Editörler : ayşegül bgm
13 Kasım 2019 21:40

Lisans hemşirelikten anestezi önlisans geçiş
Lisans Hemşire olarak atandım.daha önce okuduğum anestezi önlisansa ünvan değişikliği ile geçebilirmiyim.bilgisi olan yazabilir mi

soluksanri
Aday Memur
14 Kasım 2019 10:06

Merhaba. Ben de şuan Anestezi teknikeriyim ve dgs ile hemşireliğe geçmek istiyordum. Neden tekrar anesteziye dönmek istiyorsunuz acaba? Eğer anestezi teknikerliği daha iyiyse onda kalmalı mıyım kararsızım şuan beni bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.

arzu2016
Aday Memur
14 Kasım 2019 13:07

Hemşire her yerde,anestezi ameliyathanede.bence kal
soluksanri, 4 yıl önce

Merhaba. Ben de şuan Anestezi teknikeriyim ve dgs ile hemşireliğe geçmek istiyordum. Neden tekrar anesteziye dönmek istiyorsunuz acaba? Eğer anestezi teknikerliği daha iyiyse onda kalmalı mıyım kararsızım şuan beni bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.

Memurus47
Şef
14 Kasım 2019 18:38

Sanmam öyle.Anestezi teknisyeni tek başına hasta uyutur ve uyandırır.Order bile verilmez anestezi teknisyenine.İlacı yapsa ayrı dert yapmasa ayrı dert.Hastaya anestezi verirsin ve takibi anestezi teknikerinindir.Brişey oldumu doktoru kendi özel telinden ararsın.Uyandırma ise tamamen sana aittir.Yani aradığında doktor uyandır ben geliyorum der ama gelmez.Hastayı uyandırmak kolay bir olay değildir.27 yıldır anestezi veriyorum.Ve halen mesleğin ismi bilinmiyor.Hemşirelerle karıştırılıyor.Ya da anestezi doktoruyla karıştırılıyor.Kapalı birim olması cabası.Sabahtan akşama kadar dışarıyı görmeyen bir ameliyathanede çalışıyorsunuz.Sadece ameliyathane demişsiniz hayır endoskopi var mavi kod var.Mavi kod sürekli gelebiliyor.Ve sadece entübasyon yapmaylşa bitmiyor.Ambu sıkmak zorundasın.senden kimse almıyopr o ambuyu yardım amacıyla.O ambu 5 dk sonra maske gibi eli çok kötü yapar.Bir sürü şey var ama siz yinede araştırın

arzu2016, 4 yıl önce
Hemşire her yerde,anestezi ameliyathanede.bence kal

kaptan ship
Aday Memur
14 Kasım 2019 20:05

Geçebilirsin

arzu2016
Aday Memur
17 Kasım 2019 15:34

Çok olumsuz anlattınız.yani hasta ile muhatap olmuyorsun yada hasta yakını ile.uyuyan hasta hep
Memurus47, 4 yıl önce

Sanmam öyle.Anestezi teknisyeni tek başına hasta uyutur ve uyandırır.Order bile verilmez anestezi teknisyenine.İlacı yapsa ayrı dert yapmasa ayrı dert.Hastaya anestezi verirsin ve takibi anestezi teknikerinindir.Brişey oldumu doktoru kendi özel telinden ararsın.Uyandırma ise tamamen sana aittir.Yani aradığında doktor uyandır ben geliyorum der ama gelmez.Hastayı uyandırmak kolay bir olay değildir.27 yıldır anestezi veriyorum.Ve halen mesleğin ismi bilinmiyor.Hemşirelerle karıştırılıyor.Ya da anestezi doktoruyla karıştırılıyor.Kapalı birim olması cabası.Sabahtan akşama kadar dışarıyı görmeyen bir ameliyathanede çalışıyorsunuz.Sadece ameliyathane demişsiniz hayır endoskopi var mavi kod var.Mavi kod sürekli gelebiliyor.Ve sadece entübasyon yapmaylşa bitmiyor.Ambu sıkmak zorundasın.senden kimse almıyopr o ambuyu yardım amacıyla.O ambu 5 dk sonra maske gibi eli çok kötü yapar.Bir sürü şey var ama siz yinede araştırın

Memurus47
Şef
17 Kasım 2019 16:32

:) 27 yıldır bu meslekteyim.Olanı anlatıyorum.Bu bir kaç seneyle olmaz.Yılların birikimiyle olur

arzu2016, 4 yıl önce
Çok olumsuz anlattınız.yani hasta ile muhatap olmuyorsun yada hasta yakını ile.uyuyan hasta hep

Memurus47
Şef
17 Kasım 2019 16:34

O hasta uyanıyor yalnız.Ve uzmansız uyandırıyorsun.Sürekli risk altındasın .Uyuturken de:)Ama hemşire order olmadan ilaç bile yapmıyor bize se yapma zorunluluğu getiriyorlar.Bunu belgeleyen bir yazı da yok ayrıca.Birşey olunca uzmanla mahkemeye gidende biziz.Tercih sizlerin.Şimdiki aklım olsa bu mesleğe girmezdim

arzu2016, 4 yıl önce

alpina_06
Daire Başkanı
05 Aralık 2019 23:31

Kadro değiştirmene gerek yok. Anestezi kliniği şef i halleder.

arzu2016
Aday Memur
06 Aralık 2019 15:54

Ünvan değişikliği sınavı gerekmez mi
alpina_06, 4 yıl önce

Kadro değiştirmene gerek yok. Anestezi kliniği şef i halleder.

alpina_06
Daire Başkanı
06 Aralık 2019 22:04

Hastanede çalışan anestezi teknisyenlerinin bir çoğu hemşire ve hemşire kadrosunda. Anestezinin hocası, sağlık hizm. müdürünü arasın konuşsun iht var desin. O iş çok kolay.

anestezi.hb
Aday Memur
06 Aralık 2019 23:18

Bu şekilde olarak zaten anestezi teknikerleri ve teknisyenleri kendi görevlerini yapamıyor. İşte cok kolay hemşireler yerimizi alabiliyor! Bizse boş kadro bekleyelim
alpina_06, 4 yıl önce
Hastanede çalışan anestezi teknisyenlerinin bir çoğu hemşire ve hemşire kadrosunda. Anestezinin hocası, sağlık hizm. müdürünü arasın konuşsun iht var desin. O iş çok kolay.

alpina_06
Daire Başkanı
07 Aralık 2019 00:25

Aynen haklısın. Ama bu 20 sene önce anestezi teknisyeni yokken hemşirelere 1 yıllık eğitimle sertifika verdiler. Yeni hemşirelere serrifika verilmedi bir daha. 5 6 seneye hepsi emekli olur. Hemşire kadrolu kalmaz.
anestezi.hb, 4 yıl önce
Bu şekilde olarak zaten anestezi teknikerleri ve teknisyenleri kendi görevlerini yapamıyor. İşte cok kolay hemşireler yerimizi alabiliyor! Bizse boş kadro bekleyelim
Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi