Editörler : swat3410

polisyilmaz39
Yasaklı
25 Mayıs 2019 11:10

:DDD sene 2003 şarktaydım..şarktaki arkadaşlardan biri yapmış bu dediğini..arkadaş az biraz kafadan çatlaktı..yanlış anlaşılma olmasın aklı falan yerinde ama vurdum duymaz psikopata bağlamış agresif biriydi.nüfusu az olan ilçelerden birinde karakolda çalışıyormuş bu eleman anlatıyor.devrem dedi ilçe yazın nerdeyse 100 bin yazlık sahili olan bir ilçeymiş kışın da ilçede 3000 kişi ya var ya yok..gece zaten gelen giden olay yok kışın.bende karakolda grup amiriyim.gecenin 2 si olmuş,karakolda 3 kişiyiz zaten.dedim arkadaşlara hadi sizde eve gidin yatın bende karakolu kitleyecem az eve gidem de yatam sabah 6.30 gibi geliriz.neyse dedi arkadaş gönderdim bunları kilitledim karakolun da kapısını gittim eve yattım.Sabah 5 gibi birden uyandım benim evin zili nasıl çalıyor zırrr zırrr sanki alacaklı var kapımda.gittim açtım kapıyı üstümde de şort var.Kapıda bizim ilçe emniyet amiri,yanında da Başmüdür denetlemeye çıkmış ilçeleri.Ben nerdeyse altıma edecem elim ayağım tutuştu sanki dizlerimin bağı çözüldü.ağzım kitlendi konuşamıyorum.Başmüdür bu mu dedi bizim amire.Amirde mahçup tavırlarla Bu sayın müdürüm dedi.Başmüdür bana nerdesin lan sen bu halin ne karakolun kapısı neden kilitli ne yapıyorsunuz siz çakallar diye ortalığı inletircesine bağırmaya başladı.Bende yine ses seda yok dedim ya çenem kitlendi sanki.Bana şuna bak hele şortlada sermiş totoşunu dememezmi.hep hepten koptum artık.sonra amire döndü giysin üstünü başını karakolu da açın diğer ikisini de istiyorum gelsinler dedi.ben hızlıca giyindim jet hızıyla karakola geçtim beni bekliyorlar.açtım kapıyı diğer arkadaşlar da geldiler.amirin odasına geçtik başmüdür amirin koltuğunda oturuyor.sicillerimizi aldılar.korumasına yazdırdı sicilleri.bize saat engeç 09 da geliyorsunuz personelde savunmalarınız alınacak dedi.amire de sende savunmanı vereceksin denetleme görevini yapmıyorsun demek ki dedi.neyse gittik ifadelerimizi verdik.muhakkik personel müdürüydü ihraç istemiş Allahtan İl disiplin kurulu insaflı çıktı 24 ay kıdem tenziliyle kurtardık.Amirde 24 ay kıdem tenzili almıştı.en sevindiğim de o oldu zaten hiç sevmezdim amiri demez mi :DD neyse böyle bir olay işte :))

Halimiz Dumann, 5 yıl önce

8-5 çalışan karakol polisleri nerdeymiş gece karakoluda kilitliyordur bunlar...

polisyilmaz39
Yasaklı
25 Mayıs 2019 11:22

zaten bu olayın haftası gelmeden de bu dediğim arkadaşları hercırahsız,ertesi gün hemen başlamalı ile vermişler korumaya.Amiri de EKKM şube müdürlüğüne md yardımcısı olarak vermişler.

polisyilmaz39
Yasaklı
25 Mayıs 2019 11:25

Bana ilçeyi ve Başmüdürün adını söyledi tabi de onları buraya yazmıyorum :))

Ildirili
Kapalı
25 Mayıs 2019 13:55

Her mesleğin kendi güzelliği bir o kadarda zorluğu var. Sen ne olmak ne yapmak istediğine kararı kendin ver. Yapacağın işi sev. Sevmediğin karaktere uymayan işi yapma. Çünkü bir ömrün o işle geçecek. Şunu da bil kolay iş yok.

bilgiislemci68
Kapalı
25 Mayıs 2019 14:03

Devrem ne güldüm ya Allah da seni güldürsün :D
polisyilmaz39, 5 yıl önce

:DDD sene 2003 şarktaydım..şarktaki arkadaşlardan biri yapmış bu dediğini..arkadaş az biraz kafadan çatlaktı..yanlış anlaşılma olmasın aklı falan yerinde ama vurdum duymaz psikopata bağlamış agresif biriydi.nüfusu az olan ilçelerden birinde karakolda çalışıyormuş bu eleman anlatıyor.devrem dedi ilçe yazın nerdeyse 100 bin yazlık sahili olan bir ilçeymiş kışın da ilçede 3000 kişi ya var ya yok..gece zaten gelen giden olay yok kışın.bende karakolda grup amiriyim.gecenin 2 si olmuş,karakolda 3 kişiyiz zaten.dedim arkadaşlara hadi sizde eve gidin yatın bende karakolu kitleyecem az eve gidem de yatam sabah 6.30 gibi geliriz.neyse dedi arkadaş gönderdim bunları kilitledim karakolun da kapısını gittim eve yattım.Sabah 5 gibi birden uyandım benim evin zili nasıl çalıyor zırrr zırrr sanki alacaklı var kapımda.gittim açtım kapıyı üstümde de şort var.Kapıda bizim ilçe emniyet amiri,yanında da Başmüdür denetlemeye çıkmış ilçeleri.Ben nerdeyse altıma edecem elim ayağım tutuştu sanki dizlerimin bağı çözüldü.ağzım kitlendi konuşamıyorum.Başmüdür bu mu dedi bizim amire.Amirde mahçup tavırlarla Bu sayın müdürüm dedi.Başmüdür bana nerdesin lan sen bu halin ne karakolun kapısı neden kilitli ne yapıyorsunuz siz çakallar diye ortalığı inletircesine bağırmaya başladı.Bende yine ses seda yok dedim ya çenem kitlendi sanki.Bana şuna bak hele şortlada sermiş totoşunu dememezmi.hep hepten koptum artık.sonra amire döndü giysin üstünü başını karakolu da açın diğer ikisini de istiyorum gelsinler dedi.ben hızlıca giyindim jet hızıyla karakola geçtim beni bekliyorlar.açtım kapıyı diğer arkadaşlar da geldiler.amirin odasına geçtik başmüdür amirin koltuğunda oturuyor.sicillerimizi aldılar.korumasına yazdırdı sicilleri.bize saat engeç 09 da geliyorsunuz personelde savunmalarınız alınacak dedi.amire de sende savunmanı vereceksin denetleme görevini yapmıyorsun demek ki dedi.neyse gittik ifadelerimizi verdik.muhakkik personel müdürüydü ihraç istemiş Allahtan İl disiplin kurulu insaflı çıktı 24 ay kıdem tenziliyle kurtardık.Amirde 24 ay kıdem tenzili almıştı.en sevindiğim de o oldu zaten hiç sevmezdim amiri demez mi :DD neyse böyle bir olay işte :))

bereli37
Aday Memur
31 Mayıs 2019 04:11

her işin zorluğu var kardeş unutma mesleğinin değerini bil maaşında gayet güzel polislik zordur

16kasim2016
Kapalı
31 Mayıs 2019 09:20

240 saat 12/24 yada cakma 12/36 calisan polisin normal mesai saatidir. teskilatin neredeyse yarisi bu sekilde calisir. ek görevler veya 12/12 ye gecilme durumu haric. yani bu 240 saat azalmaz ama genellikle artar. polisin nasıl calistigini bilip bilmeden boş boş yazmayın. önce bir araştırın...
kartal3832, 5 yıl önce

ATMA GARDAŞIM 240 SAAT FAZLA MESAİİİ AYRİYETEN AYNA 500 TL CIVARI FAZLA MESAİ DE ALIYORSUN.

fizeu
Genel Müdür
31 Mayıs 2019 09:35

Yanlış yazmışlar polis 8 saati bitirdiği anda ekip otosunun kontağını kapatır olduğu yere bırakır kim gelirse gelsin der:-):-):-) karakolunda kapısını kilitler bekçi bekire bırakır aylıkta 10 bin tl maaş alır:-))):-))))

itfaiyeci05
Kapalı
31 Mayıs 2019 21:37

aynen öyle kardeş, şu cevap polisin ruh halini gösteriyor...

ne desek bilemedik gardaş, bilemedik

Kavuklu0, 5 yıl önce

Ne diyim Ne Bilim Ne diyem Bilemedimdimkiii Ne desem vala bi ne bilem

kartal3832
Şef
19 Haziran 2019 11:08

KARDEŞİM KİMSEYİ ZORLA ÇALIŞTIRMIYORLAR. MEMNUN DEĞİLSEN BIRAKIRSIN. İLK BAŞTA EMLİYETTE ÇOZULMESİ GEREKEN SORUN YÜZDE 50 Sİ ZOR ŞATLARDA ÇALIŞIRKEN YÜZDE 50 Sİ RAHAT KOLAY İŞLERDE MÜDÜRLÜKLERE BAKABİLİRSİN BİR ÇOK İDARİ İŞLERDE POLİS ÇALIŞIR AMA SİZİN GİBİ YIPRANMA ALIR ÖZEL HİZMET TAZMINATI ALIR FAZLA MESAİ ALIR GEL HASTANE POLİSLERİNE BİR BAK RAHATLIKLARINA KARDEŞ ÇOZÜLECEKSE BUNLARIN ÇÖZÜLMESİ GEREKİR ADALET İÇİN.

Halimiz Dumann, 5 yıl önce

Ya bilmeden gelip şurda cahil cahil yorum yapmayın bu 12/12 siz aylık çalışma saatim parmakların yeterse hesapla 12/24 ayda ne kadar ediyor boş yapma gel o 500 üde sana vereyim aklınız fikriniz para polis aldığı her kuruşu hakederek alır

kartal3832
Şef
19 Haziran 2019 11:13

KARDEŞ BEN EMLİYETTEN SİVİL TEKNİK PERSONELDİM.ŞİMDİ SAĞLIK BAKANLIĞINA GEÇTİM. MÜHABERE DE TELSİZ MOBESE İŞİNE BAKARDIM AYLIK 40 SAAT FAZLA MESAİ ALIYORMUSUNUZ... AYRİYETEN İLK ÖNCE ÇÖZÜM GEREKEN KONU ADALET..MÜDÜRLÜKTEKİ KİŞİLERDE SAHADAKİ KİŞİLERDE AYNI MAAŞI ALIYOR AYNI YIPRANMAYI AYNI ÖZEL HİZMET TAZMINATINI EN BÜYÜK SORUN BU

16kasim2016, 5 yıl önce
240 saat 12/24 yada cakma 12/36 calisan polisin normal mesai saatidir. teskilatin neredeyse yarisi bu sekilde calisir. ek görevler veya 12/12 ye gecilme durumu haric. yani bu 240 saat azalmaz ama genellikle artar. polisin nasıl calistigini bilip bilmeden boş boş yazmayın. önce bir araştırın...

seko_40
Şube Müdürü
19 Haziran 2019 20:29

.

akarca42
Aday Memur
19 Haziran 2019 20:34

Polislik pişmanlıktir

kromkaplısilah
Aday Memur
19 Haziran 2019 20:48

Bir zamanlar Anadolu'da filminde bi sahnede sigara tekrar başlayan komisere doktor diyodu ki birden nasıl tekrar başladınız sigaraya diye bi soru sormuştu aldığı cevap birden bire olur mu doktor 20 yıldır polisim ben diye bi cevap vermişti anlayana çok şey anlatır bu söz ne askerlere benziyoruz ne memurlara hayatın içinde tutulmuşuz bi girdaba gidiyoruz işte

focus3489
Şef
19 Haziran 2019 21:21

Polislik şereftir ; 8. Yılıma gireceğim hergün iyi ki polis olmuşum diyorum bu meslek gibi bir iş daha bulamazsınız
akarca42, 5 yıl önce

Polislik pişmanlıktir

vitoscaletta
Şube Müdürü
20 Haziran 2019 21:19

darısı benim başıma diyelim o zaman. polislik hakkında olumsuz goruste bulunanlara çok kızıyorum şükretmeyi bilmeyen insanlar hak etmediği üniformayı giyiyorlar

focus3489, 5 yıl önce
Polislik şereftir ; 8. Yılıma gireceğim hergün iyi ki polis olmuşum diyorum bu meslek gibi bir iş daha bulamazsınız

igorr
Kapalı
21 Haziran 2019 01:24

durduğun hata hemen polisliğe geç kardeş.ne soruyon hemen başvur.mis gibin rahat bir meslek polislik.sen burda yazanlara inanma.izin dersen izin var,kafan istediği gibi işten çıkarsın evine gidersin çayını rahat rahttt yudumlarsın,parası dersen o biçim nerden baksan en düşük yeni başlayan polis bile 7500 TL mayış alıyor,cumartesi pazar istersen mesayi almak isteersen işe gidersin misss,üstüne bayramlarda çalıştırılınca bi mesai ücreti var ki akla zarar saati tam 100 TL.köşe olursun.bence hiç düşünme bile hemen polisliğe geç birader misss misss ;))

focus3489
Şef
21 Haziran 2019 04:51

Bunu kabul ederek girdin mesleğe ironi yapma bizim meslek 24 saat çalışma esasına dayanıyor e haliyle gece de gündüz da çalışma olacak maaşa gelince bir öğretmenin iki katı asgari ücretlinin üç buçuk katı maaş alıyoruz her türlü avantajlı
igorr, 5 yıl önce

durduğun hata hemen polisliğe geç kardeş.ne soruyon hemen başvur.mis gibin rahat bir meslek polislik.sen burda yazanlara inanma.izin dersen izin var,kafan istediği gibi işten çıkarsın evine gidersin çayını rahat rahttt yudumlarsın,parası dersen o biçim nerden baksan en düşük yeni başlayan polis bile 7500 TL mayış alıyor,cumartesi pazar istersen mesayi almak isteersen işe gidersin misss,üstüne bayramlarda çalıştırılınca bi mesai ücreti var ki akla zarar saati tam 100 TL.köşe olursun.bence hiç düşünme bile hemen polisliğe geç birader misss misss ;))

Kalahari Çölü
Aday Memur
22 Haziran 2019 17:00

Öyle bişey ki dadından yinmez

Polistirmeslegim
Aday Memur
22 Haziran 2019 21:32

Polislik çok zor kız bile vermiyorlar evlendikten sonra polis ol bana kız vermediler polisim diyor kızıda ikna edip kaçıramadım Şimdi kaybolan yıllarımı geri verseler şarkısını dinliyorum her gün
Toplam 47 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi