Editörler : E.Kayı Han
25 Temmuz 2013 14:03

emri bilmaruf hocam taslagın tamamını değil ama en azından milletiin boşuna umutlanmaması için bizi ilgilendiren ana hatlarını paylaşırsanır sviniriz..yani ortaya bi laf atılıyor sonra gerisi yok....

26 Temmuz 2013 17:35

güncel...

hakaan61
Memur
27 Temmuz 2013 13:17

Murakiplarin mufettis olacagini sayin bakan soz verdi iki kere. Ve dib baskan sn gormez de hem il muftuleri hem de il e muftuleri toplantisinda acikladi. Diya etteki bir gurup istemiyor ama bakan bey cok kararli. Ve bu konuda bir itiraz istemiyor.

27 Temmuz 2013 16:32

inşallah hocam

krald
Aday Memur
27 Temmuz 2013 16:34

slm hocam vaizlerle ilgili bir bilginiz varmı

31 Temmuz 2013 13:48

üstad alınan bilgiye göre murakıpların durumu yeniden gözden geçirilmek üzere taslak diyanete geri gönderilmiş tekrar üzerinde çalışılacakmış ek gösterge işi olup olmama durumu belli değilmiş bir düzenleme olacak ama bu diyanetin gönderdiği ilk taslaktan daha farklı olacağı söyleniyor. vaizlerin durumu hakkında da tam bir muamma bir şey söylemiyorlar bu düzenlemenin içinde var mı yok mu eğitim merkezi görevlilerin durumu da vaizler gibi muamma

01 Ağustos 2013 12:43

yukarıda arkadaşın dediği gibi demekki ek gösterge yok..hocam zaten geriye ne kalıyorki aynı tas aynı hamam..yıllardır ayı hikaye....istedikleri kanunu bir gecde sessiz sedasız çıkarıyorlar ma değilmi...

hakaan61
Memur
02 Ağustos 2013 00:52

Kim diyor ek gösterge yok diye. bizzat bakan kendi ağzıyla iki kez tamam merak etmeyin, sizin talep ettiğiniz gibi çıkacak dedi. 3600 ek gösterge kesin. Ünvan ise diyanet il müfettişi. direkt il müftüsüne bağlı olacak. illerde müfettişler başkanlığı olacak. milli eğitimdeki sistemin aynısı. diyanet artık ankaradaki 50 müfettişle 120 bin kişilik dev bir kurumu denetleyemez, rtehberlik yapamaz. onun için illerde profesyonel bir il müfettişleri başkanlığı kurulacak. kanun çıktığında faal murakıplar otomatikman müfettişlik kadrolarına aktarılacak. sonra da müfettiş yardımcılığı sınavları açılabak. Bakan Sayın Bekir BOZDAĞ'ın kesin sözü var. Herkes sözünden döner Bekir bey dönmez. yapamayacağı şeyi söz vermez. yılların siyasetçisi. neden böyle birşey yapsın ki. bu iş olacak. ekimi bekleyin .meclis açılsın bir ay içinde bu iş tamam inş.

theimam007
Aday Memur
02 Ağustos 2013 08:16

Murakıplık sınavı tekrar ne zaman olur arkadaşlar?

02 Ağustos 2013 10:10

inşallah hocam bizim umudumuzda o yönde...

02 Ağustos 2013 14:04

bizim temennimizde aynı yönde ancak bu sadece temenni hangi kurumunda çalıştığımızı unutmayalım. kurum içerisinde bir ikilem var bir gurup kimse murakıpları aşağı çekiyor istemiyor bu hakların verilmesini bilinen bir şey bu. şube müdürü vaiz murakıp eş değer kadro sadece sözde tabiki aradaki maaş farkı belli. murakıp aldığı maaş 2230 civarı şube müdürü 3300 civarı nerde denklik. şimdi murakıplara ek göstrge verilirse otomatikmen şube müdürü de isteyecek vaizde eğitim görevliside o yüzden ihtiyatlı olmakta fayda var bizim duyumumuz taslak yeniden gözden geçirilecekmiş tabi doğrusunu Allah bilir. Ama mantıken eş değer kadroların durumunu da ele alınınca karışık bir vakıa var ortada. siyaset bu kim olursa olsun bugün böyle yarın öyle diyebilir.

yazıcı123
Aday Memur
02 Ağustos 2013 15:39

hakaan61 arkadaşım yazdıkların beni umutlandırdı. diyanet sen murakıplarla ilgili maddeyi gündeme almış.sence bundan bir şey çıkar mı?

hakaan61
Memur
02 Ağustos 2013 17:06

MEB İl Eğitim denetmenlerinin(eski adı ilköğretim müfettişi) ek göstergesi 3600 İlçe milli eğitim müdürünün 3000. Milli eğitim müdürü niye müfettişlerin ki 3600 diye sağa sola gitmiyor. rahatsız olmuyor. denetim elemanının ek göstergesi standart her kurumda 3600 dür. diyanet müfettişlerinin ek göstergesi 4200 diye kimsenin bir rahatsızxlığı var mı yok. artık o kişilere murakıp gözüyle bakmayın. müfettiş olacaklar. ve bundan sonra da sınavla ve önce müf. yard. 2 yıl sonra müfettiş.

tüm kurumların müfettişleri 3600 iken neden diyanetinki 3000 olsun ki. hem de ak parti iktidarında. ikinci sınıf vatandaş muamelesi gördük yıllarca. artık 1. sınıf muamelesi görmeliyiz. ilçe müftülerinin üstüne çıkacaklarmış, çıksın kardeşim, murakıp başka milletin vatandaşımı. murakıbın özlük haklarının iyileşmesinden rahatsız olan adamdan şüphe ederim. vaaz verirken "kendisi için istediğini din kardeşi için de istemedikçe... " diye konuşması değil. onu vicdanında yaşayabilmektir. yoksa olgun değil ham, yavan, kof müslümansın demektir.

arkadaşlar murakıplara 3600 ek gösterge ve il denetmeni veya il müfettişi ünvanı geli,yor. kimsenin endişesi olmasın. kendi kendinize karamsar şeyler yazıp kendinizi üzmeyin.

Bekir bozdağ beyle birkaç gün içinde görüşecek arkadaşlar var. müjdeyi o zaman vereceğiz. az kaldı.

Maçkalı-61
Aday Memur
02 Ağustos 2013 17:25

''kabul edenler-kabul etmeyenler''...kabul edilmiştir...gerisi hikaye..

02 Ağustos 2013 20:26

Murakıp arkadaşlardan öğretmenliğe geçeçek olan var mı tercihiniz nedir...

02 Ağustos 2013 23:12

hakaan61 hocam haberlerini ekliyoruz inşallah..umutla...

02 Ağustos 2013 23:14

birde hocam murakıpların sayısı belli vaizlerin belli belki sayımız az oldugu için bu iyileştirme dha kolay olur...sayı fzla olsa mali yük vs. deyip istemezlerdi...

Emribilmaruf
Aday Memur
02 Ağustos 2013 23:30

Murakıp arkadaşlar Meclisin eylül ayında açılma ihtimali de var.

Emribilmaruf
Aday Memur
02 Ağustos 2013 23:32

murakıplıktan vaizliğe geçecekler sonra pişman olmayın

02 Ağustos 2013 23:37

neden pişman olsunlar

Toplam 99 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi