Editörler : "eskiyara"Pangaea
24 Mart 2011 19:51

Aday Öğretmenin eş durumu-Torba yasa

Arkadaşlar bir kaç kişiden aday öğretmeninde eş durumu tayini isteyebileceğini duydum.Torba yasada çıkıyormuş.Ben 657nin son halini inceledim böyle birşey göremedim ama belki gözümden kaçmıştır diye soruyorum.sizden böyle bir şey duyan var mı?

hsynsnf
Şef
24 Mart 2011 20:02

hocam ben de duydum bunu ilçede şube müdüründen ama doğruluğu nedir bilmiyorum. Adı üstünde duyum işte...

selininan
Şube Müdürü
24 Mart 2011 21:24

hocam şube müdürü ne dedi ilk atama için mi konuştu?

hsynsnf
Şef
24 Mart 2011 21:36

hocam sadece şunu söyledi adaylık eğitimini alan öğretmen adayları artık adaylık sürelerini beklemeden özür gurubuna bağlı yer değişimleri için başvuru yapabilecek dedi, doğruluğu nedir diye sordum torba yasayla geleceğini söyledi ne kadar doğru bilmiyorum hocam bekleyip göreceğiz...

isikayhan
Kapalı
24 Mart 2011 21:42

yanlış bilgi

torba yasa için bakınız:

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2011/02/20110225M1-1.htm

yağızca
Kapalı
24 Mart 2011 22:04

isikayhan merhaba, senin verdiğin karınca yazılı binlerce kelimelik metinin, arkadaşın sorduğu soru ile alakası nedir? hangi bölüm, nerede, ne yazıyor ki, alakası yok diyorsun?

yanlışsa, nasıl yanlışladın anlayamadım?

24 Mart 2011 22:51

güncel...

hsynsnf
Şef
25 Mart 2011 09:47

güncel..

isikayhan
Kapalı
25 Mart 2011 14:50

@yağızca, olmayan şeyin olmadığını ispatlamanın başka bir yolu var mı?

başlık sahibi torba yasada yazdığında bahsetmiş, bende bakması için linkini verdim. yanlış mı yaptım?

m_avlagi03
Memur
25 Mart 2011 16:43

kesinlik isteyemiyor.... ama keşke istese..

grc-nry
Memur
25 Mart 2011 16:46

arkadaşlar hukukçu bi arkadaşım bu yürütmeyi drdurma kararının 2009 da alındığını ve bunun üzerine meb in genelge yayınlayarak aynı kanunu 2 sen

grc-nry
Memur
25 Mart 2011 16:51

aynı kanunu 2 senedr mebin uyguladığını fakat mayısta bakanlar kurulunun bununla ilgili kanun hükmnde kararname çıkaracağını söyledi.bu kararname kanun yerine geçecek yani ama bu kararnameyle neye karar verecekler belli değil yani seçim öncesi deyp eş durumunda 1 sene şartını kaldıra da bilirler ya da tekrar danıştaya dava açılmasını göze alıp aynı kararı tekrar alabilirler de

ama mantıken hem seçim öncesi olacağı için hem de tekrar davaları göze almayacakları için adaylık süresini 6 aya indirip 1 dönemde eş durumu tayn hakkını verebilirler

fikirlerniz nelerdr szce?**

isikayhan
Kapalı
25 Mart 2011 17:10

2009'daki o dava ilk atama ile atananları değil açıktan ve kurumlararası atananları ilgilndiriyordu:

MEB, eş durumu davasında ilk davayı kaybetti

http://www.memurlar.net/haber/142719/

Eş ve Sağlık Özrü İle İlgili Karar Ne Anlama Geliyor?

http://www.memurlar.net/haber/142732

grc-nry
Memur
25 Mart 2011 17:41

arkadaşım ben 1 kaç yıl sözleşmeli çalışıp adaylık seminerlerini sözleşmeliyken bitirip kadroya geçenlerin eş durumundan bahsediyorum

grc-nry
Memur
25 Mart 2011 17:48

gnderdğin linkte ilk kez öğretmen olarak atanan ve szleşmeli olarak atananlardan bahsediyo bence gnderdiğin linkleri önce kendn oku

isikayhan
Kapalı
25 Mart 2011 18:26

önce ilk linki okuyun, sonra ikincisi okuyun

sonra da hukukçu arkadaşınıza gösterin

belki şu haber de ilginizi çeker:

Öğretmen atama ve yer değiştirmelerine ilişkin yürütmeyi durdurma kararları

http://www.memurlar.net/haber/190836/

grc-nry
Memur
25 Mart 2011 19:27

arkadaşım senn amacın ne allah aşkına sırf muhalefet mi eğer öyleyse başka konu başlıklarında yap yorumunu mayısta inş hayırlısı olur bekleyelim görelim

isikayhan
Kapalı
25 Mart 2011 20:15

bilgi veriyorum

tabii anlayana

hsynsnf
Şef
25 Mart 2011 22:17

güncel

hsynsnf
Şef
26 Mart 2011 14:35

güncel...

borgea
Müsteşar Yardımcısı
26 Mart 2011 20:00

Arkadaşlar "isikayhan" hocamız kafadan sallama youm yapan biri değildir.

Birkere mevzuatı çok iyi bilir bunun nedeni mevzuaatı okumasıdır.

gelelim sorunuza

1- Atama yer değiştirme yönetmeliğine göre STAJ süresi dolmayan(1 yıl kadrolu olarak)kimse atanamaz !

NOT : bende sözleşmeliyken tüm seminer kurslarımı geçtim kadrolu oldum sonradan ama 1 yıl dolmadığı için ne eş durumundan yararlanabiliyorum, ne de sağlık özründen.

2- Şube müdürü hatta mem müdürü yada herhangi bir müdür inanın yönetmeliklerden haberi yok.Bir çoğu bunları bilmiyor sizi başından savmak için evet deyip yada hayır deyip geçior.

3- Size önerim Mevzuatı açıp okumanızdır.

Ben atama yer değiştirme yönetmeliğinin fotokopisini çıkarttım elimin altında 10 kere okudum en az ve bilgim oldu bi çok şeyden.

Kısacası arkadaşlar eğer dediğiniz gibi bir durum olsa ben göbek atardım çoktan ...

Sözleşmeli isterseniz 100 yıl çalışın 100 kere seminer kurs sınavına girip kazanın kadrolu 1 yıl çalışıp staj süreniz dolmadan asla bir yere atanamazsınız.

Ben sağlık özrüne bu nedenle başvuramadım ve geçici görevlendirme aldım mesela inşallah ağustosda eş durumundan gideceğim.

4 - isikayhan hocam bişi diyorsa mutlaka yüzde 99 doğrudur.

Ben kaç kere onun sayesinde yeni şeyler öğrendim bunun en iyi yoluda verdiği linkleri bizzat kendimin iyice okuyup tahlil etmesiydi...

Toplam 29 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi