Editörler : F16 Gökçen
05 Aralık 2022 09:39

üslubu senden öğrenecek değilim. insanlara yanlış bilgi vermeyi bırak. herkesin kalan borcunun faizleri sırasıyla siliniyor. sıranı bekle senin borcunda silinecek. bu kadar agresif olmana gerek yok.

Misec, 1 yıl önce
Öncelikle üslubuna dikkat et. Suan bende mağdurum. Keşke silinse. Eminim 9kasimda yayınlanan resmi gazetede ki bununla ilgili cikan kanunu okumadigin o kadar belki ki. Uyduruyorum öylemi o halde ara 189u sor bakalim. Faiz endeksi mi silindi yoksa faizlerin tamami mi silindi. Uyduruyorum oyle. Ac YouTube gençlik sporr bakanligin son konuşmasını dinle. Agzi ile endesk siliniyor diyor. Herşeyden önemli çıkan yasa var. Bir yere bakmamissin, kalkıp yakışıksız ithamlarda bulunuyorsun. Vergi dairesine borcu düşen arkadaşlar lutfen ama lütfen 189u arayin. Bakalim size yasayi size dediğim gibi okumayacaklar mi

Misec
Aday Memur
05 Aralık 2022 09:39

Hani kendinden alıntı yapmisisn ya. Ben 2012-2016yillari arasi 15bin geri ödemeli aldim. Bugüne kadar bir kuruş da odeyemedim. Yasa cikmadan once borcum 23bindi. Yasa sonrası interaktif vergi dairesinde borcum 21bine düştü. Silinen 2bin faiz endeksi. Eğer dediğiniz gibi olmuş olsa benim ana paraya yani 15bine dusmesi gerekirdi. Ama halen 6binden fazla faizi duruyor. O yüzden lütfen ithamlarda bulunurken biraz düzgün bir üslup ile bulunun
TheLastAirbender, 1 yıl önce

uydur uy yaz bravo. arkadaşlar bu kişiyi ciddiye almayın yazdıkları palavra. faizler sırayla siliniyor en yakın zamanda sizinde silinecek. borcun vergi dairesi yada gençlik bakanlığında gözükmesinin hiçbir önemi yok, iki yerdeki faizlerde siliniyor.en önemli husus ödenen kısmın faizleri silinmiyor kalan borcun faizleri siliniyor. benim borcum vergi dairesinde idi. kalan borcum toplam 16 bindi ve kalan borcun faizleri silindi şuanda da 9 bin borcum kaldı.

05 Aralık 2022 09:42

dostum çok çok vergi dairesi hesabında hata yapmıştır, en kötü ihtimal dilekçe ile başvurursun düzeltirler. kanun açık kalan borçların tüm faizleri silinecek. konuyu uzatmanın bir manası yok.

Misec, 1 yıl önce
Hani kendinden alıntı yapmisisn ya. Ben 2012-2016yillari arasi 15bin geri ödemeli aldim. Bugüne kadar bir kuruş da odeyemedim. Yasa cikmadan once borcum 23bindi. Yasa sonrası interaktif vergi dairesinde borcum 21bine düştü. Silinen 2bin faiz endeksi. Eğer dediğiniz gibi olmuş olsa benim ana paraya yani 15bine dusmesi gerekirdi. Ama halen 6binden fazla faizi duruyor. O yüzden lütfen ithamlarda bulunurken biraz düzgün bir üslup ile bulunun

Misec
Aday Memur
05 Aralık 2022 09:43

Yakışıksiz ithamlarda bulunduğun için üslubuna dikkat edermisin. Bu işlemler manuel yapilmaz. Sisteme kodları eklersin. Sistem senin istediğin şekilde kendimlni düzenler. Yani sira ile ilgili yok.ilk yayınladığı gün herkesten bir anda faiz endeksini sildiler. Lütfen 189u arayip. Sonra yetkilinin size dediğini yazarmisinz. Roca ediyorum

üslubu senden öğrenecek değilim. insanlara yanlış bilgi vermeyi bırak. herkesin kalan borcunun faizleri sırasıyla siliniyor. sıranı bekle senin borcunda silinecek. bu kadar agresif olmana gerek yok.

05 Aralık 2022 09:51

ya birader sana son kez yazıyorum, çevremdeki herkesin dediğim şekilde kalan borcunun faizleri silindi. senin silinmediğini iddia ediyorsun. sistemde hata olabilir sonuçta kul yapısı bir sistem. bakanlığa dilekçe ile başvur düzeltirler. yada başvurma sen öde bence sana müstahak:)

Misec, 1 yıl önce
Yakışıksiz ithamlarda bulunduğun için üslubuna dikkat edermisin. Bu işlemler manuel yapilmaz. Sisteme kodları eklersin. Sistem senin istediğin şekilde kendimlni düzenler. Yani sira ile ilgili yok.ilk yayınladığı gün herkesten bir anda faiz endeksini sildiler. Lütfen 189u arayip. Sonra yetkilinin size dediğini yazarmisinz. Roca ediyorum

Misec
Aday Memur
05 Aralık 2022 09:54

9kasim da yaninlanan resmi gazete de madde 7'ye geçici madde eklediler. Maddeyi aynen kopyaladim. kredi geri ödemesi devam eden veya borçları vergi dairesine takip için bildirilmiş olan kişilere öğrenim ve katkı kredisi olarak verilen tutarlara ilave edilmiş endeks tutarları terkin edilir. Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önce tahsil edilmiş olan tutarlar iade edilmez ve vergi dairesine takip için bildirildiği halde henüz tahsil edilmemiş olan kredi taksitleri içerisindeki endeks tutarları terkin edildikten sonra bakiye taksitler vadesinde ödenmediği takdirde takip edilmeye devam olunur."

Misec
Aday Memur
05 Aralık 2022 09:58

O zaman bakanlığa senin çevren kontenjandan girmek istiyorum:) Emin ol ki lütfen dediğin gbi olsaydı boş yere ödemesem:) Ahada bir umut yaktin içimde dilekçe vercem:) İyi gunler

ya birader sana son kez yazıyorum, çevremdeki herkesin dediğim şekilde kalan borcunun faizleri silindi. senin silinmediğini iddia ediyorsun. sistemde hata olabilir sonuçta kul yapısı bir sistem. bakanlığa dilekçe ile başvur düzeltirler. yada başvurma sen öde bence sana müstahak:)

prdx63
Şef
06 Aralık 2022 13:38

hocam borcunuzun vergı daıresınde olan kısmından endeks harıcı gecıkme zammının oldugu bolumu ss olarak ozelden atar mısınız?

06 Aralık 2022 14:44

şuan gecikme zammın yok, olanları ödemiştim ben.

prdx63, 1 yıl önce

hocam borcunuzun vergı daıresınde olan kısmından endeks harıcı gecıkme zammının oldugu bolumu ss olarak ozelden atar mısınız?

prdx63
Şef
06 Aralık 2022 14:50

işte odenmeyen gecıkme zamları sılınmemıs. efe tefe dedikleri endeks faiz vs silinmiş. o da bir derde derman olmuyor borcu vergi dairesine düşenler için.

şuan gecikme zammın yok, olanları ödemiştim ben.

lutt
Şube Müdürü
06 Aralık 2022 15:19

güzel günler göreceğiz, güneşli günler

felekman
Aday Memur
07 Aralık 2022 01:05

Yılbaşı sonrasında Çıkacak olan yeni yapılandırma kanunundan yararlanıp interaktif vergi dairesi üzerinden veya vergi dairesinden yapılandırma dilekçesine peşin ödeme seçmediğin sürece enflasyon farkı ödenir.mutlaka peşin ödeme yapmak gerekiyor.kredi kartı veya nakit olarak vergi dairesine peşin ödenmeyen (taksitlendirme yapılan öğrenim kredisinde enflasyon farkı uygulanır)

uydur uy yaz bravo. arkadaşlar bu kişiyi ciddiye almayın yazdıkları palavra. faizler sırayla siliniyor en yakın zamanda sizinde silinecek. borcun vergi dairesi yada gençlik bakanlığında gözükmesinin hiçbir önemi yok, iki yerdeki faizlerde siliniyor.en önemli husus ödenen kısmın faizleri silinmiyor kalan borcun faizleri siliniyor. benim borcum vergi dairesinde idi. kalan borcum toplam 16 bindi ve kalan borcun faizleri silindi şuanda da 9 bin borcum kaldı.

Toplam 32 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi