Editörler : E.Kayı Han
«456789101112131415»

nabersin
Aday Memur
09 Mayıs 2018 13:46

Alpinestars, 6 yıl önce

1 Ocak ile 18 Nisan arası Kripto iddiasıyla 2257 asker gözaltına alınmıştı. Şu an bu sayı 3 bine yaklaşmıştır.

1971melek
Aday Memur
09 Mayıs 2018 14:08

evet malesef hergun okuyoruz su kadar asker gözaltına alındı diye soruyorum sizlere sabahın erken saatinde kapıya gelen polislerimi bekleyim oglumun ihraç olacagı gunumu bekleyim yoksa gözümün önunde eriyen oglumumu segredeyim .yıllarca dogusu batısı demeden eşinin peşine coluk cocuk düşmüş dogununn en ucra köşelerine bizi yollarken hain degildikte şimdimi oglum hain oldu kusura bakmayın bu meslege gönul vermiş hiç bir evlat ne hain nede kripto fetöcu neden duruyoruz neden sesimizi duyuramıyoruz bu evlatları kolay yetiştirmedik nerde anneler babalar kardeşler eşler evlatlar hadi birlik olalım kimsenın evlatlarımıza bunu yaşatmaya hakkı yok

karabebe
Aday Memur
09 Mayıs 2018 14:15

Allah sabır versin Melek1971 inşallah adalet yerini bulacak. Siz moral verin ona. Benimde 24 senenin sonunda başıma geldi. 3,5 aydır evde bekliyorum. Moral çok önemli.

1971melek
Aday Memur
09 Mayıs 2018 14:27

tabiki adalet yerini bulacak .bundan hiç kuşkumuz yok eryada geç bulacak .oglumuza çok destek oluyoruz ama bilmiyoruuzki o içinde neyaşıyor rabbbim o kadar büyükki mutlaka görüyodur caresiz kullarını

tsk.51
Aday Memur
09 Mayıs 2018 18:47

selamın aleyküm. kara kuvvetleri personelıyım 24 martta ankesörlü telefondan arandıgım gerekcesıyle acıga alındım bu örgütle uzaktan yakından alakam yok ne dershane ne bankalarını bılırım ısın garıp yanı benı kımın aradıgını da bılmıyorum keske konusmaıcerıgı kamera kaydı cıkarsalar 2 ay olacak yaklasık ne ıfadeye cagırdılar ne de sorusturma acıldı ben halabu sebepleacıga alındıgıma ınanamıyorum soyledıgım kısılerde ınanamıyor bu sebeple bu kadaryogun acıga alımlar olacagına

tsk.51
Aday Memur
09 Mayıs 2018 18:49

acıga alınma ve ggu arasındaki fark nedır bılen varmı

Alpinestars
Şube Müdürü
09 Mayıs 2018 18:59

GGU: Tüm haklarınız aynen çalışıyormuş gibi devam eder.

Açığa Alma: Maaşın üçte ikisi verilir. Haklarınız kısmı olarak devam eder.

Bu ikisine sebep olan kararı kim ne şekilde verir o bilinmiyor. Aynı şüpheden dolayı Açığa alınan da var GGU olan da var.

tsk.51
Aday Memur
09 Mayıs 2018 19:25

ben acıga alınmadım ggu yum aynı sandıgım ıcın avcıga alındım yazdım bır oncekı ıletıde

Alpinestars, 6 yıl önce

GGU: Tüm haklarınız aynen çalışıyormuş gibi devam eder.

Açığa Alma: Maaşın üçte ikisi verilir. Haklarınız kısmı olarak devam eder.

Bu ikisine sebep olan kararı kim ne şekilde verir o bilinmiyor. Aynı şüpheden dolayı Açığa alınan da var GGU olan da var.

bjkstore
Şef
09 Mayıs 2018 19:32

GGU disiplin kanuna göre yapılan bir işlemdir. İdari izinli sayılır, emir veremezsiniz. Açığa almadan farkı da budur. Açığa alma 657 DM. kanuna göre yapılır ve maaşın 3/2 si ödenir.

karabebe
Aday Memur
09 Mayıs 2018 19:39

tsk. 51 bende yaklaşık 3.5 aydır GGU durumundayım. Sürekli haber bekliyoruz işte. Bu hafta savcılığa gidip başvuracağım ve durumumu anlatacağım soruşturma istiyeceğim.

tsk.51
Aday Memur
09 Mayıs 2018 19:40

peki ankesör sebebiyle hem acıga alınan hem ggu olanlar var bu farklılıgın sebebı ne olabılır

bjkstore, 6 yıl önce

GGU disiplin kanuna göre yapılan bir işlemdir. İdari izinli sayılır, emir veremezsiniz. Açığa almadan farkı da budur. Açığa alma 657 DM. kanuna göre yapılır ve maaşın 3/2 si ödenir.

tsk.51
Aday Memur
09 Mayıs 2018 19:42

bende 2 ay oldu yaklasık savcılıga gıdıyım dıyorum ama OHAL den dolayı dıkkate alınmaz dıye de dusunuyorum ne yapsak bılemedım kurunun yanında yası da yakıyorlar aylardır perısanız

karabebe, 6 yıl önce
tsk. 51 bende yaklaşık 3.5 aydır GGU durumundayım. Sürekli haber bekliyoruz işte. Bu hafta savcılığa gidip başvuracağım ve durumumu anlatacağım soruşturma istiyeceğim.
09 Mayıs 2018 19:54

Şunu merak ettim hakikaten.iddia kartlı ankesörlü telefondan aranmak mı yoksa kontörlü telefonla aranmak mı?Şundan sordum bende 15 sene askerlik yaptım kartlı ankesörler askeri kışlalarda çok yaygındır.bir kışlada benim gördüğüm en az 10 tane ankesörlü telefon vardır. Ankesörle suçlanan askerler titizlikle incelenmediği kanaatindeyim ben.

tsk.51
Aday Memur
09 Mayıs 2018 19:58

iddia ankesörlü telefondan aranmak kontorlu değil tarih kayıt hiçbir sey yok dediğiniz gıbı ankesör birliklerde cok yaygındır benı yıllar once kımın aradıgını hatta caldırıp kapattıgını bılmıyorum tek bıldıgım istedıklerı kadar arastırsınlar hıcbır baglantım yok.

Jandermeria, 6 yıl önce

Şunu merak ettim hakikaten.iddia kartlı ankesörlü telefondan aranmak mı yoksa kontörlü telefonla aranmak mı?Şundan sordum bende 15 sene askerlik yaptım kartlı ankesörler askeri kışlalarda çok yaygındır.bir kışlada benim gördüğüm en az 10 tane ankesörlü telefon vardır. Ankesörle suçlanan askerler titizlikle incelenmediği kanaatindeyim ben.

tsk.51
Aday Memur
09 Mayıs 2018 19:59

inanması guç değil mi ben de ilk tebliğ edıldıınde ınanamadım ıddıayı görünce eşi dotu da ınandıramıyoruz baska bısey vardır dıyor mıllet ama tek ıddıa bu.

Jandermeria, 6 yıl önce

karabebe
Aday Memur
09 Mayıs 2018 20:35

tsk. 51 seninle aynı durumdayız.Biraz vaktini alabilir ancak bu forumda yazdıklarımı okumaya vaktin olursa sevinirim. 2014 yılında bir gün iki defa arandım diye bende GGU aldım. Öncesi sonrası başka hiç bir şey yok. Benim numaram mı onuda bilmiyorum. Arayan ankesörlü/büfe numarası, şehri görüşme yapıp yapmadığım hiç bir şey belli değil. Dile kolay tam 3.5 ay oldu. Herhangi bir savcılık soruşturması vs. hiç bir şey yok. Kuvvetin söylediği MSB den liste geldiği. Bu bilgiler Kuvvette de yok. O yüzden savcılığa bir gideyim diyorum. UYAP a vatandaş sorgulamaya baktım orada da yürütülen bir soruşturma vs yok

tsk.51
Aday Memur
09 Mayıs 2018 20:45

bende e devlete baktım hiçbir sorusturma bılgı gorunmuyor khk cıkacak ıhrac lıstesı denılıyor bu bızı kapsamıyordur umarım daha ıfademız bıle alınmadı insaf ben hangı sene arandıgımı bıle bılmıyorum detay verılmedı !

karabebe, 6 yıl önce
tsk. 51 seninle aynı durumdayız.Biraz vaktini alabilir ancak bu forumda yazdıklarımı okumaya vaktin olursa sevinirim. 2014 yılında bir gün iki defa arandım diye bende GGU aldım. Öncesi sonrası başka hiç bir şey yok. Benim numaram mı onuda bilmiyorum. Arayan ankesörlü/büfe numarası, şehri görüşme yapıp yapmadığım hiç bir şey belli değil. Dile kolay tam 3.5 ay oldu. Herhangi bir savcılık soruşturması vs. hiç bir şey yok. Kuvvetin söylediği MSB den liste geldiği. Bu bilgiler Kuvvette de yok. O yüzden savcılığa bir gideyim diyorum. UYAP a vatandaş sorgulamaya baktım orada da yürütülen bir soruşturma vs yok

Bunudagördük
Aday Memur
09 Mayıs 2018 20:54

Arkadaşlar twitter çok önemli ! #ankesörlütelefonmagdurlari tabelası altında sesimizi duyurmamız lazım. Bakın dün TAMAM etiketini tüm dunya konuştu. Meclisimizde tartışma konusu bile oldu
09 Mayıs 2018 21:15

Şimdi bende jandarma subaylığı yaptım toplam 6 sene ve takipsizlik kararım var iade olmadım kısaca kendimi anlatayım.Ben askerlik yaparken çevrem geniş değildi çünkü yapı olarakta içine kapanık ve sakin bir insanım.Mesleki tercihlerimde son 4.5 sene içinde dağda ve bayırda 5-10 kişiyle operasyon yapmaktı ben bundan zevk alıyordum.Mesela savcı benim hts kayıtlarına baktı son 4 sene hiç ankesör yok dedi.Ben bu ankesör olayını sosyal çevre ve insan ilişkileriylede alakalı olduğunu düşünüyorum.Ben profesyonel iş yapmayı sevdiğim için beni hiç arayan soran olmazdı.Ama adam asker ve emrinde 100 tane 200 tane asker var ve çevreyle ilişikileri,insanlarla daha kolay diyalog kurabilen bir adamsa böyle kişilerin fetöyle hiç alakası olmasada ankesöre takılmasına şaşırmıyorum.

HaKk12
Aday Memur
09 Mayıs 2018 23:33

Bnde 2009da aranma iddasi ile ankesor davasinda gozalti,tutuklama 1 ay kadar,sonra adli kontrol.. Aranan hat benim uzerime degildi kullandigim bir hatta degildi cok sukur.. İddianame yok hala, takipsizlik beklyorum..Goreve devam ediyorum.. Hv k bu arada.. Allah in adaleti tum hakli olanlara tecelli etmesi umidiyle..
Toplam 20060 mesaj
«456789101112131415»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi