Editörler : crops35
16 Eylül 2007 13:53

Okul Müdürü En Fazla Kaç Sınıf Verebilir.?

Herkese Merhaba Arkadaşlar Okul da 13 Yıllık Yardımcı Hizmetliyim.Okul Müdürümüz Sınıfların temizliği için; Beni 10 Sınıf Temizliği ile görevlendirdi.Tabii ki ben bu duruma itiraz ettim. ve Bu kadar çok sınıfı alamayacağımı belirttim.

...Müdür bey de bana okulun tek hizmetlisi olduğumu ve Çaresiz verdiği görevleri yapmakla yükümlü olduğumu sözlü olarak hatırlattı.

...Sizlerden ricam bir Hizmetli ye en fazla kaç sınıf temizliği verilebilir.? Ben Yönetmelikleri araştırdım fakat açıklayıcı bir bilgi bulamadım.

...Yardımlarınızı beklemekteyim Saygılarımla.

cebellimevlut
Yasaklı
16 Eylül 2007 15:29

sende birgün bir tarafı güzel birtarafı gelişigüzel süpür işin böyle kolay olur iş bu kadar yetişiyor dersin

cebellimevlut
Yasaklı
16 Eylül 2007 15:31

aynı sorun bendede var 18 birim ve kalorifer yakıyorum hiçbir fazla ücret almadan işler beyle yürüyecek meslektaşım elamam almadıkları sürüce

semerkant1982
Aday Memur
16 Eylül 2007 16:28

slm arkadaşlar bzim okulda 13 14 sınıf var her 13 sınıfa bir yardımcı hizmetli düşmekte ayrı olrak klaför dairesi yatakhane ve sayamadıgım bir cok şey yatılı okul oldugu icin zor herkezin ALLAH yardımcısı olsun gercekten zor

gripin34
Şef
17 Eylül 2007 14:00

serdar138 senin soruna sendika yetkililerin cevap vermesi lazım. senin durumunda olan çok arkadaş var ama ilgilenen sendika yok.

hizmet2005
Aday Memur
18 Eylül 2007 10:25

Arkadaşlar bu sorun tüm hizmetli arkadaşların sorunu, malesef müdürler bizlerin gözünü korkutarak ve görev tanımındaki "müdürün verdiği görevleri yapar" ibaresine dayanarak istediklerini yaptırıyorlar. Görev tanımımız tam olarak yapılmadıktan sonra hiç kimse işleri nasıl yaptığımıza bakmayacak sadece "yapın" diyecek. Üstüne üstlerinden övgüler alacak, olan yine bize olacaktır.İyi çalışmalar.

gripin34
Şef
18 Eylül 2007 15:57

mebde memur ve hizmetliler için çıkarılan son norm kadro tesbitlerine göre" her 10 sınıfa bir hizmetli verilir dendndiğine göre hizmetlilerin 10 sınıf süpürmesi gerektiği görülmekte. son norm belirleme yazısında da açıkça belli.

oguz_cak
Şef
19 Eylül 2007 10:01

gripin34 kardeş norm kadro daha kanunlaşmadığı için sadece kağıt üzerinde duruyor şimdi kimse sendika bozuntularının kazanım diye sundukları kandırmacaya kimse kendini kaptırmasın

hizmet2005
Aday Memur
19 Eylül 2007 11:20

gpin 34 kardeşim; bu norm kadro yazısın da 10 sınıfın yanına eşantiyon olarak tuvalet, koridor, idare odaları da verilir diye yazıyormu acaba lakin okullar sadece sınıflardan oluşmuyor.

ENSAR DEMİR
Daire Başkanı
20 Eylül 2007 09:35

sayın arkadaşım okulun hizmetli kaç kadrosu oldsuğu önemli ama okul müdürü sana en fazla beş sınıf korudor veye vc verebilir adam yok diye başkasının hakkı gasp edilemez bazen okullarda hiç hizmetli yok onlar nasıl adam tutuyorsa oda tutabilir onun yaptığı emri vaki yapmış sende ona yazılı emir olarak bana yazıyla bildir de onu sonra götür sendikaya yada milli eğitim müdürüne ver selamlar

hizmet2005
Aday Memur
21 Eylül 2007 00:30

sayın, ensar demir arkadaşım benim geçici görevle çalıştığım okulun kadrosu 1 kişi ancak okulda hizmetli yok diye kadrom milli eğitimde olmasına rağmen ve milli eğitim de hiç hizmetli olmamasına rağmen üstüne üstlük "geçici görevlendirme yönetmeliği"ne aykırı olduğu halde halk eğitim hizmetlisini milli eğitim de çalıştırıyorlar,ben okulda 9 sınıf, 2 kat tuvaleti, 2 koridor temizliyorum ve bunu milli eğitim müdürü de biliyor okula gelen müfettişler de anlıyacağın minareyi çalan kılıfını uyduruyor kimi kime şikayet edeceğiz. Ben şahsen milli eğitim müdürlüğüne defalarca dilekçe yazdım ama sonuç alamadım.Sonunda sevilmeyen adam oldum. Eğer elinde bahsettiğin konu ile ilgili bir metin varsa paylaş bizimle hakkımızı arıyalım.

ENSAR DEMİR
Daire Başkanı
21 Eylül 2007 08:39

Sayın arkadaşım ne kadar zamandan beri okulda görevlendirmede çalışıyorsun bilmiyorum ama seni altı ay veya bir seneden fazla çalıştıramaz anlayacağın varsa gidip söyle müdüre ben yeterince çalıştım birezda başkalırı çalışsın de ama anladığın çalışma süreni kaymakamlık oluruyla uzatıyorlar o okulun hizmetli kadrosu kesinlikle bir olmaz ama yapılacak pek birşey yok herşeyi müdürün isteğine birakmış kanun müdürün verdiği görevleri yapar diye ama demekki ya torpilli yada milli eğitim müdürü seninle çalışmak istemeyişidir yinede kendilerine görev yerine geri dönmek istiyorum diye anlat selamlar kolay gelsin

hizmet2005
Aday Memur
21 Eylül 2007 20:08

teşekkür ederim arkadaşım,daha önce başvurduğum herkes senin gibi cevap verdi.Bu da demek oluyor ki biz hizmetlilerin hiç bir hakkı yok, olanıda malesef vermiyorlar. Ezilmeye devam, koşulsuz ve şartsız itaat...

djprs
Aday Memur
30 Eylül 2007 21:21

arkadaslar,

ben emniyette tek. yrd. yim ev arkadaşım bir okulda hizmetli,

müdür 10 sınıf temizle diyorsa, müdürle şart koşup 10 sınıfı temizleyip ,hadi eywallah deyip.. kaçıp gidiyor , kimsede bişi demiyor ... o müdürüyle öyle anlaşmış ...

ama aslında tüm milli eğitim hizmetlilerin kışın maksimum 4 sınıf yazları ise 5 sınıf temizleme görevi var , bilgilerinize ...

djprs
Aday Memur
30 Eylül 2007 21:25

aslında itaat gibi bir durum yok ..

ipler müdürün elinde olduğu gibi bir ucundan da sen tutuyorsun ... müdürünle ortak bir kararda her iki tarafa da yarayacak şekilde uzlaşırsan ,bi sorun olmaz ... yok uzlaşmıyorsa sen gelişigüzel isini yaparsın , o senden bıkarsa ancak o zaman başka bi okula gidersin ...maksimum yapacağı bu ... ama ben derimki uzlaşmak en iyisi ...

vatanacankurban
Aday Memur
17 Ekim 2007 10:20

Değerli arkadaşlar sorunuza en iyi cevabı Yeni Kurulan Memur ve Hizmetliler sendikası bu sorularınıza cevap verebilir. Nedeni ise Hizmetliler ile ilgili NORM Kadronun çıkmasına sebep oldular. Yani 10 Sınıfa bir hizmetli norm kadrosu.

Çorumdan Selamlar-İsmail YILDIZ

cebellimevlut
Yasaklı
17 Ekim 2007 11:45

ama

ENSAR DEMİR
Daire Başkanı
17 Ekim 2007 14:24

Değerli kardeşim bunların hepsini yapmaya sorumlu değilsin yapma sana yaptıramaz zaten üzerinde haddın fazla iş var yapma hiç bir şey yapamaz yapma bak ertesi günü dışardan adam bulacaktır.selamlar

Yörükbeyi
Aday Memur
17 Ekim 2007 15:06

Ne diyelim hayırlı olsun Norm Kadroyu çıkartanlara , Pavorotti ?de çok bağırdı ama oda öldü, M.E.B.?lığı yeterince yeni personel almadığı müddetçe bu sorunlar çözülmez. Okullardaki bedenen çalışmayı gerektiren işler Hizmet satın almak yoluyla giderilecek, yâda bu yumak günden güne büyüyecek, ? İDARENİN VERECEĞİ DİĞER İŞLERİDE YAPAR.? Dendikten sonra, sonuç yine değişmeyecek Allah bizim gibi alt birimde çalışan Memur ve hizmetlilere yardım etsin.

Lsx1
Aday Memur
19 Ekim 2007 17:54

aynı sorun bendede var 3 koridor 11 sınıf 3 wc kalörfer ögretmenler odasi müdürü müdüryardimcisi odasi lojman heryer bana bıraktılar bide isimizi yapmayıncada is yapmiyor oluyoruz ne yapcaz böyle anlamiyorum

ercu74
Şube Müdürü
21 Ekim 2007 11:43

Sevgili meslektaşlarım.Biz böyle kendimizi avutur dururuz.Birlik olalım ve tek vücut harekert edelim.Ama korkanlar varsa,veya yarı yolda bırakacaklar varsa hiç yola çıkmasın.Bakın ben ciddiyim.Birlik olur ve birlikte hareket edersek birçok kazanımımız olur.Fevri tavırlar sadece ve sadece o kişinin ezilmesine sebep olur.Birlikten kuvvet doğar.Ama tekrar belirtiyorum 'YARI YOLDA SATMAYACAK VE SONUNA KADAR GİDECEK'şahsiyetler var ise gelin ortak bir eylem planı hazırlayalım.Örgütlenelim.Tıpkı bir parti veya sendika gibi.Ne dersiniz.Bizim bizden başka dostumuz da yok hak arayanımızda.Cevaplarınızı bekliyorum.

Toplam 22 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi