Editörler : supporters.
«6789101112131415161718

gggoksu
Memur
13 Ocak 2021 10:02

Bir bildirimi daha sonra makale olarak yayınladım. Makaleyi değil de sadece bildiriyi puanlasam ve sistemde ilişkilidir dersem sorun olur mu? Aksi takdirde bildiriden en az 5 puan alınması gerekiyor ve net 130 civarı puanım olmasına rağmen yarım puan ile başvuruyu yapamayacağım.

haydidoçentolalım
Aday Memur
13 Ocak 2021 10:22

Sayın Hocam,

Yazı ulakbim ve ESCI endeksinde.

DOİ numarasıyla da arattım webofscience da çıkmıyor malesef.

5 atıfı vardı.

Dean_CORSO
Şube Müdürü
13 Ocak 2021 11:09

Evet sayın hocam bildiriden makale yapmış iseniz Sadece bir tanesi puanlayacaksınız Sistem puanlama üzerine sınırlıyor. Doğru düşünüyorsunuz.

gggoksu, 3 yıl önce

Bir bildirimi daha sonra makale olarak yayınladım. Makaleyi değil de sadece bildiriyi puanlasam ve sistemde ilişkilidir dersem sorun olur mu? Aksi takdirde bildiriden en az 5 puan alınması gerekiyor ve net 130 civarı puanım olmasına rağmen yarım puan ile başvuruyu yapamayacağım.

gggoksu
Memur
13 Ocak 2021 11:15

Açıklama içn teşekkür ediyorum.

Dean_CORSO, 3 yıl önce

Evet sayın hocam bildiriden makale yapmış iseniz Sadece bir tanesi puanlayacaksınız Sistem puanlama üzerine sınırlıyor. Doğru düşünüyorsunuz.

gggoksu
Memur
13 Ocak 2021 11:16

nedenini bilmiyorum ama özel mesajla bana çalımanızın bilgisini iletirseniz ben de bakabilirim.

haydidoçentolalım, 3 yıl önce

Sayın Hocam,

Yazı ulakbim ve ESCI endeksinde.

DOİ numarasıyla da arattım webofscience da çıkmıyor malesef.

5 atıfı vardı.

13 Ocak 2021 12:34

Hocam haklısınız başvuru o tarihte başlayacak. Daha önceki yıllarda herzaman aktif oluyordu biliyorsunuz, belgelerimizi yükleyebiliyorduk. O gün göremeyince hala başvuru yasağım mı var diye endişe ettim. Yanıtınız için teşekkür ederim, herkese başarılar diliyorum..

nickbulmakzorazizim, 3 yıl önce

Hocam başvuru resmi olarak 20 Ocak'da başlıyor.

muhmuh34
Kapalı
13 Ocak 2021 12:50

Sayın hocalarım,

Benim anahtar sözcüklerle ilgili bir sorum olacaktı. Daha önce başvuru yapan ve doçentliğini alan hocalarımdan farklı düşüncelere sahip olanlar vardı.

Sizlerin bu konudaki düşüncesini merak ediyorum:

Tek anahtar sözcük girip jürilerin daha kısıtlı bir alandan seçilmesi mantıklı mı, yoksa 2-3 anahtar sözcük girip jürilerin daha geniş kapsamlı alanlardan gelmesi işimizi zorlaştırır mı?

gggoksu
Memur
13 Ocak 2021 12:59

Ben önce tek anahtar kelime girdim, sonra yeni Doçent olan hocam en az 2 tane girmemi söyledi. Nedeni olarak da bir iki çalışmam bilim dalımla alakalı ama girdiğim anahtar kelimesi ile doğrudan alakalı değil ise çalışmam reddedilebilirmiş. Örneği; benim alanım bütçe ve mali planlama ama maliye kuramı ile ilgili de çalışmam var. Bu sefer sadece bütçe ve mali planlama yazarsam diğer çalışmam eleştirilebilirmiş, değerlendirme dışı bırakılabilirmiş.

muhmuh34, 3 yıl önce

Sayın hocalarım,

Benim anahtar sözcüklerle ilgili bir sorum olacaktı. Daha önce başvuru yapan ve doçentliğini alan hocalarımdan farklı düşüncelere sahip olanlar vardı.

Sizlerin bu konudaki düşüncesini merak ediyorum:

Tek anahtar sözcük girip jürilerin daha kısıtlı bir alandan seçilmesi mantıklı mı, yoksa 2-3 anahtar sözcük girip jürilerin daha geniş kapsamlı alanlardan gelmesi işimizi zorlaştırır mı?

muhmuh34
Kapalı
13 Ocak 2021 13:00

Projeler için ardeb proje görevlerim sayfasının ekran görüntüsü yeterli midir?

muhmuh34
Kapalı
13 Ocak 2021 13:02

Anlıyorum hocam o halde çalışmalarımıza göre değerlendirmek en mantıklısı benim de bazı çalışmalarım birden fazla alt alanı kapsıyor o yüzden 3 anahtar sözcük eklemem benim için de daha doğru olacaktır.

gggoksu, 3 yıl önce

Ben önce tek anahtar kelime girdim, sonra yeni Doçent olan hocam en az 2 tane girmemi söyledi. Nedeni olarak da bir iki çalışmam bilim dalımla alakalı ama girdiğim anahtar kelimesi ile doğrudan alakalı değil ise çalışmam reddedilebilirmiş. Örneği; benim alanım bütçe ve mali planlama ama maliye kuramı ile ilgili de çalışmam var. Bu sefer sadece bütçe ve mali planlama yazarsam diğer çalışmam eleştirilebilirmiş, değerlendirme dışı bırakılabilirmiş.

muhmuh34
Kapalı
13 Ocak 2021 13:11

Sayın hocalarım:

''En az dört yıl uluslararası düzeyde düzenli faaliyet yürüten, yayımladığı kitaplar Yükseköğretim Kurulunca tanınan sıralama kuruluşlarınca belirlenen dünyada ilk 500?e giren üniversite kütüphanelerinde kataloglanan ve aynı alanda farklı yazarlara ait en az 20 kitap yayımlamış olan yayınevi.''

yukarıda tanımı verilmiş Uluslararası Bilimsel yayınevi için herhangi bir kanıt dosyası hazırlıyor muyuz? Sadece kitap bölümümüzü ve ya tüm kitabı eklemek yeterli midir?

Uluslararası Bilimsel yayınevleri için de bir liste varsa paylaşırsanız sevinirim.

tenya
Memur
13 Ocak 2021 13:51

Hocalarım merhaba,

bize atıf yapan makalelerin sayfa ve cilt numarası almış olması mı gerekiyor? sadece doi almış-online basılmış atıflar dahil ediliyor mu puanlamaya?

Teşekkürler

kayzer555
Memur
13 Ocak 2021 14:25

Arkadaşlar dün profesör bir hocamla konuşurken şöyle dedi, bana gelen dosyalarda adayın özgeçmişine bakıyorum, daha önce bir çalıştaya katılmış mı? Bir seminer vermiş mi? Bunları inceliyorum dedi. Eğer geçmişte böyle bir çalışmanız varsa sistemde Diğer sekmesinden giriş yapmanızı öneririm. Ben o çalışmalarımı da gireceğim. Puanlanmıyor ama özgeçmişte görünüyor.

Georg
Aday Memur
13 Ocak 2021 14:25

Marhaba, sosyal bilimler alanında 1d ve 2b maddeleri hangi indeksleri kapsıyor? Emin olamıyorum

muhmuh34
Kapalı
13 Ocak 2021 14:40

Sağolun hocam onları hiç eklemeyi düşünmüyordum ekleyelim o halde.

kayzer555, 3 yıl önce

Arkadaşlar dün profesör bir hocamla konuşurken şöyle dedi, bana gelen dosyalarda adayın özgeçmişine bakıyorum, daha önce bir çalıştaya katılmış mı? Bir seminer vermiş mi? Bunları inceliyorum dedi. Eğer geçmişte böyle bir çalışmanız varsa sistemde Diğer sekmesinden giriş yapmanızı öneririm. Ben o çalışmalarımı da gireceğim. Puanlanmıyor ama özgeçmişte görünüyor.

muhmuh34
Kapalı
13 Ocak 2021 16:10

Yöksis flash kaldırıldığı için diğer kısmına aktivite ekleyemiyorum aynı sorunu yaşayan var mı?

Biltekcopy
Aday Memur
13 Ocak 2021 18:04

Normal DBS'ye giriyor musunuz şu durumda başvuru seçeneceği yok..

muhmuh34, 3 yıl önce

Yöksis flash kaldırıldığı için diğer kısmına aktivite ekleyemiyorum aynı sorunu yaşayan var mı?

dortucikibir
Aday Memur
13 Ocak 2021 19:44

Hocalarım merhaba. Editör listesi, endeks çıktısı ve kapak sayfasının olduğu dosyanın bir örneğini görebileceğimiz bir sayfa var mı acaba? Bu konuda gerçekten kafam biraz karışık. Bir örnek görebilirsem içim çok rahatlayacak. Hazırda yoksa belki bir hocam kendisinin hazırladığı örnek bir doküman paylaşabilir mi?

bioyesil.
Aday Memur
13 Ocak 2021 20:09

Merhaba hocam, bununla ilgili net bir açıklamaya rastlamamıştım. Ama bir makalemizden puan almamız için doi numarası almamız yetersiz oluyor, cilt ve sayfa numaralarının da belli olması gerekiyor. Bu mantıktan hareketle, jüri problem çıkarabilir endişesiyle ve atıf puan sıkıntım da olmadığı için bu şekildeki atıflarımı puanlamadım.

tenya, 3 yıl önce

Hocalarım merhaba,

bize atıf yapan makalelerin sayfa ve cilt numarası almış olması mı gerekiyor? sadece doi almış-online basılmış atıflar dahil ediliyor mu puanlamaya?

Teşekkürler

bioyesil.
Aday Memur
13 Ocak 2021 20:17

Sayın hocam, sadece kitap bölümünüzü koymanız yeterli olmaz. Yayınevinin, Uluslararası yayınevi olduğuna dair bir belge de eklemeniz gerekmektedir. Bunun için yayınevleri "İlgili Makama" isimli bir belge hazırlıyorlar (Bu belgede ÜAK'ın kriterlerini sağladığını ifade ederken; verdiği liste ile yayınladığı kitapları sunuyor). Böyle bir belgeyi yayınevinden talep edebilirsiniz.

muhmuh34, 3 yıl önce

Sayın hocalarım:

''En az dört yıl uluslararası düzeyde düzenli faaliyet yürüten, yayımladığı kitaplar Yükseköğretim Kurulunca tanınan sıralama kuruluşlarınca belirlenen dünyada ilk 500?e giren üniversite kütüphanelerinde kataloglanan ve aynı alanda farklı yazarlara ait en az 20 kitap yayımlamış olan yayınevi.''

yukarıda tanımı verilmiş Uluslararası Bilimsel yayınevi için herhangi bir kanıt dosyası hazırlıyor muyuz? Sadece kitap bölümümüzü ve ya tüm kitabı eklemek yeterli midir?

Uluslararası Bilimsel yayınevleri için de bir liste varsa paylaşırsanız sevinirim.

Toplam 360 mesaj
«6789101112131415161718

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi