Editörler : "eskiyara"Pangaea

hugo.almeida
Kapalı
08 Ekim 2022 12:30

Eğitimde başarısızlık tek bir nedenden olmadığı gibi başarı da tek bir nedenden olmaz.

mastermusician, 2 yıl önce

Hangi sınav, hangi başarı?! Ülke genelinde de zaten öyle bir başarı oranı var ki maşallah. Biz görmüyoruz herhalde. Dyklar tam randımanla çalışıyor tabi doğru! Biz yanlış biliyoruz!

jamett
Şef
08 Ekim 2022 12:30

Peki egzersiz açmaya niye yanaşmıyorsunuz. Amacınız öğrencilere faydalı olmaksa devlet böyle bir imkan tanımış. O kadar idealistesiz egzersiz açabilirsiniz. Ben ekdersler 2 katına çıkmadan da öğrencilere kurs açtım. Hatta 1 sene de tamamen fahri kursta açtım. Amacınız öğrencilere faydalı olmaksa maddiyat ikinci planda olmalı.
hugo.almeida, 2 yıl önce

Bu soruyu sormayın diye o kadar açıklama yaptım zaten.

jamett
Şef
08 Ekim 2022 12:31

Acı olan idealist laflar edip, egzersiz ücretini beğenmeyip eleştirmeniz.

Gerçekler acıdır hocam.

08 Ekim 2022 12:34

Konunun başından beri yazdıklarımı tekrar okuyun hocam. Anlamak istemiyorsanız benim için bir sorun yok.

jamett, 2 yıl önce
Acı olan idealist laflar edip, egzersiz ücretini beğenmeyip eleştirmeniz.

jamett
Şef
08 Ekim 2022 12:44

Yazdıklarınızı anladım ama siz de benim yazdıklarımı okursanız aradığınız cevabı bulmuş olacaksınız.

Konunun başından beri yazdıklarımı tekrar okuyun hocam. Anlamak istemiyorsanız benim için bir sorun yok.

08 Ekim 2022 13:12

Ben aslında toplumda çoğu kişinin bildiği ve farkında olduğu ama bazılarının kabullenmekte zorluk çektiği bir gerçeği ifade ettim sadece sayın hocam. Yoksa o ondan dolayı bu da bundan dolayı değil demek istediğim.

hugo.almeida, 2 yıl önce

Eğitimde başarısızlık tek bir nedenden olmadığı gibi başarı da tek bir nedenden olmaz.

hugo.almeida
Kapalı
08 Ekim 2022 13:22

Hocam siz öyle düşünüyorsunuz diye öyle olmak zorunda değil. Madem öylesiniz o zaman böyle yapın gibi bir kural olmaz. Ben müzik öğretmeni değilim zaten. Öğretmenler arasında ikilik çıkartan tüm uygulamalara karşıyım. Egzersizin ücreti de DYK ücreti gibi olmalıdır. İYEP yine aynı şekilde. Ders önemli ise ilkokulda türkçe ve matematik dersinden İYEP açılıyor. O zaman ona da vermelidir. Egzersiz yine öyle. Para karşılığı yapılan bir işte para gözetmek gayet normaldir.

jamett, 2 yıl önce
Peki egzersiz açmaya niye yanaşmıyorsunuz. Amacınız öğrencilere faydalı olmaksa devlet böyle bir imkan tanımış. O kadar idealistesiz egzersiz açabilirsiniz. Ben ekdersler 2 katına çıkmadan da öğrencilere kurs açtım. Hatta 1 sene de tamamen fahri kursta açtım. Amacınız öğrencilere faydalı olmaksa maddiyat ikinci planda olmalı.

hugo.almeida
Kapalı
08 Ekim 2022 13:24

Öyle hocam. Toplumun gördüğü tablo gerçekten bir tık daha ileride. Gerçek tablo çok daha vahim.

Ben aslında toplumda çoğu kişinin bildiği ve farkında olduğu ama bazılarının kabullenmekte zorluk çektiği bir gerçeği ifade ettim sadece sayın hocam. Yoksa o ondan dolayı bu da bundan dolayı değil demek istediğim.

08 Ekim 2022 13:58

Hocam ben işimi layıkıyla yaptığım için hakkımın peşinde koşuyorum. Adalet olsun istiyorum. Gerçekten emek verenin o karşılığı almasını istiyorum. Yoksa bizim de etrafımızda, kendi alanımızda hiçbir şey yapmayıp en üst perdeden konuşan çok insan var. Hiçbir iş yapmayıp konuşmak zaten bana göre etik bir davranış değil. Tanımadığınız için beni de elbette maddiyat bağımlısı biri olarak görebilirsiniz. Bunu anlayabilirim. Çünkü durumlar ortada. Maddi sorunları olan hiç kimseyi de yok sayamam bu arada. O da ayrı bir durum çünkü. Ama benim asıl amacım adil bir ortam olması. Dersler arasında ayrım yapılması bence etik dışı bir durum. Egzersiz açılacaksa dyk konumunda olmalı. Şartları birbirine uygun olmalı. Emek verenin hiç emek vermeyen karşısında ezilmesi eminim ki sizin de kabul edebileceğiniz bir şey değildir.

jamett, 2 yıl önce
Yazdıklarınızı anladım ama siz de benim yazdıklarımı okursanız aradığınız cevabı bulmuş olacaksınız.

ibrahim98
Şube Müdürü
08 Ekim 2022 18:21

Lgs sınavında girdiği dersin sorusu çıkınca Dyk kurslarının kendilerine özel olduğunu sanan bazı branş öğretmenleri haftada 1-2 ders süresi olan Müzik ve Beden Eğitimi öğretmenlerini dersini ihmal etme ve yetersizlikle suçlama cüretinde bulunacak kadar terbiyesizleşebiliyor. Ancak Lgs sınavında derslerin net yüzdeleri yerlerde süründüğü halde biz sizleri suçlamıyoruz. Başarı ve başarısızlık tek bacaklı bir sistem değil. Öğrenci-Aile-Eğitim sistemi-Öğretmen-Ekonomik ve teknolojik olanaklar-Öğrencinin ilgi ve yetenekleri vs. bir çok etkene bağlı iken burada Sanat ve sporu gereksiz göstermeye çalışanlar hayatınızdan sanatı ve sporu çıkarırsanız sabah işe gidip akşam gelen birer robottan farkımızın olmadığını göreceksiniz. Hiçbir branş birbirinden üstün değildir. İnsan için birbirini tamamlayıcı özelliktedir. Hepimiz toplumun biçtiği role göre değil ilgi ve yeteneklerimize göre burada varız. Müzik konusu için açılmış bu başlık altında yapıcı değilseniz yıkıcı da olmayın lütfen.

gfb_makine
Kapalı
09 Ekim 2022 02:41

Hiç gerek yok.
09 Ekim 2022 08:09

Sağlıklı günler dilerim.

gfb_makine, 2 yıl önce
Hiç gerek yok.

ekpss3347
Aday Memur
09 Ekim 2022 10:05

temel dersler denilen fen matematik türkçe sosyal bilgiler derslerinden başarı nedir ki? oecd nin pisa istatistiklerini açın bakın okuduğumuzu anlayamıyoruz. buna biz öğretmenler de dahil.

öabt sayısal branşların ortalamalarına bakın. kendi alınımızı bilmiyoruz.

belki sanatçı sporcu çıkarırız :) hocamız da nasiplensin anca zebanilik yapıyorsunuz

Toplam 53 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi