla alırsın bazı yan haklar alırsın bayram parası vs ...iş ortamı olarak belediye daha siyasi bir ortam daha dikkatli olmalısın üniversite daha rahat tabi ben 5 yıl çalıştım üniversite tabiki rahat ama abartılacak kadar çokda fark yok

umuda15
Aday Memur
29 Haziran 2022 16:35

Bu +2000 tl ve yan haklar olayı her belediye için aynı mıdır acaba? Yani şu an için belediyelerde asgari maaş 8000 tl cıvarı mı?

tamertarcin, 2 yıl önce
Dostum maaş olarak ortalama 2 bin TL daha fazla alırsın bazı yan haklar alırsın bayram parası vs ...iş ortamı olarak belediye daha siyasi bir ortam daha dikkatli olmalısın üniversite daha rahat tabi ben 5 yıl çalıştım üniversite tabiki rahat ama abartılacak kadar çokda fark yok

tamertarcin
Aday Memur
29 Haziran 2022 16:47

Her belediyede farklıdır ben memur için söyledim 2 bin TL yi ... asgari ücret illaki farklı ama 8 bin alan yoktur sanmıyorum ama 6.500 alan var
umuda15, 2 yıl önce

Bu +2000 tl ve yan haklar olayı her belediye için aynı mıdır acaba? Yani şu an için belediyelerde asgari maaş 8000 tl cıvarı mı?

umuda15
Aday Memur
29 Haziran 2022 17:06

Evet ben de memur maaşını kastettim hocam.

O halde aşağı yukarı 8000-9000 arası diyebilir miyiz şu an için(temmuz zamsız)?

tamertarcin, 2 yıl önce
Her belediyede farklıdır ben memur için söyledim 2 bin TL yi ... asgari ücret illaki farklı ama 8 bin alan yoktur sanmıyorum ama 6.500 alan var

tamertarcin
Aday Memur
29 Haziran 2022 17:09

Aynen şuan o seviyelerde 8 bin ile 9 bin zam sonrası ortalama 11 bin TL yapar ama bazı belediyelerde maaşlar daha yüksek İzmir belediyeleri özellikle çünkü onların sosyal denge maaşı fazla bizden 1 bin TL ile 1.500 TL fazla alıyorlar
umuda15, 2 yıl önce

Evet ben de memur maaşını kastettim hocam.

O halde aşağı yukarı 8000-9000 arası diyebilir miyiz şu an için(temmuz zamsız)?

umuda15
Aday Memur
29 Haziran 2022 17:19

Peki bu +2000 dediğiniz Sosyal Denge ödemesi mi, yoksa normal maaş içinde mi?

tamertarcin, 2 yıl önce
Aynen şuan o seviyelerde 8 bin ile 9 bin zam sonrası ortalama 11 bin TL yapar ama bazı belediyelerde maaşlar daha yüksek İzmir belediyeleri özellikle çünkü onların sosyal denge maaşı fazla bizden 1 bin TL ile 1.500 TL fazla alıyorlar

tamertarcin
Aday Memur
29 Haziran 2022 17:22

Sosyal denge parası maasla birlikte yatar
umuda15, 2 yıl önce

Peki bu +2000 dediğiniz Sosyal Denge ödemesi mi, yoksa normal maaş içinde mi?

burdurspor
Memur
30 Haziran 2022 09:20

takipteyim

Sebukalp
Memur
30 Haziran 2022 19:04

Belediyeden başka bir ildeki kuruma geçiş için nasıl bir yol izleniyor? Diyelim kurum kabul etti. Belediyeden muvafakat alındı. Ondan sonra kurum direkt atama yapabiliyor mu? Yoksa önce C.Başkanlığından atama izni alınması gerekiyor mu? Bilgili arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

harita1500
Aday Memur
30 Haziran 2022 19:34

Mrb. Sizin muvafakat izin yaziniz karşi kuruma gittiğinde; referans ile takip etmek gerekiyor. Karşı kurum Atama onay yazısı imzalama zorunluluğu yok. Muvafakatı alınip, nakil ataması gerçekleşmeyen insanlar var.

Cumhurbaşkanlıği tarafından kurumlara dağitilan atama izin sayıları beklemeniz gerekiyor.

Sebukalp, 2 yıl önce

Belediyeden başka bir ildeki kuruma geçiş için nasıl bir yol izleniyor? Diyelim kurum kabul etti. Belediyeden muvafakat alındı. Ondan sonra kurum direkt atama yapabiliyor mu? Yoksa önce C.Başkanlığından atama izni alınması gerekiyor mu? Bilgili arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

hsnd
Başbakan Müsteşarı
30 Haziran 2022 20:09

Cumhurbaşkanlığından atama izni çıkmadan muvafakat istenmez zaten. Önce kurumun atama yapabilmesi için bunların kurumlara verilmesi gerekiyor. Ek bilgi olarak belediyelerin bu sayılara ihtiyacı yok. Belediyeler bütçesi ne göre naklen personel alıyor.
Sebukalp, 2 yıl önce

Sebukalp
Memur
01 Temmuz 2022 12:29

Cumhurbaşkanlığı kurumların atama kontenjanlarını sene başında ve içerisinde veriyor. Kurum da elbette bu kontenjana göre hareket ediyor. Kurumun elinde boş kadro var. Sormak istediğim, kurum naklen atama yapabilmek için filanca kişisini şu posizyona atamak istiyoruz diye ayrıca bir izin/olur alıyor mu Cumhurbaşkanlığından?

hsnd, 2 yıl önce
Cumhurbaşkanlığından atama izni çıkmadan muvafakat istenmez zaten. Önce kurumun atama yapabilmesi için bunların kurumlara verilmesi gerekiyor. Ek bilgi olarak belediyelerin bu sayılara ihtiyacı yok. Belediyeler bütçesi ne göre naklen personel alıyor.

harita1500
Aday Memur
02 Temmuz 2022 10:13

Cumhurbaşkanlığından, kişiler için izin alınmaz. Kurumun kadrosu var ise, bakanın onayı yeterli

hsnd
Başbakan Müsteşarı
02 Temmuz 2022 12:16

Hayır alınmaz. Kurumun elinde boş kadro varsa artık kendi inisiyatifindedir her şey.
Sebukalp, 2 yıl önce

Cumhurbaşkanlığı kurumların atama kontenjanlarını sene başında ve içerisinde veriyor. Kurum da elbette bu kontenjana göre hareket ediyor. Kurumun elinde boş kadro var. Sormak istediğim, kurum naklen atama yapabilmek için filanca kişisini şu posizyona atamak istiyoruz diye ayrıca bir izin/olur alıyor mu Cumhurbaşkanlığından?

02 Temmuz 2022 20:26

GELME

08 Ağustos 2022 09:02

teşekkür ederim cavabınız için.

tamertarcin, 2 yıl önce
08 Ağustos 2022 09:03

neden? evet siyaset varmış ama üniversitelerde de adam kayırmanın ötesinde birsey yok.

afadtekniker, 2 yıl önce

GELME

eskidenberiburdayim
Şube Müdürü
08 Ağustos 2022 11:00

üniversitelerden muvafakat almak çok zor

08 Ağustos 2022 11:40

evet haklısınız lakin sosyal denge tazminatı buradaki belediyede 3000 civarı fazla olduğu için mahkemeye vermeyi düşünüyorum.

eskidenberiburdayim, 2 yıl önce

üniversitelerden muvafakat almak çok zor

moongosee
Aday Memur
08 Ağustos 2022 11:41

unıversıte kraldır ayrılma ordan.

Toplam 25 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi