Editörler : Pangaea
22 Ekim 2009 08:45

yeterlilik sınavını kazanamayanlar

arkadaşlar ben diyanetin bilgilendime servisine masaj yazdım

2010 yılında yeterlilik sınavı açılcakmı diye

cevab şu ihtiyaç dogrultusunda yeterlilik açılacagını yazmışlar.

diyanetin 2010 yılında yeterlilik açması için diyanete e- mail gönderelim

başka neler yapılabilecegi konusunda mesajlarınızı bekliyorum

ebraaar
Kapalı
22 Ekim 2009 09:06

diyanetin işi gücü yok siz kazanıncaya kadar sınav yapsın .

bir daha ki yeterlilik 3 yıldan önce yapılmaz.

200373
Aday Memur
22 Ekim 2009 12:13

2005 te de yapılmayacak deniliyordu ama 2006 da yapıldı diyanet neden yapmasın sınav artık iki kademeli parayı yatırıp sınava giren herkes de sınavı kazanamayacağına göre neden sınav yapmasın ki....

muvahhide
Daire Başkanı
22 Ekim 2009 12:14

taha can kardeş,bu 2009 biraz sansasyon yarattı diye belki seneye açar ama (ki bu çok düşük bi ihtimaldir) zaten sen istersen hergün o servise mail at,telefon aç sana verecekleri cevap bellidir "ihtiyaç halinde..." e zaten adamların elinde ihtiyaç fazlası var ben bu durumda hiç sanmıyorum istediğimiz kadar baskı yapasakta...

selametle...

barones
Genel Müdür
22 Ekim 2009 19:00

2010 yılında kesinlikle yeterlilik açılacak ve girmek isteyen girecek ama yeterlilik sadece imamhatip ve müezzinlik için açılacak

saygılar ama sadece tahmin ve yaptığım tahminlerin hiçbirisinde yanılmadım allah ın izniyle

miridliy
Memur
22 Ekim 2009 19:37

Ümitsiz bir yaşam olmaz iyi bir yöntem. Ne diyelim mahkeme açmayıp önümüzdeki sınava kilitlenelim. Sanki her şey o zaman düzelecek mi?

Bu sınava toz kondurmayan arkadaşlara katıldığım anlamı çıkmasın...

bengisu05
Aday Memur
23 Ekim 2009 09:17

merak etmeyin yakında yeni yeterlilik açılır çünki sınavda önce maddiyat var 1 kişiden 40tl unutmayın ve hesaplayın kaç kişi giriyor

muvahhide
Daire Başkanı
23 Ekim 2009 13:48

Bende ilk 40 ytl yi yatırınca demiştim ki diyanet de yöke benzemeye başlarsa artık her sene 40 ytl almak için her sene yeterlilik yaprmış diye içimden geçirmiştim ama bu paraların sonradan emb e gittiğini duydum doğru mu?diyanetin bi kârı yok mu bunda...

erguvan_esma
Aday Memur
23 Ekim 2009 15:01

böyle bir kurumhakkında bu kadar kötü düşünceler besleyenler zaten bu görevi haketmeyenlerdir değil mi arkadaşlar...

__Aişe___
Aday Memur
23 Ekim 2009 17:10

ebraaar kardeş tabiki diyanetin bizden başka işi yok onun işide gücüde biziz diyanet başka ne işe yarıyor

taha can
Aday Memur
23 Ekim 2009 17:15

güzel kardeşim erarmısın nesinbaşlıgı iyi okumadın galiba sınavı kazanamayanlar yazır orda sen kazınmışsın galiba sen istersen burnunu bu işe sokma

koraycaglar23
Aday Memur
23 Ekim 2009 17:25

erguvan

sana tam destek benden.şeytan taşlar gibi kurumu taşlayanların, hıyanetlikle suçlayanların, bu kurumda çalışmak istemesi büyük bir çelişki değil mi?

sosyo_hafız
Memur
24 Ekim 2009 00:24

esselamu aleyküm kardeşlerim abilerim ablalarım hocalarım..

mülakatlar başladığından beri forumdaki yorumları, paylaşımları vs takip ediorum..ilk etapta okumaya değer olan yorumlar mülakat sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte çığrığından çıkıp diyaneti karalama kampanyasına dönüşürken bu kuruma ve dahi kutsal makamlara talip olma cüreti gösteren gariplerin,sefillerin,sefihlerin kaybetmenin vermiş olduğu bir hınçla ortamı atış poligomuna çevirmesiyle komikleşip seviyesizleşti..bu arada özellikle istanbul dışındaki illerde hakkı cidden yenen ve görev için yeterli vasıflara sahip gerçek mağdurların, mazlumların sesi soluğu bu seviyesiz yorumlar, sataşmalar yüzünden duyulmaz oldu..

evet diyanetin bu sınavında bi saçmalık olduğu bariz..lakin ne her kaybeden mağdur edilerek kaybetmiş ne de her kazanan torpille kazanmıştır..torpili olanlar kazanmıştır evet ama torpili olmayanlar da kazanmıştır..belki belgeyi hakedenler haksızlığa maruz kalmışlardır ancak bu sadece torpille değil, komisyon üyelerinin subjektif yorumlarıyla, kişilik yapılarıyla öncelikleriyle algılamalarıyla da açıklanabilir ve tabiki cidden yetersizlikle de..kaybedenler hakkıyla çalıştıklarına inanıyorlarsa hakkımızda hayırlısı böyleymiş deyip bi dahaki sınava hazırlanmayı bilmeli..ve dahi unutmamlılarki bugün karaladıkları, çamur attıkları kuruma yarın yine talip olacaklar ve nasipse diyanet bünyesine dahil olacaklar..yarın içine girceğiniz kuruma bugünden sövmeyiniz..selametle..

erguvan_esma
Aday Memur
24 Ekim 2009 10:02

koraycağlar kardeşim aynen öyle...

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi