Editörler : crops35

12 Ekim 2020 13:44

4/B Sözleşmeli atanıp gitmemek hakkında

4/B sözleşmeli olarak atanıp işe başladıktan sonra istifa edilirse malum 1 yıl boyunca başka bir yerde sözleşmeli memur olunamıyor ..

Benim sorum ise şu:

4/B sözleşmeli kazanıpta sözleşmeye imza atmayınca yani işe başlamayınca aynı ceza söz konusu oluyor mu?

duygugurselabi
Aday Memur
12 Ekim 2020 13:48

Oluyo tabi sonuçta kazanmış gitmemisin gibi hak yemek oluyo

guldurmeBENİ
Kapalı
12 Ekim 2020 13:58

Hak yemek ne demek oruç yemek gibi bir şey mi ?

Kafadan konuşmayalım arkadaşlar. Kanun maddelerinle gelin cevaba.

4/b olarak çalışırken tek taraflı fesh halinde 1 yıl 4/B ye başvuramıyorsun. 657 kadroluya başvurabiliyorsun.

Kpss alımlarıyla sözleşmeli personel boş kadrolarına yerleşip atanan ancak bazı sorunlardan dolayı bu pozisyonlara gitmeyen personelde tekrar tercih yapabilirler. Bu kişiler aynı zamanda kadrolu memur alımınada başvurabilirler diye biliyorum . Bunu çürütecek madde var mı_?

proton17
Aday Memur
12 Ekim 2020 14:21

GİTMEYECEKSEN niye tercih yapıyorsun. bırak ihtiyacı olan gitsin

guldurmeBENİ, 4 yıl önce

Hak yemek ne demek oruç yemek gibi bir şey mi ?

Kafadan konuşmayalım arkadaşlar. Kanun maddelerinle gelin cevaba.

4/b olarak çalışırken tek taraflı fesh halinde 1 yıl 4/B ye başvuramıyorsun. 657 kadroluya başvurabiliyorsun.

Kpss alımlarıyla sözleşmeli personel boş kadrolarına yerleşip atanan ancak bazı sorunlardan dolayı bu pozisyonlara gitmeyen personelde tekrar tercih yapabilirler. Bu kişiler aynı zamanda kadrolu memur alımınada başvurabilirler diye biliyorum . Bunu çürütecek madde var mı_?

cırcırböcee
Aday Memur
12 Ekim 2020 14:34

yedek adaylar varsa hak yenileceğini düşünmüyorum. olabilir insanlık hali yanlış bi tercihte bulunmuş olabilir veyahut mücbir sebeplerle başka bir şehre gidemeyebilir. hak yeme konusunda bu kadar hassasınız madem mülakatlarda yenen haklara sesiniz çıksın. şu da var işe başladıktan bir süre sonra istifa etmektense yol yakınken hiç gitmemek daha mantıklı olur.

Metehan A.
Şube Müdürü
12 Ekim 2020 14:43

Arkadaşlar siz neden yargılamaya girişiyorsunuz? Cevabı net bir soru sorulmuş. Biliyorsanız cevaplarsınız, bilmiyorsanız cevaplamazsınız. Neden yargılıyorsunuz her şeyi? Size fikrinizi soran oldu mu? Veya kendi fikirlerinizin önemsendiğini düşündüren ne size?

guldurmeBENİ
Kapalı
12 Ekim 2020 15:14

3 yıl önce V.h.k.i olarak atandım ben zaten memurum. Soruya soruyla cevap vermek neden ? yahu.

proton17, 4 yıl önce

GİTMEYECEKSEN niye tercih yapıyorsun. bırak ihtiyacı olan gitsin

guldurmeBENİ
Kapalı
12 Ekim 2020 15:15

Yok hak yeme yok bilmem ne . Devletin verdiği hakkı sorguluyorlar :D

Metehan A., 4 yıl önce

Arkadaşlar siz neden yargılamaya girişiyorsunuz? Cevabı net bir soru sorulmuş. Biliyorsanız cevaplarsınız, bilmiyorsanız cevaplamazsınız. Neden yargılıyorsunuz her şeyi? Size fikrinizi soran oldu mu? Veya kendi fikirlerinizin önemsendiğini düşündüren ne size?

proton17
Aday Memur
12 Ekim 2020 15:21

la cırcır hiç gitmemek yerine hiç tercih yapmamak daha mantıklı degil mi?

cırcırböcee, 4 yıl önce

yedek adaylar varsa hak yenileceğini düşünmüyorum. olabilir insanlık hali yanlış bi tercihte bulunmuş olabilir veyahut mücbir sebeplerle başka bir şehre gidemeyebilir. hak yeme konusunda bu kadar hassasınız madem mülakatlarda yenen haklara sesiniz çıksın. şu da var işe başladıktan bir süre sonra istifa etmektense yol yakınken hiç gitmemek daha mantıklı olur.

proton17
Aday Memur
12 Ekim 2020 15:22

meto bak sen aday memursun olm. konuşsana işsiz. herif gitmeyecegi yere tercih veriyor.sende ede otur öyle boş boş

Metehan A., 4 yıl önce

guldurmeBENİ
Kapalı
12 Ekim 2020 15:23

Kıt derken anlamadım ben türkiye ilk 300 :D sen kimsin ?

Neyse konu kilit ben daire başkanlığına sorayım sorumu :D

cırcırböcee
Aday Memur
12 Ekim 2020 15:25

'la cırcır' derken?.. üsluba bak hizaya gel !

proton17, 4 yıl önce

la cırcır hiç gitmemek yerine hiç tercih yapmamak daha mantıklı degil mi?

proton17
Aday Memur
12 Ekim 2020 15:26

bende diyorum bu kurumlar niye böyle işlememez.senin gibi kıtlar yüzünden. madem d.başkanlıgına çıkabliyorsun ne işin var burda artist. sanki ceo olmuş başıma. memursun la memur

guldurmeBENİ, 4 yıl önce

Kıt derken anlamadım ben türkiye ilk 300 :D sen kimsin ?

Neyse konu kilit ben daire başkanlığına sorayım sorumu :D

proton17
Aday Memur
12 Ekim 2020 15:27

la cırcırböcee aday memur soruma cevap ver...

cırcırböcee, 4 yıl önce

'la cırcır' derken?.. üsluba bak hizaya gel !

guldurmeBENİ
Kapalı
12 Ekim 2020 15:28

2016 yıllarında bu forumda bi kalite vardı o bile gitmiş sayende. O yılların serseri tarzı insanları bile kibar idi bilgili idi :))

proton17, 4 yıl önce

bende diyorum bu kurumlar niye böyle işlememez.senin gibi kıtlar yüzünden. madem d.başkanlıgına çıkabliyorsun ne işin var burda artist. sanki ceo olmuş başıma. memursun la memur

proton17
Aday Memur
12 Ekim 2020 15:31

bla bla bla .... sonuç olarak verecek CEVABIN YOK. yazık.

guldurmeBENİ, 4 yıl önce

2016 yıllarında bu forumda bi kalite vardı o bile gitmiş sayende. O yılların serseri tarzı insanları bile kibar idi bilgili idi :))

cırcırböcee
Aday Memur
12 Ekim 2020 15:38

sana cevap filan vermiyorum. çatla.

proton17, 4 yıl önce

la cırcırböcee aday memur soruma cevap ver...

proton17
Aday Memur
12 Ekim 2020 15:40

veremezsin çünkü cevabın yok. düşündün düşündün çatladın ama cevap bulamadın. bu dert sana yeter

cırcırböcee, 4 yıl önce

sana cevap filan vermiyorum. çatla.

cırcırböcee
Aday Memur
12 Ekim 2020 15:42

moralim çok bozuktu ve hiç güleceğim yoktu. gerçekten gülümsettin :)

cırcırböcee
Aday Memur
12 Ekim 2020 15:44

Sorunun cevabını doğru kaynaktan öğrenince beni de bilgilendirir misiniz, ben de merak ediyorum bu konuyu. özelden yazabilirsiniz. teşekkürler.

proton17, 4 yıl önce

proton17
Aday Memur
12 Ekim 2020 15:47

tamam canım merak etme iletirim ben şu artiste.

cırcırböcee, 4 yıl önce

Sorunun cevabını doğru kaynaktan öğrenince beni de bilgilendirir misiniz, ben de merak ediyorum bu konuyu. özelden yazabilirsiniz. teşekkürler.

Toplam 60 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi