Editörler : swat3410
«242526272829303132333435»

fencihg86
Şef
11 Temmuz 2020 17:27

Devreler bir işte çalışan varmı ben sigortalı bir iş arıyorum bulamadım açıktayken sigortasız inşaatta çalışıyordum ihraç olunca sigorta lazım iş bulamadım küçük bir ildeyim ne iş yapabiliriz önerisi olan varmı emekliliğe 20 yıl var daha

gariban 26
Aday Memur
11 Temmuz 2020 17:46

piyasada is yok herkez yok çekiyor k.maras elbistandan yardımcı olacak biri varsa özelime yazsin

Adcet
Müsteşar Yardımcısı
11 Temmuz 2020 20:46

özeline msj atttim gardas
gariban 26, 4 yıl önce
piyasada is yok herkez yok çekiyor k.maras elbistandan yardımcı olacak biri varsa özelime yazsin

bylmsn
Memur
11 Temmuz 2020 21:51

Bulunduğunuz ilde varsa atölyelere sorun, genelde eleman ihtiyacı oluyor.

fencihg86, 4 yıl önce

Devreler bir işte çalışan varmı ben sigortalı bir iş arıyorum bulamadım açıktayken sigortasız inşaatta çalışıyordum ihraç olunca sigorta lazım iş bulamadım küçük bir ildeyim ne iş yapabiliriz önerisi olan varmı emekliliğe 20 yıl var daha

Gbze41
Memur
12 Temmuz 2020 00:31

kardeş tasi tarağı topla Gebze tarafına gel evlide olsan bekarda olsan mesaiyle felan 2500 3000 arası dogrultursun harcamalarina dikkat edersen gecinirsin merak etme iş konusuna gelince iş görüşmelerinde ihraç oldunu şöleme iş vermiolar ise baslayincada kimseye anlatma anında atarlar kendi işimi yaptım de şoförlük yaptım de sigortaya felan kimsnein baktığı yok rahat ol
fencihg86, 4 yıl önce

Piri fan-i
Aday Memur
12 Temmuz 2020 02:34

gelişmeleri bizimle de paylasirsan sevinirim.
herif., 4 yıl önce
selamlar arkadaşlar hepimize geçmiş olsun avukatım der ki 375 s. KHK nin gecici 35.maddesine göre ilgi tutulmuş 7145 e degil idari Yargıtay şekle bakar 375 KHK da 34.maddede bitiyor yani şekil olarak kusurlu oldugunu belirtiyor y.d li dava açılacak sizce bu kadar basit bir açık bırakılmış olabilir mi bana çokta sonuç alınabilir gelmedi bu arada avukatın 7145 ten haberi bile yoktu ben uyandırdırdım duruma ne olacak bizim sonumuz Allah kolaylık versin hepimize
12 Temmuz 2020 18:09

Slm Arkadaşlar kasımda zarf alanlar ilk 1. Soru ankara ile mi başladı sorular önemli özelim açık ordanda yazabilirsiniz

fencihg86
Şef
12 Temmuz 2020 19:01

Benim zarf sorusu dediğin gibi Ankara ile başladı ama adli takipsizlik aldım savcılık soruşturma dosyasına baktım fişleme ile ilgili hiçbir şey yoktu bu Ankara ile başlayanlar fişleme dosyası dediler ama ben kod filan öğrenemedim

Rüyamısın, 4 yıl önce

Slm Arkadaşlar kasımda zarf alanlar ilk 1. Soru ankara ile mi başladı sorular önemli özelim açık ordanda yazabilirsiniz

sınıf-245
Aday Memur
12 Temmuz 2020 22:29

Aynı durum bendede var.Sorusturma ankara ile başlıyor. Adli dosyam takipsizlik içeriğine baktım kodlama ile ilgili bir durum yok.
fencihg86, 4 yıl önce

Benim zarf sorusu dediğin gibi Ankara ile başladı ama adli takipsizlik aldım savcılık soruşturma dosyasına baktım fişleme ile ilgili hiçbir şey yoktu bu Ankara ile başlayanlar fişleme dosyası dediler ama ben kod filan öğrenemedim

12 Temmuz 2020 22:54

Benimde takipsizliğim var özelden bir arkadaş Ankara ile başlayan sorular kodda sıkıntı olanlar... İhrac sebebi koddan o yüzden aklıma takıldı buraya bir sorayım dedim gelen zarflar matbu sorular... Acaba benim sorular mı farklıydı diye düşündüm

Mekmeke
Genel Müdür
12 Temmuz 2020 23:09

nasıl yani devre m özel bilgini kapatarak su Ankara sorusunu net yazar mısın ? Ankara olunca ne oluyor nasıl oluyor ki ? tam olarak soru neymiş
Rüyamısın, 4 yıl önce

Benimde takipsizliğim var özelden bir arkadaş Ankara ile başlayan sorular kodda sıkıntı olanlar... İhrac sebebi koddan o yüzden aklıma takıldı buraya bir sorayım dedim gelen zarflar matbu sorular... Acaba benim sorular mı farklıydı diye düşündüm

fencihg86
Şef
13 Temmuz 2020 00:26

Devrem Ankara cumhuriyet savcılığın soruşturma numarası var sorular matbu ama konu veya kod yazmıyor savunma zarfında bu soruşturma numarasıyla başlıyorsa kod vardır diyenler oldu benimkide bu şekilde başlıyor ama ben adli idari yaşadım ama kod filan hiç öğrenemedim hiçbi yerde sormadılar

Mekmeke, 4 yıl önce
nasıl yani devre m özel bilgini kapatarak su Ankara sorusunu net yazar mısın ? Ankara olunca ne oluyor nasıl oluyor ki ? tam olarak soru neymiş
13 Temmuz 2020 07:31

Arkadaşlar bir hatırlatma gözden kaçıranlar olabilir. Biz 7145 sayılı kanun ile 375 sayılı KHK ya 30.07.2018 tarihinde eklenen geçici 35. Maddede belirtilen usüller kapsamında İçişleri bakanlığının kararıyla kamu görevinden çıkarıldık. Burada atıf yapılan 375 sayılı KHK ya eklenen madde ye göre işlem yapılmış olması ohal döneminde açığa alınanlar için Kanunlar aleyhte geriye işlemez ilkesince kamu görevinden çıkarılma işleminin kanunen ve hukuken yanlış işlem tesis edildiğinin kanıtıdır. Yaptığım araştırmalara göre bu idari işlemlerde de geçerli. Bu şekilde dilekçenize eklemeniz için aşağıya alıntı metnini bırakıyorum. Saygılarımla.

?03/07/1989 tarihli, 1988/5 Esas, 1989/3 Karar sayılı Danıştay İçtihatları Birleştirme Kurulu kararma göre, ? Kanunların geriye yürümezliği ilkesi, bir hukuki işlem veya eylemin, bir hukuki ilişkinin vuku bulduğu Ya da meydana geldiği dönemdeki kanunun hükümlerine tabi kalmaya devam edeceğini ifade eder. Sonradan çıkan kanun, kural olarak yürürlüğünden önceki olaylara ve ilişkilere uygulanmaz.? Yeni yürürlüğe giren kanunlar için kabul edilen geriye yürümezlik esası, idare hukuku alanında da ?idari işlemlerin geriye yürümezliği? ilkesi olarak kabul görmektedir. Böylece, kazanılmış hakları, mevcut durumu korumak ve hukuki ilişkilerde istikrarı sağlamak gerekliliğinden doğan bir sosyal hayat kuralı olarak, ? idari işlemlerin geriye yürümezliği? ilkesi idare hukuku alanında benimsenmiştir.

(Duran, Lütfı; İdare Hukuku Meseleleri, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi yayını,

İstanbul, 1964, s.403.)

13 Temmuz 2020 07:37

Ayrıca ben bu maddeyi de ekleyeceğim işine yarayan olursa aşağıya bırakıyorum. Bazı noktalama işaretleri soru işareti ieklinde çıkabilir o kısımları düzeltirsiniz.

?Devletin -kendisi taraf olsun ya da olmasın- davanın taraflarından birini diğerine nazaran önemli ölçüde avantajlı hale getiren kanuni düzenlemeler yapması, silahların eşitliği ilkesi ve dolayısıyla yargılanmanın hakkaniyete uygun yürütülmesi kuralına aykırılık oluşturur.? (Benzer yöndeki AİHM kararı için bkz. Arras ve Diğerleri /İtalya B.No: 17972/97,14/02/2012 & 43, Ducret/Fransa, B.No: 40191/02, 12/06/2007, &33

emryvzz
Şef
13 Temmuz 2020 11:57

yazdıkların hukuken doğru devre ama şuan hukuk işlese zaten çoğumuz ihraç olmazdık. Geriye işlemezlik konuları bu konularda kesinlikle şekil biçim veya böyle yönlerden dolayı iade yapmazlar. Tek iade kriteri dosyanın içeriği olcak kesinlikle. Avukat dünyanın en iyi avukatı da olsa pek işe yarıyacağını düşünmüyorum belki sadece Aihmde işe yarar. iç hukukda dosya içeriğine göre kodlamaya göre kişiye özel durumlara göre karar vercekler.

fencihg86
Şef
13 Temmuz 2020 12:29

Doğru söylüyorsun zaten kanun geriye yürümez ilkesi uygulansa açığa bile alınmazdık fakat yinede dava dosyasında bu maddeyi de yazmak isteyen yazsın fakat bir sonuç çıkacağını bende sanmıyorum benim tuttuğum avukat bu işlerde tecrübeli benim bile bilmediğim noktaları biliyor bana diyorki bizim iade işi egm nin savunmasına göre belli olur diyor savunma gelince anlarız diyor yani mahkemelerden sonuç almak emsal kararlardan değil kendi bireysel dosyamızdan belli olacak artık egm hakkımızda ne der onu bilmiyoruz bizden önceki ihraç olan arkadaşlardan yd ret alanlar olmuş burayada yazmıştı biri acaba egm savunma olarak ne yazıyor o önemli

emryvzz, 4 yıl önce

yazdıkların hukuken doğru devre ama şuan hukuk işlese zaten çoğumuz ihraç olmazdık. Geriye işlemezlik konuları bu konularda kesinlikle şekil biçim veya böyle yönlerden dolayı iade yapmazlar. Tek iade kriteri dosyanın içeriği olcak kesinlikle. Avukat dünyanın en iyi avukatı da olsa pek işe yarıyacağını düşünmüyorum belki sadece Aihmde işe yarar. iç hukukda dosya içeriğine göre kodlamaya göre kişiye özel durumlara göre karar vercekler.

sistemseyhan
Memur
13 Temmuz 2020 16:33

Hiç bir şey yoksa devlete sadakat eksikliği diyecekler

sistemseyhan
Memur
13 Temmuz 2020 16:50

26 haziran ihraç. Bu gün içişleri bakanlığı evrağı aldı. 30 gün sonra savunma gönderecekler. Bende merak ediyorum. Sebep olarak ne yazacaklar

sistemseyhan
Memur
13 Temmuz 2020 16:51

Adli yardım kabul edildi. Arkadaşlara bilgi olsun diye yazıyorum

Karakartal007
Aday Memur
13 Temmuz 2020 17:34

Avukat tavsiye edecek olan var mı arkadaşlar ? Bulunduğu il, telefon numarası ve ücretiyle beraber bilgi veren olursa memnun olurum.

Ankarada zeki bey var diyen olmuştu. Konuşan görüşen varsa hem avukat hakkında hem ücreti hakkında bilgi verirse memnun olurum.

Toplam 2285 mesaj
«242526272829303132333435»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi