Editörler : supporters.
«3211321232133214321532163217321832193220322132223223

lutt
Şube Müdürü
06 Ağustos 2021 18:52

cılgın senı

kasabadakigurur
Yasaklı
06 Ağustos 2021 20:36

okudukça kalbim yerinden çıkaca gibi opldu anasını satayım...ne fantaziii :P:P

veyselemin, 3 yıl önce

Evlilik ilk süreçte sevdiğin insanla bolca vicdanını rahatsiz etmeyecek şekilde sevişmek çocuk olduktan sonra da sevdiğin insanla birlikte o çocuğu buyutmektir. Bunun aksini iddia eden masal kitaplarında anlatılan boş rüyalara kapılan aklı havada insandır. Güneş balçıkla sıvanmaz. Bunların dışında kalan her şeyi zaten sıradan arkadaşlarınla da yapabilirsin. sevdiğin insan sorumluluk sahibi olgun mantıklı tutarlı ise zaten evlilik olması gerektiği seviyede yürür. Evliliğe çok anlam yükleyen insan beklentileri karşılanmayinca bulunduğu durumu sorgulayıp kendini üzer veya son aşama olarak ayrılır. Bu nedenle karşındaki insan en azından senin kadar seni istemeli, sana sevgi ve saygı beslemeli ve senin kadar hatta daha fazla sorumluluk sahibi olmali. Hayat baştan sona fedakarlık isteyen bir süreç zaten hayatına giren insan seni yormamali. İnsan evine gittiğinde farklı bir dünya içine girmeli ve her şeyden siyrilabilmeli. Öyle çok arkadaşim var evli olup eve gitmemek için binbir bahane üreten. İşte evlenmiş olmak için yapılan evlilikler böyle sonuçlanıyor.

mutlusari81
Yasaklı
07 Ağustos 2021 02:36

Yemekten kastınız nedir konuyu biraz açar mısınız pek anlayamadım neyi yemekten bahsediyoruz :D
eem_bahar, 3 yıl önce

hem var diyorsunuz hem de şöyle olacak böyle olacak diyorsunuz :S neysee anlayan anladı herhalde :D herkes önündeki tabagındakini yese hayat cok guzel aslında...:D

mutlusari81
Yasaklı
07 Ağustos 2021 02:37

Biri olmasaydı tanışırdım dedim millete baksan götüren götürene senin tabirinle tabi :)
eem_bahar, 3 yıl önce

hem var diyorsunuz hem de şöyle olacak böyle olacak diyorsunuz :S neysee anlayan anladı herhalde :D herkes önündeki tabagındakini yese hayat cok guzel aslında...:D

lutt
Şube Müdürü
07 Ağustos 2021 06:31

Ne güzel bir gün

kasabadakigurur
Yasaklı
07 Ağustos 2021 09:46

kanka evleneceğin insanın özeliklerini saymadın

07 Ağustos 2021 09:58

ünivesite eğitimi almış,şehirli,hayata bağlı,hobileri olan .

kasabadakigurur
Yasaklı
07 Ağustos 2021 10:01

lise terke razıyım :PP

EL CHAPO
Genel Müdür
08 Ağustos 2021 01:48

götür evladim götüüüür

15 Ağustos 2021 20:34

Dini bilen ve uygulayan, vicdan sahibi, kariyer yapmış, kültürlü, modernleşmeyi içselleştirmiş, doğruluğu ve dürüstlüğü önemseyen, uyumlu olan ve bakımlı bir hanımefendi ararken, bu tanıma uyan iki kişiyi (Faslı Zeynep ve Kırgız Nargiz) yurtdışından bulmak çok anlamlı...

Ülkede okumuş, özüyle, sözüyle, duruşu ve prensipleri ile kadın kalmamış. Tamamı evlenme ve kadın özürlüsü.

Şaşırmadım. Çünkü eşimle biz ikili olacağız diyen görmedim, varsa yoksa benim dediğim olacak diyen ahmaklar tayfası var!

EL CHAPO
Genel Müdür
15 Ağustos 2021 20:52

ben seni kari saniyodum .

oglan miydin

Duraktaki Kedi, 3 yıl önce

Dini bilen ve uygulayan, vicdan sahibi, kariyer yapmış, kültürlü, modernleşmeyi içselleştirmiş, doğruluğu ve dürüstlüğü önemseyen, uyumlu olan ve bakımlı bir hanımefendi ararken, bu tanıma uyan iki kişiyi (Faslı Zeynep ve Kırgız Nargiz) yurtdışından bulmak çok anlamlı...

Ülkede okumuş, özüyle, sözüyle, duruşu ve prensipleri ile kadın kalmamış. Tamamı evlenme ve kadın özürlüsü.

Şaşırmadım. Çünkü eşimle biz ikili olacağız diyen görmedim, varsa yoksa benim dediğim olacak diyen ahmaklar tayfası var!

15 Ağustos 2021 20:56

Yolun Muğla Ortaca'ya düşerse, merakını gidermek isterim. Çok istekli gördüm seni.

EL CHAPO, 3 yıl önce

ben seni kari saniyodum .

oglan miydin

aksungur1040
Memur
16 Ağustos 2021 08:51

Güzel tasvir etmişsiniz. "Evlenme ve kadın özürlüsü"

aksungur1040
Memur
16 Ağustos 2021 09:02

İnsanların tercihleri olur. Bu tercih bir başkasını ilgilendirmez. Kimi açık sever kimi kapalı. Kimi kot sever kimi kumaş pantolon sever. Kimi tişört sever kimi gömlek yakalı tişört sever. Bu kimseyi ilgilendirmez ki! Siz hayal dünyasında hayal görüyorsunuz. Zevkler ve renkler tartışılmaz. Sizin bir tercihiniz olsa herhangi bir şey hakkın da, bu kimi ilgilendirir! Hiç kimseyi. Tercihlerinizin sonucunu yaşarsınız. Ne zaman ki tercihinizi yoruma ve değerlendirmeye açtığınızı belirtirseniz, o zaman yorum yapılır. Bu sizin dışınızdaki insanlar için oe geçerlidir. Modern/özgür gözükmeye çalışmayın. Akılcı ve mantıklı olun. Sizin gibi birini toplum evlilik için tercih etmiyorsa ya durumunuzu ve yaşayışınızı degiştirin ve günah çıkarın ya da başka toplumlara gidin. Bu sizin çevrenize saldırmanıza insanların fikirlerine değer vermemenize engel olur düşüncesindeyim. Selamlar.
esinkarter, 3 yıl önce
Senin ne özelliğin var? Hiç sevgilin olmadı mı? Birşeyler talep ederken önce kendine bakmalı insan. Ayrıca sevgilisi olmuş ya da birşeyler yaşamış olması onu kötü bir insan yapmaz insan yapar. İnsanların duyguları vardır. Sen robot ya da makine hayal ediyorsun. Gercek Dünyaya dönmelisin .

EL CHAPO
Genel Müdür
18 Ağustos 2021 03:40

aman dikkatli git

sonra haber olma

Yolun Muğla Ortaca'ya düşerse, merakını gidermek isterim. Çok istekli gördüm seni.

18 Ağustos 2021 15:28

Estağfurullah...

aksungur1040, 3 yıl önce
Güzel tasvir etmişsiniz. "Evlenme ve kadın özürlüsü"

doruk-3
Aday Memur
18 Ağustos 2021 15:46

zalım kızlar

EL CHAPO
Genel Müdür
19 Ağustos 2021 02:28

kizlar