Editörler : Pangaea
«8910111213141516171819»

sokrates_30
Genel Müdür
01 Kasım 2007 16:02

targel köy projesidir her köye mühendis projesiyle bu mühendsler alınıyor .tercihlerdeki köylerden birini kazanırsan sözleşmeli olarak o köyde göreve baslıyosun .o köyde ciftcilere bir tür danısmanlık yapıyosun. ikamet sartı vardır o köyde ikamet ediyosun tayin hakkı yoktur cakılısın.sözleşmen tek yılıktır her sene yenilenir.eger bu proje biterse işten cıkarılırsan hiç bi hak edemezssin.targel bundan ibaret

"MELEK"
Aday Memur
01 Kasım 2007 16:32

cemile;

sen targeli bilmemekte ciddi misin? yada ziraat mühendisi isen yaşadığına emin misin?

kings_
Aday Memur
01 Kasım 2007 18:59

zeit

nabibas
Kapalı
01 Kasım 2007 19:02

arkadaslar acep ekonomi kadrosu acarlarmi? eger acilmazsa yandim ben. yas aldi basini gitti, daha bekar bekliyom, ne olacak benim bu halim. ekonomici arkadas varsa goruselim. selamlar...

berenn24
Aday Memur
01 Kasım 2007 20:13

herkese selam.arkadaşlar kodlama hatasıyla ilgili yazdıklarınızı okudum.endişeye kapıldım.kıvılcım arkadaşım dediğin gibi ösym yi aradım.çünki bende ziraat mühendisi kodlaması yaptım.ordaki kişi bana bunun bir önemi olmadığını önemli olanın tercih yaptığın yerin aranan niteliklerinin sende olması dedi.tercihlerin kaale alınmadığını nerden öğrendiniz.şimdi napmam gerektiğini bilmiyorum.aydınlatırsanız sevinirim.aklım karıştı.ösym nin dediğiyle sizin söyledikleriniz farklı...

zeit
Şef
01 Kasım 2007 20:31

ösym nin dediği şu anlama geliyor; sen bölüm kodlamadığına göre yada bölümünü "zirrat mühendisi" olarak kodladığına göre , tercih yapacağın yerlerde "ziraat mühendisi" olarak alınacaksa sen burayı tercih ettiğinde örnegin bölümün zootekni ise , sen ziraat mühendisi alacak yerleri tercih ettiysen buralara yerleşmen imkansız çünki bölümün zootekni ,

farz_ı muhal sen bölümünü "ziraat mühendisi" olarak kodladın fakat zootekni bölümünün alınacağı yerleri tercih ettiysen buralara yerleştirmen yapılırsa buralara vasıfların uygun olduğu için yerleşebilirsin,demiş.

fakat sen bölümünü "ziraat mühendisi" olarak kodladığın için diğer tercihlere başvuru olasılığın kalmadığından sadece "ziraa mühendisliği" kadrolarına yerleştirmen yapılır fakat yerleştirmen olsada buralara atanamassın çünkü aranan vasıf sende yok başka bölüm mezunusun.

Bu açaıklamaları okurken "ziraat mühendisliği" diye bir bölüm kodunun olduğunu bilmende yarar var. Yani zooteknin kodu "ziraat mühendisliğinin kodu ayrı ayrı.

zatem yerleştirmeler yapılırken bölüm kodunun uymadığı yerleri tercih edemiyorsun edersen ölü tercih olur yada yerleşsen bile ataman olmaz,

bilmem anlata bildim mi.

açıklamalarımı sana sadece bir bilgi olsun diye değerlendirirseniz iyi olur , herhangi bir bağlayıcılığı yoktur.siz yine de araştırmanızı iyi bir şekilde yapın. aksi durumda sorumluluk kabul etmem mümkün değildir. saygılar.

berenn24
Aday Memur
01 Kasım 2007 21:08

anladım ne demk istediğinide bunları bu kadar karışıkmı yapmaları gerekiyodu diplomamda ziraat mühendisliği bitkisel üretim programı bitki koruma alt programı yazıyo.hepsininde kodu var kitapçıkta biliyorum.ben şimdi ziraat mühendisimiyim bitkisel üretimcimiyim yoksa bitki korumacımıyım zeit sen ne yaptın kodlamayı:)

yeşil_kıvılcım
Aday Memur
01 Kasım 2007 22:27

zeit arkadaşımın anlattıklarına katılıyorum hangi bölüm olduğuna gelincede ziraat mühendisiyiz ancak köylere ziraat mühendisi kodu altında alım olmuyor bahçe, tarla, zootekni vs diye oluyor o yüzden sen bitki koruma kodunu kullanacaksın arkadaşım sadece zirrat mühendisi kodlamasıyla dsi alım yapıyo benim bildiğim, ama genede bilir kişilerle konuşursan bizide haberdar edersin kolay gelsin...

01 Kasım 2007 22:36

üniversiteye girerken neyi kodladıysanız bölümünüz odur.bitksel üretim diye kazandıysan,bitki korumayı kodlamanın mantığı yok.zaten ikiside birleşti4845kodla alıyor,ama ösymye belli olmaz,belki yine ayırır bölümleri .yinede ösymye danışın.

berenn24
Aday Memur
01 Kasım 2007 22:44

ANLADIM ARKADAŞLAR SAOLUN.HELAL OLSUN YANİ ÖSYM YE.HAYIRLI GECELR

cooffedu
Memur
01 Kasım 2007 22:59

arkadaşlar iyi akşamlar,bende tarım ekonomisi mezunuyum.

sizlere bir sorum olucaktı bu targel için alımlarda askerlik şartı aranırmı bi fikri olan varmı?

kubrak
Aday Memur
01 Kasım 2007 23:44

Askerlik şartı aranıyordu askerlik terhis belgesi isteniyor sözleşmelilerde 4/b liyiz benim sorum diğer ilerde herkes ilçedemi biz köyde çoğumuz ilçede duruyor benceen iyisi kpss den iyi puan alıp kadrolu atanmak.

cooffedu
Memur
02 Kasım 2007 00:03

fakat aynı durumda sağlık bakanlığına girdiler

sokrates_30
Genel Müdür
02 Kasım 2007 00:14

kadroluda askerlik yok ama targelde askerlik kesinlikle var. hesabınızı kitabınızı ona göre yapın. 4 arkadasım askerlik yapmadıgı için kazandıgı halde yerlesemedi almadılar. mahkemeye verdiler oda olmadı askere gittiler.

DOST_VEFA
Daire Başkanı
02 Kasım 2007 00:15

ASKERLİK YAPMA ŞARTI VAR. (TECİL KABUŞ GÖRMÜYOR).herkes ilçede değil arkadaşım. Bir kısım arkadaş ilçede valilik oluru ile geçici görevde bulunuyorlar.genelimiz köylerdeyiz. Kısa süreli iş yoğunluğu olduğu dönemlerde ilçelere görevlendiriliyoruz ve bu vali oluru ile oluyor. mesala şu anda buğday faturalarının kabulü işlemi var ve personel yetersiz olduğu için ilçede görevliyiz. bunun gibi durumlar dışında köylerdeyiz. En azından batman için bu şekil konuşabilirim. Ama diğer vilayetlerden konuştuğum arkadaşlarda bu şekil diyor durumu. mesala şu anda diyarnakırda kurstayız. elazığ ve batman daki arkadaşlarla beraber görüyoruz kursu dün konuştuk bu mevzuyu durum anlattığım gibi.

DOST_VEFA
Daire Başkanı
02 Kasım 2007 00:20

(TECİL KABUŞ GÖRMÜYOR) yazım TECİL KABUL GÖRMÜYOR ŞEKLİNDE

diyarnakırda İSE diyarbakırda OLACAKTI ÖZZÜR DİLERİM. (İMLA HATALARINI HİÇ GÖRMEYİN DÜZ YAZIYORUM İŞTE)

DOST_VEFA
Daire Başkanı
02 Kasım 2007 00:28

Arkadaşlar yeni aldığım bir duyuma göre targel alımları Aralık ayına kadar yapılacakmış. hadi hayırlı olsun.

zeit
Şef
02 Kasım 2007 09:24

güzel bir duyum , gerçekleşmesini temenni ediyoruz.

zeit
Şef
02 Kasım 2007 09:32

berenn24

ben kodlamayı 4831 yaptım , biliyorsun bide bölüm birleştirme şeklinde ikinci alımlarda bir uygulama başlatıldı, alt bölümler kendi aralarında kodları birleştirildi. senin bu hataya düşmen normal gibi çünkü bu durumdan mağdur olan baya bir arkadaşımız oldu onlarınmağduriyeti diğer düşük puanlı arkadaşlara yaradı. fakat kılavuzu incelerken bölüm kodlarını görmen lazımdı en azından kafa yorman lazımdı bu alt bölümlerin kodu niye var diye, yani kodlar koyulduğuna göre bir hikmeti olmalıydı ilk gördüğün kodu işaretlemen en kolayı oluyo tabi, bu hatayı düzeltmessen atama konusunda çok sıkıntı çekersin, biran önce düzeltip kulvarına girmen gerek aksi takdirde kulvar dışı yarışman sana bişey kazandırmaz.

cemile123
Kapalı
02 Kasım 2007 10:07

aralıkta alımın olmasına sevindim kaç puanla alınıyor acaba?

tar-geli bilmiyordum çünkü türkiyede değildim.

yeni geldim

Toplam 193811 mesaj
«8910111213141516171819»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi