Editörler : Pangaea
01 Ocak 2005 16:18

sabırlı olalım

meraba dostum.ben de senin yeni yılını kutlarım.şunu söylemek isterim ki aslında bakan televizyonda o açıklamayı yaptığı zaman ilk önce ne demek istediğini pek anlayamadım.yani kesin olarak bir hayır mı dedi yoksa daha önceden söylediği gibi şartlı evet anlamına mı geliyordu söyledikleri anlayamadım.uzun süre düşündükten sonra şu sonuca vardım.kamuoyunun ve özellikle de pdr derneklerinin tepkisini çekmemek için hayır demiş olmalıydı.bakanın söylediği şu: pdr mezunları dururken sizi alamayız.pdr mezunları olmadığına göre de bizi yine alacaktır.ama bu geçen sene olduğu gibi öğretmenlik meslek bilgisi derleri adı altında olacaktır.

şu anda bakanın kafası gerçekten çok karışık koltuğu sallanıyor.ve o programı da kamu oyunun güvenini kazanıp koltuğunu sağlamlaştırmak için yaptı böyle bir proğramda da ne kimsenin tepkisini çekecek ne de kimseyi üzecek açıklamalar yapmaması gerekirdi zaten dikkatini çektiyse hiçbir soruya olumsuz cevap vermedi.en azından sorunun kaynağı olarak milli eğitimi göstermedi.bir tek bizim sorumuza olumsuz sayılabilecek bir cevap verdi. sonradan da yine felsefenin önü açılacaktır dedi.

edindiğim bilgilere göre sağlam kaynaklar bunlar; rehberlik kadrosu geçen yıla oranla fazla bir düşüş göstermeyecek bu da demek oluyor ki minimun 600 kişilik bir kadro verilecek bakan da dahil olmak üzere bu işle birinci dereceden ilgili herkes atanacak pdr mezunlarının bu kadar olmadığını biliyor.ve geriye kalan kadrolara felsefe ve sosyoloji mezunlarının atanması kadar doğal birşey olmadığını onlar da söylüyorlar biraz sabredin diyorlar.yani bizim atanmamızı aslında bakan da istiyor.ve atamaktan başka çaresi de yok.

biraz daha sabredelim ben umutluyum olacak bu iş.. bu arada ben yine gelişmelerden seni haberdar ederim. ulaşabileceğim arkadaşlara da ulaşmaya çalışırım.sen de bir gelişme olduğunda haberdar edersin .memurlar nette aslında bunları yazacaktım ama forum sayfasına ulaşamıyorum.kendine iyi bak merak etme herşey iyi olacak.sevgiler...

manas2525
Memur
01 Ocak 2005 19:18

ya yanlışlıkla haykoya gönderdiğim mesajı buraya göndermişim..... buraya da aşağı yukarı aynı şeyleri yazmıştım.

manas2525
Memur
01 Ocak 2005 19:22

bu yazı buraya nasıl geldi anlamadım:))) bu arada samuray sakın bir yere gitme sana ihtiyacımız var.

manas2525
Memur
01 Ocak 2005 20:11

2004-1 atama sayılarını sizlere bir kez daha hatırlatmak istedim.böylece kadro sayıları hakkında daha gerçekçi yorumlar yapabiliriz.sanırım kadrolar da aşağı yukarı benzer sayılarda olacaktır.

2004 yılında 10 bin öğretmenin atanacağı branşlara ilişkin kontenjan sayıları ve KPS sınav taban puanları şu şekilde belirlendi.

"Beden Eğitimi: 65 puan 500 kişi

Besin Gıda: 70 puan 15 kontenjan

Bilgisayar: 45 puan 700 kontenjan

Biyoloji: 85 puan 50 kontenjan

Coğrafya: 80 puan 100 kontenjan

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi: 78 puan 500 kontenjan

El Sanatları: 70 puan 17 kontenjan

Elektrik: 80 puan 40 kontenjan

Elektronik Telekomünikasyon: 75 puan 50 kontenjan

Felsefe: 80 puan 50 kontenjan

Fen Bilgisi: 80 puan 300 kontenjan

Fizik 85 puan 20 kontenjan

Giyim, Hazır Giyim, Moda Tasarım: 78 puan 10 kontenjan

Görme Engelli Sınıf Öğretmenliği: 60 puan 5 kontenjan

Güverte: 80 puan 2 kontenjan

Halıcılık: 80 puan 3 kontenjan

İHL Arapça Meslek Dersi: 70 puan 25 kontenjan

İHL Meslek Dersleri: 82 puan 80 kontenjan

İngilizce: 60 puan, Almanca-Fransızca 65 puan 1960 kontenjan

İş Eğitimi; 65 puan 45 kontenjan

İş Eğitimi (Ev ekonomisi): 70 puan 42 kontenjan

İş eğitimi (İş ve Teknik eğitimi): 65 puan 45 kontenjan

İşitme Engelliler sınıf Öğretmenliği: 55 puan 10 kontenjan

Kimya 85 puan 30 kontenjan

Kuaför, Cilt Bakımı ve Güzellik: 45 Puan 5 Kontenjan

Makine Ressamlığı: 75 puan 10 kontenjan

Mataa: 75 puan 5 kontenjan

Matematik: 70 puan 600 kontenjan

Matematik 1 (İlköğretim): 65 puan 900 kontenjan

Mobilya Dekorasyon: 80 puan 5 kontenjan

Muhasebe Grubu: 45 puan 30 kontenjan

Müzik: 60 puan 75 kontenjan

Nakış: 70 puan 8 kontenjan

Okul Öncesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi: 65 puan 500 kontenjan

Öğretmenlik Meslek Bilgileri Dersi: 80 puan 5 kontenjan

Radyo Televizyon: 80 puan 5 kontenjan

Rehber Öğretmenliği: (60 puan)- Öğretmenlik Meslek Bilgisi Dersleri (Felfese Grubu, Felsefe, Sosyoloji, Eğitim Birimleri Bölümü) mezunu 70 puan 700 kontenjan

Resim-İş Resim: 65 puan 75 kontenjan

Resim Grafik: 55 puan 5 kontenjan

Sanat Tarihi: 78 puan 5 kontenjan

Sekreterlik Grubu: 70 puan 2 kontenjan

Seramik: 65 puan 2 kontenjan

Sınıf Öğretmenliği: 65 puan 1500 kontenjan

Sosyal Bilgiler: 80 puan 200 kontenjan

Tarih: 80 puan 100 kontenjan

Tekstil: 80 puan 2 kontenjan

Tesisat Teknolojisi: 80 puan 2 kontenjan

Trikotaj: 80 puan 2 kontenjan

Turizm ve Otel Grubu: 78 puan 5 kontenjan

Türk Dili ve Edebiyatı: 65 puan 300 kontenjan

Türkçe: 45 puan 400 kontenjan

Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmenliği: 45 puan 55 kontenjan".

sero52
Aday Memur
01 Ocak 2005 22:31

bu tahmine cevap olarak türkçe adına bir şey söylemem gerekirse bu sayılar türkçeden verilirken; zaten açıkta kalan 50 kadar türkçeci vardı 2003 yazında 2950 kişi almışlardı ve zaten bu 400 kişinin ancak 50 si doldurulabildi; şimdi ise 2500 den fazla açıta mezun var ve ihtiyaç olarak en fazla açık olan branşların başında türkçe....
Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi