Editörler : "eskiyara"Pangaea
«78910111213141516171819

gokhan0987
Aday Memur
02 Ocak 2020 10:20

Atama onayı kararname bakanlıktan çıkacakmış ama ne zaman çıkar alan var mı eş durumuna yetiştirmem gerekiyor bugün çıkar mı sizce

also
Müsteşar Yardımcısı
02 Ocak 2020 10:48

Norm fazlası atananlari yetistirdiler ama bizde ihtimal vermiyorum. 2-7 ocak arası ön başvuru var ve bizim kararname buna yetismeyecektir.

Meb sorun yine de

hayo16
Aday Memur
03 Ocak 2020 10:47

Kararnameler 31 aralıkta hazırlandı arkadaşlar. Benim Kararnamem dün geldi. İdarecilerin görevinden ayrılması ile ilgili bir bilgi var mı? Geçen sene Eğitim Öğrtim yılı sonunu bekletmişlerdi. Bu sene umarım takvime uyarlar

also
Müsteşar Yardımcısı
06 Ocak 2020 09:43

Arkadaşlar ozre basvurabilecek miyiz? 7 si son. Mebbis hala aynı. Bilgisi olan var mı?

matematik18
Aday Memur
15 Temmuz 2020 11:26

Hocam üniversiteye sordum ders muafiyetine 5 yıl diyor. Benim neredeyse 10 yıl olacak. İkinci öğretim yazmayı planlarken ilk defa Açıköğretim Psikoloji bölümünün açılacağını duydum. Talim terbiye listesinde Rehberlik öğretmenliğinin kaynaklarında psikoloji de var.

Peki arkadaşlar açıköğretim psikoloji okusak formasyon da kalktı alan değişikliğine sıkıntı olur mu? Alan değiştirirken PDR mezunu olanların Psikoloji mezunlarına göre önceliği var mı? Açıkcası PDR okuyup ders saydırabilsem de 3 senede bitse daha iyi olacak. Çünkü sınıfçıların da psikoloji okumasıyla hizmet puanı olarak daha yüksek olacakları aşikar.

ertinel, 4 yıl önce

Matematik18, Ben devlette Sosyal bilgiler öğretmeniyim öğretmenlik yaparken PDR okudum iki yılda bitirdim 21 dersten muaf oldum. Okul, programınızı üniversitenin programına göre ayarlıyor ayrıca hocalarla da konuşursanız bazıları derslere girmemeniz konusunda size yardımcı olurlar.

15 Temmuz 2020 20:51

AÖF psikoloji oku.

matematik18, 4 yıl önce

Hocam üniversiteye sordum ders muafiyetine 5 yıl diyor. Benim neredeyse 10 yıl olacak. İkinci öğretim yazmayı planlarken ilk defa Açıköğretim Psikoloji bölümünün açılacağını duydum. Talim terbiye listesinde Rehberlik öğretmenliğinin kaynaklarında psikoloji de var.

Peki arkadaşlar açıköğretim psikoloji okusak formasyon da kalktı alan değişikliğine sıkıntı olur mu? Alan değiştirirken PDR mezunu olanların Psikoloji mezunlarına göre önceliği var mı? Açıkcası PDR okuyup ders saydırabilsem de 3 senede bitse daha iyi olacak. Çünkü sınıfçıların da psikoloji okumasıyla hizmet puanı olarak daha yüksek olacakları aşikar.

11 Ağustos 2020 20:35

Elektrik-elektronik lisans mezunuyum elektronik öğretmen olarak atandım,elektrik öğretmenliğine geçiş yapılabilirmi.

muallim_34
Genel Müdür
11 Ağustos 2020 23:35

Bu sene Alan değişikliği olur mu..

ashil13
Genel Müdür
13 Ağustos 2020 01:13

alan değişikliği uzmanına sormak lazım. :))

muallim_34, 4 yıl önce

Bu sene Alan değişikliği olur mu..

ŞaşkınBirAday
Aday Memur
09 Ekim 2020 11:00

Arkadaslar alan değişikliği yapmak için ne yapmak lazım. O bölümde yüksek lisans mı açıktan o bölümü okumak mı yoksa 2 veya 4 yıllık o bölümde okumak mı lazım. Ben okulöncesinden lise veya ilköğretim matematiğe geçmek istiyorum. Veya meslek lisesinde çocuk gelişim dersleri anlatmak istiyorum. Bunun içinde birşy okumama gerek var mıdır. İki bölümde cok yakın cünkü.

asaygin
Müsteşar
09 Ekim 2020 11:19

Bir alana geçiş yapabilmek için o alanın lisans diplomasına sahip olmanız gerekir.

Aşağıdaki yazıyı okuyup tabloyu inceleyiniz.

http://ttkb.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2020_09/14155835_9_cizelgeveesaslar.pdf

ŞaşkınBirAday, 4 yıl önce

Arkadaslar alan değişikliği yapmak için ne yapmak lazım. O bölümde yüksek lisans mı açıktan o bölümü okumak mı yoksa 2 veya 4 yıllık o bölümde okumak mı lazım. Ben okulöncesinden lise veya ilköğretim matematiğe geçmek istiyorum. Veya meslek lisesinde çocuk gelişim dersleri anlatmak istiyorum. Bunun içinde birşy okumama gerek var mıdır. İki bölümde cok yakın cünkü.

Bilal Albayrak
Aday Memur
10 Ekim 2020 18:26

Alan değişikliğinin geçmiş yıllardaki gibi hüsran ile sonuçlanmaması adına yönetmelikte değişiklik yapılıp il dışı alan değişikliği açılmalıdır.
Toplam 372 mesaj
«78910111213141516171819

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi