Editörler : supporters.
17 Eylül 2019 23:13

İİBF Meslekleri mi Komiser Yardımcılığı mı?

Bu sene ki kpss a dan 87 aldım sizce orayımı beklemeliyim yoksa komiser yardımcılığı mı denemeliyim ? Çünkü geçen sene kpss a pek alım yapmamış beni korkutuyor bu durum .

sebatet2
Aday Memur
18 Eylül 2019 23:18

en kötü ihitmalle kurum sınavlarına girebilirsiniz diye düşünüyorum.

sebatet2
Aday Memur
18 Eylül 2019 23:20

Bence acele etmeyin komiserlik ile ilgili bilgim yok ama müfettişlik varken tercih edilmez. Yds puanınız varsa bir çok kuruma girme şansınız çok yüksek.

alixxx
Şef
19 Eylül 2019 09:58

Bu konu ile ilgili olarak gerçekten tecrübeli insanları dinlemenizi tavsiye ederim. Zira birbirine yakınından bile geçmeyen 2 meslek . Bazı kimselere Kolluk kuvvetlerinde veya TSK' da çalışmak ayrı bir mutluluk verecekken Uzmanlık gerektiren memurluk kariyeri yapmak ayrı bir mutluluk verebilir. Seçeceğiniz meslek bundan sonra kalan hayatınızı doğrudan etkileyeceğini düşünürsek ona göre hareket etmeniz gerekecektir. Gerçekten bu işi yapan insanlarla doğrudan konuşmanızı tavsiye ederim Başarılar.

baristurhann
Aday Memur
21 Eylül 2019 20:11

87 puan ile ders çalışmayı asla bırakmaz ve mutlaka gelecek olan kurum sınavlarına hazırlanmaya devam ederdim komiserlik yerine.

mesele ders çalışmayı bırakmamak,

malesef çok az kadro geliyor ve çok komik sayılarda

ama yine de elde bu puan varken a kadro için başlanılan işi bitirmeye çalışırdım.

Hakyol10
Aday Memur
21 Eylül 2019 22:51

Hangi puan türü p48 mi

mehmetali12
Aday Memur
22 Eylül 2019 13:20

Evet p48 bu puanda. Diğer puan türlerinden daha yüksek puanlar var ama buradan atama yapıyor diye bunu yazdım

Hakyol10, 5 yıl önce
Hangi puan türü p48 mi

Hakyol10
Aday Memur
22 Eylül 2019 14:24

Dostum aynı tempo kurum sınavlarına çalış puanını heba etme en kötü ihtimalle gelir uzmanı olursun 8/17 çalışırsın polislik=rezillik
mehmetali12, 5 yıl önce

Evet p48 bu puanda. Diğer puan türlerinden daha yüksek puanlar var ama buradan atama yapıyor diye bunu yazdım

mehmetali12
Aday Memur
22 Eylül 2019 21:59

Hocam bende aynı şekilde düşünüyorum ama ya açmazsa sınav ?

Hakyol10, 5 yıl önce
Dostum aynı tempo kurum sınavlarına çalış puanını heba etme en kötü ihtimalle gelir uzmanı olursun 8/17 çalışırsın polislik=rezillik

Hakyol10
Aday Memur
22 Eylül 2019 23:13

Valla bende senle aynı durumdayım ama polislik yapmaktansa asgari ücretle çalışmayı tercih ederim
mehmetali12, 5 yıl önce

Hocam bende aynı şekilde düşünüyorum ama ya açmazsa sınav ?

BeccaMoody
Aday Memur
24 Eylül 2019 23:14

Polislik yerine şimdi gelen Subaylık ilanına hemen başvurun derim. Emir-komuta zinciri Tsk içinde çalışan adına daha tatminkar ve saygınlık barındıran bir husustur. Egm'de askeri disiplin yoktur ve sizden daha uzun yıllar çalışmış bir polis memuruna emir verirken bilerek veya bilmeyerek ters bir laf edersiniz karşılık alma ihtimaliniz askeriyeye göre %80 daha fazla olacaktır.

Ottoman53
Kapalı
25 Kasım 2019 13:01

85 puanla 2017drn beridir bekliyorum hocam. Bende artık bekle bekle nereye kadar deyip komiser yardımcılığı başvurdum ve şu an sonuç bekliyorum. Olurda kazanırsam hiç düşünmem direkt eğitime başlarım. 2016dan sonra alımlar ciddi şekilde düştü, ilgöçe bile 100 puanla başvuran 3 kişi vardı gelinen noktayı sen düşün. Kolay gelsin.

erselinho
Aday Memur
30 Kasım 2019 11:52

Arkadaşım sana bir tavsiyem var burada herkes iş derdine düştüğü için, atanmak istediği için iş odaklı tavsiyeler yazmışlar. Bence 40 yıl yapacağın mesleği iyi düşün. Meslek olarak baktığında komiser yardımcılığı ile vergi müfettişliği arasında uçurumlar var. Bambaşka konular. Bence kendine bir hedef koymalısın. Allah gönlüne göre versin. Başarılar dilerim.

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi