Editörler : crops35

Yasaklı
15 Nisan 2013 08:05

Lise mezunları 2014 te kesin memur olmak istiyorsa ! MAÖL ile, 2 yılda İHL mezunu olunabiliniyor !

Lise mezunları 2014 te kesin memur olmak istiyorsa !

MAÖL ile, 2 yılda İHL mezunu olunabiliniyor !

mevzuat kişinin 1 den fazla lise bitirmesine izin vermektedir. !

dahası daha önceki bitirilen ortak derslerden muaf olacağınız için mezun olmak çok kolay !

bilen bilir daha fazlasını öğrenmek için Halk Eğitim Merkezleri ile konuşun !

bu arada konuştuğunuz kişinin kim olduğundan emin olun genelde HEM in telefonlarına oradaki hizmetlilerde bakabiliyor ! bu açıdan doğru muhatap ile iletişim kurduğunuza dikkat edin !

narsizim
Yasaklı
15 Nisan 2013 08:12

http://mevzuat.meb.gov.tr/html/2435_0.html
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI AÇIKÖĞRETİM LİSESİ MESLEKİ VE TEKNİK AÇIKÖĞRETİM UYGULAMA YÖNERGESİ
ÜÇÜNCÜ BÖLÜM
Başvuru, Kayıt-Kabul
Başvuru Yeri
Madde 10 ? Başvuru Lise müdürlüğünce, belirlenecek tarihler arasında İrtibat Merkezlerine yapılır. Başvurularda bölüm ve program tercihleri de belirtilir. Başvurularda Aranacak Şartlar
Madde 11 ? AçıkÖğretim Lisesi yoluyla meslekî eğitim görmek üzere; ortaokul mezunları, ortaöğretim kurumlarının ara sınıflarından/dönemlerinden ayrılanlar, bir ortaöğretim kurumundan mezun olanlar ile yurt dışında öğrenim görüp denklik yaptırmış olan­lardan;

narsizim
Yasaklı
15 Nisan 2013 08:13

Madde 11; ,,, " bir ortaöğretim kurumundan mezun olanlar" ,,,

narsizim
Yasaklı
15 Nisan 2013 08:15

siz önce 4 yıllık sistem diyecekler !

sonra daha önce lise mezunu olduğunuz için 2. sınıftan başlayıp 3 yılda bitire bilirsin diyecekler !

eğitim başladıkta sonra ! mevzuatın ilgili hükümlerine göre 3 yıllık sını 2 yıllık hızlandırılmış eğitime geçecek !

bak buraya yazdıklarımı sakan onlara söyleme ! önce yalan derler ! sonra dediğim gibi yaparlar ! :)

narsizim
Yasaklı
15 Nisan 2013 08:40

hızlandırılmış eğitim mevzuatının yeri tam aklımda değil ! bulunca onuda resmi kanun maddesinide göstereceğim ! ama o kanun çıkmadan önceki ! o konun haberi !

http://www.milliyet.com.tr/Default.aspx?aType=SonDakika&ArticleID=880123&Date=24.06.2008&Kategori=siyaset

narsizim
Yasaklı
17 Nisan 2013 11:48

güncel !

narsizim
Yasaklı
20 Nisan 2013 19:23

bu arada ben YGS de 2 yıllık bölüme geçebilecek sayıya ulaştığım bundan sonra ön lisans olarak ömss ye katılacağım :D

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi