Editörler : supporters.
«515253545556575859606162»

etik abone
Şef
14 Ocak 2021 17:34

Hocam kesinlikle itiraz hakkınızı kullanın

Bu benim ilk başvurumda yapmadığım çok büyük hatadır.

İtiraz dilekçenizi avukat yardımı ile yazmanızı öneririm

Melih Kök çok genç bir avukat. Ancak hem jüri üyesi ,hem avukat hem de hekim olan aile üyeleri ile çalışıyor.05326082523

kirmizibeyaz98, 3 yıl önce

merhaba hocalarım sanırım en son asgari alan benim ekim 2020 başvuruma sağlık bilimleri alanında asgari verildiğini az önce sistemden gördüm. 7 birinci isim 13 SCI yayınla başvurmuştum.... diyecek bir şey bulamıyorum..

etik abone
Şef
14 Ocak 2021 17:48

Sayın Hocalarım

hepinize itiraz hakkınızı kullanmanızı öneriyorum.

ben yapmamıştım nasıl olsa bir sonrakine başvururum diye....

gelen gideni aratırmış yaaaa 2. başvurumda Etiğe takıldım...

itiraz dilekçenizi yazarken hukuksal yardım almanız da çok önemli ...

bizler olayın şoku ve utancı ile duygusal şeyler yazabiliyoruz. Onlar ise kanıtlar ile bakıyor olaya...

ama her avukatın da anlayabileceği bir alan değil ne yazık ki

Ben bugün itibarı ile davamı açtım. Avukatım Melih Kök ..çok genç aslında ancak akademisyen aile desteği ile çok çok iyi bir dosya hazırladı. Tavsiye ederim

14 Ocak 2021 18:03

teşekkür ederim hocam evet bir uzmandan destek almak çok önemli haklınız..

etik abone, 3 yıl önce

Hocam kesinlikle itiraz hakkınızı kullanın

Bu benim ilk başvurumda yapmadığım çok büyük hatadır.

İtiraz dilekçenizi avukat yardımı ile yazmanızı öneririm

Melih Kök çok genç bir avukat. Ancak hem jüri üyesi ,hem avukat hem de hekim olan aile üyeleri ile çalışıyor.05326082523

Aygül.Bahar
Daire Başkanı
14 Ocak 2021 18:21

Ben de etiğe gittiğimde itiraz dilekçesini aile dostumuz eski bir hakim ile yazmıştık. Kendisi de şuan akademissyenlik yaptığı için müthiş bir savunma ile yaklaşık 40 sayfada beni etiğe veren hocanın tüm iddialarını çürüttük. Üstüne hakaret davası da açtım. Yök e de şikayet ettim kendisini.. Bu alan duayeni hoca ile şu an kanlı bıçakkıyız.. Ama olsun, birileri sert çıkmalı ki jüriler de kendine gelsin.

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür
14 Ocak 2021 19:53

Hocam emeğinize sağlık. Eğer sizden öncekiler yapsaydı bu işi, siz rahat edecektiniz. Siz sadece kendinizi değil, sizden sonrakileri de kollamış oluyorsunuz. Cesaretiniz için tebrik ederim.

Aygül.Bahar, 3 yıl önce
Ben de etiğe gittiğimde itiraz dilekçesini aile dostumuz eski bir hakim ile yazmıştık. Kendisi de şuan akademissyenlik yaptığı için müthiş bir savunma ile yaklaşık 40 sayfada beni etiğe veren hocanın tüm iddialarını çürüttük. Üstüne hakaret davası da açtım. Yök e de şikayet ettim kendisini.. Bu alan duayeni hoca ile şu an kanlı bıçakkıyız.. Ama olsun, birileri sert çıkmalı ki jüriler de kendine gelsin.

agha
Kapalı
14 Ocak 2021 21:52

Hcm,

Yönetmelik yedek jürinin raporunun değerlendirilemeceğini söylüyor. Bu forumda çok tartışıldı. Ayrıca, yerinizde olsam elinde emsal kararlar olan uzman bir hukukçu ile konuşurdum. Hakkınızı yedirirseniz sizden sonrakilerinde hakkı yener.

Jüri Sürecinde, 3 yıl önce

Sayın Hocam, nasıl ulaşacağım bu karara? İtirazımda belki faydası olur. Ama bildiğim kadarıyla yedek jüriler asgari ve etik vererek süreci durdurabiliyorlar. Bende de asgari vererek başvurumu iptal ettirdi.

agha
Kapalı
14 Ocak 2021 21:54

Hcm,

Hakaret davasını nasıl açabiliyoruz? Biraz bilgi verebilir misiniz?

Yol göstermeniz sizin durumda olanlar için çok aydınlatıcı olacaktır.

Aygül.Bahar, 3 yıl önce

murtanyan
Genel Müdür
14 Ocak 2021 22:13

Hoca hanım eski sayfalarda epey paylaşmıştı jürilerden birisinin kendisine ettiği hakaretleri. Hatta bu jürinin alanında oldukça tanınmış bir hoca olduğunu vs anlatmıştı. Bazen don kişot gibi olup yel değirmenlerine meydan okumak gerekiyor
agha, 3 yıl önce

Hcm,

Hakaret davasını nasıl açabiliyoruz? Biraz bilgi verebilir misiniz?

Yol göstermeniz sizin durumda olanlar için çok aydınlatıcı olacaktır.

otag
Kapalı
14 Ocak 2021 22:16

merhaba bana şimdi bir kargo yola çıkmış ama sürecim jüride gözüküyor asgariden kalmış olabilirmiyim

agha
Kapalı
14 Ocak 2021 22:18

İçeriğini bilmiyordum, eski sayfaları karıştıramadım. Ben asgari veren jüri üyesinin burnunu sürtmek için hakaret davası açılabildiğini düşünmüştüm. Tşklr bilgilendirme için hcm.

murtanyan, 3 yıl önce
Hoca hanım eski sayfalarda epey paylaşmıştı jürilerden birisinin kendisine ettiği hakaretleri. Hatta bu jürinin alanında oldukça tanınmış bir hoca olduğunu vs anlatmıştı. Bazen don kişot gibi olup yel değirmenlerine meydan okumak gerekiyor

murtanyan
Genel Müdür
14 Ocak 2021 22:24

Hocam bazı jüriler, eleştiri sınırlarını çok aşıyorlar. Mesela bana asgari veren hoca ile benim doktora danışmanım aynı kişi. Bu hoca telefonla beni arayıp lanlı lunlu konuştu. Doktora danışmanımı asgari alarak küçük düşürdüğümü vs demişti. Elbette iş telefonumdan aradığı için kayıt vs yoktu elimde. Ancak jüri size hakaret vs ettiğinde acınamak gerek. Aygül bahar nikli hoca hanım epey şikayet etti sanırım. Cimer ve yök e de bildirdiğini söylemişti. Gelişmeleri kendisi paylaşır sanıyorum
agha, 3 yıl önce

İçeriğini bilmiyordum, eski sayfaları karıştıramadım. Ben asgari veren jüri üyesinin burnunu sürtmek için hakaret davası açılabildiğini düşünmüştüm. Tşklr bilgilendirme için hcm.

drmemur1
Aday Memur
14 Ocak 2021 22:41

Önce sistem güncelleniyor zannetmem. Ben asgariyi 15 aralıkta sistemden gördüm 17 aralık tarihli kargo 18 aralıkta elime geçti.

otag, 3 yıl önce

merhaba bana şimdi bir kargo yola çıkmış ama sürecim jüride gözüküyor asgariden kalmış olabilirmiyim

2873
Memur
14 Ocak 2021 23:08

agha Hocam,

Sizinle aynı fikirdeyim. Asıl Jüri üyelerinden en az 3 tanesi olumlu ise dava açılabilir. Diğer türlü ş sakat olabilir. Bana da aynısını yaptılar hiç gözümü kıpmadan avukatım aracılığı ile verdim mahkemeye. Alışmışlar yönetmeliğe aykırı uygulamalara. Birilerinin dur demesi lazım. Asıl jürilerinizden çekilen olmamışsa yedek jürinin raporu değerlendirmeye alınamaz. İmkanı olan avukatla girerse iyi olur, çünkü önemli bir kurumu dava ediyorsunuz. Ancak insan hali bazen bütçemiz müsait olmayabilir. Bazı sendikaların avukatları davanızı ücretsiz savunabilir. Ulusal Yargılama Platformundan (UYAP) hiç mahkemeye gitmeden dava açabilirsiniz. e-devlet şifresi ile gireceksiniz. Yazılımı DBS gibi bir şey. Benim bir arkadaşım davayı oradan açtı. 450 TL harç parası yatıracaksınız. Sayfanın en altında yüklemeniz gereken bir iki program var. Doçentlik Yönetmeliği ve 2547'nin 24 maddesinden başka hiç bir konuya hakim olmanıza gerek yok. Hukuka aykırı bir durum varsa dava açmayı ihmal etmemek lazım. İnternette idari dava dilekçe örnekleri var. Dava Akara Nöbetçi İdare Mahkemesi Başkanlığı'na hitaben açılacak.

agha, 3 yıl önce

Hcm,

Yönetmelik yedek jürinin raporunun değerlendirilemeceğini söylüyor. Bu forumda çok tartışıldı. Ayrıca, yerinizde olsam elinde emsal kararlar olan uzman bir hukukçu ile konuşurdum. Hakkınızı yedirirseniz sizden sonrakilerinde hakkı yener.

Jüri Sürecinde
Aday Memur
14 Ocak 2021 23:57

Hocam bilgi için çok teşekkür ederim. Hakkımı yedirmek istemiyorum tabii ki. Fakat yedek jüri asgari verebildiğine ve komisyonun bunu üst yazıyla bana gönderdiğine göre ?asgari veremez? dememizi neye dayandırıyoruz?

2873, 3 yıl önce

agha Hocam,

Sizinle aynı fikirdeyim. Asıl Jüri üyelerinden en az 3 tanesi olumlu ise dava açılabilir. Diğer türlü ş sakat olabilir. Bana da aynısını yaptılar hiç gözümü kıpmadan avukatım aracılığı ile verdim mahkemeye. Alışmışlar yönetmeliğe aykırı uygulamalara. Birilerinin dur demesi lazım. Asıl jürilerinizden çekilen olmamışsa yedek jürinin raporu değerlendirmeye alınamaz. İmkanı olan avukatla girerse iyi olur, çünkü önemli bir kurumu dava ediyorsunuz. Ancak insan hali bazen bütçemiz müsait olmayabilir. Bazı sendikaların avukatları davanızı ücretsiz savunabilir. Ulusal Yargılama Platformundan (UYAP) hiç mahkemeye gitmeden dava açabilirsiniz. e-devlet şifresi ile gireceksiniz. Yazılımı DBS gibi bir şey. Benim bir arkadaşım davayı oradan açtı. 450 TL harç parası yatıracaksınız. Sayfanın en altında yüklemeniz gereken bir iki program var. Doçentlik Yönetmeliği ve 2547'nin 24 maddesinden başka hiç bir konuya hakim olmanıza gerek yok. Hukuka aykırı bir durum varsa dava açmayı ihmal etmemek lazım. İnternette idari dava dilekçe örnekleri var. Dava Akara Nöbetçi İdare Mahkemesi Başkanlığı'na hitaben açılacak.

murtanyan
Genel Müdür
15 Ocak 2021 00:44

Hocam 2016, 2018 ve 2020 de sistem ve yönetmelik değişti. Yönetmeliklerin eski ve yeni hallerini resmi gazetede bulabilirsiniz. Örneğin eskiden yedek jüri rapor hazırlamaz ve etkisiz elemandı. Şimdi rapor hazırlıyor ve etik veya asgari verebiliyor
Jüri Sürecinde, 3 yıl önce

Hocam bilgi için çok teşekkür ederim. Hakkımı yedirmek istemiyorum tabii ki. Fakat yedek jüri asgari verebildiğine ve komisyonun bunu üst yazıyla bana gönderdiğine göre ?asgari veremez? dememizi neye dayandırıyoruz?

agha
Kapalı
15 Ocak 2021 03:08

Hcm,

Diğer jürilerin raporunu nasıl görebiliriz? Dava açmazsak görme şansımız yok.

2873, 3 yıl önce

agha Hocam,

pmkt
Aday Memur
15 Ocak 2021 11:45

Jüriler daha önce başarısız olmuş adayların eski dönem jüri raporlarını görebiliyor. Bu durum, asgari başvuru şartlarını sağlamıyor gerekçesiyle iptal edilen başvurular için de geçerli midir?

drmemur1
Aday Memur
15 Ocak 2021 11:47

Benim asgari itirazımın reddedildiği yazısı elime ulaştı

15 Ocak 2021 11:55

Hocam hangi numaradan ulaşıyorsunuz acaba ÜAK a. web sitesindeki numaralar açılmıyorr. Sağlık bilimlerini aramak istiyorum.

2873
Memur
15 Ocak 2021 13:05

Aynen katılıyorum. Resmi olarak öğrenme şansınız yok. Ancak şu aşamada gayri resmi öğrenebilirsiniz. Size bir jüri rapor gönderildiyse bunun manası 5 asıl ve 1 yedeğin en azından asgari yönünden olumlu olduğudur. Ancak başarılı başarısız durumu meçhul. Jürilerden veya yakın çevrelerinden öğrenmeye çalışacaksınız. Slm

agha, 3 yıl önce

Hcm,

Diğer jürilerin raporunu nasıl görebiliriz? Dava açmazsak görme şansımız yok.

Toplam 2687 mesaj
«515253545556575859606162»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi