Editörler : supporters.
07 Temmuz 2021 10:29

Doçentlik Unvanı ile İlgili Soru

Doçentlik unvanı doçentlik belgesinin alınması ile mi yoksa doçent kadrosuna atanınca mı kazanılır?

Prof'luk başvurusunda "doçentlik sonrası yayınlar" deniyor malum. Burada ÜAK doçentlik belgesi mi temel alınacak yoksa doçentlik kadrosuna atamış olmak mı?

hidalgo54
Şef
07 Temmuz 2021 11:41

Unvan yeterli hocam. Profesörlüğe geri sayım da unvanın hak kazanıldığı tarihten itibaren başlıyor.

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür
07 Temmuz 2021 12:54

Hocam peki yayınlar konusunda doçentlik kadrosuna atanmadığımız halde, dr öğr. ü kadrosundayken çıkarttığımız yayınlar da prof luğa dahil mi?

hidalgo54, 3 yıl önce

Unvan yeterli hocam. Profesörlüğe geri sayım da unvanın hak kazanıldığı tarihten itibaren başlıyor.

hidalgo54
Şef
07 Temmuz 2021 13:51

Elbette hocam. Unvan gelince hepsi o kısma dahil oluyor. Hatta benim bir yayınımda Arş. Gör. Dr. unvanı var ancak Doç. unvanı alınmasından sonra yayınlandığı için prof.'lukta kullanabiliyorum.

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür
07 Temmuz 2021 14:15

Peki hocam biz doçent belgesi aldık, yayınlarda kullanmıyoruz değil mi hala doçent unvanını doçent kadrosuna atanana kadar?

hidalgo54, 3 yıl önce

Elbette hocam. Unvan gelince hepsi o kısma dahil oluyor. Hatta benim bir yayınımda Arş. Gör. Dr. unvanı var ancak Doç. unvanı alınmasından sonra yayınlandığı için prof.'lukta kullanabiliyorum.

hidalgo54
Şef
07 Temmuz 2021 17:05

Neden kullanmayalım hocam? Kullanamayacaksak neden aldık? Yalnızca kadroya atanmadığımız için makam ve görev tazminatları alınamıyor. Ek ders ücreti, ek gösterge gibi diğer özlük hakları aynen alınabiliyor.

nickbulmakzorazizim, 3 yıl önce

Peki hocam biz doçent belgesi aldık, yayınlarda kullanmıyoruz değil mi hala doçent unvanını doçent kadrosuna atanana kadar?

bessginbekir
Daire Başkanı
08 Temmuz 2021 11:49

Hocam ek gösterge de dahil hiçbir hak vermiyorlar bizimkinde. Dilekçemiz yanıtsız. Yök buna bir standart getirmemiş mi illa üni yi mahkemeye mi verelim neyleyelim. Yök her şeye yazı yazarken bunda yazı yazmamış mı, bu kadar emekten sonra memurun keyfine mi kalacak haklarımız

hidalgo54, 3 yıl önce

Neden kullanmayalım hocam? Kullanamayacaksak neden aldık? Yalnızca kadroya atanmadığımız için makam ve görev tazminatları alınamıyor. Ek ders ücreti, ek gösterge gibi diğer özlük hakları aynen alınabiliyor.

docadayi1900
Aday Memur
08 Temmuz 2021 15:46

bessginbekir, 3 yıl önce

Hocam ek gösterge de dahil hiçbir hak vermiyorlar bizimkinde. Dilekçemiz yanıtsız. Yök buna bir standart getirmemiş mi illa üni yi mahkemeye mi verelim neyleyelim. Yök her şeye yazı yazarken bunda yazı yazmamış mı, bu kadar emekten sonra memurun keyfine mi kalacak haklarımız

docadayi1900
Aday Memur
08 Temmuz 2021 15:49

Hocam ben en ufacık belgeye bile Doç. Dr. diye imza atmaya başladım. Uzun yıllar kadrom gelmeyecek bari kullanayım :) Profluğu hak ettiğim tarihte zaten kadrom yeni gelmiş olacak. Bu sefer kadroyu beklersem hiç ünvanımı kullanamam.

nickbulmakzorazizim, 3 yıl önce

docadayi1900
Aday Memur
08 Temmuz 2021 15:50

Hala öğretim elemanı kadrosunda olduğumuz için 2914 sayılı Kanunun 5'nci maddesi ile doçentlere sunulan ek göstergeden,

2914 sayılı Kanunun 12'nci maddesiyle doçentlere sunulan üniversite ödeneğinden,

2914 sayılı Kanunun 14'nci maddesi ile doçentlere sunulan geliştirme ödeneğinden,

2914 sayılı Kanunun ek 1 inci maddesi ile doçentlere sunulan eğitim öğretim ödeneğinden,

ve görev tazminatlarından yararlanamıyoruz.

https://www.vangazetesi.com/docent-arastirma-gorevlisinden-sok-itiraflar/35729/

:(

hidalgo54, 3 yıl önce

gencdoc
Aday Memur
08 Temmuz 2021 16:06

Doc belgesinde yazan tarih hocam. Siz de 31 Mayis 2021 donemindensiniz oyle degil mi? O tarihten sonra her calismaniz doçentlik sonrası.

Biz yesil pasaport alamiyor muyuz?

docadayi1900, 3 yıl önce

Hala öğretim elemanı kadrosunda olduğumuz için 2914 sayılı Kanunun 5'nci maddesi ile doçentlere sunulan ek göstergeden,

2914 sayılı Kanunun 12'nci maddesiyle doçentlere sunulan üniversite ödeneğinden,

2914 sayılı Kanunun 14'nci maddesi ile doçentlere sunulan geliştirme ödeneğinden,

2914 sayılı Kanunun ek 1 inci maddesi ile doçentlere sunulan eğitim öğretim ödeneğinden,

gencdoc
Aday Memur
08 Temmuz 2021 16:58

alamiyorrmusuz arastirdim

bessginbekir
Daire Başkanı
08 Temmuz 2021 17:33

Hocam o arkadaş eksik anlatmış. Dr. Öğr. Üyesi de olsan kar etmeyen en az bir yer biliyorum:) buna karşılık makam-görev tazminatı hariç kadrolu doçent haklarından yararlandıran hak yemeyen üniversitelerimiz de var. Talihim yok bahtım kara neylim. Uğraşmaya devam.

docadayi1900, 3 yıl önce

hidalgo54
Şef
08 Temmuz 2021 18:32

Bizim üniversitemiz sıkıntı çıkarmıyor şükür ki tek bir dilekçe ile ek gösterge olsun ek ders ücreti olsun hepsini veriyor. Bu konuda Ombudsman kararı bile var ancak her zaman olduğu gibi uygulama birliği yok. Herkes nasıl işine gelirse öyle yapıyor maalesef.

bessginbekir, 3 yıl önce

bessginbekir
Daire Başkanı
08 Temmuz 2021 20:36

Hocam yök el koymazsa uygulamada ikilik, keyfilik sürer gider. Sizin benim ne farkımız var aynı dağları aştık, ayrı düştük olacak iş mi bu ya. Forumdakiler esas bunu gündeme getirmeli.

hidalgo54, 3 yıl önce

Bizim üniversitemiz sıkıntı çıkarmıyor şükür ki tek bir dilekçe ile ek gösterge olsun ek ders ücreti olsun hepsini veriyor. Bu konuda Ombudsman kararı bile var ancak her zaman olduğu gibi uygulama birliği yok. Herkes nasıl işine gelirse öyle yapıyor maalesef.

birmuverrih
Aday Memur
08 Temmuz 2021 20:51

Doçentlik belgenizi edevletten aldıktan sonra bağlı olduğunuz birime özlük haklarının ekte sunduğum doçentlik belgesine göre düzenlenmesi hususunda diye bir Dilekçe yazıyorsunuz sonra 10-15 gün içerisinde personel daire başkanlığı dağıtımlı unvan kullanım fişi diye bir belge geliyor. Bende süreç böyle oldu henüz kadro alamadım ama tüm sistemlerde doçentyazıyor yöksis hariç.

bessginbekir
Daire Başkanı
09 Temmuz 2021 11:22

Hocam tapusunu aldık bilgi fişi neymiş :) mesele ek gösterge. Çoğu üni bu hakkı kadro gelene kadar verirken azınlığı zorluk çıkarıyor hem kendilerine hem bize. Temel sorun bu. Unvanı hak ettin demiş zaten yök, kadroyu versinler. Vermiyorsa maaştaki ek gösterge vs hakkımızı versinler. Üç kuruş için uğraşıya bak. Kağıtta yazanı anlamazlıktan gelme.

birmuverrih, 3 yıl önce

Doçentlik belgenizi edevletten aldıktan sonra bağlı olduğunuz birime özlük haklarının ekte sunduğum doçentlik belgesine göre düzenlenmesi hususunda diye bir Dilekçe yazıyorsunuz sonra 10-15 gün içerisinde personel daire başkanlığı dağıtımlı unvan kullanım fişi diye bir belge geliyor. Bende süreç böyle oldu henüz kadro alamadım ama tüm sistemlerde doçentyazıyor yöksis hariç.

osmeb
Aday Memur
03 Ağustos 2021 11:24

Hocam Yöksis hiç değişmiyor mu? ÖSYM sınav görevlilerinin unvanını Yöksis'ten otomatik çekiyormuş. Bu durumda sınavlarda unvanı kullanamayacak mıyız?

birmuverrih, 3 yıl önce

akademisyen 64
Müsteşar Yardımcısı
03 Ağustos 2021 14:34

ÖSYM sınavında doçent unvanının ne tür bir getirisi var ki? Doçent olunca daha fazla mı ücret ödeniyor? Arş.gör de doçent de salon başkanı ise aynı ücreti alıyor.

osmeb, 3 yıl önce

Hocam Yöksis hiç değişmiyor mu? ÖSYM sınav görevlilerinin unvanını Yöksis'ten otomatik çekiyormuş. Bu durumda sınavlarda unvanı kullanamayacak mıyız?

osmeb
Aday Memur
03 Ağustos 2021 15:49

Görev alırken farkı oluyor. Unvana göre görev verildiği için BSS BSSY olma ihtimalin daha fazla oluyor haliyle

akademisyen 64, 3 yıl önce

ÖSYM sınavında doçent unvanının ne tür bir getirisi var ki? Doçent olunca daha fazla mı ücret ödeniyor? Arş.gör de doçent de salon başkanı ise aynı ücreti alıyor.

Dchfz
Aday Memur
03 Ağustos 2021 16:03

Ünvanin her yerde kullanılıp osym nin sınavlarında kullanılmaması cok sacma hocam kadro vermeyen unv ler cok unvan aldığı halde boyle bir durum can sıkıcı:(
osmeb, 3 yıl önce

Toplam 43 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi