Editörler : swat3410

05 Kasım 2019 18:52

İfade - Bilgilendirme

İyi akşamlar olsun. Bugün bir hengamede ( kavga eden kişilerin arasında kalarak) birkaç eşyamı kaybettim. Nasıl olduğunu pek anlayamadım, sonradan fark ettim. İçerisinde kişisel bilgilerimin olduğu şeyler de vardı. Örneğin kimlik numaram gibi. İleride bir sorun olmaması adına emniyete bilgilendirme yapmalı mıyım?

05 Kasım 2019 18:57

kayıp kimlik için artık emniyete bildirmene gerek yok.Git nufüsa yenisini al.

Shrink.ruya94
Kapalı
05 Kasım 2019 19:18

Sormak istediğim şey o değildi ama yine sag olun.

insangibi90
Yasaklı
05 Kasım 2019 22:08

seni bildigin tufaya düşürüp tokatlamislar. git sikayetci ol tabiki

angarabebesi060606
Daire Başkanı
05 Kasım 2019 22:23

Cuma günü saat 18:00 de kaybolduysa pazartesiye kadar sorumluluk kimde
yozgatli1986, 4 yıl önce

kayıp kimlik için artık emniyete bildirmene gerek yok.Git nufüsa yenisini al.

Schillaci
Şube Müdürü
05 Kasım 2019 23:41

Artık kimlik ehliyet pasaport polisten alındı polisin yükü azalsın angarya yapmasın kendi işini yapsın suçu önlesin ve suçu aydınlatsın diye bunlar nüfusa devredildi.

05 Kasım 2019 23:42

kardeş haftasonu şirket mi açılıyor yoksa cumartesi pazar açık banka varda kredi mi çekecekler ? Haftasonu senin kimliğinle ne yapabilecekler.

Schillaci
Şube Müdürü
05 Kasım 2019 23:43

Yani artık karakollar kayıp belgesi vermiyor diye biliyorum

Schillaci
Şube Müdürü
05 Kasım 2019 23:45

Katiller de mi haftasonu tatil yapıyor

yozgatli1986, 4 yıl önce

kardeş haftasonu şirket mi açılıyor yoksa cumartesi pazar açık banka varda kredi mi çekecekler ? Haftasonu senin kimliğinle ne yapabilecekler.

05 Kasım 2019 23:47

Adamın biri bi cinayet işleyecek sonra bi kimlik atacak oraya poliste gidecek '' aaaaa bak katil kimliğini düşürmüş demek katil ahmet mehmet diyecek'' öylemi . Gerçekten böyle mi düşünüyorsun bu kadar gerizekalı olamazsın herhalde yoksa olablir misin emin olamadım. Adama bak ya kayıp kimlikle katil-cinayet olayını bağlıyor ne gerizekalılar var hay Allahım

Schillaci, 4 yıl önce

Katiller de mi haftasonu tatil yapıyor

Schillaci
Şube Müdürü
06 Kasım 2019 00:04

sen kaç yıllık memursun gülüm?

yozgatli1986, 4 yıl önce

Adamın biri bi cinayet işleyecek sonra bi kimlik atacak oraya poliste gidecek '' aaaaa bak katil kimliğini düşürmüş demek katil ahmet mehmet diyecek'' öylemi . Gerçekten böyle mi düşünüyorsun bu kadar gerizekalı olamazsın herhalde yoksa olablir misin emin olamadım. Adama bak ya kayıp kimlikle katil-cinayet olayını bağlıyor ne gerizekalılar var hay Allahım

Z.burnulujohnwick
Aday Memur
06 Kasım 2019 00:38

Arkadaşa kaç yıllık diye sorduğuna göre sana Dayı diyim , Dayı Kemal SUNAL'ın Kılıbık filmini çok mu izliyon sen :))
Schillaci, 4 yıl önce

sen kaç yıllık memursun gülüm?

angarabebesi060606
Daire Başkanı
06 Kasım 2019 00:49

Hah işte orda adama sorarlar senin kimliğin ordaysa sende ordaydın anlat bakalım yeğenim derler sende ben cuma günü kaybettim kimliği ama pazartesi nüfusa gitçem memur abi dersin savcıda tek şüpheliyi tamam salın bu masum der zaten:))
yozgatli1986, 4 yıl önce

angarabebesi060606
Daire Başkanı
06 Kasım 2019 00:50

Vay arkadaş kimler polislik yapıyor ya Turkcel vodafone telekom haftasonu açık mesela şekerim adına 30 -40 tane açık hat açıldığında anlarsın:))
yozgatli1986, 4 yıl önce

angarabebesi060606
Daire Başkanı
06 Kasım 2019 00:51

Kimlikle şirket açma nedir ya kanal d haberi fazla izlemeyin varsa öyle bişey benim kimliği vereyim açsınlar bana 3-5 şirket:))
yozgatli1986, 4 yıl önce

Shrink.ruya94
Kapalı
06 Kasım 2019 21:25

Hocam fevri olmayalım, herkese teşekkürler. Cevaplar işime yaradı. Sağlıklı ve stressiz günler dilerim. Hoşça kalın.

kırkdort
Aday Memur
06 Kasım 2019 21:40

kimlik kaybetme ile ilgili kaygınızda haklısınız neşer oluyor neler. kayıp durumunda nüfus müdürlüğüne bir ceza ödememek için emniyetten, karakoldan olayla ilgili olarak hem şikayetçi olun hem de bu şikayete ilişkin belge isteyin nüfus müdürlüğünde kullancam diyerek. uzun bir süre e-devlette bilgilerinize bakıp durun. adıma telefon hattı, şirket vb ne kdr sorgulanacak şey varsa bakın bir süre

Shrink.ruya94
Kapalı
07 Kasım 2019 01:59

Tokatlamak nasil bir tabir Allah askina, siz de
insangibi90, 4 yıl önce

seni bildigin tufaya düşürüp tokatlamislar. git sikayetci ol tabiki

angarabebesi060606
Daire Başkanı
07 Kasım 2019 16:24

Tırnakçı desek demekki ne anlıcaksın:))
Shrink.ruya94, 4 yıl önce
Tokatlamak nasil bir tabir Allah askina, siz de

prestij06
Memur
07 Kasım 2019 20:19

Sakin olun. Bi kimlik muhabbeti nerelere gelmiş. Burada yorum yapanlar polis olamaz. Şaka gibi. Cumartesi günleri de nüfus açık. Artık kayıp kimlikle alakalı polise gitmiyorsunuz. Sadece kimlik değil. Yeşil pasaport haricindeki diğer pasaportlar, ehliyet, evlilik cüzdanı. Bunlar için nüfusa gidiyorsunuz. Kredi ve banka kartı gibi parasal değeri olan kayıp şeylere polise geliyorsunuz. Kurum kimliğinizi kaybettiğinizde kurumunuza başvuruyorsunuz. Geçmiş olsun.

mrtckr19
Memur
07 Kasım 2019 21:55

Sana en yakın adliyeye gidip, kayıp müracaatı yaparsın. Hafta sonu nöbetçi savcılar olur, gidip dilekçe verirsin. Kayıpla ilgili polis merkezleri işlem yapmıyor. Yenisi içinde Nüfus Müdürlüğünden de talep edilen evrakları temin ederek müracaat edersin.
Toplam 29 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi