Editörler : E.Kayı Han
13 Şubat 2020 20:11

4B Sözleşmelinin Eş Durumu Tayini

Tarım ve Orman Bakanlığında 3 yıldır 657 ye 4 b sözleşmeli olarak çalışıyorum. Eşim Sağlık Bakanlığına 3+1 sözleşmeli olarak atandığı takdirde eş durumu tayini nasıl oluyor? Böyle bir durumla karşılaşan var mı?

att_akineton
Memur
13 Şubat 2020 21:39

(3) Bu madde uyarınca atanan sözleşmeli sağlık personeli dört yıl süreyle başka bir yere atanamaz. Aile birliği mazeretine bağlı yer değiştirmelerde bu madde uyarınca istihdam edilen personelin eşi bu personele tabidir. Ancak sözleşmeli sağlık personelinin bulunduğu ilde bir yıl görev yapması ve vizeli pozisyon bulunması durumunda; eşlerin her ikisinin de Bakanlık ve bağlı kuruluşlarında sözleşmeli veya eşlerden birinin sözleşmeli, diğerinin Bakanlık ve bağlı kuruluşlarında veya diğer bir kamu kurum veya kuruluşunda kadrolu statüde istihdam ediliyor olması halinde hizmet ihtiyacının daha fazla olduğu yere atamaları yapılabilir.

Efsanex
Aday Memur
13 Şubat 2020 21:45

Eşim daha yeni atandığı yer değişikliği mümkün olmadığı ve ben 3 yıl çalıştığım kurumda görev yaptığım için ben mi tayin isteyebiliyorum yani

galiza
Aday Memur
14 Şubat 2020 09:32

eşiniz kadroya geçene kadar siz 4bli olduğunuz için yer değiştiremiyor. siz gidersiniz hocam.

mnurullahgul
Aday Memur
18 Şubat 2020 08:04

kardeşim sözleşmelide gidebilir daha 2 hafta önce sözleşmeli arkadaş kadrolu eşinin yanına gitti

LaigLeNoiR
Şef
18 Şubat 2020 08:16

Siz malesef sözleşmeli olduğunuz için eşiniz sizden faydalanıp eş durumu tayini isteyemiyor, kadrolu olmanız gerekiyor.

Bu durumda belki siz tayin isteyebilirsiniz ama onun da sizin bakanlığınızın detaylarını bilemiyorum.

Efsanex
Aday Memur
18 Şubat 2020 08:53

Eşimin yer değişikliği mümkün olmadığı için tayin isteyebiliyorum diye biliyorum

Efsanex
Aday Memur
24 Şubat 2020 21:12

Yardımcı olacak başka biri var mı? Böyle bi durumdan yararlanıp tayin olan bi arkadaş varsa yardımcı olabilir mi?

Karakas2121
Aday Memur
25 Şubat 2020 00:19

Hocam bende böyle bir durumda yım ben belediye de zabıta memuruyum kadrolu eşimde sözleşmeli 3+1 ben Diyarbakır da kendisi şanlıurfa da 20 aydır görev yapıyor temmuz ayında eş durumu tayini isterse yanıma gelebilirmi yardımcı olursanız sevinirim
mnurullahgul, 4 yıl önce

kardeşim sözleşmelide gidebilir daha 2 hafta önce sözleşmeli arkadaş kadrolu eşinin yanına gitti

mnurullahgul
Aday Memur
25 Şubat 2020 08:45

dediğim gibi sözleşmeli personellerde eşi kadrolu ise yanına gidebiliyor örnekleri var yakın zamanda bizim kurumda mazeret tayinlerinin dönemi yoktur istediğiniz zaman verebiliyorsunuz ama sizin kurumda tayin dönemi varsa verin bence

Karakas2121
Aday Memur
25 Şubat 2020 08:50

Siz sağlıkçı değilsiniz galiba
mnurullahgul, 4 yıl önce

dediğim gibi sözleşmeli personellerde eşi kadrolu ise yanına gidebiliyor örnekleri var yakın zamanda bizim kurumda mazeret tayinlerinin dönemi yoktur istediğiniz zaman verebiliyorsunuz ama sizin kurumda tayin dönemi varsa verin bence

bcbcrcrc
Aday Memur
25 Şubat 2020 14:22

şimdi ben durumu izah edeyim size.ilk olarak sağlık bakanlığında çalışan eş 3+1 657/4B mi yoksa 663/45A mı.eğer 658/4B li ise tayin istemsi için eşinin kadrolu olmasına gerek yoktur.ancak 663/45A lı ise eşinin kesinlike kadrlu olma şartı var.bende aynı durumu yaşadım ve kurada RED yedim.bende 663/45A lıyım o yüzden kurumda 1 yılını doldurman bişey ifade etmiyor.ama 657/4B li 1 yılını doldurmuşsa gidebiliyor eşinin kadrolu olmasına gerek yok.

Efsanex
Aday Memur
25 Şubat 2020 14:46

Ben 657 4b liyim 3 yıldır Tarım Bakanlığında çalışıyorum . Eşim 663/45A Sağlık bakanlığı 1 yılını doldurmadı
bcbcrcrc, 4 yıl önce

şimdi ben durumu izah edeyim size.ilk olarak sağlık bakanlığında çalışan eş 3+1 657/4B mi yoksa 663/45A mı.eğer 658/4B li ise tayin istemsi için eşinin kadrolu olmasına gerek yoktur.ancak 663/45A lı ise eşinin kesinlike kadrlu olma şartı var.bende aynı durumu yaşadım ve kurada RED yedim.bende 663/45A lıyım o yüzden kurumda 1 yılını doldurman bişey ifade etmiyor.ama 657/4B li 1 yılını doldurmuşsa gidebiliyor eşinin kadrolu olmasına gerek yok.

galiza
Aday Memur
25 Şubat 2020 15:56

hocam siz kendi açınızdan değerlendirmişssiniz durumu evet 663 45A olanlar sadece eşleri zorunlu yer değiştirmeye tabi personel olduğunda tayinleri yapılabiliyor. eş 45a ve diğer eş tarım bakanlığında 4bli ise tarım bakanlığındaki gidebiliyor.

bcbcrcrc, 4 yıl önce

grcnnnn
Aday Memur
25 Şubat 2020 16:22

Ben kadrolu memurum eşi̇m nüfus sözleşmeli̇ eşi̇mi̇n tayi̇n hakki var midir

Nüfusta bunla i̇lgi̇li̇ bi̇lgi̇si̇ olan varmidir acaba

Erol1903
Aday Memur
25 Şubat 2020 21:33

Adalet bakanlığında mazeret dönemi var mı yoksa istediğimiz zaman eş durumundan mazaret verebilir miyiz?
mnurullahgul, 4 yıl önce

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi