Editörler : "eskiyara"Pangaea
27 Haziran 2022 15:21

Kurum Değişikliği/Hizmet Puanı

Merhabalar arkadaşlar, ben daha önce PTT de idari hizmet sözleşmeli personel olarak 4 seneye yakın bir süre çalıştım.Daha sonra istifa edip tekrar hazırlandım öğretmen olarak atandım.Kadroya geçmiş bulunmaktayım.Ptt deki hizmetimi puana dönüştürebiliyor muyum? Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

austenjane
Kapalı
27 Haziran 2022 15:35

Emeklilik surenize etki eder ancak egitim alaninda olmayan calisma surelerinden hizmet puani alamazsiniz.

mina88
Memur
27 Haziran 2022 16:19

Emin misiniz? Çünkü 657 ye tabi çalışmış olanlar eğitim alanında olmasa da hizmet puanlarının 2/3 ünü alabiliyorlar.Ben sadece idari hizmet sözleşmeli olduğum için beni de kapsıyor mu bunu merak ediyorum.

popcorn007
Kapalı
27 Haziran 2022 18:50

Askerlikten puan geliyor. Dolayısıyla buradan da gelebilir.

austenjane, 2 yıl önce

Emeklilik surenize etki eder ancak egitim alaninda olmayan calisma surelerinden hizmet puani alamazsiniz.

crabnet355
Müsteşar
27 Haziran 2022 23:13

657 ye tabi kadrolu ya da sözlesmeli değilseniz almanız zor gibi... Yine de bir şansınızı deneyin derim..
mina88, 2 yıl önce

Emin misiniz? Çünkü 657 ye tabi çalışmış olanlar eğitim alanında olmasa da hizmet puanlarının 2/3 ünü alabiliyorlar.Ben sadece idari hizmet sözleşmeli olduğum için beni de kapsıyor mu bunu merak ediyorum.

27 Haziran 2022 23:25

MEB atama ve yer değiştirme yönetmeliği madde 41 b bendine göre, almanız gerektiğini değerlendirebiliriz.

b) 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesi kapsamında devlet memuru statüsünde geçirilen süreler, 11/10/1983 tarihli ve 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu ve 27/7/1967 tarihli ve 926 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanununa tabi olarak geçirilen süreler, 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu kapsamında aylıksız izne ayrılan sendika yöneticilerinin aylıksız izinde geçen bu süreleri, askerlikte geçirilen hizmet sürelerinin tamamı ile ödenen sigorta primi gün sayısı kadar olmak üzere özel öğretim kurumlarında yönetici ve öğretmen olarak geçirilen süreler görevin yapıldığı hizmet bölgesinin birinci hizmet alanı için öngörülen hizmet puanı üzerinden,

değerlendirilir.

Beytulmakdis
Memur
28 Haziran 2022 08:17

Elbette alabilirsiniz ben de emniyetten geçiş yaparak aldım. Ama normal öğretmendeki kadar alınmıyor. 3 hizmet bölgesi var. 1. hizmet bölgelerinin çalışanlar 10, 2. hizmet bölgeden çalışanlar 12, 3. hizmet bölgelerinde çalışanlar 14 puan alıyor köy ilçe merkez fark etmeksizin.

avea11
Memur
28 Haziran 2022 10:39

alırsınız hocam

nemesisenfo
Aday Memur
28 Haziran 2022 13:28

Benim eşim hemşirelikten kpss ile öğretmen oldu 13 yıllık çalışması vardı. Öğretmenliğe başladığında 13 yılı hizmet puanı olarak yansıttılar.
crabnet355, 2 yıl önce
657 ye tabi kadrolu ya da sözlesmeli değilseniz almanız zor gibi... Yine de bir şansınızı deneyin derim..

popcorn007
Kapalı
28 Haziran 2022 13:30

aynen öyle oluyor

Beytulmakdis, 2 yıl önce
Elbette alabilirsiniz ben de emniyetten geçiş yaparak aldım. Ama normal öğretmendeki kadar alınmıyor. 3 hizmet bölgesi var. 1. hizmet bölgelerinin çalışanlar 10, 2. hizmet bölgeden çalışanlar 12, 3. hizmet bölgelerinde çalışanlar 14 puan alıyor köy ilçe merkez fark etmeksizin.

an_atua
Daire Başkanı
29 Haziran 2022 00:02

657 ye tabi çalışmalarınızdan hizmet puanı alırsınız. Çalıştığınız bölge MEB e göre kaçıncı bölge ise yıllık o bölgenin en düşük puanını alırsınız. Bu arada 3'te 2'sini değil o puanın tamamını alıalırsınız.

235U
Genel Müdür
29 Haziran 2022 08:24

senin sorunu biz cevaplayamayız çünkü pttde idari sözleşmeli çalışanın ünvanını bilmiyoruz

eskiden ptt çalışanları memurdu bu statüyse alırsınız 4b sözleşmeli olsa dahi alırdı

ama siz son değişiklikten sonra atananların ünvanı memur mudur siz daha iyi bilirsiniz

memur değilse alamazsınız puanı. kadroya geçtiğinizde özlük size gerekli açıklamayı yapacaktır.

mina88
Memur
29 Haziran 2022 12:58

235 U neye dayanarak alamazsınız yazdınız anlamadım? Bizim PTT de statümüz net değildi.Memurlarla maaş hariç aynı haklara sahiptik.Onlarla aynı sendikaya üye oluyorduk ama emekli iken işçi kabul edilecektik gibi karışık bir durum vardı.Kadroya geçtim.Nasıl ve nereden tam doğru bilgi alabileceğimi bilmiyorum zaten o yüzden burada belki benimle aynı durumda olan vardır diye sordum.

235U
Genel Müdür
29 Haziran 2022 13:04

Alabilirsiniz veya lamazsınız demedim. Bilemeyeceğimizi anlattım. İşte tam mesajınızda anlattığınız üzere durumunuz oldukça muallakta. O dönem benimde pttde arkadaşlar vardı ordan biliyorum. ne olduklarını kendileride anlayamadı. O nedenle sizin durumunuzu bilmiyoruz. Burdakiler öğretmen. Ayrıntıları bilmeleri imkansız. Bazıları pttdekini memur bilir bazıları sadece eğitim alanında yapılan memuriyetlerde hizmet puanı verildiğini sanır. İşin aslı memur iseniz puan alırsınız. Benimde benzer durumum vardı. Ordan biliyorum. Pttde çalışmadım tabi. 657 kadrolu hizmetlerim vardı. Size en net cevabı özlük birimi verecek. Tabi onlarında sizin statünüzün ne olduğuna dair kesin karar vermeleri gerekiyor. Umarım işin içinden çıkabilirsiniz.

mina88, 2 yıl önce

235 U neye dayanarak alamazsınız yazdınız anlamadım? Bizim PTT de statümüz net değildi.Memurlarla maaş hariç aynı haklara sahiptik.Onlarla aynı sendikaya üye oluyorduk ama emekli iken işçi kabul edilecektik gibi karışık bir durum vardı.Kadroya geçtim.Nasıl ve nereden tam doğru bilgi alabileceğimi bilmiyorum zaten o yüzden burada belki benimle aynı durumda olan vardır diye sordum.

29 Haziran 2022 13:16

Bu kadar insan cevap vermiş. Bir teşekkürü çok görmüşsünüz. Olumsuz yorum yapan birine hemen muhalefet için cevap yazmışsınız. Senin gibilere cevap vermemek lazım aslında. Git nereden bilgi ediliyorsan edin.

ah-memurluk
Memur
29 Haziran 2022 14:22

Ben de bu durumu merak ediyorum. İl meb de suan için tam cevap veremiyor.

Kamu kurumunda çalışıyorum, kpss artı mülakat ile girdim. Kurumun kendi yönetmeliği var, yönetmelikte geçmeyen konular için 657 ye tabi olmakla yükümlü.

Primlerim 4a üzerinden yatıyor. Ünvanım memur, maaşım 657 memur ile aynı.

Yani unvan memur olmakla birlikte primlerim işçiler gibi yatıyor.

Atanırsam bir gün o zaman öğrenebileceğiz sanırım.

mina88
Memur
29 Haziran 2022 16:45

rıza bilmem ne isimli şahıs, üslubunuzdan nasıl biri olduğunuz belli.Kavga arıyorsanız başka yere.Ben cevap yazan kişiye muhalefet etmedim.Bunu kendisi bile böyle anlamamışken size ne oluyor? Bir şey olsun da kavga edeyim diye bekleyen toksik insanlarla işim yok sizin gibi

29 Haziran 2022 16:56

Toksik bencil bir kisi varsa o da sensin. İnsanlara teşekkür etmekten aciz medeniyetsiz biri olduğun belli. Hadi defol git şimdi . Mina bilmem ne isimli şahıs

mina88, 2 yıl önce

rıza bilmem ne isimli şahıs, üslubunuzdan nasıl biri olduğunuz belli.Kavga arıyorsanız başka yere.Ben cevap yazan kişiye muhalefet etmedim.Bunu kendisi bile böyle anlamamışken size ne oluyor? Bir şey olsun da kavga edeyim diye bekleyen toksik insanlarla işim yok sizin gibi

crabnet355
Müsteşar
29 Haziran 2022 17:12

Kesin söylüyorum alamazsınız.Yine de şansınızı deneyin.İdari hizmet sözleşmesi 657 ye tabi değildir.PTT A.Ş olduktan sonra personelini idari hizmet sözleşmesiyle almaya başladı.ondan öncesinde de 657 ye tabi almıyordu.399 a tabi olarak alıyordu.MEB in yönetmeliğinde ne 399 ne de idari hizmet sözleşmesi var

fatihtemir
Aday Memur
14 Ocak 2023 20:44

Hocam ne yaptınız... Ptt hizmet yıllarını saydırabildiniz mi? Aynı durumda bizde varız. Yardımcı olabilir misiniz

safiye gürol
Aday Memur
15 Ocak 2023 19:02

Merhabalar ben de sizin gibi ptt den istifa edip mebe atandım merak ettim çalıştıgınız süreyi saydırabıldınız mi, bir de istifa ettıkden sonra tazmınatınızı alabıldız mı

Toplam 35 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi