Editörler : supporters.
24 Ekim 2018 19:20

Kesin Doçentlik Belgesi
Mart 2018 itibariyle doçent olan ve sonraki süreçlerde geçici doçentlik belgesi alan arkadaşlardan kesin doçentlik belgesi alan var mı? ÜAK ne zaman lütfedip göndermeyi düşünüyor bilen var mı?

fzk2018
Genel Müdür
24 Ekim 2018 19:33

Henüz hiç haber yok

Beste_33
Şube Müdürü
24 Ekim 2018 21:56

Hocam ben yazın görüştüğümde kasım ayını bulur hatta biraz daha süreç uzayabilir denilmişti. Yeni bir belge formatı tasarlanıyrumuş onu bekleyeceklermiş ve (geçmiş belgelerde dahil) hepsini aynı anda göndereceklermiş.

fzk2018
Genel Müdür
24 Ekim 2018 23:12

İnşanlah o format, sözlüsüz doçent olanları damgalamak için ya da içerikte bir şey ekleyip ünvanımızı kullanılmaz hale getirmek için değiştirilmiyordur
Beste_33, 5 yıl önce

Hocam ben yazın görüştüğümde kasım ayını bulur hatta biraz daha süreç uzayabilir denilmişti. Yeni bir belge formatı tasarlanıyrumuş onu bekleyeceklermiş ve (geçmiş belgelerde dahil) hepsini aynı anda göndereceklermiş.

Beste_33
Şube Müdürü
25 Ekim 2018 09:49

Hocam bu süreç 2016 nisan döneminide kapsıyor, onlarda asıl doçentlik belgelerini henüz almadı. Yani sözlü yada sözlüsüz diye bir ayırım olacağını düşünmüyorum...

25 Ekim 2018 12:28

Teşekkür edemiyorum Hocam... Bir vesileyle ÜAK'la bağlantı kuran hocalarımız bu konuyu da sorarlarsa çok makbule geçer.
Beste_33, 5 yıl önce

Hocam bu süreç 2016 nisan döneminide kapsıyor, onlarda asıl doçentlik belgelerini henüz almadı. Yani sözlü yada sözlüsüz diye bir ayırım olacağını düşünmüyorum...

fzk2018
Genel Müdür
25 Ekim 2018 13:35

Doğrudur, hatta ekim 2015 i de kapsıyor fakat Mart 2018 ve sonrasında doçent ünvanı alanların hepsi ya daha önce sözlü sınava girip kalanlar (benim gibi) ya da sözlüye hiç alınmayanlardan oluşuyor; yani 6 Mart 2018 sonrası sözlüsüz doçent demektir; benim korkum hani bize gönderilen belgede sadece "ünvan" kelimesi yer alırken, bizden öncekilerde "ünvan ve yetkisi" yazıyordu ya; işte ona benzer saçma bir ifadeyi yeni formatta çıkarıp (veya ekleyip), ünvanımızı işe yaramaz hale getirirler mi? Kusura bakmayın kimsenin moralini bozmak istemiyorum ama üniversitedeki yönetimler en ufak bir açık kapı bulduklarında hemen aleyhte kullanmaya bayılıyorlar bu açığı. Örneğin çalıştığım kurumda bir arkadaşıma Araş gör kadrosunda olduğundan ve "... önce bulunduğu kadronun görevlerini yerine getirir..." gibi bir ifadeden yola çıkarak 20 saat laboratuvar görevi (normalde sadece asistanlıkta yapılıyor) + 3 saat lisans dersi veriliyor bu dönem; ben sadece lisans derslerine giriyorum; bölümüm asistanlık görevlerimi aldı üstümden benim; aynı fakülte ama keyfi uygulamalar var hep bu açık kapılardan ve kötü niyetli insancıllardan dolayı; daha da kötüsü yazılı olarak başvuru yaptığımız halde ve kanunda açıkça belirtildiği halde öğrenci verilmiyor; dilekçeye de herhangi bir yazılı cevap yok; sözle önce kadro alın deniliyor. Dava açsan senelerce uğraş ve kadroyu dava sonuna kadar unut; bu nedenle yöneticilere en ufak bir açık bırakılmamalı; çünkü büyük bir çoğunluğu kötü niyetli maalesef.
Beste_33, 5 yıl önce

11 Kasım 2018 22:34

Kesin belgelere ilişkin bilgisi olan var mı acaba?

gsu06
Aday Memur
26 Kasım 2018 17:12

hocam geçen hafta UAK'a uğradığımda sordum.

Mart 2018 sonrasında kimseye kesin doçentlik belgesi (memurlar doçentlik diploması olarak adlandırıyor.) vermediklerini söylediler.

Farklı bir format hazırlanıyormuş. sanırım sözlüye girmediğimizi bir şekilde belirtecekler.

net bir tarih de vermediler sonuç olarak...

28 Kasım 2018 00:11

Hocam, çok çok teşekkür ediyorum. Binbir zahmetle sayfalar dolusu yayınlar yapıyoruz, kitaplar yazıyoruz. Kurul, zahmet edip bir kesin belgeyi hazırlamayı beceremiyor! 9 aydır geçici belge veriyor sadece! Yazıklar olsun!
gsu06, 5 yıl önce

Mart 2018 sonrasında kimseye kesin doçentlik belgesi (memurlar doçentlik diploması olarak adlandırıyor.) vermediklerini söylediler.

Farklı bir format hazırlanıyormuş. sanırım sözlüye girmediğimizi bir şekilde belirtecekler.

fzk2018
Genel Müdür
28 Kasım 2018 06:15

Aferin onlara, damgalasınlar tabi bizi; bi o eksikti zaten; hatta yrd doç kalktı "YARIM DOÇENT" yazsınlar o belgeye; fiilen nasıl olsa o hale getirdiler zaten
gsu06, 5 yıl önce

akademisyen 64
Müsteşar Yardımcısı
28 Kasım 2018 08:41

Sözlü uygulaması kalkmadığı sürece doçentler arasında ayrımcılık olacaktır. Kesin çözüm yassnın değişmesi.

fzk2018, 5 yıl önce
Aferin onlara, damgalasınlar tabi bizi; bi o eksikti zaten; hatta yrd doç kalktı "YARIM DOÇENT" yazsınlar o belgeye; fiilen nasıl olsa o hale getirdiler zaten

docent2018
Genel Müdür
28 Kasım 2018 09:54

Hocam sanırım sonraki başvurularda unvan alanların belgeleri böyle olacak da ya sözlü sınavlardan birini geçersek bir üniversiteye başvurup belgemizi yenileyecekler mi? Bunları da düşünüyorlardır herhalde.

akademisyen 64, 5 yıl önce

Sözlü uygulaması kalkmadığı sürece doçentler arasında ayrımcılık olacaktır. Kesin çözüm yassnın değişmesi.

gsu06
Aday Memur
28 Kasım 2018 10:58

hocam, sözlü sınava ilişkin yapılan açıklamada; "Sözlü sınavda başarılı olan adaylara, müracaatları halinde Üniversitelerarası Kurul tarafından "Doçentlik Sözlü Sınavı Başarı Belgesi" verilir." yazıyor. Yani sözlüden geçersek iki belgemiz olacak.

docent2018, 5 yıl önce

Hocam sanırım sonraki başvurularda unvan alanların belgeleri böyle olacak da ya sözlü sınavlardan birini geçersek bir üniversiteye başvurup belgemizi yenileyecekler mi? Bunları da düşünüyorlardır herhalde.

fzk2018
Genel Müdür
28 Kasım 2018 13:35

Böyle giderse 3 olacak; sonuncusunu tımarhaneden alacağız
gsu06, 5 yıl önce

hocam, sözlü sınava ilişkin yapılan açıklamada; "Sözlü sınavda başarılı olan adaylara, müracaatları halinde Üniversitelerarası Kurul tarafından "Doçentlik Sözlü Sınavı Başarı Belgesi" verilir." yazıyor. Yani sözlüden geçersek iki belgemiz olacak.

08 Ocak 2019 10:30

Sözlü Sınavın ünvan aşamasında kaldırılmasından sonra doçentlik ünvanı alan arkadaşlardan kesin doçentlik belgesi alan oldu mu acaba? Olduysa nasıl alındığına dair aydınlatırlarsa çok memnun oluruz.

10 Ocak 2019 23:50

Maalesef kesin doçentlik belgelerinden haber yok. Dünyada bu kadar ciddiyetsiz başka bir kurum var mı! Neredeyse 1 senedir geçici belgeden sonra, kesin doçentlik belgesi göndermiş değiller! Ankara'da olan hocalarımız ÜAK'a gidip bilgi verirlerse çok iyi olur
youngchemist, 5 yıl önce

Sözlü Sınavın ünvan aşamasında kaldırılmasından sonra doçentlik ünvanı alan arkadaşlardan kesin doçentlik belgesi alan oldu mu acaba? Olduysa nasıl alındığına dair aydınlatırlarsa çok memnun oluruz.

11 Ocak 2019 00:05

Milletin işini geciktirp geciktirp ruh sağlıklarıyla oynuyorlar. Siz patron olduğunuzda üniversitede millette ızdırap olursunuz..

Beste_33
Şube Müdürü
23 Ocak 2019 10:29

Bu kadar ciddiyetsiz çalışan, hiçbir işi zamanında tamamlayamayan, akademik adaba yakışmayan bir kurum ÜAK. Neredeyse 1 yıl oldu doçentliğimizi alalı ama doçentlik belgesi ortada yok. Bir belgeyi basıp gönderemeyen bu kurumdakiler sabahtan akşama kadar ne iş yapıyor acaba merak ediyorum. Personel eksik ise tamamlayın, bu bir bahane değildir.

fzk2018
Genel Müdür
23 Ocak 2019 11:03

Elektronik imzalı veya online belge yaparlar belki; nasıl olsa içini boşalttılar ünvanımızın; Araş gör iken öğrenci vermiyorlar; kadro için zaten ihtimal kalmadı, norma takıldık; sözlü zaten kalkmadı ama ünvan aşamasında kalktı diye jüriler adayları biçiyor; yazık oldu, oluyor akademiye
Beste_33, 5 yıl önce

Bu kadar ciddiyetsiz çalışan, hiçbir işi zamanında tamamlayamayan, akademik adaba yakışmayan bir kurum ÜAK. Neredeyse 1 yıl oldu doçentliğimizi alalı ama doçentlik belgesi ortada yok. Bir belgeyi basıp gönderemeyen bu kurumdakiler sabahtan akşama kadar ne iş yapıyor acaba merak ediyorum. Personel eksik ise tamamlayın, bu bir bahane değildir.

atılımo
Aday Memur
12 Şubat 2019 09:47

Belgelerle ilgili herhangi bir gelişme oldu mu? Ya da bir bilgi edinen malum kurumdan bilgi alamıyoruz. Özellikle Ankara dışında yaşayanlar bu konudan oldukça muzdarip maalesef...

Toplam 167 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi