Editörler : Lanet
15 Şubat 2017 20:25

Faizsiz nasıl ev alabilirim?

Bankaların sizin adınıza ev alıp daha sonra tapusunu sizin üstünüze yaparak vadeli bir şekilde ödenebileceğini duydum bilgisi olan yardımcı olabilir mi ? Ya da faizsiz şekilde başka nasıl ev sahibi olunabilir ? Teşekkürler

15 Şubat 2017 21:20

Eminevime git yada katilim bankalarina kuveytturk albaraka gibi

kafkas_52
Şef
18 Şubat 2017 21:21

Hemşir kardeşim bu konuhu çok uzun araştırdım soruşturdum neticede kuveyttürkten finansman kullanarak ev aldım. Ama dediğin gibi banka üstü e alsın sonra sana üzerine kar kpyarak satsın konusı yok mortgage uzun vadeli konut kredi sistemi bizim bankalar için yasal düzenleme olarak uyarlandığı için bu bankanın üstüne alma işi yapılmıyor mevzuatın dışına çıkamam deniyor. 2 yola yakın ev almadım ama yapacak bişe de bulamadım sorduk akıl görüş fetva aldık ve kendi kararımızı verdik. En azından niyetimiz faiz olmasın diye kuveyttürkten finasman adı altında destek aldık. Adı geçen banka bu finansmana faiz demiyor ama vakıfbanktan beya gerhangi bir bankadan da usül yönünden hiç bir darkı yok maalesef. Eskiden katılım bankaları banka kendi üstüne alıp sonra müşteriye satıyordu o şekilde usülde sıkıntı olmuyordu ancak şu anda öyle yapmıyorlar

mecanik
Aday Memur
24 Mart 2017 11:52

Faizsiz ev istemek bedava ev istemek gibi bişey, ama zor tabiki

mecanik
Aday Memur
17 Nisan 2017 09:40

Tek yolu var biriktirip peşin almak,yada birikim fonlarına üye olmaktır.

Mavigökyüzü28
Genel Müdür
20 Nisan 2017 10:50

Faizsiz almanın kolay yolu TOKİ

FAİZ YOK

Enflasyon veya memur maaşlarına gelen zam oranında artış oluyor

Umidkoc
Aday Memur
31 Ocak 2018 15:24

Faizsiz ev veya araba almayı herkes ister. Piyasada faizsiz adı altında iş yapan birçok şirket var. Bunlar çalışma bedeli, organizasyon ücreti vs. adı altında bir miktar para alırlar. Bende Birevim ile araba projesine girdim. Piyasayı çok araştıran biri olarak müşteri memnuniyetini ve kaliteyi en mükemmel seviyede tutan Birevimi tavsiye ederim. Ve ödemeniz gereken çalıma bedelini nasıl minimuma indireceğinizi(sıfıra yakın) sizinle paylaşabilirim. [email protected]

hurt91
Kapalı
18 Şubat 2018 13:03

Ümit kardeşim birevimden biraz bahseder misin bende ev almayı planlıyorumda.

Umidkoc, 6 yıl önce

Faizsiz ev veya araba almayı herkes ister. Piyasada faizsiz adı altında iş yapan birçok şirket var. Bunlar çalışma bedeli, organizasyon ücreti vs. adı altında bir miktar para alırlar. Bende Birevim ile araba projesine girdim. Piyasayı çok araştıran biri olarak müşteri memnuniyetini ve kaliteyi en mükemmel seviyede tutan Birevimi tavsiye ederim. Ve ödemeniz gereken çalıma bedelini nasıl minimuma indireceğinizi(sıfıra yakın) sizinle paylaşabilirim. [email protected]

sardunyasw
Memur
24 Şubat 2018 19:41

Malesef yok olursa banada haber verin.

kara4
Genel Müdür
24 Şubat 2018 22:58

enflasyonun sonucudur faiz. şöyle ki :

bir ürün alacaksın mesela tırnak makası. milyoncuda tırnak makası bugün 2,5 tl, 3 ay sonra gittin milyoncuya, tırnak makası 3 tl olmuş. tırnak makası değerlendi, senin tırnak makasına vereceğin paranın değeri yüzde yirmi düştü. bugün elinde 15 tl para var. sen bununla tırnak makası alsaydın 6 tane alacaktın ama 3 ay sonra aynı paraya 5 tane alabilirsin.

vatandaşın biri ev almak istiyor ve sen diyelim ki bankasın ya da arkadaşına yardım edecek cömert birisin, elinde 200000 tl para var, bu parayı faizsiz ya da islami usullere göre kar paysız verirsen o para enflasyon karşısında erir, banka olarak ya da cömert biri olarak 5 sene sonra 200000 tlyi tamamen geri aldığında aynı para evi geçtim, orta sınıf bir araba değerinde bile olmayabilir. o yüzden faizsiz ev almak diye bişey yok. eline mirasla ya da piyango ile tek seferde ev alacak kadar nakit geçmediği müddetçe faizsiz ev alınamaz.

C.Z.c.z
Şef
26 Şubat 2018 14:30

hocam ne yap et tokiye git.

s.yazici
Şef
26 Şubat 2018 16:54

Ben iki defa Eminevimden aldım.Kurasız, ev alacağım tarih ve ödemelerim net belli olan sistemi tercih ettim. Sadece üyelik ücret alıyorlar.

omelyuss
Memur
27 Şubat 2018 07:11

Emin Evim bana pek mantıklı gelmedi. Ben adamlara elli bin lira vereceğim onlar da komisyon parasını kesip bana kırk yedi bin lira verecekler. Üstelik paranın değer kaybı ve evin pahalanmasini hiç söylemiyorum. En iyisi yine TOKİ ya da finans kuruluslari

Muzaffer Benli
Aday Memur
15 Mart 2018 22:58

Selamunaleykum ben de birevime girmeknistiyorum ama güven anlamında endişelerim var siz de girmis sinuz aydınlatırsanız sevinirim iyi aksamlat
Umidkoc, 6 yıl önce

economi06
Şube Müdürü
02 Şubat 2019 19:48

Toki yeni sistemde taksitleri git gide memur maaş artış katsayısına göre artırıyor cok degil mi baya oluyo ödeme ...

frekans35
Aday Memur
06 Şubat 2019 21:20

murabaha denen bir yontem var banka yada bir kurum sizin yerinize ev araba alir onun uzerine kendine ait karini koyup size o eklenmis fiyatı taksitle size odetir MURABAHA diye aratin

crespo2002
Şef
06 Şubat 2019 21:33

enflasyonun olduğu ülkede herkes bi şekilde faize bulaşır kendiniz kandırmayın.enflasyon oranınıtaksite yansıtmak da faizdir.taksitli fiyatın peşin fiyattan fazla olması da faizdir.enflasyon kadar artırmak faiz değilse ülkede kimse faiz almıyo o zaman .çoğu bankanın net faizi enflasyonun altında çünkü.faiz maalesef günümüz ekonomisinin temel kuralı.1400 seneki önceki ekonomik sistem yok şu an.ortalamının üstünde dindar biriyimdir ama faizle ticaret arasındaki farkı anlıyamıyorum bir türlü .yapılan izahlar da mantıklı gelmiyo.tüccar %200 karla bişey satarken helal ve teşvik edilen bişey ama yıllık %20 faiz almak günah bu duruma kafam basmıyo.

yalcinsaat
Şef
07 Şubat 2019 12:16

emin evime girmeyi düşünenler burada mı sistem işlerse güzel uygulama aslında

yalcinsaat
Şef
07 Şubat 2019 12:17

pardon bir evim diycektim

saenes74
Genel Müdür
07 Şubat 2019 14:36

para biriktir arsa al. 3-4 yıl bekle değerlenince sat. ev al.

akarakas78
Memur
07 Şubat 2019 20:46

aynen hocam banka evi alıp size satıyor tabi belli peşinat vs de oluyor ben de bu şekilde inş düşünüyorum..para vermiyor evi vade ile satıyor buna caiz diyor diyanet vs..malın vadeli satılması deniliyor
Toplam 34 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi