Editörler : crops35

Kapalı
12 Şubat 2019 19:13

İhraç edilen memur ücretsiz izinde doğum izni ise göreve iade edildiğinde geriye dönük mali hakları

20.04.2017 Tarihinde görev yaparken Genel Müdürümün oluru ile 1 yıllık Doğum izni (ücretsiz izin) aldım ve 14.07.2017 tarihinde 692 sayılı KHK ile ihraç edildim. 27.12.2019 tarihinde OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonunun KABUL kararı ile göreve iadem kabul edildi. 21.01.2019 tarihinde Ohal İşlemleri İnceleme Komisyonun iade kararı doğrultusunda aynı müdürlüğe atamam yapıldı ve görevime aynı tarihte başladım. Kurumum 18 ay boyunca ihraç kaldığım aylar için 7075 sayılı kanun gereği geriye dönük maaş iadesinde 14.07.2017-20.04.2018 tarihleri arası ücretsiz izin hakkım olduğu gerekçesi ile maaş iadesi yapamayacaklarını belirttiler. SGK Hizmet Döküm Belgesinde 05/2017, 06/2017 dönemleri için emekli primi ödemesi kaydı yoktur, 07/2017 dönemi için emekli prim kaydı var, 08/2017-∞ dönemlerinde emekli prim ödemesi kaydı yoktur. İhraç edilen bir memur ücretsiz izindeyken sistemden ihraç işlemi yapılabilmesi için önce ücretsiz izni iptal edilir, sonra ihraç kaydı girilir diye biliyorum. Ayrıca kurumum 657 sayılı kanun gereği ücretsiz iznini sonlandırma hakkımız yok diyor. Ama ben 692 sayılı kanun hükmünde kararname ile atıldım ve 7075 sayılı kanunda geriye dönük mali hakları ödenir bunun için başkaca kanuna bakılmaz diye özellikle belirtmekte. Kurumumun (ihraç kaldığım dönemler için geriye dönük mali haklarım için) ödeme yapmıyor olmasını nasıl değerlendiriyorsunuz? Görüş ve önerilerinizi bekler, saygılar sunarım.

paksoy002
Kapalı
21 Şubat 2019 16:37

valla helal olsun bir Allah ın kulunun bile görüşü yok ne diyebilirim ki?

trust.111
Kapalı
21 Şubat 2019 18:14

Hiçbir şey diyemezsiniz. Kimse size cevap vermek ya da yazınıza görüş bildirmek zorunda değil.

paksoy002, 5 yıl önce

valla helal olsun bir Allah ın kulunun bile görüşü yok ne diyebilirim ki?

paksoy002
Kapalı
21 Şubat 2019 19:22

Bu cevabı neden kendinizde vazife bildiğinizi anlamış değilim, bu forumun temsilcisi olduğunuzu da zannetmiyorum. Uzatmayın lütfen! Bir derdim var ve daha önce karşılaşılmamış bir şey başıma geldi ve sadece yardımcı olabilecek varsa görüş istiyorum o kadar.

trust.111, 5 yıl önce

Hiçbir şey diyemezsiniz. Kimse size cevap vermek ya da yazınıza görüş bildirmek zorunda değil.

trust.111
Kapalı
21 Şubat 2019 19:44

Ben de kimse size görüş vermek zorunda değil diyorum. Hiçbir şey diyemezsiniz diyorum. Kendime herhangi bir şeyi vazife bilmiş değilim. Forumun temsilcisi de değilim. Bu forumda bir konuya yorum yapmak için temsilci olmak da gerekmiyor. Ayrıca ben herhangi bir şeyi uzatmadım da. Aksine siz yaptığınız yorumla insanlar sanki size görüş bildirmek zorundaymış gibi bir algı oluşturup konunun bu aşamaya gelmesine sebebiyet verdiniz. Kimse sizin sorunuza görüş yazmak zorunda değil. Suçlayıcı yorumunuza karşı cevap verdim ki bu da sonuna kadar haktır.

Bulunduğunuz ilde bir avukata gidin. Ya da maddi durumunuz yoksa baroya gidin, sizin için ücretsiz avukat görevlendirir.

paksoy002, 5 yıl önce

Bu cevabı neden kendinizde vazife bildiğinizi anlamış değilim, bu forumun temsilcisi olduğunuzu da zannetmiyorum. Uzatmayın lütfen! Bir derdim var ve daha önce karşılaşılmamış bir şey başıma geldi ve sadece yardımcı olabilecek varsa görüş istiyorum o kadar.

03 Temmuz 2019 11:22

sonucunuz ne oldu acaba?

KaMuHuKuK
Genel Müdür
04 Temmuz 2019 11:00

Benzer Dava bakanlığımızda var . Kazanılmış hakkı yoktur diye görüş verdim . Davalar kararabağlanmadı henüz . Size tavsiyem ilgili kurumunuza hatalı işlemin düzeltilmesi için başvuru yapın gelecek olumsuz cevabı özel avukatınız aracılığı ile değerlendirmeniz

hatice3438
Aday Memur
03 Mayıs 2020 03:09

Sizin gibi bende ücretsiz izindeyken ihraç oldum ve geçen ay iade oldum. Geçmişe yönelik ödemelerinizi kesintiyle mi aldınız? Son durumunuz nedir?Dava açtınız mı? Açtıysanız sonuçlandımı beni de bilgilendirirseniz çok sevinirim.

İyi günler

hatice3438
Aday Memur
04 Haziran 2020 21:53

"Benzer Dava bakanlığımızda var . Kazanılmış hakkı yoktur diye görüş verdim . Davalar kararabağlanmadı henüz . Size tavsiyem ilgili kurumunuza hatalı işlemin düzeltilmesi için başvuru yapın gelecek olumsuz cevabı özel avukatınız aracılığı ile değerlendirmeniz" yorumu yapmışsınız.

Bende bu durumdayım ve dava açacağım Acaba kurumunuzdaki kişinin davası nasıl sonuçlandı? Cevaplarsanız çok sevinirim.

KaMuHuKuK, 5 yıl önce

Benzer Dava bakanlığımızda var . Kazanılmış hakkı yoktur diye görüş verdim . Davalar kararabağlanmadı henüz . Size tavsiyem ilgili kurumunuza hatalı işlemin düzeltilmesi için başvuru yapın gelecek olumsuz cevabı özel avukatınız aracılığı ile değerlendirmeniz

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi