Editörler : ayşegül bgm
19 Nisan 2021 00:56

Atama olsa ne olur olmasa ne olur

Hemşirelik bakanlığı sadece hemşire alımı yapıyor,bugün sağlıkçı alımı diye bişey söz konusu değil sadece hemşire alımı var, sağlık teknikeri, sağlık lisansiyeri alımı yok malesef alım hiç ama hiç adaletli değil 15 bin alım olsa 12 bin hemşire 3 bin de 27 branşa dağıtılıyor Allah aşkına 27 branşa 2-3 bin 1 bıranşa 10 binlerce alım nedir ya ihtiyaç var ki alınıyor denilecek hayır kardeşim ihtiyaç falan yok her işi teknikerilerin işi boş beleş sertifikalarla hemşirelere yaptırıyorlar bu yüzden sadece hemşire alınıyor adaletle bi alım olmadığı sürece alımların anlamı yok ben sadece sağlık teknikerlerinin,teknisyen ve lisansiyerlerinin hemşireleri ekarte ederek atama mücadelesi vermesi gerektiğini düşünüyorum 20 bin alımda 15 bin tekniker teknisyen 5 bin hemşire alınsa fena mı olur alım dağılımını değiştirmek lazım hep böyle olması lazım.Hemşireler eksileyebilir yok birlik mirlik masali anlatabilir ama hep birlikte atama mücadelesi verildiğinde tek kazanan hemşireler oluyor teknisyen, tekniker ve lisansiyerler hep kaybediyor.Bisey yapılmadıkça bu böyle gider.

Sedauys
Memur
19 Nisan 2021 01:56

Hemşirelerin fazla alınması hemşirelerin değil bakanlığın suçu. elbetteki herkese atama olsun herkesten çokça alınsın herles ekmeğini kazansın kimsenin buna bir itirazı yok. sağlıkçılar bir olması gerekiyorken senin gibi niyeti kötü insanlar neden ayrımcılık yapıyor yapıyor da ne işine yarıyor merak ediyorum. Hadi ekarte et bakalım hemşireleri eline ne geçecek. Hemşireler çok memnun sanki başkalarının işini yapmaya yaptırmasınlar görev tanımlarını net belirlesinler kaldırsınlar sertifikaları yaptılarda yok mu dedik. Boş yaparak eline bişey geçmez kışkırtmaya çalışma insanları

Mitralyöz Etkisi
Şube Müdürü
19 Nisan 2021 02:31

Zaten ben hemşireler şöyle böyle hemşireler çok kötü vs demedim bakanlığı suçladım sağlık ataması dedikçe hemşireler kazanıyor dedim bu sizin dışınızda gelişen bi olay o yüzden sağlık teknisyeni teknikeri lisansiyeri birlik olmalı diyorum ayrımcılık falan boş laflar bunlar hayat sana güzel bende olsam provakatör ayrımcı vs derim nasıl olsa yine bi 10 bin gelir 70 puana gidersin olan 87 ile bekleyen teknikere teknisyene lisansiyere oluyor bu su götürmez bi şekilde A-DA-LET-SİZ-LİK-TİR bunun düzeltilmesi gerek diyorum ortada olan bi gerçek var bu boş yapma kışkırtma değil gerçektir 30 farklı branştan 500 bin işsize verilen 2 bin kadro tabiki senin umrunda olmaz sana en az 20 bin hep garanti ama benim zoruma giden asıl çoğunluğu oluşturan asıl etkinlik gücünü oluşturan sağlık personeli tanımının karşılığı olan onlarca branşın sırf hemşirelere çalışması kendilerinin hep %10 luk atamalar almasıdır uyanın diyorum arkadaşlara uyanın yav bari üç beş branşa dağıtın o da yok tek bi branşa sağlık atamalarının %90 ının verilmesi nasıl bir olaydır yani tanımlamak imkansız bu nasıl bir saçmalık %90 1 branş ee %10 da 27 branş daha neler

Sedauys, 3 yıl önce
Hemşirelerin fazla alınması hemşirelerin değil bakanlığın suçu. elbetteki herkese atama olsun herkesten çokça alınsın herles ekmeğini kazansın kimsenin buna bir itirazı yok. sağlıkçılar bir olması gerekiyorken senin gibi niyeti kötü insanlar neden ayrımcılık yapıyor yapıyor da ne işine yarıyor merak ediyorum. Hadi ekarte et bakalım hemşireleri eline ne geçecek. Hemşireler çok memnun sanki başkalarının işini yapmaya yaptırmasınlar görev tanımlarını net belirlesinler kaldırsınlar sertifikaları yaptılarda yok mu dedik. Boş yaparak eline bişey geçmez kışkırtmaya çalışma insanları

Sedauys
Memur
19 Nisan 2021 03:57

Ne mezunusun bilmem herhalde zorla okutmadılar sana mesleğini madem öyle hemşirelik okusaydın o zaman. 87 aldın diye üstün zeka olmuyorsun çalışan herkes hakettiğini alıyor herkeste kendine yetecek kadar çalışıyor sınava. evet düzen yanlış haklısın ona lafım yok. Ama ben 87 aldım çok zekiyim hemşireler 70 le atanıyor onlar da zeka yok puanları düşük VS vs tarzı cümleler de kimseye yakışmıyor atanılan puanlarla kıyaslama yapmayın
Mitralyöz Etkisi, 3 yıl önce

Zaten ben hemşireler şöyle böyle hemşireler çok kötü vs demedim bakanlığı suçladım sağlık ataması dedikçe hemşireler kazanıyor dedim bu sizin dışınızda gelişen bi olay o yüzden sağlık teknisyeni teknikeri lisansiyeri birlik olmalı diyorum ayrımcılık falan boş laflar bunlar hayat sana güzel bende olsam provakatör ayrımcı vs derim nasıl olsa yine bi 10 bin gelir 70 puana gidersin olan 87 ile bekleyen teknikere teknisyene lisansiyere oluyor bu su götürmez bi şekilde A-DA-LET-SİZ-LİK-TİR bunun düzeltilmesi gerek diyorum ortada olan bi gerçek var bu boş yapma kışkırtma değil gerçektir 30 farklı branştan 500 bin işsize verilen 2 bin kadro tabiki senin umrunda olmaz sana en az 20 bin hep garanti ama benim zoruma giden asıl çoğunluğu oluşturan asıl etkinlik gücünü oluşturan sağlık personeli tanımının karşılığı olan onlarca branşın sırf hemşirelere çalışması kendilerinin hep %10 luk atamalar almasıdır uyanın diyorum arkadaşlara uyanın yav bari üç beş branşa dağıtın o da yok tek bi branşa sağlık atamalarının %90 ının verilmesi nasıl bir olaydır yani tanımlamak imkansız bu nasıl bir saçmalık %90 1 branş ee %10 da 27 branş daha neler

agizdis
Kapalı
19 Nisan 2021 09:11

Sen yenisin herhalde burda mitral kardeş , böyle 10 tame daha başlık açıldı hemşirelerle ilgili hepsi de linçlendi hiç bulaşma içinde yaşa , boşver kapitalizmi

Öldü
Şef
19 Nisan 2021 11:39

Bu gidişle alım falan olmaz bekleye bekleye bi hal olduk kimseden ses seda yok alım olacağı zaman haftalar öncesinden söylentiler olur ama şimdi herkes ölü gibi ben umudumu kestim artık temmuza kadar bişi beklemeyelim bence.

tdsli genç
Yasaklı
19 Nisan 2021 12:49

Yorumu onkere beğenme hakkım olsada begensem

WinterSoldier
Kapalı
20 Nisan 2021 16:07

Kesinlikle katılıyorum

PowerSup
Memur
22 Nisan 2021 20:32

Asıl mesele bu