Editörler : supporters.

06 Nisan 2020 01:55

Krediler, Faturalar ve kredi Kartları Başvurusuz Faizsiz 6 Ay Ertelenmelidir

Dünyanın her yerinde olan budur. Dün Kuzey Kıbrıs'ta bile bu yapıldı. Ödemek isteyen başvuru yapsın denildi.

Ayda yüzde 3 faizle milleti günaha sokmanın bir anlamı yok.

metinbinmetin
Kapalı
06 Nisan 2020 02:01

Yani en az 2020 Eylül ayına kadar tüm bunlar, kişinin kredisi ne zaman bitiyorsa onun üstüne +6 ay eklenmek suretiyle ertelenmelidir.

Dünyanın yaptığı bu ve benzeri şeylerdir.

Maaşların verilmesi, işsizlik ödenmesi, çalıştı sayılması, sosyal destek, işten çıkmanın yasaklanması, iş garantisi, 1000 dolar gibi para verilmesi, yeni krediler vs.den hiç bahsetmiyorum bile.

Milleti yaşat ki devlet yaşasın demişler.

Yöneticilerimiz iyi niyetini biliyorum. Gerekirse para basılmalı.

metinbinmetin
Kapalı
07 Nisan 2020 15:22

Kimse yazmayacaksa, beğenmeyecekse ben neden bu konuyu açtım. Millet borcunu ödeyebiliyorsa ve halinden memnunsa lafa gerek yok.

Konu yazmaya kapatılabilir.

TurkuazPrusa
Aday Memur
08 Nisan 2020 22:22

kredileri 3 ay erteledim kol gibi girdi

adamlar bir de burdan kar yaptılar hem de bu dönemde

vanhelsing3535
Kapalı
08 Nisan 2020 23:39

Bizde oylemi. 3 ay erteliyor ama dünyanin faizini bindiriyor. Aslinda iyilik yaptik ayagina yeni kredi kullandiriyorlar. Kazanan yine kendileri.

ahmetbulut47
Genel Müdür
09 Nisan 2020 10:22

Medya ve yetkililer eksik Bilgi veriyor kimse bankaların 3 ay sonra alacağı fahiş faizden bahsetmiyor!! bankalara başvuran vatandaşlar öğreniyor ve enseyi kaşıyıp geri dönüyor öfkeleniyor Bankalar bir kerede faiz almadan bir iş yapsa ölür mü sonuçta olağanüstü bir dönemdeyiz ve hepimiz aynı gemideyiz unutulmasın

mr messi
Genel Müdür
01 Mayıs 2020 01:20

Bir 3 ay daha uzatırlarmı acaba

metinbinmetin
Kapalı
01 Mayıs 2020 13:12

3 üç ay da uzatsalar millet kurtulamaz. En az 1 yıl faizsiz ertelenmelidir. Sonra virüse ve piyasaya göre tekrar ertelenme konuşulmalıdır.

Dünyanın yaptığı da budur.

mr messi, 4 yıl önce

Bir 3 ay daha uzatırlarmı acaba

mr messi
Genel Müdür
29 Mayıs 2020 12:20

Erteleme işi uzatılır umarım, böyle bir durum olursa hazirandamı yoksa temmuzdamı öğreniriz acaba

metinbinmetin
Kapalı
05 Haziran 2020 01:18

Halk isterse ertelenir. Biraz sesler yüksek çıkmalı.

ahmetbulut47
Genel Müdür
07 Haziran 2020 10:21

Konutlara Ortalama 100 bin TL bindirmişler lütfen hesabınızı iyi yapın faizler daha yüksekken bu kadar artmış olmaz ayrıca çok önemli bir nokta mütahitler sıfır eve değerinin yarısı bile kredi kullandırmıyorlar dikkat edin (devletten kaçırdıkları vergi ortaya çıkmasın diye) devlet yüzde doksana kadar kredi çekebilirsin diyor Mütahit en fazla 200 bin çektiririm yoksa fazla vergi veririm diyor bakanlık bunu neden sorgulamıyor!!! Bir diğer çok önemli nokta yüzbinlerce vatandaş geçmişte çok yüksek faiz oranları ile kredi çekti gerçekten yandaş değilde vatandaş düşünülecekse konut yapılandırma faizleri de düşürülsün memurlar net ana sayfaya haber yapın lütfen

metinbinmetin
Kapalı
10 Haziran 2020 15:30

memurlar.net, Türkiye'nin en büyük sendikası gibi oldu. Burası olmasın çok hakkımızı yerler. teşekkür ettik.

Son bir isteğimiz benim şu başlığımda dile getirilenlerin haber olması. Faizle erteleme falan değil.

Yeniden yapılandırma da yetmez. Erteleme lazım en az 6 ay.

mr messi
Genel Müdür
09 Temmuz 2020 22:41

Bugün bir gazetede ve birkaç haber sitesinde BDDK nın bankalarla alakalı normalleşme sürecinde bireysel müşteriler dahil müşterilerine kredi borçlarının yıl sonuna kadar erteleme imkanı sağlanması kararı alındığı söylenmiş, ama ciddi diyebileceğim hiçbir haber sitesinde buna dair bir haber göremedim. Böyle bir şey varsa eğer en azından devlet bankaları kısa süre içerisinde bir duyuru yayınlarlar heralde.Bu ayki maaşıda kurtarsak iyi olurdu ama zor gibi duruyor en azından sonraki aylar için faydası olur

metinbinmetin
Kapalı
12 Temmuz 2020 14:23

Bu 3 ay erteleme Mart sonu Nisan başı gibi geldi. Ücretli tabi. yine de insanlar virüs sürecinde biraz nefes aldılar. O ara yapılandırma yapanlar Nisan - Mayıs - Haziran aylarında takistlerini ödemediler. Temmuz 15'e geldik. Vakit geldi. ben uyarmıştım burada. 3 ay ile olmaz diye.

Devlet ve bankalar buna bir çözüm bulmalılar. Zamanı gedli. İnsanlar hala işsiz, çoğu yer açılmadı, eskide kriz vardı şimdi derinleşti. Bankalar hala bu 3 ay ertelemeyi yapıyorlar. Sisteme girin görüsünüz.

Lakin bir defa 3 ay erteleme yapan için bir bilgi yok.

BDDK'nın bu yazısı gözden kaçtı ama görülen şu ki. 2020 yıl sonuna kadar ertelemeye devam tavsiyesi bu. Ücretsiz değil tabi. Aynı faiz veya kar payları ile.

yine karar bankaya kalmış. Ama Devlet Bankaları BDDK'ya tabiiki uymak zorundalar. Onların bir üst kurumu bu.

Ben yazımda en az 6 ay faizsiz erteleme demiştim.

Olmadı ama bu da bir gelişme.

2020 sonuna kadar etelerler. Her erteleme size 20- 60 arası aylık bir maliyet getirri. Kredinize ve kalan süreye göre tabi. 2020 böyle geçer.

Halk kendi parasına sahip çıkmayı blmiyor ülkemizde.

Devletin parası milletin parasıdır. en azından Devlet Bankaları halkın vergilerini, sefer akçesini vs. halka faizsiz vermelidir. Vermeyi de geçtim bu şekilde ertelemek gerekir. Tıpkı geri kalan dünya gibi.

Uzattım ama hemen herkesin kredisi, kredi kartı borcu falan var. isteyen okur isteyen okumaz.

nayo2009
Şube Müdürü
14 Temmuz 2020 16:21

şimdi ben 3 ay ertelettim nisan mayıs haziranda ödemedim. 3 ay daha erteletebiliyormuyum şu an

nayo2009
Şube Müdürü
14 Temmuz 2020 16:24

bddk bu kararı aldı ama bankalardan ses yok. bence uygulamayacaklar konuyu kapattılar

metinbinmetin
Kapalı
15 Temmuz 2020 00:04

Devlet bankaları için BDDK'nın sözleri emirdir. Uygulanır merak etmeyin. Diğer bankalar tavsiye olarak algılarlar. Uygulasalar bile işi yokuşa sürerek uygularlar.

nayo2009, 4 yıl önce

bddk bu kararı aldı ama bankalardan ses yok. bence uygulamayacaklar konuyu kapattılar

metinbinmetin
Kapalı
15 Temmuz 2020 00:06

Şu an erteleme yok. Ama şu 15 gün içinde duyuru gelir. Ayın 15'inde ödemeniz varsa bu ayı ödemek zorunda kalabilirsiniz.

nayo2009, 4 yıl önce

şimdi ben 3 ay ertelettim nisan mayıs haziranda ödemedim. 3 ay daha erteletebiliyormuyum şu an

mr messi
Genel Müdür
15 Temmuz 2020 21:02

İnşallah öyle olur, beklemedeyiz bakalım

nayo2009
Şube Müdürü
16 Temmuz 2020 11:25

valla ödedik bu ayınkini. hocam kesin olurmu erteleme bakıyorumda bankalardan ses yok bide kamu bankasından çekmişiz ziraatten BDDK nın bu kararı çok yer bulmadı zira

metinbinmetin, 4 yıl önce

Şu an erteleme yok. Ama şu 15 gün içinde duyuru gelir. Ayın 15'inde ödemeniz varsa bu ayı ödemek zorunda kalabilirsiniz.

nayo2009
Şube Müdürü
16 Temmuz 2020 11:27

biraz medyada haber olsa keşke

Toplam 432 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi