Editörler : Pangaea
29 Eylül 2019 13:31

Dövme memuriyete engel oluşturuyor mu?

Öğretmenlerin dövme yaptırması memuriyetlerine engel oluşturuyor mu, bir bilginiz var mı bu konuda? Daha atanmadığım için şu an dövme yaptırmayı düşünmüyorum ancak atanınca kol, bilek vb yerlere minimal dövme yaptırmayı düşünüyorum, bir sorun çıkarır mı karşıma?

Deniz5252
Aday Memur
29 Eylül 2019 14:00

Çıkarmaz silahları kuvvetlerde bile, belirli ölçülerde dövmeye izin var.

HakanMatt
Şube Müdürü
29 Eylül 2019 14:05

Elimde boynumda kolumda göğsümde sırtımda dövme var görünen yerlerde çoğu şu an ücretli çalışıyorum sordum soruşturdum sıkıntı olmazmış sadece müdür sıkıntı yapabilirmiş o da istediği kadar sıkıntı yapsın yasal olarak bir sıkıntı teşkil etmiyor dövme .

ZeyynepB
Aday Memur
29 Eylül 2019 18:33

teşekkür ederim cevaplarınız için.

budala25
Memur
30 Eylül 2019 16:04

Eski çalıştığım okulda iki kolunda ve boynunda dövme olan öğretmen vardı. Sıkıntı kimse yapmadı

oktayppp
Aday Memur
02 Ekim 2019 08:18

dövmeyi nereye yaptırdığın önemli

Byild
Kapalı
02 Ekim 2019 18:03

dövmeliyim gs bekliyorum. staj yaptığım okulda kolları ve bacakları dövme kaplı bir sınıfçı vardı.

Aysegulogrt
Memur
02 Ekim 2019 20:39

Bileğinde yazı şeklinde dövme olan kadrolu okul öncesi öğretmen arkadaşım vardı. Bu durumu sorun eden veliler olmuştu. "Çocuklara kötü örnek oluyor" diye müdüre şikayet etmişlerdi. Günümüzde veli profili artık çok etkili. Maalesef bazen öğretmenlere sıkıntı çıkartabiliyorlar.

Aysegulogrt
Memur
02 Ekim 2019 20:45

Daha önce hiç öğretmenlik yapmamış ya da ücretli öğretmen olarak çalışanlar "veliler bana karışamaz" gibi bir düşünceye sahip olabilir. Ama göreve başlayınca veliler konusunda sıkıntı yaşayan hatta milli eğitim müdürlüğüne şikayet edilen öğretmenler var. Bu durum gerek öğretmenler odasında gerekse sınıflarda öğretmenin moralini bozuyor. Ders performansını etkiliyor. Çünkü artık veliler daha bilinçli ve daha cesur.

HakanMatt
Şube Müdürü
03 Ekim 2019 17:01

Lisede veli sosunu olmuyor
Aysegulogrt, 5 yıl önce

Daha önce hiç öğretmenlik yapmamış ya da ücretli öğretmen olarak çalışanlar "veliler bana karışamaz" gibi bir düşünceye sahip olabilir. Ama göreve başlayınca veliler konusunda sıkıntı yaşayan hatta milli eğitim müdürlüğüne şikayet edilen öğretmenler var. Bu durum gerek öğretmenler odasında gerekse sınıflarda öğretmenin moralini bozuyor. Ders performansını etkiliyor. Çünkü artık veliler daha bilinçli ve daha cesur.

HakanMatt
Şube Müdürü
03 Ekim 2019 17:02

Sorunu *
HakanMatt, 5 yıl önce
Lisede veli sosunu olmuyor

Aysegulogrt
Memur
03 Ekim 2019 18:23

Evet lisede veliler çok baskın değil. Öğrenciler çok etkin.

brkckl
Şube Müdürü
06 Ekim 2019 11:32

21. yüzyılda insanın kılına, tüyüne, dövmesine karışan da ne bileyim yani... Devlet bir şey demedikten sonra şahsen bir Allahın kulu umrumda bile olmaz.Şikayet ederse de Ekim'e etmezse Kasım'a :p

memurolm
Genel Müdür
06 Ekim 2019 11:38

öğretmen derse ben sarık cübbe sakal ile derse gireceğim ?

brkckl, 5 yıl önce

21. yüzyılda insanın kılına, tüyüne, dövmesine karışan da ne bileyim yani... Devlet bir şey demedikten sonra şahsen bir Allahın kulu umrumda bile olmaz.Şikayet ederse de Ekim'e etmezse Kasım'a :p

Aysegulogrt
Memur
06 Ekim 2019 15:06

Üstteki hocanın sorusu çok iyi bir örnek. Öğretmenin çocuklara örnek olması gerekiyor. Herkes rahat rahat giyinip kafasına göre takılırsa bu işin sonu hiç iyiye gitmez. Uygunsuz giyinip derse giren bir öğretmen ne kadar iyi bir örnek sizce?!

Aysegulogrt
Memur
06 Ekim 2019 15:12

Eğitim bir bütündür. Sadece derslerden ibaret değildir!! Çocuğun ahlaki gelişiminden de öğretmen sorumludur. Ailede ahlaki eksiklik varsa bunu tamamlama görevi öğretmene aittir. Topluma bir birey yetiştiriliyor sonuçta. Öğretmenin görevi sadece ders anlatmak olsaydı günümüzde bu işi akıllı tahtalar hallederdi zaten!!

brkckl
Şube Müdürü
06 Ekim 2019 16:30

Üstteki örneğe nazaran, kendini bilen bir bireyse der ki "İnancıma uygun olduğu için böyle kendimi daha rahat hissediyorum".Böylelikle ön yargılı, örümcek kafalı nesiller yetiştirmemek adına ilk adımı atmış olur cübbeli hocamız.Hem size ne hocanın cübbesinden örtmenim allasen :D

Yıl olacak 2020, herkes bi buluttan nem kapar halde.Diyelim, örneğin görev esnasında bir İmamhatip okuluna gitmek zorunda kaldın ve başın açık diye direkt ve keskin bir şekilde olmasa da, alttan altta her türlü psikolojik olarak jest, mimikle, küçük laflarla her gün baskılanıyorsun.Bir nevi mobbing görüyorsun tüm çevren tarafından.Oldu mu şimdi? Olmadı değil mi.

Kendimize gelince fikir ve yaşam özgürlüğü, diğerlerine gelince çifte standart uygulamak iki yüzlülüktür.Direkt olarak size demiyorum, ortaya attım.Sözüm meclisten dışarı...

Zaten normal bir birey, kendi kültürüne, inancına, neye bağdaştırıyorsa artık ona göre ölçülü bir şekilde giyinir ve davranır.Normal olani anormalleştirmeye çalışmak anormal olur (bence).

Aysegulogrt, 5 yıl önce

Üstteki hocanın sorusu çok iyi bir örnek. Öğretmenin çocuklara örnek olması gerekiyor. Herkes rahat rahat giyinip kafasına göre takılırsa bu işin sonu hiç iyiye gitmez. Uygunsuz giyinip derse giren bir öğretmen ne kadar iyi bir örnek sizce?!

smtcglr
Aday Memur
06 Ekim 2019 16:33

Öyle girince de vay şeriat geliyor vay gericiler, yobazlar zart zurt.. Herkes her istediği gibi de gelmemeli okula. Öğretmen örnek profil olduğunun farkında olmalı.

memurolm, 5 yıl önce

öğretmen derse ben sarık cübbe sakal ile derse gireceğim ?

ZeyynepB
Aday Memur
06 Ekim 2019 18:48

Evet öğretmenler okul içerisinde sadece ders anlatmakla kalmayıp öğrencilere de örnek olmalıdır, bunun da bir yolu kılık kıyafetle olur da zaten okula çok dar ve dekolteli gelmeye cesaret edebilecek öğretmenin çok olduğunu zannetmiyorum. Yalnız dövme ile cübbe, sarık nasıl aynı kategoride değerlendirebilir ? Cübbe, sarık direkt olarak dini bir sembolken dövme kendi başına herhangi bir din ya da siyasi fikir aşılamıyor. Özgürlük diye diye de kimse okula sarıkla gelmeye kalkışamamalı.

memurolm
Genel Müdür
06 Ekim 2019 19:11

ee turban yani başörtüsüde dini sembol aslında o ne olacak madem dini sembollerden arınıp giriliyor.

ZeyynepB, 5 yıl önce

Evet öğretmenler okul içerisinde sadece ders anlatmakla kalmayıp öğrencilere de örnek olmalıdır, bunun da bir yolu kılık kıyafetle olur da zaten okula çok dar ve dekolteli gelmeye cesaret edebilecek öğretmenin çok olduğunu zannetmiyorum. Yalnız dövme ile cübbe, sarık nasıl aynı kategoride değerlendirebilir ? Cübbe, sarık direkt olarak dini bir sembolken dövme kendi başına herhangi bir din ya da siyasi fikir aşılamıyor. Özgürlük diye diye de kimse okula sarıkla gelmeye kalkışamamalı.

ZeyynepB
Aday Memur
06 Ekim 2019 20:06

Öncelikle türban dini bir anlam taşımaz gibi bir söylemim zaten olmadı, zaten dikkatli bakarsanız okullarda türbana izin verildikten sonra türban takma yaşının ne kadar düştüğünü de fark edersiniz. Daha kendi iradesi gelişmemiş küçük çocukların türban takmalarına da nasıl bakıyorsunuz bilemiyorum ama ben onu da tasvip etmiyorum. Ne zaman ki kendi hür kararlarını verebilecek yaşa gelirler o zaman kimse de karışamaz zaten.

memurolm, 5 yıl önce

ee turban yani başörtüsüde dini sembol aslında o ne olacak madem dini sembollerden arınıp giriliyor.

Toplam 36 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi