Editörler : "eskiyara"Pangaea
07 Şubat 2011 15:17

torba yasa öğretmenleri nasıl etkileyecek?

arkadaşlar torba yasayı takip ediyorsanız burada bulşalım bana göre bizi zor günler bekliyor

kırolar niye war
Aday Memur
07 Şubat 2011 15:25

açıkçası ben anlamakta zorlanıyorum,anayasa paketi gibi araya birkaç iyi bişeyler atmışlar ama genel anlamda tehlikeli gibi geldi bana.bu kanıya nerden wardım derseniz cümleler hiç açık değil,her yöne çekilebilir..sizin bu konuda zor günler bekliyor demeniz neden hocam

isikayhan
Kapalı
07 Şubat 2011 21:26

mesela artık sicil puanı artık yok

dolayısıyla iyi sicil puanı için verilen 6 yıla 1 kademe olmayacak, yerine ceza almayanlara 8 yıl için 1 kademe verilecek

corolla_civic
Yasaklı
07 Şubat 2011 21:30

gectımı bu madde ısıkayhan

bırde bu ıldısına ızınsız cıkabılme varmı torba yasada?

isikayhan
Kapalı
07 Şubat 2011 21:39

evet o da geçti:

Torba tasarının Genel Kurulda geçen maddeleri

http://www.memurlar.net/haber/187926/

Torba tasarının Genel Kurulda geçen maddeleri (2)

http://www.memurlar.net/haber/187974/

corolla_civic
Yasaklı
07 Şubat 2011 22:05

o zaman haftasonu falan ıldısında allah korusun basımıza bır ıs gelse hastaneye falan gıtsek

veya normal bır halde baska ılde muayene olmamızın pnunde bır engel kalmamıs oluyor

birde bu 8 yıla bır kadem nasıl olacak sımdı

ben 5 yıllık ogretmenım 3 yıl dahamı bekleyecegım?

isikayhan
Kapalı
07 Şubat 2011 23:36

aynen öyle olacak ...

dnzlili_20
Daire Başkanı
08 Şubat 2011 00:14

Torbadan Çalışanın Payına Bunlar Düştü

TBMM'de görüşmeleri süren Torba Yasa'nın 224 maddesinden yalnızca 20 çalışanların lehine sonuçlar doğuruyor

TBMM Genel Kurulu'nda görüşmeleri süren ve ilk 5 bölümü kabul edilen Torba Yasa'nın çalışma hayatında ne yönde değişiklik getireceği tartışılıyor.

Meclis oturumlarında da sık sık gerginliklere neden olan Torba Yasa'nın ayrıntılarını Habertürk yazarı ve sosyal güvenlik uzmanı Ali Tezel bugünkü köşesinde yazdı.

"Yeni yasadaki 224 maddenin 20'si çalışanların lehine olacak" diyen Ali Tezel, çok da parlak bir tablo çizmiyor. Bugünkü köşesinde olumlu gelişmelere değinen Tezel, yarından itirende yasanın getirdiği olumsuzlukları okurlarıyla paylaşacak.

İşte Tezel'in kaleminden Torba Yasa'dan çalışma hayatına düşenler...

24 maddeyle başlayan ve o dönemde çalışanların lehine gibi görünen maddelerden oluşan yasa, sonrasında eklenen 200 maddeyle bambaşka bir hale geldi. İşverenlerle ilgili her şeyi içeren yasa, çalışanların haklarına gelince, "Yönetmelikle belirlenir" diyor. Yönetmelik ise seçimlerden sonraya kaldı.

OLUMLU DEĞİŞİKLİKLER

TBMM'de önce Plan ve Bütçe Komisyonu'nda ardından da genel kurulda kabul edilen prim ve vergi affı olumlu ve beklentilerine uygundur.

dnzlili_20
Daire Başkanı
08 Şubat 2011 00:16

Memura Bir Derece Verilecek Mi?

Devlet memuru olarak memura ek derece verilmesi hususunda yardım ve desteğinizi bekliyoruz...

Malumunuz olduğu üzere,

5289 sayılı Memurlar Ve Diğer Kamu Görevlilerine Bir Derece Verilmesi Hakkında Kanun 08/02/2005 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. İlgili kanunla 15/01/2005 tarihinde görevde bulunan ve daha önce kendilerine 2182, 2260 sayılı kanunlar ile 457, 458 sayılı kanun hükmünde kararnamelerle derece verilmeyen sözleşmeli subay, sözleşmeli astsubay, uzman jandarma ve uzman erbaşlar da dahil olmak üzere devlet memurları ile diğer kamu görevlilerine bir derece verilmiştir.

5289 sayılı kanunla beraber, bugüne kadar 1979 ve 1991 yıllarında verilen bir derece imkanı, son olarak 2005 yılında verilmiş olmaktadır. Bu yeni derece sadece kanunun yürürlük tarihinde memurluk yapanları kapsadığından, yürürlük tarihinden sonra memur olan kişiler bu haktan faydalanamamaktadır. Örneğin 15.1.2005 tarihinde görevde bulunan bir memur ek dereceden faydalanabilirken 16.01.2005 tarihinde göreve başlayan yeni bir memur bu haktan faydalanamamıştır. Durum bu şekilde olunca 16.01.2005 tarihinde göreve başlayan bir memur yeni bir kanun çıkmasını 10-15 yıl beklemek zorunda kalmakta ve bu sürede devamlı olarak düşük maaş almakta, aynı zamanda kendisinden bir gün önce işe başlayan bir memur ile arasında kıdem bakımından bazı unvanlarda 2 yıl bazılarında ise 3 yıl haksız yere bir fark oluşmaktadır. Dolayısıyla bir derece artışı, yeni göreve başlayan kamu görevlileri için kamudaki ücret dengesizliğini gidermekten uzaktır.

Yukarıdaki hükümler doğrultusunda Memurlar Ve Diğer Kamu Görevlilerine Bir Derece Verilmesi Hakkında Kanun?un yürürlük tarihinden sonra işe başlayan memurlara da bir derece verilmesi, hukuk devletinin gereğidir. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu?nun 36'ncı maddesinde yer alan devlet memurlarının göreve başlangıç derece ve kademelerinin, buna bağlı diğer hükümler de göz önünde tutularak doğrudan birer derece artırılması sorunu temelden çözecek bir uygulama olacaktır.

Yeni memur alımları ve seçim sathına girilen şu günlerde gündeme getirerek destek vereceğinizi umar şimdiden teşekkür ederim.

Osman SEVER

ÇANKIRI

649bin
Şef
08 Şubat 2011 11:57

torba yasada çıkan görevlendirme maddesine göre görevlendirmeler 6 ayı geçemiyor.bizim kendi isteğimizle başka okullara istediğimiz görevlendirmeler de mi 6 ayı geçemeyecek?her dönem görevlendirme istediğimize dair dilekçe mi vermek gerekecek acaba?

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi