Editörler : "eskiyara"Pangaea
24 Aralık 2010 01:12

görevlendirmeden sonra bölüm şefliğine tekrar iade edilme.....

sayın arkadaşlar bu konuda yorumlarınızı bekliyorum,meslek lisesinde kendi alanım olmayan bir alanda bölüm şefi olarak çalışıyordum,başka bir okula kendi alanıma görevlendirme olarak gönderildim.Fakat alan değişikliği isteyip bölüm şefi olarak çalıştığım okula geri döndüm,bakanlıktan gelen atama kararnamesinde tekrar görevim bölüm şefliği idi ,fakat okul müdürü beni görevime iade etmedi,şu an öğretmen olarak çalışmaktayım,yerime başka birisi görevi halen yapmakta,fakat ilsis te hala bölüm şefi olarak görülmekteyim,bu arada uygulamayı yapan okul müdürü başka okula gitti.Okulda bana zorluk çıkarırlar diye fazla üstüne gitmedim..kimsede bir şey demedi ,buna idarecilerde dahil...Fakat bu durumu hazmedemiyorum...Sizce ne yapmalıyım...bu konuda nasıl davranmalıyım...

sndnzr
Aday Memur
24 Aralık 2010 09:36

arkadaşlar bu konuda bir fikri olan yokmu acaba....çok zor bişeymi lütfen açıkça düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim..

asrın10
Memur
24 Aralık 2010 15:29

Şimdi hoca hanım kendi alanınız olmayan bir alanda ancak alan öğretmeni olmadığı takdirte bölüm şefi olarak çalışabilirsiniz, eğer alanın kendi öğretmeni varsa çalışamazsınız. Şimdi diğer okuldan alan değişikliği ile kendi okulunuza ilgili alanın öğretmeni olarak döndüyseniz bölüm şefi olabilirsiniz. Yanlız şurda bir problem var bakanlıktan gelen kararnemede bölüm şefi yazıyor olması sizin mebbisteki bilgileriniz diğer okula gittiğinizde değiştirilmemesinden kaynaklanıyor siz diğer okula görevlendirme gittiğinizde aslında bölüm şefliğiniz otomatikman düşer ve bunun mebbis kayıtlarında sona erdirilmesi gerekiyordu, bu il ile okul arasında diyalog eksikliğinden kaynaklanmış olabilir. Bölüm şefliğinin kadrosu yoktur görevlendirme ile yapılır.Bunun için Kız teknik öğretim genel müdürlüğünün ocak 2009 da yayınladığı yönerge var onu incelerseniz hakkınızı alabilirsiniz. Şimdi size şunu söyleyeyim siz diğer okula gittiğinizde yeni arkadaşı bölüm şefi olarak görevlendirdilerse dilekçesini alıp valilikten olur aldılarsa işiniz zor fakat siz döndükten sonra görevlendirildiyse yanlış yapılmış duyuruya çıkıp tüm alan öğretmenlerinden dilekçe alıp puanlama kritirlerine göre görevlendirme yapmaları gerekiyordu. Yönergenin adresi aşağıda incelerseniz daha fazla yardımcı olur kafanızın takıldığı yerleri sorabilirsiniz...

http://ktogm.meb.gov.tr/genelgeler/Alan%20bölüm%20Şefligi.pdf

mutlusln80
Memur
25 Aralık 2010 00:05

hocam sizin sorunuza cevap yok ama belki siz benim soruma cevap verebilirsiniz. bende kendi alanım dışında 3 yıldır çalışıyorum ve alan şefiyim. Alan değişikliğini nasıl yaptınız bende yapmak istiyorum. bireysel dilekçe ile yapılabiliyormu?

sndnzr
Aday Memur
25 Aralık 2010 00:26

sayın asrın10 hocam;ben alan değişikliğini bölüm şefi olarak görev yaptığım alana geçiş yaptım.Yer değişikliği yapmadım kadrom şefliğimin olduğu okulda kaldı ve görevlendirmem eylül ayında ocak ayına kadar ,yani 5 ay süre idi ve geri döndüğümde karar namede şef olarak atanmama rağmen şeflik okul müdürü tarafından iade edilmedi,yerime gelende ikil davranıyor arkadan neler döndüğünü bilmiyorum...Bende fazla üstüne gitmedim...

asrın10
Memur
26 Aralık 2010 00:03

Hoca hanım ben dediğiniz olayı anladım dediğim şu bakanlık karanemesinde bölüm şefi yazıyor olması bir anlam ifade etmiyor. Çünkü kararnemeler mebbisteki bilgilerinize göre otomatikman çıkar, bölüm şefliği görevlendirmeleri valiliklerce yapılır. Daha öncede belirttiğim gibi siz görevlendirme gittiğinizde ve yeni bölüm şefi görevlendirildiğinde sizin mebbisteki bilgileriniz düzeltilmemiştir bu düzeltmede okul tarafından değil il MEM'nce yapılır. Sizin haklı olabileceğiniz tek bir taraf var oda eğerki diğer arkadaşın bölüm şefliği görevlendirilmesi siz alan değiştirdikten sonra gerçekleşmişse dilekçe verip size daha önce gönderdiğim yönergeyi ilgi tutacaksınız ve bölüm şefliği için duyuruya çıkılmadığını puanlama kriterlerine uyulmadığını belirtip itiraz edeceksiniz. Mutlusln 80 hocam alan değişiklikleri belli takvim doğrultusunda bakanlıkça yapılıyor ilgili klavuz okulunuza gelir onu takip etmelisiniz...

26 Aralık 2010 18:31

Arkadaşlar Alan şefliği ancak 1 yıldan fazla bir süe görevlendirme olarak başka bir yerde çalışırsanız düşer. Eğer bir yıldan az bir süre içinde görvlendirme çalışmışsanız şefliğinizi alamazlar. Geçen yıl gelen bir genelge açık bir şekilde bunu belirlemiş.

sndnzr
Aday Memur
26 Aralık 2010 23:11

bende görevlendirmemim 1 yıldan az olmamasından dolayı aynı şeyi düşünüyorum ve istifada etmedim,ama idare bu yanlış diyor,belkide beni tercih etmedikleri için iki yüzlü davranıyorlar,....bu keyfi uygulamalar acaba ne zaman sona erecek......

asrın10
Memur
27 Aralık 2010 08:42

Şimdi 1 yıldan az görevlendirmelerde iptal edilmez burası doğru fakat aynı yönergenin 8. maddesinin 4. fıkrasında alan/bölümün atölye laboratuar ve meslek dersleri öğretmeninin olmaması durumunda alan öğretmeni atanıncıya kadar en yakın branştan öğretmen/öğretmenlerin şef olarak geçici görevlendirmesi yapılabilir. Ancak ilgili alana meslek öğretmeni atanması durumunda farklı alandan görevlendirilen şefin görevi sona erer diyor. Yani hoca hanım siz diğer okula görevlendirme gittiğinizde alan değişikliğini sanırım gerçekleştirmemiş durumda idiniz bu arada okulunuza alan öğretmeni atandıysa şeflik göreviniz yukarıdaki maddeye göre otomatikman sona erer.

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi