Editörler : Pangaea
«163164165166167168169170171172173174»

hedefimdhmi2018
Aday Memur
18 Ocak 2018 13:09

Tabiki o dersleri de üzmeyelim :)

Ama matematik,türkçe ve tarih derslerinin iyice oturması zamana bağlıdır bence. Coğrafya ve vatandaşlıkta bu yok mu var ama daha kolay toparlanıyor. Mesela tarih dersi de çabuk toparlanır ama tarihin konusu çok, birde çoğumuzda tarihe karşı bir ön yargı var. Matematik ve türkçe alt yapısı olmayanlar için bu sınav gerçekten zor. Bu derslerden alt yapısı olanların bile zorlandığı bir alan.

Naçizane bir kitap tavsiyesinde bulunayım size. Birey yayıncılığın b orta düzey soru bankasını çözüyorum şuan. Benim gibi matematik alt yapısı olup da soru bankası bulamayan arkadaşlara tavsiye ederim. Gerçekten güzel hazırlanmış bir kitap, çözümleri de videolu. Play store dan uygulamasını indirebiliyorsunuz.

mkeee, 6 yıl önce

geriye cografya anayasa kalıyo küsmesin onlarıda bırakmayalım.

Mhndss58
Aday Memur
19 Ocak 2018 01:51

Arkadaşlar aklıma takılan bazı sorular var yardımcı olursanız sevinirim.Daha önce farklı bir konu başlığı altına da yazmıştım ama cevap gelmedi.Burası daha aktif bir konu olduğu için her ne kadar başlıkla alakalı bir durum olmasa da buraya da yazıp bir de böyle şansımı denemek istedim.

1)Elimize bir Türkiye haritası aldığımızda dikey bir çizgi çizdiğimizde aynı boylam üzerindeki şehirleri bulmuş oluruz.Ama bildiğiniz gibi boylam düz bişi değil normalde.Düzlem haritaya aktardığımız için öyle çiziyoruz.Normalde aynı boylam üzerinde olan illerden kuzeyde olan daha batıda oluyor

ama biz böyle olmasına rağmen aynı boylam üzerinde diye yerel saatleri aynı diyoruz.Bu durum çok mantıksız değil mi yoksa benim kaçırdığım bir nokta mı var?

2)kuzey yarım kürede 21 aralıkta en kısa gece oluyor sebebi ise güneşin en dar açıyla geldiği gün olması.Yani buradan güneş ışınlarının açısı daraldıkça gündüz süresinin kısaldığını çıkartabiliriz.Peki açı daraldıkça gündüz süresi kısalıyorsa yazın kuzeye gidildikçe enlem etkisinden açı daralmasına rağmen gündüz süresi nasıl uzuyor?

Umarım sorularımı yeterince açık yazabilmişimdir.

Mhndss58
Aday Memur
19 Ocak 2018 01:53

edit 21 aralık en uzun gece o kısmı yanlış yazmışım

Bilmuh0606
Memur
19 Ocak 2018 09:38

O olay şöyle;

1-) kuzeyde olan daha batıda olmaz. O çizgi bir kutuptan diğerine iniyor. Ikisi de ayni hizada.

2-) önce su videoyu izle.

https://youtu.be/9n04SEzuvXo

Gördüğün gibi dünya güneşe gore eğik. Kuzey kutbu 1 turun yarısında surekli gunese bakıyor diğer yarısında hic bakmıyor. 6 ay gunduz 6 ay gece. 21 aralıkta sen kuzeye doğru gittikçe geceler uzar uzar en sonunda tamamen gece olur. Yazın ise tam tersi. Bazen o gördüğün aydınlık çizgisi kuzeyden guneye tam düz iniyor işte o da 21 mart ve 23 eylül tarihleri. Gece gündüz eşit.

2018
Memur
19 Ocak 2018 13:34

Neden almıyorlar, ilginç...

Adana'da dışardan öğrenci kabul eden hangi dershaneler var peki bilgin var mı acaba?

possible01, 6 yıl önce

murat adanada dışardan öğrenci almıyor denemelerine. şaşırtıcı

19 Ocak 2018 16:25

KPSS olmasın

Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, Cumhurbaşkanına, Başbakana konuyu anlattıklarını söyledi. Atalay şimdi, KİT lerdeki taşeron işçilere çözüm bulanacak denildiğine işaret ederek, KİT lere bundan önce işçi, memur alımı KPSS ile oluyordu. Şimdi bunu değiştirecekler. Taşeron işçiler arasından alacağız diyorlar. Bizim talebimiz yeni personeli taşerondan, o kurumlardaki geçici işçilerden alsınlar. İşçi ve memur alımını buradan yapsınlar. KPSS olmasın dedi.

Gün geçmiyor ki KPSS hakkında yeni bir skandal açıklama yapılmasın. İnsanın hayret eşiğini sürekli yukarı çekiyorlar.

possible01
Kapalı
19 Ocak 2018 20:48

hocam yargı erkan falan alıyor. erkan çarşambaları yapıyor bildiğim.

2018, 6 yıl önce

Neden almıyorlar, ilginç...

Adana'da dışardan öğrenci kabul eden hangi dershaneler var peki bilgin var mı acaba?

possible01
Kapalı
19 Ocak 2018 20:49

o çizdiğin çizgi normalde zaten eğik. sen onu dikey çizdiğine bakma , o sadece bir sembol. güneş ışını gelirken de eğik geliyor zaten. bir de koskoca dünya , türkiyenin alanında o eğiklik o kadar fark edilmiyor. sana soruda aynı boylam dedi mi ? dedi bitti. gerisini karıştırma . kafan karışmasın diye diyorum.

Mhndss58, 6 yıl önce

Arkadaşlar aklıma takılan bazı sorular var yardımcı olursanız sevinirim.Daha önce farklı bir konu başlığı altına da yazmıştım ama cevap gelmedi.Burası daha aktif bir konu olduğu için her ne kadar başlıkla alakalı bir durum olmasa da buraya da yazıp bir de böyle şansımı denemek istedim.

1)Elimize bir Türkiye haritası aldığımızda dikey bir çizgi çizdiğimizde aynı boylam üzerindeki şehirleri bulmuş oluruz.Ama bildiğiniz gibi boylam düz bişi değil normalde.Düzlem haritaya aktardığımız için öyle çiziyoruz.Normalde aynı boylam üzerinde olan illerden kuzeyde olan daha batıda oluyor

ama biz böyle olmasına rağmen aynı boylam üzerinde diye yerel saatleri aynı diyoruz.Bu durum çok mantıksız değil mi yoksa benim kaçırdığım bir nokta mı var?

2)kuzey yarım kürede 21 aralıkta en kısa gece oluyor sebebi ise güneşin en dar açıyla geldiği gün olması.Yani buradan güneş ışınlarının açısı daraldıkça gündüz süresinin kısaldığını çıkartabiliriz.Peki açı daraldıkça gündüz süresi kısalıyorsa yazın kuzeye gidildikçe enlem etkisinden açı daralmasına rağmen gündüz süresi nasıl uzuyor?

Umarım sorularımı yeterince açık yazabilmişimdir.

Aquafth
Aday Memur
20 Ocak 2018 12:26

Merhaba arkadaslar kpss hakkinda bilgim yok şu an eski kilavuzunu inceliyorum Okuldan eski bir arkadas kafama soktu hazirlan diye kendisi uzunca bir suredir kamuda calisiyor simdi nasil bir yol izlemem lazim yas da 33 yaklasik 10 yildir ozel sektordeyim haftanin 6 gunu gunde 10 saat yorucu bir işte calisiyorum. Bir yol yordam gosterecek var mi 85 puan almak istiyorum. 85 puan rahat yeter dediler. Paslanmislak da var tabii yapilabilir mi sizce bu puan

20 Ocak 2018 21:48

Bu aralar denmelerde 77puan çıkarmak nasıl acaba ? 5 aylık süreçte 90'a çıkmak mümkün mü?

Fakir Da Vinci
Daire Başkanı
20 Ocak 2018 21:51

Haftanın 7 günü günde 18 saat çalışırsan 90 bile alırsın kpss zeka işi değil çalışma işi, kpss yi de iş gibi görür gnde 18 saat çalısman lazım.

Aquafth, 6 yıl önce

Merhaba arkadaslar kpss hakkinda bilgim yok şu an eski kilavuzunu inceliyorum Okuldan eski bir arkadas kafama soktu hazirlan diye kendisi uzunca bir suredir kamuda calisiyor simdi nasil bir yol izlemem lazim yas da 33 yaklasik 10 yildir ozel sektordeyim haftanin 6 gunu gunde 10 saat yorucu bir işte calisiyorum. Bir yol yordam gosterecek var mi 85 puan almak istiyorum. 85 puan rahat yeter dediler. Paslanmislak da var tabii yapilabilir mi sizce bu puan

Fakir Da Vinci
Daire Başkanı
20 Ocak 2018 21:52

Bazen ınsan tıkanıyo misal matematıkten sıksada 20 netın ustune çıkamıyo açıkcası bende öyle moralım bozuluyor ama hocam zamana ihtiyacın var diyor inşallah netler artar

yağmur zamanı, 6 yıl önce

Bu aralar denmelerde 77puan çıkarmak nasıl acaba ? 5 aylık süreçte 90'a çıkmak mümkün mü?

GENCO002
Aday Memur
20 Ocak 2018 22:50

Matematik temeli için önerebileceğiniz kitap video veya hoca vs var mı ?

ecenazzzzz
Genel Müdür
21 Ocak 2018 13:38

arkadaşlar lütfen ders çalışırken ara verdiğinizde aşagıdaki mesajı memurlarnet e gönderin. ders çalışıken kadrolarımıza sahip çıkalım

Son dönemde basında yer alan ve bazı siyasilerin de sıkça söylediği kitlerde çalışan alt işveren işçileri yani taşeron personelin çalıştıkları kurumlarda sınavsız bir şekilde kadroya alınacağı ve bundan Sonra bu kurumlara KPSS ile personel alınmayıp personel ihtiyacının bu taşeron personeli istihdam şeklinde gerçekleştirileceği gibi bir çalışma söz konusu olduğu belirtildi bazi siyasi yetkililer tarafından tüm bunlardan anlaşılacağı üzere saygıdeğer yöneticilerimiz bi kesimi kadro hakkı olmamasına rağmen memnun etmeye çalışırken öte taraftan ömrünü eğitime okullara sınavlara vermiş maddi manevi olarak yıpranmış insanların sınavdan aldığı puan ile hakkı olan kadrolara başvurması engellenmiş ve bu eğitimli kendisini yetiştirmiş insanların gerek maddi gerekse manevi olarak emekleri heba edilmiş geleceği çalınmış demektir biz gençler olarak bu haksızlığı kabul etmiyoruz sizlerden de gerekli desteği ilgiyi alakayı görmek istiyoruz

m-km-h1992
Aday Memur
21 Ocak 2018 21:22

Arkadaşlar 2016 KPSS den 87.6 puan alan bir makine mühendisi olarak 2018 için tekrar hazırlanıyordum. Özel sektörde çalışıyorum şuan ama inanın son çıkan şu kit haberleri ve gidişat hevesimi çok kırdı. Sırf bu yüzden çalışmak gelmiyor içimden. Bizlere liyakat, kendini ifade etme, muhakeme gücü derken okuma yazma bilmeyen taşerona kadro verilip de bundan sonra KPSS ile girilecek denmesi de acayip zoruma gidiyor. Okuma yazma bilmeyenlerle ilgili bir sıkıntım yok, bu ülkenin bir vatandaşı olarak onların da memur olmaları kamu hakkı kimse bir şey diyemez ama bu yapılanlar gerçekten adil değil. Bunu buraya neden yazdım bilmiyorum ama bu istek ve hevesimi geri getirecek birkaç cümle görmek iyi gelirdi. Kendinize iyi bakın. İyi akşamlar....

ssrt
Şef
21 Ocak 2018 21:30

Hocam KİT'lerle ilgili durumu kamu denetçiliğine ve bimere şikayet et. Memurlar nete haber yapması için mesaj gönder. Sesimizi çıkarmadıkça tepemize çıktılar.

m-km-h1992, 6 yıl önce

Arkadaşlar 2016 KPSS den 87.6 puan alan bir makine mühendisi olarak 2018 için tekrar hazırlanıyordum. Özel sektörde çalışıyorum şuan ama inanın son çıkan şu kit haberleri ve gidişat hevesimi çok kırdı. Sırf bu yüzden çalışmak gelmiyor içimden. Bizlere liyakat, kendini ifade etme, muhakeme gücü derken okuma yazma bilmeyen taşerona kadro verilip de bundan sonra KPSS ile girilecek denmesi de acayip zoruma gidiyor. Okuma yazma bilmeyenlerle ilgili bir sıkıntım yok, bu ülkenin bir vatandaşı olarak onların da memur olmaları kamu hakkı kimse bir şey diyemez ama bu yapılanlar gerçekten adil değil. Bunu buraya neden yazdım bilmiyorum ama bu istek ve hevesimi geri getirecek birkaç cümle görmek iyi gelirdi. Kendinize iyi bakın. İyi akşamlar....

Mhndss58
Aday Memur
21 Ocak 2018 22:05

sorularımı cevaplayan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.Bir sorum daha var arkadaşlar Engin Eraydın dışında youtube da coğrafya konu anlatımı için önerebileceğiniz biri var mı?

hakanovski92
Aday Memur
22 Ocak 2018 11:48

Yoldaşlar Romalılar... PTT büyük personel alımı yapıyor referansınızı da kapın koşun...

https://www.glokalhaber.com/pttden-beklenen-haber-21234.html

possible01
Kapalı
22 Ocak 2018 12:58

bu yazdıklarımızı kim ne için eksiliyor ? olayınız ne anlayabilmiş değilim. adamın sorduğu soruyu cevaplıyoruz yine eksi basıyorsunuz. ne oldu arkadaşlar ders çalışmaktan ve kötü haberler duymaktan psikolojiniz mi bozuldu ? iradenizi sağlam tutup çalışmaya bakın. sizin için diyorum. her kötü haber bu kadar etkilemesin sizi.

ecenazz
Şef
22 Ocak 2018 13:29

ptt tamamen kpss den çıktı kpss puanı hiçbir geçerliliği kalmadı

hakanovski92, 6 yıl önce

Yoldaşlar Romalılar... PTT büyük personel alımı yapıyor referansınızı da kapın koşun...

https://www.glokalhaber.com/pttden-beklenen-haber-21234.html

Toplam 5746 mesaj
«163164165166167168169170171172173174»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi