Editörler : crops35
06 Ağustos 2018 14:45

Önlisans Kpss hazırlanmak istiyorum!

Saygı hocalarım. Biliyorum kısıtlı bir zaman kaldı. Kpss nasıl çalışabilirim. Evimde internet var. Videolar mı daha iyi olur? Yoksa önerebileceğiniz. Kaynaklar nelerdir ? Nasıl çalışayım. Lütfen yol gösterin. Şimdiden teşekkür ederim

kaplumbaga155
Yasaklı
06 Ağustos 2018 18:10

videolar çok uzun. mesela tarih benim hocam 100 saatlik videosu var. onun yerine video not defteri veya normal konu anlatımlı bi kitao alıp çalışmanız daha mantıklı olur bence çünkü sınava az kaldı. temeliniz yoksa matematikten falan video izleyerek çalışabilirsiniz.

Khrmnmrs46
Aday Memur
06 Ağustos 2018 21:41

Sağolun hocam. Kitap olarak önerebileceğiniz kaynaklar nelerdir?

kaplumbaga155
Yasaklı
07 Ağustos 2018 00:07

hocam onu aslında en iyi siz bilirsiniz. benim temelim vardı üni sınavından dolayı. o yüzden 1 tane tüm dersler konu anlatımlı aldım pegemin 700 sayfa falan o yetti. soru bankası almadım o kitaptaki soruları çözdüm sadece. bol bol deneme aldım şimdi onları çözerek ilerliyor. ama dediğim gibi sizin böyle bi durumunuz yoksa daha ayrıntılı konu anlatım modülleri falan var veya her derse ayrı ayrı da alabilirsiniz mesela tarih benim hocamdan coğrafya başka bi kaynaktan vs. gibi. ya da hiç konu anlatım ihtiyacınz yoktur mesela saddece çözümlü soru bankası veya deneme alır öyle giderseniz sizin bileceğinz iş. çıkmış sorulara bakıp ne durumda olduğunuzu görebilirsniz.

Khrmnmrs46, 6 yıl önce

Sağolun hocam. Kitap olarak önerebileceğiniz kaynaklar nelerdir?

Atanmaliyim91
Kapalı
07 Ağustos 2018 00:32

https://dai.ly/x6rhkc9 kpss de de bu tarz sorular geliyor ama bu kadar basit olmaz diye düşünüyoruz. Ondan kaybediyoruz.

GENCO002
Aday Memur
07 Ağustos 2018 17:40

Tarihe yeni başlayacağım Ramazan Yetgin videoları 100 adet yetişmez diye bakmıyorum konu anlatımlı kitabı var kitaptan çalışmam daha doğru olmaz mı acaba ? Hemde çözümlü soru bankası var.

Doga.4
Memur
07 Ağustos 2018 19:07

Ramazan Yetgin in videoları bizler gibi yeni başlayanlar için bence de uygun değil. Ben süper çarşaf boy ders notları diye bişey aldım. Bir araştırın isterseniz.
GENCO002, 6 yıl önce

Tarihe yeni başlayacağım Ramazan Yetgin videoları 100 adet yetişmez diye bakmıyorum konu anlatımlı kitabı var kitaptan çalışmam daha doğru olmaz mı acaba ? Hemde çözümlü soru bankası var.

GENCO002
Aday Memur
08 Ağustos 2018 08:37

Faydasını görüyor musunuz ?

Doga.4, 6 yıl önce
Ramazan Yetgin in videoları bizler gibi yeni başlayanlar için bence de uygun değil. Ben süper çarşaf boy ders notları diye bişey aldım. Bir araştırın isterseniz.

Doga.4
Memur
08 Ağustos 2018 09:22

Dün geldi biraz baktım. Düz yazı olarak yazmışlar sadece renklendirmişler. Bana pek hitap etmedi. Ama tekrarlarda kullanıcam.
GENCO002, 6 yıl önce

Faydasını görüyor musunuz ?

GENCO002
Aday Memur
08 Ağustos 2018 09:44

Tamam Hocam teşekkürler. Kolay gelsin.

Doga.4, 6 yıl önce
Dün geldi biraz baktım. Düz yazı olarak yazmışlar sadece renklendirmişler. Bana pek hitap etmedi. Ama tekrarlarda kullanıcam.

harita94
Genel Müdür
08 Ağustos 2018 10:17

Katılmıyorum.Ben sadece ramazan yetginin videolarını dinledim ve tarihin pusulasını çözdüm.2018 lisansta 24 d 3 y geldi tarih.

Özellikle yorumla karışık bilgi sorularında tarihte dinlediğim videolar direkt aklıma geldi ve öyledoğru sonuca ulaştım.

İlk kez hazırlanıyorsan ve videoları izlemediysen kesinlikle izlemeden sınava girme.Kaybın olurkazancın olmaz.

Doga.4
Memur
08 Ağustos 2018 11:13

Zaman açısından bize uygun olmadığından bahsettim sadece. Yoksa Ramazan Yetgi nin anlatımı ve kalitesine diyecek lafımız yok. 100 video var sınava ise 90 günden az kaldı. Ben çalışan biri olarak günde sadece 1 video izleyebilirim. Bir de konuları bitirip tekrar etmek lazım. Sıkıntı bu. Ama videoların büyük katkısı olur bu yadsınamaz imkanı, zamanı olan izlemeli.
harita94, 6 yıl önce

Katılmıyorum.Ben sadece ramazan yetginin videolarını dinledim ve tarihin pusulasını çözdüm.2018 lisansta 24 d 3 y geldi tarih.

Özellikle yorumla karışık bilgi sorularında tarihte dinlediğim videolar direkt aklıma geldi ve öyledoğru sonuca ulaştım.

İlk kez hazırlanıyorsan ve videoları izlemediysen kesinlikle izlemeden sınava girme.Kaybın olurkazancın olmaz.

GENCO002
Aday Memur
08 Ağustos 2018 12:27

Aynen bende özel sektörde çalışıyorum videoları izlemeye pek zamanım olmuyor. Kitabını almayı düşünüyorum. Belki erken biter konular.

harita94
Genel Müdür
08 Ağustos 2018 16:43

Günde 2 video izlense bile tekrar yapılabilir çünkü ilk videolar uzun olmasına rağmen özellikle 20 den sonra videoların süresi bariz şekilde düşüyor.uzunluğu 25-30 dk videolar bir hayli fazla.Tarihe çalışacak arkadaşlara tavsiyem kendi tarih defteriniz olsun.

meltem_54
Müsteşar Yardımcısı
08 Ağustos 2018 19:14

sınava az bir zaman kaldı yetişmez diyenlere bence bakmayın 3 ay okadar da az bi zaman degil hani 1 ay felan olsa neysede düzenli ve disiplinli bir çalışmayla çok rahat halledersin temelinde okadar da sıfır degildir az çok konular hakkında bilgin vardır diye düşünüyorum az biraz temeli olan için zaten 3-4 ay yeterli bir süre ayrıca ne kaybedeceksin ki sen çalış Allah emeklerinin karşılıgını mutlaka verir

Doga.4
Memur
15 Ağustos 2018 16:34

Ramazan Yetgin in videoları bizim icin uygun olmaz dedim ama kitaptan çalışmanın daha sıkıcı ve zor olduğunu fatkettim. Osmanlıya kadar kitaptan çalıştım sonra videolardan devam etmeye basladım konulara. Simdiden 40 video oldu. İzleyin yani daha akılda kalıcı oluyor :)

Doga.4
Memur
15 Ağustos 2018 16:35

Matematik ve coğrafyayı da benim hocam videolarından çalışıyorum. Tavsiye ederim

Namelessa
Aday Memur
16 Ağustos 2018 01:20

Kpss kitaptan öğrenilir video ders unutulur hazır bilgiye konmak kolay geliyor dinle yaparım falan on gün geçmesen hepsini unutursunuz merak etmeyin 2018 lisans +90 tecrübesi ...

Doga.4
Memur
16 Ağustos 2018 07:13

Hazır bilgiye konmak nedir ya :) Videoları izleyip geçmiyorum. Tarih i izlerken bütün anlattıklarını yazıyorum. Sonra o konunun testlerini çözüyorum.Hepsi bitince de tekrar baştan başlayıp tekrar edicem. Matematikte ise soru yazdığında durdurup soruyu önce kendim çözmeye çalışıyorum. Sonra devam ediyorum. Bitince aynı şekilde testlerini çözüyorum. Bu şekilde çalıştıktan sonra ha kitaptan çalışmışsın ha videodan farketmez.
Namelessa, 6 yıl önce
Kpss kitaptan öğrenilir video ders unutulur hazır bilgiye konmak kolay geliyor dinle yaparım falan on gün geçmesen hepsini unutursunuz merak etmeyin 2018 lisans +90 tecrübesi ...

Namelessa
Aday Memur
16 Ağustos 2018 11:08

Dediğim gibi güzel kardeşim kulaktan dolma bilgiyle oturup okuyup çalışılan bilgi farklıdır zamanla ne dediğimi anlarsın
Doga.4, 6 yıl önce
Hazır bilgiye konmak nedir ya :) Videoları izleyip geçmiyorum. Tarih i izlerken bütün anlattıklarını yazıyorum. Sonra o konunun testlerini çözüyorum.Hepsi bitince de tekrar baştan başlayıp tekrar edicem. Matematikte ise soru yazdığında durdurup soruyu önce kendim çözmeye çalışıyorum. Sonra devam ediyorum. Bitince aynı şekilde testlerini çözüyorum. Bu şekilde çalıştıktan sonra ha kitaptan çalışmışsın ha videodan farketmez.
Toplam 24 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi