Editörler : E.Kayı Han
«434445464748495051525354»

Civilengineer10
Aday Memur
08 Ocak 2019 18:34

Bu sorularınızın cevabını bilsem kendi savunmamı yazabilirdim hocam :)
ugursalkimtas, 5 yıl önce
Hangi kritere göre uygun görecek yada red edecek ki. Daha ortada hiç bir dava dosyası mahkeme kararı, hatta mahkeme dahi yok. Kriter ney ki ne yazmamızı istiyorlar savunma ya

ugursalkimtas
Aday Memur
08 Ocak 2019 19:44

Haklısınız kimse ne olacağını bilmiyor hiç. Artık ne yapacaklarsa yapısınlar da ne olacaksa olsun. Zaten sonuç az çok belli boşuna can sıkıntısı yapmaya da çok gerek yok sanırım .
Civilengineer10, 5 yıl önce
Bu sorularınızın cevabını bilsem kendi savunmamı yazabilirdim hocam :)

ugursalkimtas
Aday Memur
08 Ocak 2019 19:48

Kaç aydır zifiri karanlık bir yolda sağa sola çarpa çarpa yürümeye çalışıyorduk. İnşallah en azından bundan sonrası iyi olur, az da olsa belli olur birşeyler belki. Bir işe girer çalışırız biz de artık ne yapalım vatan sağolsun. Devlet çalışmak istemiyorsa bir şekilde Allah başka kapılar açar illaki

ugursalkimtas
Aday Memur
08 Ocak 2019 19:50

Peki ihraç olan arkadaşlar ne iş yapıyorlar. Bir şekilde iş bulunur diye düşünüyorum ancak bilmiyorum bu durumu yaşayanlar ne yaptilar tecrübeleri nedir?

Andelip26
Aday Memur
09 Ocak 2019 15:10

Bugün gidecektiniz bi gelişme var mı

Peki ihraç olan arkadaşlar ne iş yapıyorlar. Bir şekilde iş bulunur diye düşünüyorum ancak bilmiyorum bu durumu yaşayanlar ne yaptilar tecrübeleri nedir?

ugursalkimtas
Aday Memur
09 Ocak 2019 15:51

Evet. Bugün gittim hakkımda adli süreç olduğu için meslekten uzaklaştırma uygulanacağı ve bu nedenle de savunma yazmam isteniyor. Hakkınızdaki adli süreçle ilgili 1 hafta içerisinde savunma yapınız deniyor. Aksi takdirde savunma hakkım kayboluyor. Sanırım yakın bir zamanda ihraç listesi yayınlanacak onun için bu hazırlık. Hakkımızda hayırlısı artık
Andelip26, 5 yıl önce

Bugün gidecektiniz bi gelişme var mı

ugursalkimtas
Aday Memur
09 Ocak 2019 15:52

Zaten ben hiç anlamadım ne yazcam. Daha mahkeme yok dava yok dava dosyası yok. Neye göre neyle ilgili savunma yapacaksam artık ...

ugursalkimtas
Aday Memur
09 Ocak 2019 15:53

Ohal sonrası ihraç işlemi nasıl olacak diye merak ediyordum hep öğrenmiş oldum:))

Farketmezemre
Aday Memur
09 Ocak 2019 16:03

İhracmi oldunda nasil ogrenmis oldun. Yoksa sadece savunma isteniyor mesajlarindanmi bu sonuca vardin
Ohal sonrası ihraç işlemi nasıl olacak diye merak ediyordum hep öğrenmiş oldum:))

Memurrrrrrrrr
Aday Memur
09 Ocak 2019 17:29

Arkadaşlar hiç adli işlem geçirmemiş olup benim gibi neden ggu olduğunu bile bilmeyen varmı acaba isyerinde benim ggu olduğum gün gözaltına alınan arkadaşıda çagırmışlar savunma için ama beni ne arayan ne soran var

ugursalkimtas
Aday Memur
09 Ocak 2019 17:46

Yok ihraç olmadım. Sadece hakkımda ihraç istenecek bu nedenle de savunma doldurmamı istediler. Daha sonra savunma hakkı vermedik dememek için bu şekilde savunma alıyorlar benim durumdan anladığım. Zaten atma kararı alınmış bence. İnşallah tam tersi olur inşallah geri dönebilirim mesleğime, ancak hiç zannetmiyorum.
Farketmezemre, 5 yıl önce
İhracmi oldunda nasil ogrenmis oldun. Yoksa sadece savunma isteniyor mesajlarindanmi bu sonuca vardin

erdemli5
Aday Memur
10 Ocak 2019 12:21

Merhaba arkadaşlar. Ben meb'deyim. Savunma ile ilgili bir şeyler yazdığımızı görünce yazmak istedim. Benden 25 Eylül de istendi 7 gün içinde teslim ettim. Savunmada referans gösterdiğim 2 kişi vardı onlar aranarak hakkımda bilgi almışlar. Başka da bir gelişme olmadı açıkta bekliyorum 26 ay oldu uzatma alıyorum 1 ayda bir. Sizce ihraç olacak olsam şimdiye kadar etmezler miydi? Artık toplu listelerle değil bireysel olarak bakan onayı ile ihraç olunacak diye biliyorum. Adli islem yaşamadım adliyede dosyam bile yok. Beni neden ısrarla beklettiklerini anlamıyorum. Yorum yapabilecek olan var mı?

excalibuur
Aday Memur
17 Ocak 2019 00:55

23 Aydır gguyum ve arayan soran sorusturma hic bisey yok neden ggu olduumu bile bilmiom bu aralar bi savunma isteme olaylari varmis ve benimle ilgili herhangi bir gelisme yok savunmamda istenmedi bu durum benim icin olumlu bir sonucmu olumsuzmu bilgisi olsn yorum yapabilecek olan varmi

mpel
Aday Memur
17 Ocak 2019 10:51

savunma ihrac teklifi icin isteniyor, iyi mi kötü mu bilmem ama esim verdi savunmasini. Ustelik asli sorusturmasi yok takipsizlik karari var. idari soruşturması devam ediyor
excalibuur, 5 yıl önce

23 Aydır gguyum ve arayan soran sorusturma hic bisey yok neden ggu olduumu bile bilmiom bu aralar bi savunma isteme olaylari varmis ve benimle ilgili herhangi bir gelisme yok savunmamda istenmedi bu durum benim icin olumlu bir sonucmu olumsuzmu bilgisi olsn yorum yapabilecek olan varmi

Koyunyemez
Memur
17 Ocak 2019 10:57

takipsizlik kararınızın konusu nedir acaba?
mpel, 5 yıl önce
savunma ihrac teklifi icin isteniyor, iyi mi kötü mu bilmem ama esim verdi savunmasini. Ustelik asli sorusturmasi yok takipsizlik karari var. idari soruşturması devam ediyor

mpel
Aday Memur
17 Ocak 2019 11:01

bir kisi ismini vermis hakkinda her konuda arastirma yapilmis ama birsey bulunamadigi icin kovusturmaya yer yoktur diye karar verilmis
Koyunyemez, 5 yıl önce
takipsizlik kararınızın konusu nedir acaba?

Opt.21
Aday Memur
19 Ocak 2019 19:32

6 aydır ggu yum iki ay önce davam görüldü suç unsuru bulunamadığından beraate karar verildi kararı hava kuvvetlerine gonderdim bundan sonraki süreç icin beklemem gerektigi söylendi simdi savunma icin çağırıldım durumu benim gibi olan varmı

Civilengineer10
Aday Memur
19 Ocak 2019 21:21

Takipsizlik kararım var göndereli 7 ay oldu savunmayı verdim.
Opt.21, 5 yıl önce

6 aydır ggu yum iki ay önce davam görüldü suç unsuru bulunamadığından beraate karar verildi kararı hava kuvvetlerine gonderdim bundan sonraki süreç icin beklemem gerektigi söylendi simdi savunma icin çağırıldım durumu benim gibi olan varmı

Mete Alp ERGENEKON
Aday Memur
27 Ocak 2019 18:48

21 aydir ggu olan hvkk personeli̇yi̇m. haftada bi̇r gün i̇mza i̇çi̇n gi̇di̇yorum. bu hafta tam i̇mzaya gi̇deceği̇m gün ami̇ri̇m aradi ve bana "hakkimda i̇dari̇ tahki̇kat yapilacaği ve bunun i̇çi̇n de di̇rek hvkk na gelmemi̇" söyledi̇. ben de gi̇tti̇m. daha evvel ggu olurken doldurduğumuz formdaki̇ sorular soruldu. bu temas beni̇m ggu olduktan 21 ay sonra kurulan i̇lk temas i̇di̇. hakkimda adli̇, poli̇s, savci vs i̇fade olmadi, böyle bi̇r durumu gerekti̇recek de bi̇r geçmi̇şi̇m yok çok şükür. yukarida anlattiğim gi̇bi̇ beni̇m yaşadiğimi yaşayan var mi? bundan sonraki̇ süreç i̇le i̇lgi̇li̇ bi̇r görüşü olan var mi? bi̇r de daha önce burada okuduğum ki̇mi̇leri̇ni̇n savunmasi alinmiş ve 1 hafta süre veri̇lmi̇ş ancak bende böyle bi̇rşey olmadi, süre vs veri̇lmedi̇ sadece beyan formundaki̇ sorulara cevap verdi̇m. tek tek sorularima cevap veri̇rseni̇z memnun olurum. rabbi̇m beni̇m gi̇bi̇ suçsuz olan ve kendi̇nden emi̇n olan tüm meslektaşlarimin yar ve yardimcisi olsun. ve ben i̇naniyorum ki̇ çocukluk hayali̇m olan çok sevdi̇ği̇m görevi̇me geri̇ döneceği̇m. suçsuz i̇seni̇z, hi̇çbi̇r şeki̇lde hi̇çbi̇r yapi ve yapilanmaya bulaşmamiş i̇seni̇z ve bu hususta kendi̇ni̇ze i̇nanç ve güveni̇ni̇z tam i̇se i̇nancim tamdir ki̇ bu durumda olan meslektaşlarim da geri̇ i̇ade olup görevleri̇ni̇n başina döneceklerdi̇r. hepi̇ni̇ze sevgi̇ler, saygilar, selamlar... cevap ve yorumlarinizi bekli̇yorum...

Mete Alp ERGENEKON
Aday Memur
01 Şubat 2019 17:09

Yukarıda yazdığım gibi birşey yaşayan hiçkimse yok mu?
Toplam 1204 mesaj
«434445464748495051525354»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi